Treść opublikowana przez yoshimura01
-
ulamana lapa w silniku 2.8
Ułamana, czy połamana?? dziwne... a poduszka nie jest zerwana przy tym?? jaka to musiała by być siła i kąt natarcia żeby ułamać/połamać łapę?! :shock: Masz fotkę tego uszkodzenia??
-
Nietypowy problem z odpaleniem E46 320i 150KM
Załapuje ponieważ "udaje" mu się wyłapać sygnał synchronizacji między wałkiem rozrządu, a czujnikiem GMP (wału korbowego). Do wymiany prawdopodobnie czujnik wałka rozrządu (dolotowy).
-
[E46] 320d 150KM - Spadek mocy w ustalonym zakresie obrotów
Niekoniecznie, mogą być nieszczelne wężyki vacum, lub zapchany filtr powietrza na tym elektrozaworze.
-
e46 320d czujnik temperatury jak sprawdzić
To mówisz po prostu o czujniku tem silnika :wink: ... dla M47 przy 20'C = 2,2-2,7 Ohm; przy 80'C = 270-350 Ohm.
-
320d Wtryskiwacze
Mikan Kolego mowa jest o "prymitywnych" wtryskiwaczach dwusprężynowych pod VP44. Tam tylko wystarczy sprawdzić ciśnienie dotrysku i wtrysku właściwego, szczelność, "skrzypienie" i rodzaj rozpylenia. Wiadomo, że przy niskim ciśnieniu daje się zderzaki (podkładki) rekompensujące, a dla eliminacji nieszczelności i charakteru rozpylenia stosuje się nowe końcówki rozpylacza. Z dyszami CR to już grubszy temat ze względu na precyzję i zaawansowanie technologiczne.
-
[E46]Renowacja, odnawianie zużytych plastików wnętrza
Hmm to już Kolego trzeba po prostu zaryzykować...trudno, wóz albo przewóz :wink: Póki co nie mogę dać od siebie żadnej gwarancji, że powłoka gumowa nie zejdzie np. po miesiącu, ponieważ sam testuję to dopiero od kilku dni. Powiem tak, wizualnie jest MEEEGA, w dotyku wyczuwa się strukturę gumową, nic nie matowieje i nie robi się siwawe, ale chcę jeszcze raz zaznaczyć, że są to wnioski tylko z kilkudniowej obserwacji. Gdybyś był zainteresowany próbami tworzenia własnego koloru, niżej masz link do tego zestawu do mieszania barw: http://plastidip.pl/sklep/34-plastidip-multicolor-06519-l.html Kolego tak jak już pisałem w poprzednim poście, skoro ludzie malują całe karoserie tym środkiem wystawiając tym samym powłokę gumową na działanie bardzo wielu czynników od czysto użytkowych, po związane z temperaturą, działaniem wody itp, to chyba raczej nie powinien to być jakiś szajs...no ale to już czas pokaże czy warto to stosować czy nie. Pozdr
-
e46 320d czujnik temperatury jak sprawdzić
to nie czujnik, a przekaźnik :wink:
-
e46 320d czujnik temperatury jak sprawdzić
Który czujnik i który model??
-
[E46] 320d 150KM - Spadek mocy w ustalonym zakresie obrotów
Tak, wymaga adaptacji. to o którym modelu w końcu mowa??
-
problemy z układem wydechowym w e46 320d
Ja się nie bawiłem w to... Koledzy zapewne naprowadzą na serwer gdzie można sobie rozkodować VIN. Ja też bym poprosił o pomoc w tej kwestii :wink:
-
Kilka spraw po zakupie 320d.
Układ smarowania 5l, układ chłodzenia 7l. Nie ważne jaki był zalany. Przy tym przebiegu możesz śmiało 5W40(30) dobrej marki: Valvoline, LM, Millers, Motul.
-
Kilka spraw po zakupie 320d.
- wyregulować naciąg ręcznego. Dwie linki pod mieszkiem. - wymienić tarcze. - standardowo: "ścieżka odzyskiwania mocy". - może silniczki są zużyte, za niskie napięcie, uszkodzony mechanizm.
-
[E46] 320d 150KM - Spadek mocy w ustalonym zakresie obrotów
W M47N, M57 i M57N trzeba robić adaptacje i do tego należy wgrać najnowszy soft DISem.
-
320d Wtryskiwacze
Objawy wtrysków: nierówna praca, brak mocy, twarda praca silnika, głośne cykanie, błąd czujnika wzniosu iglicy. Z tego co pamiętam to oryginalna końcówka BOSCH to 200zł + 15zł robota (sprawdzenie, czyszczenie, montaż końcówki, sprawdzenie) + nowe podkładki BOSCH.
-
e46 320d 136km odcina turbo
Patrz podpis: memberlist.php?mode=viewprofile&u=42402
-
320d Wtryskiwacze
mkvtec w Radomiu przy ul. Stromieckiej mamy zakład zajmujący się regeneracją wtryskiwaczy pod VP44. Ja u nich regenerowałem i wszystko jest OK.
-
E46 320I Rozgrzany cieszko zapala
Spokojnie... powróci niebawem. Jak już raz poleciał to teraz tylko czekać.
-
problemy z układem wydechowym w e46 320d
... a to w kwestii rozkodowania VIN to już inny dział. Przekazując Ci link miałem na myśli byś sprawdził na schematach, czy elementy montażowe wydechu są takie jak u Ciebie.
-
INPA-e46 ostatni etap instal.
Nie wiem co Ci już poradzić. Może po prostu za niskie napięcie akumulatora i dlatego zrywa połączenie. Przy zejściu poniżej 9V właśnie dochodzi do zerwania połączenia. U mnie było tak, że po instalcji maszynki z INPA pod DIS wystarczyło podpiąć interfejs i ewentualnie sprawdzić jego port. Po uruchomieniu INPA obydwie lampki były włączone.
-
523 i 170 ps zwiekszenie mocy szukam fachowca :)
No to Panowie któryś z Was musi w takim razie poddać swoje autko modyfikacji i wtedy wszyscy będą wiedzieć. Był super temat z opiniami użytkowników wolnossących benzyn po modyfikacji BAGORA, trzeba by było przeszukać forum.
-
problemy z układem wydechowym w e46 320d
http://www.realoem.com/bmw/select.do wpisujesz końcówkę VIN i lecisz w układ wydechowy.
-
523 i 170 ps zwiekszenie mocy szukam fachowca :)
Pamiętam było mnóstwo użytkowników, którzy u BAGORA modyfikowali swoje wolnossaki. KAŻDY był zafascynowany nowym życiem swojego autka i nie mogli wyjść z podziwu, że z tego typu jednostek można wyciągnąć tak odczuwalne efekty. Panowie nie ma co się zastanawiać tylko sprawdzić :wink: Ja wiem jedno... jeśli chiptuning to tylko u BAGORA!
-
dziwne brzęczenie
Tak, jak się otworzy drzwi lub szybę i leciutko doda gazu to słychać tak jakby rdza odpadła i się telepała w zamkniętej puszcze. To zawsze występuje przy wychodzeniu silnika z obrotów jałowych na wyższe - na tej granicy. Na pewno wypalony łącznik elastyczny, bo sprawdzałem z odpiętym wydechem i nic nie wyfrunęło, a po złożeniu wszystkiego znowu się odzywało na progu jałowych i zwykłego obciążenia silnika.
-
problemy z układem wydechowym w e46 320d
a sprawdzałeś po VIN w RealOEM jak u Ciebie jest rozwiązany montaż układu?
-
e46 320d 136km odcina turbo
Współczuję Ci tej usterki, ale widzę że jest podobna do tej z którą sam walczyłem jakiś czas temu. Osobiście sprawdziłbym na Twoim miejscu jeszcze wtryskiwacze. Zastanawiam się jeszcze nad dawką paliwa przy max obciążeniu z dolnych obrotów... sprawdzaliście może tą wartość INPĄ??