Treść opublikowana przez yoshimura01
-
320d mocne szarpnięcie silnikiem przy gaszeniu
A efekt jest jeszcze łagodniejszy jak silnik schodzi z 930obr biegu jałowego. Wtedy to już zupełnie jak najnowszy diesel :8)
-
320D E46 brak mocy
Pamiętaj tylko BOSCH 527 + aktualizacja softu do wersji D5.
-
Błąd czujnika ruchu iglicy, brak mocy - co robić...??
Nie ma sprawy :) Jeszcze tylko wykonaj logi dynamiczne z DIS. Najważniejsze to ustawić do wyświetlania doładowanie: aktualne i oczekiwane, masę powietrza aktualną i oczekiwaną, dawkę paliwa ZA ews. Reszta sprawdza się gdy któryś element nie domaga. Żebyś bezpiecznie prowadził auto i nagrywał pomiar proponuję nagrywanie programem CAM STUDIO. Zrzuca perfekcyjny obraz bez trzesiawki, rozmyć itp historii.
-
Błąd czujnika ruchu iglicy, brak mocy - co robić...??
Witam, jak widać błąd czujnika wzniosu iglicy nie ma żadnego wpływu na jakość pracy silnika. Twoje logi dynamiczne są WZOROWE! Dawka paliwa, boost, oraz masa powietrza perfekcyjne. Błędy dotyczą usterki żarzenia świec żarowych, oraz awarii podgrzewacza wody. Tobie po prostu już brakuje mocy :wink: przyzwyczaiłeś się do tego i trzeba trochę podkręcić ten silnik. PS. Dla silnika M47 najlepiej wykonywać logi za pomocą DIS lub Carsofta, ponieważ mamy wgląd w wartości których oczekuje sterownik. INPA jest najlepsza dla wstępnej i dokładnej analizy silników M47N. pozdr
-
[E46]Renowacja, odnawianie zużytych plastików wnętrza
Wszystko się trzyma jakby dopiero co było pomalowane. Śmiało polecam.
-
320d wentylator klimy nie wyłącza się
a to będzie najprawdopodobniej "jeż".
-
320d wentylator klimy nie wyłącza się
Nie, chodzi o sterownik wentylatora chłodnicy. "Jeż" jest od dmuchawy kabiny.
-
Zaślepienie EGR
DIS Cię poinformuje o przekroczonym max i wróci do ekranu gdzie będziesz mógł dokonać kolejnej próby.
-
Zaślepienie EGR
Różne wartości wchodzą, np w E46 320td (compact) mogłem ograniczyć jedynie do 44mg. W jednej 320d M47 na 78mg, a w drugiej na 87mg. Także musisz wyszukać max wartości i zatwierdzić ją wyjściem z zapisem.
-
czy filtr odmy ma wpływ na prace turbiny i moc auta???
Jeżeli filterek był max zapchany, to montaż nowego DROŻNEGO sprawił że silnik "oddychnął pełną piersią". Po prostu odciążył skrzynię korbową z dużego nadciśnienia z którym dotychczas silnik walczył.
-
czy filtr odmy ma wpływ na prace turbiny i moc auta???
Tzn bezpośrednio nie. Na wpływ doładowania ma kilka/kilkanaście różnych elementów. Poczynając od pękniętego króćca zbiornika podciśnieniowego, a kończąc na zapieczonych kierownicach spalin lub zapchanych katalizatorach. Niedrożna ODMA sama w sobie powoduje uszkodzenie uszczelnienia turbiny przez co wał wirników następnie się wykorbia i konsekwencją jest uszkodzenie urządzenia. Ale jeżeli chodzi o pomiary LiveData z zaobserwowanym słabym doładowaniem to nie.
-
czy filtr odmy ma wpływ na prace turbiny i moc auta???
Odnosząc się do Twojego pytania, czy jak jest BRUDNY to silnik jest słabszy. Nie... jak jest niedrożny to zaczynają się problemy. Oczywiście mowa jest tylko i wyłącznie o odpowietrznikach wyposażonych w gąbkowe filtry. Niedrożny układ odpowietrzania skrzyni korbowej doprowadza do powstawania silnego nadciśnienia w tejże komorze (skrzyni). Tłoki w suwie pracy mierzą się z dodatkowym dużym obciążeniem. Niebezpiecznie narastające ciśnienie powoduje uszkodzenie uszczelnień silnika (w silnikach doładowanych uszczelnień turbosprężarki) przez co powstają wycieki i w najgorszym przypadku tzw: "pętla". Również zima jest niebezpieczna dla układu odpowietrzania, ponieważ odkładająca się emulsja hydro-olejowa na membranie odpowietrzenika wraz z niską temperaturą przymarza do obudowy i efekt jest identyczny jak opisałem powyżej.
-
Zaślepienie EGR
Panowie wystarczy co 3ci serwis zajrzeć do dolotu i sprawdzić stan. A tak w ogóle to chodzi jedynie o swobodny przelot i czystość czujnika doładowania. Nie dajmy się zwariować :wink:
-
E46 318 i Wymiana sprzęgła - PO WYMIANIE
tzn jest bardzo miękkie?? Pamiętam jak wymieniałem sprzęgło w Suzukim i zamiast ori koleżanka kupiła najtańszy zamiennik... no i tutaj był problem, ponieważ sprężyna talerzowa była tak miękka, że dziewczyna nie wiedziała jak ma użytkować auto. Czy Tobie się trafiło właśnie coś takiego trudno powiedzieć, bo zazwyczaj LUK ma dobrą opinię. A może po prostu masz zapowietrzony wysprzęglik?? :think:
-
BMW E46 Touring nie odpala ;/
Rozgrzany CR = czujnik impulsów wałka rozrządu.
-
Zaślepienie EGR
Panowie... w jakim celu zaślepiacie EGR?? Sterownik wyłapie błędy za dużej masy powietrza, następnie będzie regulował awaryjnie i niepotrzebnie dawką paliwa. Nie lepiej zrobić to profesjonalnie za pomocą DIS? tj zminimalizować udział EGR w cyklach pracy silnika. Uwierzcie, że przy w pełni sprawnym silniku mechaniczna eliminacja EGR nie daje żadnego zauważalnego efektu. Co innego programowe działanie w tym kierunku.
-
BMW e46 320d brak mocy
Kolego Ty wiesz o którym silniku jest mowa w tym wątku?? Nie będę z Tobą wchodził w dalszą dyskusję, bo widzę nie ma to najmniejszego sensu. Ty natomiast się zastanów czy to najlepszy trop dla autora wątku wysłuchiwać porównań zaawansowanego DDE5 lub 6.0 pod normy EU04 do archaicznego i przestarzałego DDE3.0. Sonda lambda i filtr DPF w M47?! :roll:
-
BMW e46 320d brak mocy
Tylko wiesz co by było w przypadku który sugerujesz?? CZARNA zasłona dymna, a u Kolegi chyba coś takiego nie występuje. Soft ma najnowszy D5 i wartości masy powietrza idealne jak dla M47 po updacie. Po prostu rozjeżdża mu się kąt wtrysku i miejmy nadzieję, że resetowanie wartości pompy wyeliminują usterkę. W przeciwnym razie pozostaje ponowna próba nastawienia VP44 lub regeneracja zawieszającego się tłoczka.
-
BMW e46 320d brak mocy
Bez problemu sobie poradzisz :cool2: Jakby co pisz PW to pomogę. Pozdr.
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
jnx :) Dajmy spokój z tymi zaczepkami itd. Tak jak napisałem wcześniej OT i nie brnijmy dalej w bezsens tej dyskusji. Nie ma sensu szarpać sobie nerwów z powodu jakiegoś głupiego czujnika :wink: Pozdrawiam.
-
BMW e46 320d brak mocy
Bo przy przejściu w tryb awaryjny dawka nigdy nie będzie max. Popatrz na błędy, odnoszą się ściśle do tego zaworu. Co do powietrza to nawet jest go za dużo :wink: Przepływka wstępnie OK.
-
BMW e46 320d brak mocy
Aha, czyli wychodzi na usterkę zaworu przestawiacza w pompie wtryskowej - tego pod nakrętkami przewodów wysokiego ciśnienia.
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
jnx no to ja nie wierzę, że ty nie wiesz co to jest sygnał napięcia :shock: Chcesz mierzyć wartość fizyczną przy 5V?? powodzenia :wink:
-
BMW e46 320d brak mocy
No i widzimy działanie tzw trybu awaryjnego, czyli max dawka paliwa to 25mg. U Ciebie problemem jest zawór przestawiacza wtrysku w pompie wtryskowej. Nawet nie osiągnęła max wydajności 56mg przez to. Tutaj jest dwie możliwości: albo zawór przestawiacza sam w sobie, albo sterownik VP44 do wymiany. Ewentualnie zatarty tłoczek. Możesz jeszcze spróbować DISem zresetować mapy paliwa. Jednemu koledze udało się wyeliminować te błędy właśnie resetem. Przepływka jest jak najbardziej OK, nie musisz wymieniać. Soft najnowszy D5 :cool2:
-
Błąd czujnika ruchu iglicy, brak mocy - co robić...??
No właśnie i to mnie BARDZO zastanawia :think: Aż odłączę niepostrzeżenie u siebie i niech domownicy sobie pojeżdżą autem. Może oni coś wychwycą, że z autem jest coś nie halo.