Treść opublikowana przez yoshimura01
-
2.0 TD nie odpala - czarny dym
Chodzi o synchronizację czujnika wałka rozrządu z czujnikiem GMP. Dopiero jeśli owa synchronizacja zostanie osiągnięta to sygnały z DDE zostaną precyzyjnie puszczone na wtryskiwacze, tak by wtrysk nastąpił w ściśle określonym położeniu wału korbowego. Czarny dym w Twoim przypadku to nagromadzone paliwo w cyklach zakończonych niepowodzeniem zapłonu mieszanki.
-
Potrzebny schemat ustawienia rozrządu bmw e46 320d 136km p
http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/04/53/54
-
wypada zapłon na wolnych
A sprawdzałeś kompem czy wyłapało "misfire" na którymś kotle?? Tutaj przyczyną może być brak synchronizacji między czujnikami impulsów wałków rozrządu, a czujnikiem impulsów wału korbowego... muszą się precyzyjnie ze sobą pokrywać.
-
e46 2.0d 150km problem katalizator
Jeśli masz sondy i wywalasz katy to musisz przesunąć sondę regulującą o ok 3cm sondę w kierunku kolektora wydechowego, wtedy silnik nie będzie przechodził w tryb awaryjny. Tolerancje błędu miedzy sondami zostaną zachowane. Był tutaj taki przypadek, że chłopak wyciął katy w wolnossącej benzynie i silnik przechodził w tryb awaryjny... dopiero "rozciągnięcie" odcinka pomiarowego między sondami przywróciło silnik do pełnej sprawności.
-
e46 320 diesel 98r. błąd czujnik doładowania ciśnienia
Tom bo rozkalibrował się EWS (immo). Musisz to zresetować INPĄ (tester diagnostyczny). Co do czujnika ciśnienia doładowania to masz sporo do sprawdzenia i raczej szukałbym kogoś kto naprawdę ogrania 320d bo faktycznie Ci Twoim fachowcy popłynęli tak daleko, że aż pompę Ci wymienili nie wiadomo po co... a silnik nie odpali jak się nie zgra EWS z DDE. Skąd jesteś?? Może ktoś się znajdzie w pobliżu z DISem lub INPĄ.
-
e46 320d 150KM DIS-aktywacja dodatkowej funkcji
Dokładnie o to chodzi :cool2:
-
320 D zwarcie do masy na dodatkowej pompie wody
a obroty nie falują w zakresie do 50 obr/min??
-
320 D za dużo powietrza w przepływce i doładowaniu -INPA
Markos a robisz pomiar przepływki z odpiętym EGR?? Odpiętym z głównego węża vacum, nie tylko z zaworu EGR. I oczywiście obydwa wężyki zaślepione. Czy masz zaniżoną wartość udziału EGR w funkcji serwisowej DISa??
-
e46 320d 150KM DIS-aktywacja dodatkowej funkcji
oj sorry... jak DDE5.0 to tak: complete/DDE5.0/Air mass system/boost pressure control/i macie : czujnik/tem. powietrza doładowanego i układ VTG.
-
e46 320d 150KM DIS-aktywacja dodatkowej funkcji
Test o który pytasz jest naprawde super! Pokazuje stopień otwarcia elektrozaworu, ciśnienie doładowania, oraz dopuszczalną różnicę otawrcia oraz doładowania. Do tego sprawdzisz aktywację gruszki i wodzika VTG w ściśle określonej wartości odchylenia, które będzie uaktywniane przez sterownik... z resztą zobaczysz sam jaki to jest bajer :D Identyfikujesz auto/wchodzisz do Control Unit Modul/następnie Function Selection/ dalej Complet/ DRIVE/ DDE 3.0/ Control Charge Air Presure (czy jakoś tak)/ i masz do wyboru Charge Air pressuer sensor oraz VTG. Wybierasz VTG i niżej masz TEST SCHEDULE. Następnie na ekranie pojawi się wybrany test... jeśli będzie zaznaczony na czarno to klikasz zieloną strzałkę w prawym dolnym rogu i rozpoczyna się test. Dalej już tester Cię informuje o kolejnych krokach diagnozy. Tam jest mnóstwo testów także za jednym razem wykonaj sobie wszystkie. WAŻNE! Testy wymagają rozgrzanego silnika. Jeśli będzie zimny tester nie rozpocznie diagnozy dopóki silnik nie osiągnie wymaganej temperatury. Zatem warto najpierw sobie rozgrzać auto, pozbierać trochę ewentualnych błędów i dopiero wykonać pomiary. W testy poszczególnych modułów możesz przejść od razu z konsoli błędów zaznaczając błąd i klikając na dole TEST SCHEDULE/ zielona strzałka itd.
-
320d pytanie o kolor tapicerki + zamuł
no to na pewno... zerwane poduszki to konsekwencja tychże mega wstrząsów.
-
[320d] - Szarpie przy ruszaniu na zimnym silniku
Podmień czujnik wałka rozrządu i sprawdź wtedy.
-
320d pytanie o kolor tapicerki + zamuł
Uważam, że lepiej będzie zakupić własny interfejs diagnostyczny (ok 70zł) + podstawowe oprogramowanie diagnostyczne (INPA oraz DIS za FREE) do zassania od Kolegi Trandolfa. Wtedy sobie sprawdzisz wszystko jak należy i koszt się zwróci... tym bardziej, że chcesz oddać auto do najdroższego serwisu. Co do Twojego przypadku to podejrzewam kontrole ciśnienia doładowania za którą odpowiadają: wężyki vacum, zasobnik podciśnienia, elektrozawór sterujący VTG (turbinowy), zasobnik podciśnieniowy wodzący kierownicami spalin. Te wszystkie elementy można bezproblemowo sprawdzić za pomocą w/w oprogramowania. Wydaje mi się, że u Ciebie przyczyną będzie elektrozawór sterujący VTG. Chociaż ostatnio miałem przypadek, że testery nic nie wykazały... Co do gaszenia silnika to jest to wada fabryczna wynikająca z braku zastosowania klapy gaszącej, tj duszącej silnik. Inżynieria uznała, że wystarczy chwilowe zaduszenie silnika pełnym otwarciem EGR... niestety to nie wystarczyło i stąd tragiczne ŁUBUDU przy wygaszeniu silnika. Oprogramowanie jak i patent na miękkie wygaszanie silnika w podpisie Kolegi Trandolfa: memberlist.php?mode=viewprofile&u=42402
-
Drugi kluczyk, guziki od zamka działają, samochod nie odpala
E tam do ASO... skąd jesteś?? Może znajdziesz w okolicy kogoś kto ma kabel diagnostyczny i INPE. Wystarczy wejść w moduł silnika i na pierwszej stronie masz RESET USTAWIEŃ EWS. Uruchamiasz go, przekręcasz kluczyk do zera, klikasz OK, przekręcasz kluczyka na 2 i już.
-
Drugi kluczyk, guziki od zamka działają, samochod nie odpala
zresetować ustawienia EWS dla tego kluczyka za pomocą INPA.
-
[E46] 320d 150KM - Spadek mocy w ustalonym zakresie obrotów
... ale czy w takim przypadku sterownik nie powinien wychwycić błędu kontroli doładowania?? Nawet w pamięci "shadow"??
-
320d Moc raz jest raz jej brak
Standardowa wartość z udziałem EGR. Nie masz się czemu dziwić... bardziej przejmowałbym się gdyby była niższa, bo wtedy wiadomo że przepływomierz max zaniża. Osobiście życzyłbym sobie i Tobie DUŻO wyższego pomiaru, ale niestety BOSCHe nie dają rady z tym. Normalnie wartość masy powietrza bez udziału EGR to 44-60 kg/h. Wszystko jest OK na biegu jałowym. DISa możesz pobrać z podpisu Kolegi Trandolfa ---> memberlist.php?mode=viewprofile&u=42402
-
320d Moc raz jest raz jej brak
sproxy nie widać żadnej wartości na tym zdjęciu... jeżeli chodzi o pomiar przepływki to Panowie jedynie DIS pokaże nam jego prawdziwą wydajność. INPA to podstawowe narzędzie poglądowe dzięki któremu możemy określić jego max wydajność, ale nie w odniesieniu do określonych obrotów i w zgodności z zadanym ciśnieniem doładowania. Tylko DIS.
-
320d pytanie o kolor tapicerki + zamuł
Tokiez identyczny problem z mocą próbowałem rozstrzygnąć ostatnio... efekt?? ŻADEN... komputer nic nie mówi o braku doładowania, a turbina charakteryzuje się brakiem boostu i przeładowaniem w wysokich obrotach. Pomimo podmian elektrozaworu sterującego tak i tak jest lipton. Spróbuj podpiąć się pod kompa i sprawdzić czy sterownik coś wyłapał.
-
[330d] Co się stanie jak padnie turbo?
... raczej jak TRANDOLF :wink:
-
[330d] Co się stanie jak padnie turbo?
Dlatego lepiej jest mieć kawał grubej szmaty żeby zblokować możliwość ssania powietrza. Lepszy rozwiązaniem jest to gdy ktoś doposażył sobie auto w przepusticę EGR... wystarczy tylko naciągnąć zawór motylkowy i po sprawie.
-
320d Moc raz jest raz jej brak
Sprawdź pomiary przepływomierza KONIECZNIE w DIS! INPA nic nie mówi i jego kondycji, gdyż wskazuje pomiar absolutny (zduszony) tj masa + EGR.
-
E46 2.0D 136KM nierówno przyspiesza
Soft zaktualizowany D5, liczba kodowań = 3, układ wydechowy drożny, ODMA drożna, VTG pracuje w pełnym zakresie. Tak jeszcze myślę o tej uszczelce nadwymiarowej. Jeżeli ktoś dałby nadwymiar, a nie splanował głowicy (chociaż nie podejrzewam o to), lub nieprawidłowo określił max próg GMP tłoków to wtedy obniżyłby się automatycznie ciśnienie sprężania... jeżeli tak to byłaby przyczyna braku mocy w niskich partiach obrotów... Jeżeli byłby przedmuch w cylindrach to znowu waliłoby do skrzyni korbowej i dalej przez ODME do dolotu = szare/czarne zadymienie :think:
-
E46 2.0D 136KM nierówno przyspiesza
Witam, dokładnie... Adam był u mnie na diagnostyce i wymianach dotyczących procedury "odzyskania mocy". U Adama wykonano: - pełna diagnostyka DIS, INPA, BMW Scanner - reset wszystkich dostępnych funkcji serwisowych w DIS (oprócz kodowania EWS) - wymiana wężyków vacum (sylikon) - wymiana elektrozaworu turbiny N75 - sprawdzenie i czyszczenie elektrozaworu N18 (poprzedni miał spaloną cewkę) - szczegółowa diagnoza przepływomierza, VTG, początku wtrysku itd - szczegółowa diagnostyka VP44 - przepływomierz BOSCH 527 (uszkodzony - zaniża wartości) i nowy Pierburg (trzyma wartości... mimo to auto nie jedzie) Błędy: - przepływka - za mało powietrza... po wymianie zero poprawy. - EGR za mało powietrza. - elektryczny podgrzewacz płynu. Po kasowaniu: - elektryczny podgrzewacz. Zauważyłem, że wodzik turbiny przy obciążeniu silnika w ogóle nie reaguje, tj nie odchyla się do max dmuchania. Turbina ostro niedomaga na dole i przeładowuje na górze. Dodam, że turbo było regenerowane... na łopatkach wirnika sprężarki widać malutkie wyszczerbienia tak jakby po piasku. Po wyłączeniu silnika słychać głuchy SZUM z okolic korpusu sprężarki. Auto nie dymi, nie dławi się i co najgorsze NIE POKAZUJE, że coś ją boli z jakiegokolwiek czujnika :roll: Auto za chwilę stuknie 700 tys km przebiegu i już jest zamontowana ostatnia uszczelka podgłowicowa, drugi nadwymiar. Wyciek oleju z nadlewki śruby osłony termicznej... Podejrzewam jeszcze okablowanie elektryczne... być może przy wcześniejszych pracach ktoś uszkodził wiązkę. Osłonka jest w jednym miejscu przytopiona, ale przewody całe. Lub usterkę sterownika silnika, ewentualnie nieudany chiptuning. Wszystkie wartości są OK, poza tym niedoładowaniem z dołu i przeładowaniem na górze. Co najciekawsze turbina ładuje 1,5 bara! :shock: Adam nie zna historii napraw i ewentualnych modyfikacji auta, ale ja jeszcze sprawdziłbym oprogramowanie bo przy takim przeładowaniu i niedoładowaniu sterownik powinien wychwycić błąd, a tutaj wygląda to tak jakby tak po prostu miało być :roll: Widać, że ktoś przed Adamem ogarniał temat ponieważ soft zaktualizowany na D5 i wstawiona przepływką BOSCH 527 (która aktualnie jest zużyta - testy w moim aucie potwierdziły diagnozę). Być może ktoś chciał tanim sposobem podnieść moc i wgrał "DRUTA" z ogólnodostępnej płyty z "super jakości" gotowcami, albo jakiś nieudolny chiptuner skopał modyfikację. Po raz pierwszy zdażył mi się tak trudny i wyrafinowany przypadek... auto nie pokazuje, że coś mu dolega. Ekonomizer zamyka na każdym biegu, masa powietrza na nowym Pierburgu perfekcyjna, natomiast to doładowanie dziwnie "zaprogramowane"... do 1700 obr/min brak mocy nieobjawiający się żadnym zadymieniem, dopiero po przekroczeniu fabrycznych obr max momentu obrotowego zaczyna się coś dziać i turbina w piku ma 1,5 bara. Czy ktoś może coś poradzić?? Sprawdziłem wszystko co było możliwe, każdy sterownik silnika przetrzepany wzdłuż i wszerz, testy statyczne i dynamiczne wykonane, wszystko sprawdzone po kilka razy. Osobiście podejrzewam kombinowany program, ale to trzeba by było zweryfikować przez doświadczonego tunera. Od razu uprzedzam pytanie o sprzęgle. Jest w dobrej kondycji... ponadto obroty idą proporcjonalnie do "rozpędzania się" auta.
- Kierownica