Treść opublikowana przez jceel
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
w 330d i przed liftem i po lifcie jest identyczny silnik 184KM.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
jak miałem 330d 184KM to spalało mi w mieście ok. 10l, 330d 204KM jest nieco oszczędniejsze i średnio wychodzi 1-1,5l mniej.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
kupuj 330d, nie ma sensu się rozdrabniać. za 30 tysięcy znajdziesz ładne 330d 184KM z 2001 roku po lifcie. ja mam już drugie i nie zamieniłbym się na klekoczącego i wibrującego 4-cylindrowca który nie jedzie poniżej 1800obr/min. dźwięk silnika, osiągi, elastyczność... bez porównania. spalanie jest podobne. 9-10 litrów w mieście pali moje 330d 204KM i to jak stoję w krakowskich korkach.
-
330d regeneracja odbłyśników ZKW - konkrety
DRL już mam, a ten namiar bardzo bym prosił... napisz mi też jeśli możesz na PW ile cię to kosztowało.
-
330D - na wolnych obrotach trzęsie budą
poduszki pod silnikiem wymieniłeś?
-
330d regeneracja odbłyśników ZKW - konkrety
a jakie odbłyśniki pasują? są jakiekolwiek inne pasujące niż te felerne? z tego co wiem to są dwie wersje lamp ZKW... różnią się czymś?
-
330d regeneracja odbłyśników ZKW - konkrety
ok, to gdzie można kupić same odbłyśniki, najlepiej metalowe? masz jakieś namiary?
-
320d cofnięty licznik
Nie powiem poprawiłeś mi humor :) ale to niestety nie jest możliwe. Licznik pokazuje ponad 190tys, a tak jak pisałem, wykryłem błąd świecy z odczytem 202tys. Chyba że chciałeś napisać 220 - 250 to by się zgadzało. Jednak są ludzie którzy cofają tylko o ~30tys tylko po to żeby pokazywał mniej niż magiczne 200. to w takim razie masz przestawiony raczej... licznik godzin też się ta przestawić.
-
320d cofnięty licznik
Mój odczyt z modułu świateł to: Complete Working ...coś tam dalej... 4863 to masz między 120 a 150 tys przebiegu.
-
330d regeneracja odbłyśników ZKW - konkrety
hej, dziś padła mi jedna żarówka postojówek z przodu. wyjechałem na trasę po zmroku i się zdziwiłem że nic nie widzę :mad2: a to znaczy tyle, że moje xenony ZKW już tak słabo świecą że widać ledwie tyle co postojówki oświetlają drogę. proszę o głos osoby, które regenerowały odbłyśniki lamp ZKW. jeśli ktoś posiada, przydałyby się adresy/telefony do firm które się tym zajmują na śląsku albo w małpolsce. od razu mówię, że zakup całych nowych lamp AL nie wchodzi w grę na razie. PS słyszałem o gościu, który wypełnia jakimś tworzywem sztucznym nawet przepalone na wylot odbłyśniki... dziwi mnie to, odbłyśnik to prosty element, który powinien kosztować grosze i powinno go być pełno na allegro, a jednak ludzie bawią się w klejenie odbłyśników bo ciężko dostać części zamienne... dlaczego? dlaczego nikt nie wpadł na pomysł produkcji zastępczych metalowych odbłyśników do ZKW i nie zalał nimi jeszcze allegro? :roll:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
kupuj od razu 2.2 170KM, przynajmniej nie będziesz potem marudził że znowu słabe...
-
Zmiana oleju z pół syntetyka na pełen syntetyk
w przypadku dużych wątpliwości zawsze można zajrzeć pod klawiaturę, to nie jest taki strasznie bolesny zabieg.
-
Zmiana oleju z pół syntetyka na pełen syntetyk
duży silnik zawsze zużywa więcej oleju, wszystkie V8 i większe wymagają dolewek oleju od nowości.
-
330XD - Tarcze Hamulcowe Zimmermann, ATE, EBC, Mikoda, Meyle
ja jeżdże na tarczach brembo, w poprzedniej 330d 184KM też miałem brembo i generalnie jest ok. jestem zadowolony. ale ja raczej nie eksploatuje ich mocno, może z dwa razy mi się trafiło jakieś trochę mocniejsze hamowanie z 200km/h
-
Zmiana oleju z pół syntetyka na pełen syntetyk
jak macie wątpliwości to można zalać przy wymianie oleju płukanke LM Engine Flush...
-
320d ZAPOCENIE przy turbinie
stawiam na 99%, że sprawa wygląda tak: masz olej na dolocie powietrza do turbiny od strony przepływomierza. a zapocone masz pewnie uszczelnienie przy turbinie. i na dodatek twój mechanik jest lamą, bo wirnik nie może wydmuchiwać oleju w stronę zasysaną czyli do góry, tylko jak coś to najwyżej mógłby powodować pocenie się na wyjściu z turbiny do intercoolera. aby zweryfikować, czy czasem nie zachodzi ten 1% na twoim miejscu obejrzałbym intercooler przez zderzak - jeśli po lewej stronie widać że jest nasiąknięty olejem to na pewno turbo puszcza olej. chociaż lepiej byłoby odpiąć wąż prowadzący powietrze z wyjścia turbo do intercoolera (tylko ciężki dostęp jest bez kanału lub najazdów). w każdym razie, jeśli zachodzi to co sądze że zachodzi na 99%, czyli olej wydostaje się przez odmę do kolanka łączącego przepływomierz z dolotem do turbo to nie da się nic z tym zrobić i trzeba nauczyć się z tym żyć. można też wymienić odmę z powrotem na szmacianą która zatrzymywała olej i nim nasiąkała, ale w sumie to nic nie zmieni, olej będzie się zatrzymywał na filterku który będziesz musiał często zmieniać i tyle.
-
320d ZAPOCENIE przy turbinie
a z której strony? bo jak od strony dolotu z filtra powietrza do turbiny to na pewno cieknie z odmy i tak ma być.
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
320d M47N w którym mój ojciec po zakupie zmienił olej z 10W40 na 5W40 przejechało od tamtego czasu 60 tys km i nie ma z nim żadnych problemów. a co, miał silnik eksplodować i zabić kierowcę, czy jak? ;)
-
[330xd] Sprzęgło out?
łożysko oporowe sprzęgła moim zdaniem. kosztuje do twojego modelu jakieś 150-200zł, ale do wymiany trzeba wyjmować skrzynie. wymiana całego kompletu sprzęgła nie jest konieczna (chociaż jak zdejmiesz skrzynie to dopiero zobaczysz w jakim jest stanie).
-
330i Uszkodzenie szkła reflektora ksenonowego
nawet z tymi drobnymi, widocznymi pod mikroskopem wadami... nowy lakier wygląda 5x lepiej od starego, 10-letniego...
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
nie wiem kto ci takich bzdur naopowiadał.
-
330i Uszkodzenie szkła reflektora ksenonowego
mniej niż malowany, bo po tylu latach lakier jest już na pewno strasznie zniszczony. nie rozumiem brandzlowania się nad niemalowanymi elementami karoserii...
-
Zmiana oleju z pół syntetyka na pełen syntetyk
jak kupiłem swoje 330d, to był wlany jakiś olej 10W40. po zakupie zaraz wlałem 5W40 i tyle. wszystko. nic się nie stało.
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
najlepszy jest słownik ortograficzny.
-
330d światła dzienne przedlift
3V. takie samo dochodzi np. do tylnych świateł pozycyjnych. ogólnie moduł świateł może podać dwa poziomy napięć: 3V oraz 12V.