Treść opublikowana przez dulas735i
-
e34 m50b20 jak poprawnie zmierzyć ciśnienie na garach
a jeszcze jedno pytanko , wtryski też odłączyć czy mogą być , za 1 razem miałem odłączone
-
e34 m50b20 jak poprawnie zmierzyć ciśnienie na garach
sprawdzałem na letnim silniku i bez gazu wiec musze jeszcze raz pomierzyć ale to nie dziś bo zimno jak diabli :) dziękuję za pomoc i później napisze co mi wyszło w sumie to nie jest taka zła bo kumpel się nia przejechał a on na m20b25 i mówił że moja się lepiej zbiera niż jego ale to może dla tego że mam szpere 3,91
-
e34 m50b20 jak poprawnie zmierzyć ciśnienie na garach
uszczelki już wymieniłem tylko trochę mnie dziwiły odczyty , wiec najlepiej powtórzyć pomiar
-
zima...nie mogę zamknąć drzwi
przerabiałem to wczoraj , drzwi kierowcy mi tak padły i wsiadałem tyłem , wkońcu się otworzyły i mogłem boczek zdjąć ale już niemogłem ich też zamknąć , wracając z pracy miałem drzwi przywiązane na pasek od spodni (potrzeba matką wynalazku :) ) jak dojechałem do domu to odmarzły i napsikałem kasetę zamka preparatu do usuwania wilgoci z instalacji elektrycznej i pomogło bo jest tłuste a z doświadczenia wiem że wd40 też może przymarznąć
-
e34 m50b20 jak poprawnie zmierzyć ciśnienie na garach
ostatnio wpadł mi przyrząd do mierzenia ciśnienia na garach i z czystej ciekawości go użyłem , wiec przy sprawdzaniu było trochę oleju przy świecach i jak je wykręciłem to olej wlał się do komory spalania , ciśnienie na tłokach wyszło między 13 a 14 bar na karzdym tłoku a na forum większość pisze że im wychodzi po 12 i mniej , głowica jest napewno po 3 szlifie , 2 popychacze klepią i mam problem z falującymi jałowymi obrotami , pytanie jest takie czy pomiar jest wiarygodny czy coś spartoliłem ?
-
[535il] świecą się żarówki od podświetlania tablic
spróbuj wyczyścić wszystkie wtyczki w bagażniku bo gdzieś masz wodę prawdopodobnie
-
E34 525i M50 - Uszczelka pod głowicą ?
osobiście to też się nawalczyłem z tym problemem ale od pół roku mam spokuj , przeważnie zalewało 1 i 2 gar pomogło lepsze dokręcenie osłony na silniku , potem pojawiła się woda na 6 garze , parę prób i rozwiązanie banalnie proste , przy 6 garze całkiem na samym końcu pokrywy głowicy jest mała luka , po wjechaniu w jakaś kałuże wlewała się woda wiec zakleiłem tą lukę gąbka od okien i problemu żadnego niema :) po wiejsku ale skutecznie
-
Lód w układzie chłodzenia
jest taka możliwość że pękła głowica , sprawdz czy w oleju niema białej piany i czy nie wywala płynu z chłodnicy , jak jest ok to daj silnikowi się rozgrzać
-
[E34] Problem z kluczykiem i zamykaniem drzwi..
niepolecam wd40 bo już miałem tak że też przymarza , ja posmarowałem kluczyk wazelina techniczna i pokręciłem nim w zamku i jest ok , z prawej strony kolego masz do wymiany kasetę ze zdjęcia a z lewej bembenek , bembenek wyjmij i przeczyśc tak jak pisał kolega wyżej , i zerknij zaraz na zapadki w bembenku , jeżeli wystają poza bembenek po złożeniu kluczyka to je lekko zpiłuj to później nie będziesz miał problemu z przekręceniem kluczyka ( tak dorobiłem 1 kluczyk do 2 różnych zamków przy 1 samochodzie )
-
ciemna kropka na liczniku za napisem km
w samochodzie musiałem wymienić zegary ale kość pamięci przełożyłem sobie orginalną i też mam tą kropkę , reszta elektryki jest orginal
-
Doposażenie piąteczki
wydaje mi się że sonda pracuje szybciej bo ma samą w sobie grzałkę
-
525ix - półoś prawa - pomocy.
kolego nie napisałeś czy to przednia czy tylnia półoś , niewiem jak z praktyką ale pojazd z napędem na 4 koła powinien jechać jakbyś całkiem tą półoś wyjął , ale to tylko teoria
-
[E34] Problem z napięciem!
posprawdzaj wszystkie główne przewódy i klemy czy coś nie jest zaśniedziałe ale pierwsze co to porzycz od kogoś akumulator i wtedy się przejedź
-
BMW 524TD Sterownik świec żarowych - brak napięcia. SPRAWNY!
z tego co pamiętam to świece grzało w 2 pozycji kluczyka a razem z tym zapalały się kontrolki oleju ładowania i oil service , wiec jeśli te kontrolki palą normalnie to nie wina stacyjki , jedynie rozbierz osłony pod kierownicą i szukaj takiego koloru kabla jak przy sterowniku i sprawdzić czy nie jest uszkodzony
-
BMW 524TD Sterownik świec żarowych - brak napięcia. SPRAWNY!
niestety nie pomogę , mam tylko schemat z benzyniakami
-
Dziwny termostat?? Kto wie jak działa>??
ja mam stoźek potem dokładkę zrobiłem z tym termostatem i przepływka , wcześniej termostat był luzem i jak przyszły mrozy to trochę spalanie podskoczyło wiec go zbudowałem i wróciło do normy , pytałem czemu służy podgrzewanie bo na jakimś forum autor pisał że odłączenie podgrzewania może dodać kopa ale niepodał żadnych konkretów
-
BMW 524TD Sterownik świec żarowych - brak napięcia. SPRAWNY!
popołudniu zerknę do schematu i napisze co jest po drodze
-
520i 24v Duże spalanie i ABS
stawiam w twoim przypadku na sondę , gdzieś na forum jest przepis jak to sprawdzić
-
520i 24v Duże spalanie i ABS
jeżdżę swoją niunią od roku , rano jadę obwodnica a wracam miastem w korkach , tłumiki na przelot , stoźek , lacze 225 , szpera 3,91 , klekoczące samoregulatory , pływającea napoty a spalanie 10-12 a na trasie zejdzie nawet do 7 litrów , to nie są dane z obc tylko z licznika kilometrów bo pływak mi szwankuje , staram się jeździć normalnie ale nie zamulać i czasami bokiem lubie polatać , niewiem czemu macie takie spalanie
-
czujnik połozenia wałka rozrządu
ja niemam u siebie żadnych pasków miedzianych
-
szpera i asc+t
bmw bardzo fajna , szkoda że niechcesz jej odremontować
-
BMW 524TD Sterownik świec żarowych - brak napięcia. SPRAWNY!
przekaźnik może działać ale sterownik podgrzewania ma w sobie układ czasowy , mi też tak padł i był do wymiany
-
Dziwny termostat?? Kto wie jak działa>??
a wie ktoś w jakim celu jest podgrzewana przepustnica ?
-
szpera e34 2.5 12v(m20) do 2.0 24V (m50)
jeżeli twoja belka jest inna niż dawcy to też ją musisz przełożyć
-
Problem z klaksonem
proponuje spray do styków bo nasze autka mają już parę latek i ruszona wtyczka może nie łączyć a jak dalej nic to miernik w ruch