Treść opublikowana przez jceel
-
330d na jaki kolor pomalować całe auto?
pomaluj go na taki sam kolor, jeśli nie chcesz potem problemów. nie wyobrażasz sobie nawet ile jest roboty z malowaniem komory silnika, bagażnika, słupków od środka, podłogi, itd... praktycznie całe auto trzeba rozebrać do zera.
-
330d bujanie przy włączonej klimatyzacji
wizualnie wygląda ok, nie widać na nim żadnych pęknięć, przytarć czy wyszczerbień.
-
330d bujanie przy włączonej klimatyzacji
hej, nawiązując do viewtopic.php?f=69&t=155822 - jestem po wymianie czynnika w klimatyzacji i "buczenie" spadło o jakieś 80-90%. dalej jest wyczuwalne na granicy słyszalności, no ale już trudno. mam jeszcze jeden problem - w aucie na postoju przy włączonej klimatyzacji lekko (naprawdę minimalnie) buja budą. po naciśnięciu śnieżynki na panelu klimatyzacji bujanie ustaje. czy winny jest pasek i rolka napinacza klimatyzacji, czy może to być coś jeszcze innego?
-
320d, 150km, kupno silnika czy będzie pasował?
moment. są dwa modele silnika 115-konnego. M47 i M47TU. słupek od 318d M47TU będzie pasował do 320d M47TU (150KM), silnik od 318d M47 będzie pasował do 320d M47 (136KM).
-
320d światła do jazdy dziennej
zapraszam na spot w niedzielę 22 maja o 17:00 na parkingu Auchan Mikołów.
-
320d światła do jazdy dziennej
ja mogę spróbować. jestem z częstochowy. jceel Rozgryzłeś jak w przedliftowym E46 włączyć DRL bez kierunków oczywiście pomijając wymianę modułu? Tzn bez kierunków przy włączonych światłach mijania. "rozgryzłeś" to za duże słowo. powiem tak - robiłem to w kilku przedliftowych E46 i o dziwo zadziałało bez problemu. nie wiem od czego to zależy. może chodzi o jakąś inną wersję tego modułu, czy coś.
-
320d światła do jazdy dziennej
ja mogę spróbować. jestem z częstochowy.
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
panowie, ja mogę wziąć interfejs, ale laptopa z INPĄ chwilowo nie mam. BTW czy na tym parkingu pod Auchan będzie na tyle wolnego miejsca żeby nikt nam nie przeszkadzał?
-
320d, 150km, kupno silnika czy będzie pasował?
do obu jest identyczny słupek kolego :mrgreen:
-
e46 320d m47n swap na m57n
skrzynia do 184KM pasuje na pewno od 5-biegowego 320d 150KM, a czy do 204KM pasuje od 6-biegowego 320d 150KM?
-
e46 320d m47n swap na m57n
podejrzewam, że może być problem z odpaleniem DSC.
-
330d buczenie sprężarki klimatyzacji
hej, w nowo zakupionym 330d sprężarka klimatyzacji tak jakby lekko "buczy". słychać taki dźwięk, dość cichy, w niskim-średnim zakresie obrotów, dobrze słyszalny gdy np. silnik schodzi z obrotów. po wyłączeniu śnieżynki na panelu klimatyzacji dźwięk momentalnie ustaje. czy może to wynikać z małej ilości czynnika w układzie klimatyzacji, lub z tego, że czynnik nie był wymieniany już od dawna? w czynniku chłodzącym są jakieś dodatki smarujące sprężarkę klimatyzacji, mam rację?
-
330d klocki i tarcze problem
330zł to jeszcze nie jest tragedia w sumie. ja miałem tarcze Brembo, zrobiłem na nich 26 tys. km i sprawowały się świetnie. z zamienników dobry jest jeszcze Textar. weź pod uwagę, że oryginalne tarcze hamulcowe to też prawdopodobnie ATE, Textar lub inna firma która produkuje zamienniki, a są one jedynie firmowane pakowaniem w oryginalne pudełka z logiem BMW.
-
330d klocki i tarcze problem
miał rację. montowanie tarcz z ASO to wyrzucanie pieniędzy w błoto, jakby tego było mało, że tarcze do naszych E46 w rozmiarze 325mm są już i tak bardzo drogie :cool2:
-
320d Drgania przy delikatnym hamowaniu
hmm może podjedź na stacje diagnostyczną? 20zł i będziesz dokładnie wiedział gdzie jest jakiś luz... a jak masz luz na sworzniach to czy teraz czy później i tak cię czeka wymiana :) ja w swojej byłej 330d wymieniłem wahacze na Meyle HD z wymiennymi sworzniami, tak że dopóki wahacz się całkiem nie zegnie to będzie go można "reperować".
-
320d Drgania przy delikatnym hamowaniu
u mnie ustąpiło po wymianie wahaczy - sworznie miały już porządne luzy.
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
Mi zacięła się dopiero pierwszy raz więc nie mam w tym doświadczenia. Nie chce w tym dłubać więc może pomożesz mi ją na szybko zdemontować :D PS Dużo roboty przy takim demontażu? nie tak dużo, no z 15 minut roboty :P weź tylko narzędzia ze sobą (najlepiej kilka rodzajów śrubokrętów krzyżakowych, takich małych jak do komputerów + jakiś płaski)
-
320d sztywne koło zamiast dwumasy w M47.Jakie wady i zalety?
jak długo jeszcze będziesz jeździł swoim 318d? 10 lat już dłużej?
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
w starej 330d miałem to samo, notorycznie się zacinała. trzeba rozebrać zmieniarkę i ręcznie odblokować magazynek. robiłem to przynajmniej z 10 razy już :mrgreen:
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
jasne, na tyle na ile będę potrafił :cool2:
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
no, ja dzisiaj odebrałem nowe 330d :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak że będę na pewno :P
-
VIN - prośba o rozkodowanie
może po prostu został profesjonalnie dołożony. jeśli tak, to nie ma się o co martwić :cool2:
-
318i 143ps - dzwięk silnika od 3.500 rpm FILM
to potwierdza właśnie opinie, że do N42 gaz niezbyt podchodzi...
-
OCEN MOJE E46 330i
no to masz wymieniony cały przód kolego.
-
OCEN MOJE E46 330i
przód po lifcie, tył przed liftem. który to rocznik? jaka jest data produkcji?