Skocz do zawartości

jceel

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jceel

  1. z ciekawości oglądałem sobie dzisiaj jak wygląda układ napędowy elektrycznej serii jeden, E82 eDrive na realoem.com. i zastanawia mnie jedna rzecz. paczcie: silnik elektryczny: http://www.realoem.com/bmw/diagrams/u/x/383.png http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UP31&mospid=53501&btnr=12_1710&hg=12&fg=25 skrzynia biegów/mechanizm różnicowy/cokolwiek to nie jest (?) http://www.realoem.com/bmw/diagrams/p/s/396.png http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UP31&mospid=53501&btnr=27_0069&hg=27&fg=30 półosie napędowe: http://www.realoem.com/bmw/diagrams/b/p/384.png http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UP31&mospid=53501&btnr=33_1608&hg=33&fg=25 z tych schematów można by wywnioskować, że E82e ma napęd na jedno tylne koło?! z drugiej strony, półosie niby wyszczególnione są dwie, ale różnych średnicach? i najważniejsze... skoro są dwie, to gdzie jest mechanizm różnicowy?
  2. jceel odpowiedział(a) na Sebemka temat w E46
    231KM to inny silnik, niewiele zmieniony, no ale faktycznie inny - ma już piezoelektryczne wtryskiwacze, DDE 6.0, etc i z tego co wiem to nie ma już hydraulicznej pompy wspomagania. natomiast ten 218KM jest identyczny śrubka w śrubkę z tym 204KM z E46, porównaj sobie numery części na realoem... DDE też takie samo... wtryskiwacze, turbo i wszystkie części są wymienne. diesel 218KM nie ma też filtra DPF w standardzie. a to, że jest odpalany na przycisk to nie ma większego znaczenia, EWS jest inny ale pasuje do DDE 5.0 które jest w obu. jedyna różnica w mocy to inny program, przynajmniej w teorii, bo w praktyce diesle 204KM w E46 osiągają w serii po 215-220KM. tak więc czy szukasz silnika 204KM z E46 czy 218KM z E60 to nie ma żadnego znaczenia bo to to samo :mrgreen:
  3. jceel odpowiedział(a) na Sebemka temat w E46
    przecież to jeden i ten sam silnik, śrubka w śrubke identyczny
  4. jceel odpowiedział(a) na Sebemka temat w E46
    Spadłem z krzesła... Jezdziłem 320d, teraz mam 330d i powiem ci, że nie mam pojęcia jak trzeba jeździć, aby spalić te 4 litry mniej. W trasie owszem. Super auta jeżeli chodzi o oszczędność. W mieście? Bez dziadkowania i zamulania to minimum 11-12. No chyba, że kupujesz BMW, a potem toczysz sie delikatnie 50 na czwórce, wyprzedzasz tylko od święta, a dynamiczna jazda tylko w dniu wypłaty. a które masz 330d? jak miałem 184KM to też paliło 10l w mieście albo nawet więcej... i wcale nie jeżdżę delikatnie, chociaż zwykle omijam poranny szczyt.
  5. jceel odpowiedział(a) na Sebemka temat w E46
    13,2 w mieście to nienajgorzej... ale wciąż ponad 4 litry więcej od 330d.
  6. jceel odpowiedział(a) na Shambler temat w E46
    tylko kierownica z drugiej strony ... :lol: może być tylko problem jeśli jeden jest Euro3 a drugi Euro4... chociaż chyba to nie problem przy przekładce całego silnika? żeby się dowiedzieć o normie emisji spalin to by trzeba oba viny rozkodować...
  7. jceel odpowiedział(a) na Sebemka temat w E46
    przejedź się kiedyś do miasta, ale takiego prawdziwego, a nie tylko wioski z prawami miejskimi.
  8. jceel odpowiedział(a) na Shambler temat w E46
    pasuje
  9. jceel odpowiedział(a) na Shambler temat w E46
    Dokladnie dlatego wolałbym sprawdzić zanim dam sie nakręcić jakiemus krętaczowi Ostatnie siedem cyfr VIN mojego samochodu FY64801 i tu pojawia sie pytanie czy samochód od którego silnik musze zdobyć powinien mieć identyczną końcówke Vin zeby silnik pasowal bez komplikacji ? nie musi mieć identycznej... i na pewno nie będzie mieć bo one są unikalne :D ale wystarczy że wrzucisz obie końcówki VIN do porównania tu na forum i ci powiemy czy będzie OK.
  10. jceel odpowiedział(a) na Shambler temat w E46
    ja go tam nie widzę wcale... VIN jest wybity na przednim kielichu pod maską, jest też w dowodzie rejestracyjnym z każdego kraju. jest dość długi i wygląda np. tak: "WBAED91070FM72722". interesujące jest ostatnie 7 znaków, czyli np. "FM72722". jak będziesz je znał, to można na 10000% stwierdzić czy części z niego będą pasować czy nie. co do tego ogłoszenia powyżej to nie wiadomo, bo nie jest napisane nawet czy to 318td czy 320td. a one się różnią.
  11. jceel odpowiedział(a) na Shambler temat w E46
    załatw numer VIN to będzie wiadomo... ogólnie VIN to podstawa.
  12. jceel odpowiedział(a) na Sebemka temat w E46
    no i jak jeździ twoje 320d na gazie?
  13. jceel odpowiedział(a) na jceel temat w E46
    dzięki wielkie, będę to sprawdzał...
  14. jceel odpowiedział(a) na emiljo05 temat w E46
    ale podobno te od E38 nie pasują plug&play i wymagają niewielkich przeróbek...
  15. w ogóle, ani troszkę nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi. gratuluję.
  16. jeżdżę na R17 cały rok i mnie boli że muszę tak po tych dziurach, łup, łup, łup... przejazd przez tory tramwajowe też łup, a podobno mieszkam na śląsku gdzie i tak drogi są najlepsze w polsce. PS zawieszenie mam w 100% sprawne, sprawdzane na dwóch stacjach diagnostycznych, klocki hamulcowe siedzą sztywno i się nie obijają na pewno.
  17. do E46 szkoda pakować 18-calowe felgi...
  18. nie ma sensu, żarnik może zmienić kolor albo gasnąć ale raczej nie zacznie świecić słabiej. ewentualnie pożycz od kogoś i zamień na moment. ale raczej szykowałbym się na rozbieranie lampy.
  19. taki silnik wyprodukować to żaden problem, wyzwaniem byłoby zrobić wolnossącego 2.0 o mocy 275KM i jedynie BMW posiada takie możliwości. w E90 był wolnossący 3.0 o mocy 272KM a w tym samym czasie w audi motor o tej samej pojemności i mocy ale podpychany turbo.
  20. dostałem naprawione odbłyśniki, lampy tez złożone, zostało zainstalować je w aucie. całkowity koszt zabawy, nie licząc czasu poświęconego na rozbieranie lamp to 80zł. zregenerowane zostały 2x obłyśnik i 2x przednia obudowa soczewki, ta z napisem "xenon" (te obudowy dlatego bo przypadkiem wytarłem paluchami odblaskową warstwę)
  21. ale Kia takiej motorowni jak BMW nie będzie mieć nigdy, tu jest różnica.
  22. jceel odpowiedział(a) na Capaz_01 temat w E46
    nie ma, w twoim silniku ich nie ma.
  23. jceel odpowiedział(a) na Capaz_01 temat w E46
    co za bzdury, oczywiście że to nie jest normalne... miałem 330d 184KM i z pułapu 2500obr/min zrywało się do przodu bez najmniejszego opóźnienia zrywając nawet przyczepność. w 330d 204KM zresztą jest tak samo. jakiś tam malutki lag występuje ale kiedy przyspieszam z pułapu 1300obr/min ale na pewno nie 2500...
  24. mylisz się, skrzynia jest inna, M3 ma 6-biegową skrzynię pod spodem, a twój jest oparty o 5-biegową. poza tym, sterownik skrzyni SMG w M3 też jest inny, ma znacznie więcej trybów pracy.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.