Treść opublikowana przez K8v8M
-
Łańcuch rozrządu N47
A ile zaoszczędzisz na zamienniku? Oryginał kosztuje komplet ok 1500 zł.
-
Koszt przegladu serwisowego w ASO + wymiana oleju
Ja ostatnio płaciłem w ASO 100 zł za usługę wymiany oleju i filtra oleju. Tylko trzeba ustalić co dokładnie ma byc zrobione, bo raczej nie ma opcji żeby za to samo zapłacić 860 zł nawet w innym ASO.
-
N57 - czy dalej mają problemy z klapkami w kolektorze?
W jakim sensie ?
-
Turbo bmw e92 177km
Jakie koszty ? Uważasz, ze wyważac nie trzeba?
-
Turbo bmw e92 177km
A możesz napisać dlaczego przy nim grzebales ? Zepsuło sie?
-
Felgi do F20
Nie kupujcie nieoryginalnych felg i nie od tego modelu. Do każdego auta można dostać wykaz pasujących felg. Jesli wszystkie parametry ET, szerokość felgi, rozmiar etc sie zgadzają można warunkowo kupic.
-
Jaki silnik do e90?
Aż sie ciśnie na usta "A nie mówiłem". Niech to będzie przestroga. Nie warto nawet oglądać aut od oszustów i analfabetów. Można sobie wyrobić opinie "o aucie" juz przy rozmowie telefonicznej ze sprzedającym. Ludzie z niska kultura osobistą najcześciej mają także niską kulturę techniczną i moralną. Oczywiscie zdarzają sie wyjątki, ale nie ma co na nie liczyć. Jesli ktos liczy na szczęście przy kupnie auta lepiej niech kupon kupi na totolotka.
-
Spadek kosztów dodatkowej gwarancji.
Sprawdź na stronie BMW.pl lub zadzwoń do dilera. Nie jest to jakis wielki deal dla BMW żeby to jakoś mieli ekstra reklamować.
-
Czy należy bać się silników diesla?
Nie kupuj aut od handlarzy. Optymalnie od pierwszego właściciela, ale szanse na to sa niewielkie, zdaje sobie sprawę.
-
Czy należy bać się silników diesla?
Nie ma za co. Czasów gdy można było zrobic milion km na silniku nigdy nie było. Nie liczac wyjątków. Teraz można zrobic milion km, ale tak jak pisał cypisek trzeba o silnik dbać tak jak on tego wymaga, a nie jak zaleca producent. Choć diesle BMW nawet traktowane zgodnie z zaleceniami robią ponad pól miliona km. Warunek to jazda w warunkach ktore dla diesla sa przeznaczone. Czyli długie trasy.
-
Redukcja mocy Bmw e91 320d
Napisał ze redukcja jest ze 170KM. Zreszta w 2009 nie było 184KM. Chip na ok 200-210 KM jest realny.
-
Czy należy bać się silników diesla?
Wielu jest takich co nie narzekają. Mam jednak wrażenie ze wiecej tych co narzekają. Zajrzyj do linka z mojego podpisu zobaczysz ilu narzeka.
-
Spadek kosztów dodatkowej gwarancji.
Jakis niecały rok temu znacznie (ok 30-40 procent) staniały pakiety dodatkowej gwarancji do e90. Obecnie można je tez kupic do 200 tysięcy km i 6 lat od daty pierwszej rejestracji. Wcześniej tylko do 150 tysięcy km. Powyższe wynika ze znacznego spadku awaryjnosci e90 z końca produkcji, mniej wiecej od roku 2010. W kilku rankingach awaryjnosci widziałem juz e90 na podium. Jednak prawdopodobnie możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji niedługo zniknie z oferty. Pakiet można kupic nawet jesli gwarancja juz sie skończyła. Jest wtedy karencja. BMW nie naprawi auta w ramach gwarancji zanim nie minie 5 tys km lub 3 miesiące od wykupienia pakietu. Pakiet posiada kilka ograniczeń wzgledem standardowej gwarancji ale nie ma tu dramatu. Kto sie boi kosztów napraw ma możliwość kupic spokój nawet jeszcze na 3-4 lata w skrajnym wypadku.
-
N52 - jak to w końcu jest, kupować czy nie?
Przecież jest tez normalna miarka, zreszta w nowszych modelach e90 zlikwidowali elektroniczna. Temperatura silnika tez jest. Aw kwestii pytania z tematu. Kupować, ale od 2010 roku.
-
Czy należy bać się silników diesla?
Nie jest to dobry pomysł. Chyba ze nie będziesz za wiele jeździł.
-
Czy należy bać się silników diesla?
Nie jestem pewny, ale w 2006 mogła byc jeszcze starsza wersja tego silnika. Zapytaj go o oznaczenie. Problemy dotyczyły N52, wiecej o tym tutaj viewtopic.php?f=70&t=229183&start=30#p1704088
-
Czy należy bać się silników diesla?
2.0 po lifcie ma dokładnie te same cewki i wtryski co 116i 2,0. 3.0 ma ogromne problemy z wadami fabrycznymi ktore przy przebiegu rzędu 150-250 tysięcy zacznie generować poważne koszty. Dopiero modele 3.0 wyprodukowane po 2010 roku maja poprawiona konstrukcje. Pierwsze objawy to zużywania oleju. Zapytaj kolegi ktory ma 130i czy mu olej bierze. Chyba ze to model po 2010. 1,6 miał rzeczywiście problemy z rozrzadem i cewkami. Zasadniczo do jeżdżenia krótkich odcinków po mieście diesel sie nie nadaje i osobiście go odradzam. Moim zdaniem ideał to w takim wypadku 116i 2.0 ktory można chipować na ok 150 KM i jezdzi bardzo fajnie i pali względnie niewiele. U mnie ten silnik palił tyle co diesel 2.0 z automatem, czyli ok 7/100. Gdybym teraz kupował jedynkę to wlasnie z takim silnikiem lub 130i ale po 2010 roku. Tez mam od lat jedynkę i trójkę i trójkę odradzam. Chyba ze ktos jezdzi czesto w długie trasy. W takim wypadku większe auto jest bardziej komfortowe. Jeszcze lepsza będzie seria 5. Jednak do jeżdżenia na codzień jedynka jest o wiele lepsza, daje wiecej frajdy z jazdy, lepiej sie trzyma drogi i jest praktyczniejsza. Starych silników nie polecam, bo nawet jesli faktycznie sa mniej awaryjne to stracimy na paliwie to co zyskamy na serwisie. Kupimy jednak o wiele bardziej wyeksploatowany nie tylko silnik ale i całe auto. Co z tego ze silnik będzie ewentualnie mniej awaryjny skoro trzeba będzie wymienić zużyte sprzęgło czy zawieszenie.
-
Filtr DPF w E91 N47
Nie zgadzaj sie na emulator. Wkład za 900 zł to jest przyzwoita oferta.
-
chip tuning - wykres
Wszystko widać na tym wykresie. Straty, korekcję, warunki, zachowanie po obrotach mocy maks. :cool2:
-
Czy to turbina?
Jesli chcesz miec solidna diagnozę to oddaj auto do warsztatu, gdzie ja zrobią. Jednak w tych silnikach turbiny padają najcześciej. A objawy sa typowe dla padnietej turbiny wiec na 90 procent mechanik ma racje.
- Wrażenia
-
Jaki silnik do e90?
W niektórych markach co roku jest zmieniana jakaś drobna rzecz. Np w jakiejś wersji wyposażenia jest Bluetooth a wcześniej go nie było. Tak jest np w Chevrolecie. Zmiana jest np we wrześniu i auto ma oznaczenie roku natepnego. Chodzi o to żeby sie łatwiej poZbyc aut z porzedniego rocznika. BMW jednak ztcw takich metod nie stosuje i nie ma w tej marce pojęcia roku modelowego.
-
E60 535xi LCI
Skoro zima Ci wzrosło, a nie zmalało to raczej nie masz przestawionego wskazania. W takim razie pogratulować spalania. :cool2:
-
Jaki silnik do e90?
Przecież to napisałem.
-
E60 535xi LCI
A z tym spalaniem to przypadkiem nie jest problem ustawienia km/l zamiast l/100 km? SprawdZales na dystrybutorze?