Treść opublikowana przez jceel
-
BMW E46 320d 150km vs a4 1.8T ktory mocniejszy??
no to ciekawe, bo sam wydałem 3 miesiące temu 40 tys. na 330d z 2004 roku z navi 16:9 i to wcale nie było drogo... tylko standardowa średnia cena za takie auto.
-
320D Metaliczny Dźwięk Grzechotania Podczas Przyspieszania
pierwsze co to szczelność wydechu trzeba sprawdzić, potem może koło pasowe...
-
320i czy Alfa Romeo 156 2.0 JTS, nie bijcie!
no jednak kupując E46 2.0d 136KM spadłeś o jedną generacje silnika diesla w dół. 1.9 JTD był znacznie nowocześniejszy, miał CR I generacji tak samo jak BMW 3.0d 184KM.
-
320d Wymiana koła pasowego.
jak to możliwe skoro na realoem cena wynosi $250 czyli ok. 750zł?
-
320d Wymiana koła pasowego.
ile może kosztować koło pasowe Corteco do 330d M57N 204KM po taniości, w hurcie czy coś? na allegro stoją po 800zł i to chyba trochę za drogo...
-
320i czy Alfa Romeo 156 2.0 JTS, nie bijcie!
w żadnym wypadku nie poczułem się urażony, natomiast poczułem się zażenowany skrajnie niskim i szczeniackim poziomem tej wypowiedzi. ja o budżet zapytałem tylko kontrolnie, czy czasem nie chcesz kupić E46 za 15 tys. zł, ale zweryfikowałem twój budżet pozytywnie i wszystko jest OK.
-
320i czy Alfa Romeo 156 2.0 JTS, nie bijcie!
świetny temat na szczeniackie wstawki?
-
320i czy Alfa Romeo 156 2.0 JTS, nie bijcie!
podstawowe pytanie: jaki masz budżet?
-
320d lewarek skrzyni biegów - hałasuje, drży.
u mnie było mocno wyrobione i założenie nowego znacznie wpłynęło na drgania lewarka...
-
320d lewarek skrzyni biegów - hałasuje, drży.
wymiana tego jest trochę ciężka... trzeba na pewno rozebrać od góry i od dołu... ja to zleciłem mechanikowi, ale z tego co się orientuję to trzeba coś poluzować od dołu i dopiero uda się go wyjąć od góry. PS jeśli to nie pomoże to w drugiej kolejności: 1) wymienić poduszki skrzyni biegów (bardzo prosta wymiana i koszt groszowy) 2) wymienić koło pasowe (to już gruby wydatek)
-
320d lewarek skrzyni biegów - hałasuje, drży.
http://realoem.com/bmw/diagrams/q/t/237.png wymienić nr 7
-
320d nierówna praca silnika przez pierwsze 5 minut
a w inpie widać jakieś zachwiania/fluktuacje ciśnienia na szynie CR?
-
Range Rover Sport vs BMW X5
a E70 jeszcze ładniejsze :cool2:
-
Pierwszy samochód jaki?
moim pierwszym samochodem był zardzewiały Opel Vectra B 2.0 DTI z 98 roku :mrgreen: i nawet udało mi się go nie rozbić, tylko trochę poobcierać ;)
-
318 D kontrolka silnika a brak komunikacji z INPA
to nie jest na zasadzie, że ma być tak czy tak... w różnych samochodach kontrolka silnika się zapala lub nie na pozycji zapłonu... temat był już omawiany na forum. niektórzy ją mają, inni nie mają, ale wychodzi na to że po 2003 jakby częściej ją spotkać. w każdym razie jeśli gaśnie po uruchomieniu silnika to znaczy że wszystko jest OK.
-
318 D kontrolka silnika a brak komunikacji z INPA
w 318d zmiana DDE była 03/2003, więc miesiąc i rok produkcji jak najbardziej ma znaczenie. moje 330d jest z 12/2003 i kontrolka silnika świeci się zawsze po przekręceniu kluczyka na zapłon i tak ma być.
-
320d czerwona kontrolka oleju
u mnie to jest coś innego panowie... kontrolka ciśnienia oleju rzeczywiście gaśnie bez najmniejszej zwłoki równo z odpaleniem silnika, za to kontrolka ładowania znika dopiero po 0,5-1 sec :? czyżby coś nie tak z alternatorem albo napędem pasowym? czy szukam na siłę problemów tam gdzie ich nie ma?
-
318 D kontrolka silnika a brak komunikacji z INPA
który rocznik auta? do 02/2003 jest DDE 3.0 i kontrolka nie powinna się świecic, po 03/2003 jest DDE 5.0 i jak najbardziej może się świecić.
-
[E46] M47TU czy to objaw padającego wtrysku?
w bosch service chcą 40zł+vat od sztuki, razem z wyjęciem i włożeniem w 4-cylindrowym silniku wychodzi ok. 300zł
-
3XX Rozmyślania na temat sprzedaży e46...
moje poprzednie 330d też sprzedało się szybciutko, bezproblemowo i za dobrą cenę. jak będę sprzedawał aktualne, to też liczę że się przynajmniej mała kolejka chętnych ustawi.
-
318i ciężko wchodzą biegi
jest to opisane w tym wątku: viewtopic.php?f=88&t=115317
-
318i ciężko wchodzą biegi
poziomu oleju w skrzyni nie ma co sprawdzać, trzeba wymienić na nowy. olej kupujesz w ASO (MTF-LT-2, 108zł/litr) albo to samo pod nazwą Castrol Syntrans Multivechicle 75W90 (ok. 60zł/litr).
-
BMW E46 320d 150km vs a4 1.8T ktory mocniejszy??
ale jak panowie jeździcie na podtlenku LPG to bez takich mi że diesel zabija smak marki, sami robicie jeszcze większą profanacje :duh:
-
320d czerwona kontrolka oleju
po 1 sek? hmm... w moim 330d kontrolka oleju gaśnie momentalnie, po może 0,1 sek. nawet wcześniej niż kontrolka ładowania, która gaśnie po 0,5 sek.
-
E46 diesel 2005r
kupuj; regeneracja turbo nie kosztuje 4000 tylko 2000zł i to razem z robocizną u nowymi uszczelkami pod wydech.