Treść opublikowana przez yoshimura01
-
E46 320d wykaz z INPY - Błąd podgrzewacza wody...?!
Nie sądzę by ostatnie wymiany miały z tym związek... on się po prostu zużywa i na tym koniec :wink: Ktoś tam próbował kiedyś to reanimować, ale nie pamiętam czy się powiodło czy też nie.
-
Wykaz z INPA praca cylindrów błędy pomocy
Chodzi o to, że wtrysk nastąpi w precyzyjnie odmierzonym czasie względem GMP. Impuls ten jest zsynchronizowany z położeniem wału korbowego. Nie wiem czy u Ciebie mogłoby dojść do takiej awarii, ale np w silnikach 1,8 przyczyną tzw "misfire'a" jest usterka nadajnika impulsów na wale korbowym. W Twoim silniku nadajnik znajduje się na kole zamachowym... jeżeli doszło do jego zabrudzenia np olejem, lub odkształcenia się koła to zanika indukcja na czujnik GMP 1ego cylindra. Przyczyną jest naturalnie zwiększona odległość nadajnika od czujnika. To samo dotyczy kół rozrządu, których nadajniki również mogą być zasyfione przez co odbiór impulsu przez czujnik jest sfałszowany lub jest jego brak.
-
E46 320d wykaz z INPY - Błąd podgrzewacza wody...?!
Oczywiście elektryczny podgrzewacz wody.
-
328 m52tu28 błąd 238 verbrennungsaussetzer zylinder 1
O awarii głowicy... nie wiem jak to powiązać. A DISem sprawdzałeś poszczególne podzespoły silnika??
-
Wykaz z INPA praca cylindrów błędy pomocy
A może po prostu nie synchronizuje impulsów z czujników wałków względem czujnika wału korbowego i stąd takie problemy.
-
328 m52tu28 błąd 238 verbrennungsaussetzer zylinder 1
nieee... to jest wolnossak, a nie turbodoładowane. A sprawdzałeś działanie przepustnicy DISa??
-
głośne syczenie przy 2000
Wąż doładowania za sprężarką. Możesz go przeciąć i wstawić łącznik, tylko zabezpiecz to dobrze, żeby doładowanie nie wyrwało gumy z łącznika.
-
termostat 320d e46
Dzięki Wania17 za info :cool2: Pozdr.
-
320d Sterowanie turbiną a INPA
Ponieważ CRy już na starcie produkcji miały wadliwe dmuchawki i należy zaktualizować soft. Czy to coś da?? nie mam zielonego pojęcia... o tym fakcie mówi "serwisówka" z DIS.
-
320d Zgasł w czasie jazdy nie odpala
Standard... VP44 do roboty.
-
[E46] SPOT dla Forumowiczów
Wania a nie planujesz powrotu do "ligi mistrzów", tj BMW ??
-
[E46] SPOT dla Forumowiczów
ale gdzie?? to chyba powinna być pierwsza kwestia bo nie sądzę by ktoś darł np 300km w jedną stronę.
-
termostat 320d e46
Moby czy ta diagnoza jest w 100% potwierdzona?? Troche mi się to nie zgadza z ogólnym układem chłodzenia - gdyż obwód EGR jest praktycznie żaden i skoki pomiaru temperatur nie są uzależnione od jego działania. Ma jedynie "schłodzić" spaliny z układu recyrkulacji, ale w moim przekonaniu nie jest odpowiedzialny za żadne objawy typowe dla układu chłodzenia. Chyba że o czymś nie wiem...
-
głośne syczenie przy 2000
Typowa nieszczelność układu dolotowego ZA sprężarką. Niech ktoś gazuje a Ty szukaj dziury skąd dobiega syyyyyk.
-
Brzęczenie po wycięciu katów
Wypalony łącznik elastyczny... ma to samo.
-
BMW e46 330 przed lift na po lift przerobic
Dla mnie też efekt jest super! Niby dwie szeroko rozstawione linie i szerszy, dynamiczny grill, a tak dużo dają :wink:
-
E46 blad wtrysku sterujacego.
Szczerze mówiąc to po raz pierwszy spotkałbym się z takimi objawami. Poza brakiem wskazań początku wtrysku w testerach i zapisanego błędu nic z silnikiem się nie działo, a dawka paliwa zawsze dochodziła do 52mg przy max obciążeniu.
-
[ e46 320i ] Problem z doborem amortyzatorow 226
Ale tam jest przecież śruba kontrująca i nią zaciskasz amor w zwrotnicy. Nie powinno być żadnych luzów. Możesz zrobić fotkę całych nowych amorów?? Chodzi szczególnie o dolną część wchodzącą do zwrotnicy.
-
[ e46 320i ] Problem z doborem amortyzatorow 226
a ten Sachs nie ma zwężonego dołu żeby się wpasował w łoże zwrotnicy?? Te Bilsteiny to wyglądają na B8 i one są po całości na grubej ladze. Ori amory mają zwężke, którą się wpuszcza w zwrotnicę.
-
BMW e46 330 przed lift na po lift przerobic
Jeśli już to lampy zostawiłbym od przedlifta, a mache od polifta i zderzak MPakiet2. Wygląda to naprawdę fajnie! Maska od FLa jest zdecydowanie lepsza pod kątem designu... jest bardziej dopracowana, proporcje, linie, zwieńczenia dają super efekt. Maska przed FL jest nudna, statyczna, monotonna, bez wdzięku i dynamiki. Macha od FL pasuje P&P, ze zderzakiem trzeba coś tam pokombinować z tunelami chłodzenia hebli i nadkola trzeba skrócić. Zobacz sam: http://images42.fotosik.pl/529/c5deafbc6e502e24m.jpg http://images44.fotosik.pl/357/ef445f31a2aa360em.jpg http://images44.fotosik.pl/357/4999d51f411825bam.jpg
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
To już nie będzie frajdy z jazdy. Poniżej 150KM nie celuj bo się rozczarujesz.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Kamil odbierz PW.
-
320D Kopci na siwo na postoju
Marek a czy EGR masz zminimalizowany DISem??
-
E46 blad wtrysku sterujacego.
hmm... no i tutaj jest temat sporny, ponieważ jego rolę przejmuje czujnik GMP (położenia wału korbowego) oraz czujnik IWZ (kąta obrotu VP44). Generalnie przy uszkodzeniu czujnika wzniosu iglicy nie wyświetla w testerze wartości początku wtrysku i tylko tyle. Dopiero przy uszkodzeniu w/w dwóch "zastępczych" czujników zaczynając się problemy z silnikiem.
-
E46 blad wtrysku sterujacego.
nic się nie stanie