Skocz do zawartości

jceel

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jceel

  1. pomaluj go na taki sam kolor, jeśli nie chcesz potem problemów. nie wyobrażasz sobie nawet ile jest roboty z malowaniem komory silnika, bagażnika, słupków od środka, podłogi, itd... praktycznie całe auto trzeba rozebrać do zera.
  2. wizualnie wygląda ok, nie widać na nim żadnych pęknięć, przytarć czy wyszczerbień.
  3. hej, nawiązując do viewtopic.php?f=69&t=155822 - jestem po wymianie czynnika w klimatyzacji i "buczenie" spadło o jakieś 80-90%. dalej jest wyczuwalne na granicy słyszalności, no ale już trudno. mam jeszcze jeden problem - w aucie na postoju przy włączonej klimatyzacji lekko (naprawdę minimalnie) buja budą. po naciśnięciu śnieżynki na panelu klimatyzacji bujanie ustaje. czy winny jest pasek i rolka napinacza klimatyzacji, czy może to być coś jeszcze innego?
  4. moment. są dwa modele silnika 115-konnego. M47 i M47TU. słupek od 318d M47TU będzie pasował do 320d M47TU (150KM), silnik od 318d M47 będzie pasował do 320d M47 (136KM).
  5. jceel odpowiedział(a) na psoko_89 temat w E46
    zapraszam na spot w niedzielę 22 maja o 17:00 na parkingu Auchan Mikołów.
  6. jceel odpowiedział(a) na psoko_89 temat w E46
    ja mogę spróbować. jestem z częstochowy. jceel Rozgryzłeś jak w przedliftowym E46 włączyć DRL bez kierunków oczywiście pomijając wymianę modułu? Tzn bez kierunków przy włączonych światłach mijania. "rozgryzłeś" to za duże słowo. powiem tak - robiłem to w kilku przedliftowych E46 i o dziwo zadziałało bez problemu. nie wiem od czego to zależy. może chodzi o jakąś inną wersję tego modułu, czy coś.
  7. jceel odpowiedział(a) na psoko_89 temat w E46
    ja mogę spróbować. jestem z częstochowy.
  8. panowie, ja mogę wziąć interfejs, ale laptopa z INPĄ chwilowo nie mam. BTW czy na tym parkingu pod Auchan będzie na tyle wolnego miejsca żeby nikt nam nie przeszkadzał?
  9. do obu jest identyczny słupek kolego :mrgreen:
  10. jceel odpowiedział(a) na gutek0001 temat w E46
    skrzynia do 184KM pasuje na pewno od 5-biegowego 320d 150KM, a czy do 204KM pasuje od 6-biegowego 320d 150KM?
  11. jceel odpowiedział(a) na gutek0001 temat w E46
    podejrzewam, że może być problem z odpaleniem DSC.
  12. hej, w nowo zakupionym 330d sprężarka klimatyzacji tak jakby lekko "buczy". słychać taki dźwięk, dość cichy, w niskim-średnim zakresie obrotów, dobrze słyszalny gdy np. silnik schodzi z obrotów. po wyłączeniu śnieżynki na panelu klimatyzacji dźwięk momentalnie ustaje. czy może to wynikać z małej ilości czynnika w układzie klimatyzacji, lub z tego, że czynnik nie był wymieniany już od dawna? w czynniku chłodzącym są jakieś dodatki smarujące sprężarkę klimatyzacji, mam rację?
  13. jceel odpowiedział(a) na silooos temat w E46
    330zł to jeszcze nie jest tragedia w sumie. ja miałem tarcze Brembo, zrobiłem na nich 26 tys. km i sprawowały się świetnie. z zamienników dobry jest jeszcze Textar. weź pod uwagę, że oryginalne tarcze hamulcowe to też prawdopodobnie ATE, Textar lub inna firma która produkuje zamienniki, a są one jedynie firmowane pakowaniem w oryginalne pudełka z logiem BMW.
  14. jceel odpowiedział(a) na silooos temat w E46
    miał rację. montowanie tarcz z ASO to wyrzucanie pieniędzy w błoto, jakby tego było mało, że tarcze do naszych E46 w rozmiarze 325mm są już i tak bardzo drogie :cool2:
  15. hmm może podjedź na stacje diagnostyczną? 20zł i będziesz dokładnie wiedział gdzie jest jakiś luz... a jak masz luz na sworzniach to czy teraz czy później i tak cię czeka wymiana :) ja w swojej byłej 330d wymieniłem wahacze na Meyle HD z wymiennymi sworzniami, tak że dopóki wahacz się całkiem nie zegnie to będzie go można "reperować".
  16. u mnie ustąpiło po wymianie wahaczy - sworznie miały już porządne luzy.
  17. Mi zacięła się dopiero pierwszy raz więc nie mam w tym doświadczenia. Nie chce w tym dłubać więc może pomożesz mi ją na szybko zdemontować :D PS Dużo roboty przy takim demontażu? nie tak dużo, no z 15 minut roboty :P weź tylko narzędzia ze sobą (najlepiej kilka rodzajów śrubokrętów krzyżakowych, takich małych jak do komputerów + jakiś płaski)
  18. jak długo jeszcze będziesz jeździł swoim 318d? 10 lat już dłużej?
  19. w starej 330d miałem to samo, notorycznie się zacinała. trzeba rozebrać zmieniarkę i ręcznie odblokować magazynek. robiłem to przynajmniej z 10 razy już :mrgreen:
  20. jasne, na tyle na ile będę potrafił :cool2:
  21. no, ja dzisiaj odebrałem nowe 330d :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak że będę na pewno :P
  22. może po prostu został profesjonalnie dołożony. jeśli tak, to nie ma się o co martwić :cool2:
  23. to potwierdza właśnie opinie, że do N42 gaz niezbyt podchodzi...
  24. no to masz wymieniony cały przód kolego.
  25. przód po lifcie, tył przed liftem. który to rocznik? jaka jest data produkcji?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.