Skocz do zawartości

yoshimura01

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez yoshimura01

  1. pewne przy zapchanym i stale uchylonym zaworku EGR.
  2. yoshimura01 odpowiedział(a) na ozeh temat w E46
    ale co nic nie dało??
  3. Objawy: brak mocy, czarne zadymienie, błędy: EGR, przepływka, ciśnienie doładowania. Precyzyjna diagnoza EGR tylko za pomocą DIS.
  4. yoshimura01 odpowiedział(a) na kfor10 temat w E46
    nie ma sprawy, daj znać czy pompka reaguje na sygnał z DISa, pozdr.
  5. No to właśnie wygląda na awarię kostki stacyjki... nigdy nie demontowałem więc z tym Ci nie dam rady podpowiedzieć.
  6. yoshimura01 odpowiedział(a) na kfor10 temat w E46
    pod maską tam gdzie jest przekaźnik świeć żarowych. Tylko że nie wiem co chcesz z nim zrobić... tak jak napisałem wcześniej lepiej najpierw sprawdzić czy w ogóle można włączyć pompkę z funkcji DISa. Bo jeżeli ją aktywujesz przez DIS, a mimo to nie "odpali" to trzeba szukać może w przewodach.
  7. yoshimura01 odpowiedział(a) na kfor10 temat w E46
    nie, z głównego komputera ECU.
  8. yoshimura01 odpowiedział(a) na kfor10 temat w E46
    to wychodzi na to, że nie dostaje sygnału ze sterownika :| Sprawdź jeszcze jej manualną aktywacje DISem i daj znać jak poszło. Pozdr.
  9. yoshimura01 odpowiedział(a) na kfor10 temat w E46
    Musisz odnaleźć jej bezpiecznik w skrzynce, bo skoro nie dochodzi prąd na przekaźnik to innej opcji nie widzę. Możesz spróbować aktywować ją DISem i tym sprawdzić jej działanie.
  10. yoshimura01 odpowiedział(a) na sinio temat w E46
    tak, tylko że najpierw musisz mieć poprawnie skonfigurowaną i działającą INPE.
  11. Orientowałeś się ile kosztuje naprawa sterownika pompy wtryskowej?? poszukaj na allegro... tylko USIĄDŹ wygodnie!
  12. yoshimura01 odpowiedział(a) na sinio temat w E46
    W podpisie Kolegi Trandolfa masz wszystko co i jak: memberlist.php?mode=viewprofile&u=42402
  13. yoshimura01 odpowiedział(a) na sinio temat w E46
    A ściągnąłeś INPA?? Bo bez tego nie pójdzie! I bez prawidłowej konfiguracji maszyny pod DIS.
  14. yoshimura01 odpowiedział(a) na sinio temat w E46
    Napisałem, że w tym modelu silnika (136KM) nie ma opcji adaptacji przepływki... jest ona dostępna w następnym (150KM). W Twoim jest to tylko aktualizacja softu do wersji D5. Twój interfejs można przerobić pod OBD dla BMW. Nie pamiętam dokładnie jak to się robiło... coś z którymiś pinami, ale nie pamiętam które. Bywa, że montaż przepływki od razu daje efekt, ale bywa i tak że nic nie zmienia i dopiero aktualizacja softu daje uśmiech :D
  15. yoshimura01 odpowiedział(a) na sinio temat w E46
    W M47 nie ma funkcji adaptacji (jest w M47N). U Ciebie być może, ale nie musi będzie potrzebne zaktualizowanie softu pod nowy typ przepływomierza. Z aukcji wynika, że obudowa to już najnowsza wersja, więc i sam wkład powinien działać podobnie do oryginału. Co ciekawe zamienniki nieraz lepiej mierzą niż oryginał! Z dołu auto ma bardzo dobre przyspieszenie, zatem wybór należy do Ciebie. Aktualizację jest bardzo łatwo samodzielnie wykonać za pomocą DIS. Nr OE = Original Equipment (fabryczne wyposażenie).
  16. Niestety nie każdy... Żebyś miał oryginalny shortshifter BMW to MUSI być to część oznaczona tym numerem: 25117546373. Zauważ, że nawet OEM mówi o części jako "Dźwignia zmiany biegów krótka".
  17. Panowie... gumową rękojeść grzechotki oprzeć o kant korka i delikatnie puknąć dłonią. Zawsze odbija najbardziej zapieczone i przyssane korki :8)
  18. nie będziesz z niego zadowolony w porównaniu do tego, lepiej dołożyć i kupić KONKRETNY czyt. E60 :8)
  19. Wymiana wybieraka jest banalnie prosta, nie potrzeba podnośnika ani kanału...po prostu stawiamy auto na kozłach na max wychyleniu lewarka i wszystko spokojnie da się ogarnąć na takiej wysokości. Najlepiej szukać na allegro albo na szrotach, ale z tego co pamiętam nowy wybierak do Z3 2.8 kosztował ok 140zł, także myślę, że ten będzie coś ok 180zł, chociaż mogę się mylić. Najlepiej zapytać Maćka od części, on na pewno będzie wiedział. Btw ja mam u siebie od Z3 ale niedługo zmieniam na ten :twisted:
  20. Mikan, musisz MOCNO szarpnąć. Ona siedzi zaklinowana na zatrzasku, natomiast jej ruch obrotowy blokuje nacięcie w lewarku. Nic się nie wyrobi, ani nie zepsuje. Shortshifter proponuję nr OEM: 25117546373 ---> http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=25117546373 A tutaj filmiki jak to działa:
  21. Koło możesz sprawdzić na kanale zdejmując dolną osłonę. Masz bezpośredni dostęp i możesz obserwować jego pracę przy wygaszaniu i odpalaniu silnika. Jeśli będzie zużyte to na pewno będą widoczne pęknięcia, wyrwania gumy, porowatość gumy i ogólnie straszny hałas w trakcie pracy. Aha! Przyjrzałbym się także napinaczowi paska napędu pompy wody i alternatora. Oryginalnie było montowane CORTECO.
  22. Mi to wygląda na rozpołowione koło pasowe...
  23. yoshimura01 odpowiedział(a) na ozeh temat w E46
    No bo to tak jest jak jest zimny... pewnie problemy powrócą kiedy złapie temperaturkę :wink:
  24. yoshimura01 odpowiedział(a) na marcusbmw temat w E46
    Może masz już zużyty ten silnik skoro kopci i nadrabia moc i moment zawyżonym dawkowaniem paliwa (brak kompresji na kotłach). Olej nie niszczy łopatek turbo. Sprawdź ciśnienie sprężania bo coś mi się wydaje, że przepuszczają Ci po prostu pierścienie tłokowe, albo uszczelniacze zaworowe. Olej w dolocie to norma i świadczy o drożności ODMY.
  25. yoshimura01 odpowiedział(a) na ozeh temat w E46
    INPĄ nic nie zdziałasz, bo tutaj to nie użytkownik ustala synchro, tylko indukcja z nadajnika impulsów na czujnik i dalej do sterownika względem czujnika GMP. Spróbuj najpierw przeczyścić czujnik benzyną ekstrakcyjną i ponownie wykonać próbę odpalenia silnika. Jeśli problem będzie się powtarzał to spróbowałbym z podmianą tego czujnika, zaznaczając możliwość oddania na warunkach gwarancji. Wiesz gdzie się on znajduje?? Jest w pokrywie głowicy tuż nad korkiem wlewu oleju.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.