Treść opublikowana przez yoshimura01
-
BMW E46 2.0 diesel lift
Immo, kontrola CR, zapchany filtr, pompa podprogowa, bezpiecznik ECU. Bardzo proste, tylko trzeba sprawdzić co mu tam się "zapisało".
-
320d Analiza błędów z INPy
Dlaczego INPA od Trandolfa jest u Ciebie w języku niemieckim?? To jest ta pod DISa?? czy wcześniejsza?? Druga sprawa... Moby Kolego to że wykasował błędy i dał ponownie zapłon to nic Nam nie powie. Zauważ, że sterownik wychwycił błędy "startowe", tj zwarcia elektryczne tuż po podaniu na podzespoły napięcia 12V BEZ ODPALENIA silnika. Maju zrób solidną rundkę po mieście i wtedy zajrzyj do rejestru błędów, bo tylko wtedy będziemy wiedzieć co się dzieje z autem przy autentycznym obciążeniu. I zrób coś z tą niemiecką INPĄ :wink:
-
320d 136km biały dym
Płyn wydostaje się między połączeniem obudowy, a kanałem spalin. Cienkie blaszki szybko się wypalą i może dojść do awarii podobnej jak w silnikach M47N (urywające się klapki zawirowań)- trzeba wstawić grube, odporne na temperaturę żelastwo. To są małe ilości wody, więc odparowują od silnie nagrzanych elementów silnika - choćby od nagrzanych blaszek blokujących.
-
320D przepływka
Koledzy ta przepływka będzie dobrze mierzyć, bo chodzi jedynie o obudowę (precyzyjny pomiar masy), chociaż nie wiadomo jak z żywotnością takich modułów. Wykonywałem testy na "starych" przepływkach 314, 468, 527 i chińskich zamiennikach w obudowie siatkowej (BOSCH 314) i zmodyfikowanej ostatecznej obudowie (BOSCH 527). W starej pomiary były sfałszowane, w nowej trzymały się w ryzach ECU. Oczywiście soft ECU zaktualizowany. Więc jeśli chodzi o te całe akcje z przepływkami to po testach stwierdzam, że jedynym problemem jest usterka projektu kanałów dolotowych obudowy do samego kanału pomiarowego przepływomierza. Sam moduł pomiarowy (przepływomierz) niczym się nie różni - dlatego wymagane jest programowanie softu ECU, ale teraz weź kup tylko samą obudowę z BOSCH 527... graniczy to z cudem :roll: sinio, sprawdź tą max dawkę i temperaturę paliwa po ostrej jeździe, bo mam pewien trop. pozdr.
-
e46 320d 136km odcina turbo
Spoko, rób wszystko bez pośpiechu zgodnie z instrukcją, a instalacja pójdzie bez najmniejszych problemów. Pozdr.
-
e46 przerwała i zgasła
Ja też po awarii VP44 o tym się dowiedziałem, więc nie jesteś sam :wink:
-
320D przepływka
Dawkę sprawdzisz w INPA chyba analog1. Daj pełny but i obserwuj do jakiej wartości dojdzie. Czy wężyki vacum zostały wymienione?? Jeśli nie to proponuję zaopatrzyć się w 3 metry tego towaru: http://allegro.pl/przewod-podcisnienia-3-mm-silikonowy-dolot-waz-i2538605822.html Elektrozawory EGR i VTG - czyścimy filterki powietrza na króćcach wyrównujących, temat--> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=18764 Wskazania ekonomizera to żadna znacząca diagnoza. Przepływkę sprawdzasz DIS przy rozgrzanym silniku w zakładce "air mass supply". AHA! BOSCH 527 to nie żaden zamiennik, tylko najnowsza wersja przepływki dla tego silnika. Zamiennik to siemens itp sprzęty.
-
e46 przerwała i zgasła
to jest fotka innego użytkownika z Naszego forum, ale to właśnie na przewodzie zasilającym stosuje się ten zaworek. Ja już mam go ponad 2 lata zamontowanego i wszystko jest w jak najlepszy porządku. Nigdy nie było żadnej akcji, że auto miało problem z odpalaniem, czy samoczynnym wygasaniem. http://images47.fotosik.pl/1487/f4be7df3931e6911med.jpg pozdr
-
e46 320d 136km odcina turbo
podałem Ci źródło na PW. możesz sprawdzić INPĄ lub DIS zakres działania wodzika VTG, bez zbędnej pracy w demontaż turbiny itd itp.
-
e46 przerwała i zgasła
Balu to że pompa jest OK to nie oznacza, że będzie ciągle zalana paliwem. W wyniku zjawisk fizycznych paliwo "spływa" do zbiornika. Przez to poszczególne sekcje pompy przy zimnym rozruchu pracują na sucho i co gorsza na wysokiej dawce rozruchowej. To właśnie powietrze i pośrednio woda doprowadzają do powolnego, ale jakże skutecznego uszkodzenia VP44. Montując zawór kierunkowy "przytrzymujesz" paliwo w pompie zapewniając jej stałe zalanie. Przy rozruchu jest jej łatwiej gdyż paliwo nie musi pokonywać drogi przez poszczególne sekcje pompy, oraz same elementy mechaniczne nie ulegają niszczącemu suchemu tarciu.
-
320D przepływka
Jeśli możesz to sprawdź max dawkę paliwa jaka u Ciebie występuje. Czyściłeś filtry powietrza elektrozaworków VTG i EGR??
-
E46 felgi potrzebana pomoc
a nie pasują Ci te 135??
-
E46 320D, DDE, nierówna praca cylindrów i skoki obrotów
To odnośnie samej usterki silnika, ale jeszcze do roboty jest układ grzania świec i ścieżka "odzyskania mocy".
-
E46 320D, DDE, nierówna praca cylindrów i skoki obrotów
Do podmiany czujnik ciśnienia CR. Po wymianie wykasuj błędy i sprawdź czy któryś powróci. Korekcje zawyżone ze względu na wyrównanie tolerancji biegu jałowego.
-
Kilka spraw po zakupie 320d.
A wiesz... chciałem Kolegę zmotywować do działania :wink:
-
E46 felgi potrzebana pomoc
Ogólnie wybrałeś jeden z najlepszych wzorów, ponieważ nadają bryle muskularności, zamykają wnęki nadkoli. Wyjście ramion z wnętrza "kotła" na jego rant to designerski chwyt, który wpływa na nasz odbiór felgi jako zdecydowanie większej niż faktycznie jest. Osobiście uwielbiam styling 50. Te z fotki podjeżdżają stylingiem 135.
-
e46 przerwała i zgasła
a czy pompka działa Ci przez całą noc kiedy paliwo cofa się do baku?? I czy pompka podaje paliwo do pompy promieniowej i zalewa sekcje przestawiacza wtrysku??
-
e46 przerwała i zgasła
VP44 siada bo nie ma tzw. podtrzymania, a wystarczy zaworek dławiący na zasilaniu i po sprawie.
-
nieszczelny wąż
który z wymienionych: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=11_3521&hg=11&fg=40
-
Kilka spraw po zakupie 320d.
A ponadto to też składali ludzie, więc nic kosmicznego tam nie ma :wink: Ale podstawowa wiedza o działaniu i budowie silnika by się przydała...
-
E46 felgi potrzebana pomoc
Jeśli mogę wtrącić swoją opinię, to osobiście szukałbym oryginalnych BMW (używanych w ładnym stanie), bo takie mogą Cię szybko wytrącić z drogi i równowagi.
-
320D przepływka
Musisz zrobić QUICK TEST na DDE. Dopiero po tym aktywuje się przycisk Control Unit Function.
-
e46 320d 136km odcina turbo
kolego, a po co Ci się męczyć z demontażem turbiny? Nie łatwiej sprawdzić zakres VTG za pomocą DIS??
-
320D przepływka
Bo się nie łączy... czy w prawym górnym rogu są zapełnione na kolorowo dwie skale, czy tylko jedna (dolna)??
-
E46 320I Rozgrzany cieszko zapala
dokładnie tylko BOSCH.