Treść opublikowana przez yoshimura01
-
Interfejs Viaken + INPA nabroili
- BLOW OFF w dieslu...
No fajny, ale w autach modyfikowanych i dobre dla małolatów polansować się pod dyskoteką. Z resztą nie pasuje to do eleganckiej i wzorowej formy BMW - zakłócałoby to całą szlachetność marki. A tutaj jeszcze wkleję naprawdę poświrowanego BOVa... tak dla śmiechu ;) To mój 5cio tysięczny wpis :D... zapraszam wszystkich Szanownych Kolegów na bezalkoholowe piwko :wink:- BLOW OFF w dieslu...
Miałem to w swoim 1,8T i osobiście uważam to za totalną porażkę... po prostu wieś "tańczy i śpiewa" :roll: Wywaliłem to od razu i zamontowałem oryginalny fabryczny DV, który wtłacza z powrotem PRZED sprężarkę zmierzone przez MAF powietrze. Czy błędy będą?? Zależy który będziesz montował, tj głośnik, czy ten imitujący BOV. Jeżeli pierwszy to nic nie będzie, jeżeli drugi to na pewno będzie się pojawiało niedoładowanie (niepotrzebne wyrzucanie olbrzymiej masy powietrza), błędy przepływki, kontroli boost, sam pomiar boost i w efekcie tryb awaryjny. Ponadto takie rzeczy nadają się jedynie do jakichś zmodyfikowanych aut wyścigowych. Szczerze mówiąc to nawet nie chciałbym tego w jakimś najnowszym Lamborghini. To miało urok po filmie "szybcy i ściekli", ale na szczęście taniego, wiejskiego tuningu jest coraz mniej - ludzie są bardziej świadomi oryginalności aut co mnie bardzo cieszy :wink: jakub Ty na poważnie, czy to jakiś żart z tym elektro dźwiękiem?? :roll:- BLOW OFF w dieslu...
hehe... tak świst będzie bo będzie działał elektronicznie. To do turbiny w dieslu nie ma żadnego odniesienia... diesel nie posiada przepustnicy, więc nawet mg sprężonego powietrza nie wyjdzie przez zawór upustowy - przy montażu klasycznego BOVa. Jeśli nie szkoda Ci pieniędzy to montuj dedykowany zestaw do TDI. Nic poza dźwiękiem nie uzyskasz. No chyba, że o to Ci chodzi :wink: http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=diesel+blow+off- 320D przepływka
Kemot ile byś chciał za tą obudowę??- kompresor do 4.0 v8
Tomek, źródło Twoich pytań jest tutaj: http://www.turbobmw.pl/index.php?sid=e22261fb7d9cf8dc1e149e1922c03e7a- e36 2.5 tds + kompresor
to ja "chce se" nabić posta. Kompresor z merca ma tak wyrafinowaną budowę, że montaż tego wymaga niemalże "boskich" umiejętności i doświadczenia... i wcale nie zaprzeczam, że takowe posiadasz. EATONy to olbrzymy i upchnąć to w komorze jest ogromną trudnością, ale dla chcącego nic trudnego. Chyba za cenę takiej sprężarki lepiej zastanowić się nad wydajną turbiną.- JAK DOLADOWAC SILNIK E30 POPRZEZ BARY,KOMPLETNIE NIE WIEM
Będziesz sam to robił, czy masz kogoś a pytanie jest czysto teoretyczne??- Interfejs Viaken + INPA nabroili
A bawiłeś się w INPA klawiszami shift + F6??- e46 320 d INPA błąd
tak, czujnik CR lub zawór CR.- [e90] 320d nierówno przyspiesza, faluje moc, LOGI
No bo faktycznie przysiada ciśnienie na szynie CR... tak jakby czujnik nawalał i tym samym otwierał zawór CR powodując obniżenie ciśnienia w zasobniku. Jeśli masz możliwość to podmień czujnik CR i wykonaj jazdę testową. Czy u Ciebie przy awarii tej klapy gaszącej przy wyłączaniu silnika masz silne wibracje silnika??- błąd 5 Needle-motion sensor
darek jaka cena za taką usługę??- E90 318d/320d Jaka wkładka filtra powietrza
Z tymi długowiecznymi filtrami radzę uważać, ponieważ te olejki itd mogą bardzo negatywnie wpływać na działanie przepływki. Co do turbiny to pierwsze słyszę, żeby mogła paść po montażu tego typu filtrów.- wtryski 330d 535d zmiana na jakie inne
chudy widzę ciągle Ci mało :wink: najpierw SWAP, a teraz solidne mody :cool2: W kwestii samych dysz nie pomogę, ale chciałem zapytać jak to wygląda montażowo... czy jarzma mocujące utrzymają dysze i czy końcówki są takie same wymiarowo jak w przypadku 3.0d??- Chiptuning-parę pytań
polecam modyfikacje u użytkownika BAGOR. Facet zna się na rzeczy :cool2: Kontakt: memberlist.php?mode=viewprofile&u=4094- deklikatny świst turbo 330d 184km
bezdźwiękowa nie, ale dysponująca niższym doładowaniem wydaje się taką być np turbinka w silniku Vagowskim silniku AGU dysponująca 0,3bara, gdzie świast jest praktycznie nie do uchwycenia. Moje 320d w porównaniu do tego 1,8T to odrzutowiec :D- Kilka spraw po zakupie 320d.
Oczywiście, że można :wink: Tylko po co?? Wystarczy zrobić testy DISem i w ciągu kilku minut poznasz jej kondycję.- Kilka spraw po zakupie 320d.
nieee... każdy odnajduje te "skarby" przy wymianie filtra :wink:- Kilka spraw po zakupie 320d.
prace pompy wtryskowej :wink:- Koncówka drążka kierownicy
No przecież to jest banał! Rozumiem cały drążek z końcówką to wtedy ustawiać zbieżność, ale przy końcówce?! Ktoś wyżej mądrze radził... policzyć ilość obrotów przy odkręcaniu i tyle samo odliczyć wkręcając nową końcówkę. Zabezpieczyć solidnie pierścień kontrujący i po zawodach.- Kilka spraw po zakupie 320d.
Ponieważ w trakcie naprawy silnika (tym samym przy planowaniu głowicy i montażu nadwymiarowej uszczelki podgłowicowej) przy montażu pokrywy głowicy mechanicy nie dają uszczelniacza na półkolistą flanszę pompy vacum przez co właśnie dochodzi do wypluwania oleju przez gwint montażowy osłony termicznej. Pytam o uszczelkę bo właśnie dzięki tej obserwacji można wywnioskować czy silnik był już rozbierany i niefachowo uszczelniony.- deklikatny świst turbo 330d 184km
To w końcu turbodoładowany diesel :wink:- Kilka spraw po zakupie 320d.
no to widzę, że takich przypadków więcej... ostatnio miałem identyczny przypadek. Jaką masz uszczelkę podgłowicową?? tj ile oczek wybitych.- 320d 136km biały dym
Marco o jakim elektrozaworze mówisz??- Pompa Wtryskowa
Miałem identyczny przypadek. Wszystko z nią mechanicznie jest OK, a przyczyną są kurczące się stare gumowe uszczelki. Po rozgrzaniu się silnika i podzespołów żelastwo nabiera temperatury tym samym rozszerzając się. Owe rozszerzanie wpływa na uszczelnienie powierzchni pompy... przez to możesz po kilku godzinach jeszcze odpalić silnik bez długiego kręcenia. Po ostygnięciu i "powrotu" żelastwa do swoich naturalnych rozmiarów dochodzi do rozszczelnienia, gdyż uszczelki nie zabezpieczają w/w powierzchni. Ropa wycieka, dostaje się powietrze i problem porannego rozruchu gotowy :wink: Pompa do rozbiórki i wymiany uszczelnień. Koszt uszczelnienia ok 350zł. - BLOW OFF w dieslu...
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.