Treść opublikowana przez yoshimura01
-
E46 320d buczenie pod autem
Wiem że jest przed katem :wink: No musisz sprawdzić innej opcji nie ma.
-
e46 320d 136 km problem z odpalaniem
Widzę, że coś chyba wisi w powietrzu, albo wybuchy na słońcu rozwalają nam baterie. U mnie dzisiaj to samo! Akumulator nowy, wszystko tak jak być powinno. Wchodzę do auta, grzeje świece, wspomagam rozruch dodatkową pompką podciśnieniową i STRZAŁ... no i co? wita mnie rytualna ceremonia powitalna, tj everybody kontrolki migają :lol: No po prostu ten silnik mimo, że znam go na wylot to i tak mnie zaskakuje z dnia na dzień. Właśnie ładuję baterię i zobaczymy co będzie dalej. Najciekawsze jest to, że odpinając aku na noc i rano wpinając go do auta pali z dotyku. Gdzieś jest jakiś złodziej prądu, ale gdzie?? Bo chyba nie czerwona dioda w radiu :wink:
-
E46 320d buczenie pod autem
Katy można bezproblemowo usuwać w silnikach BEZ SONDY. Ja wiem o sposobie "na przesunięcie" sondy w kierunku gardzieli kolektora wydechowego. W jednostkach wolnossących to działa i zapobiega występowaniu usterek, ale jak by się to sprawdzało w turbodoładowanych dieslu?? nie mam pojęcia.
-
320 d falowanie obrotów
Czyli Euro04. Niestety zabiegi typu usuwanie katalizatorów i klap zawirowań w tych rocznikach powodują takie objawy. Silnik wyposażony w sondę lambda jest dużo bardziej precyzyjny w pomiarze składu mieszanki i wyjątkowo wrażliwy na wszelkie nieprawidłowości wynikające z pracy "kombinowanego" motoru.
-
320 d falowanie obrotów
Który rok auta??
-
E46 320d buczenie pod autem
Może faktycznie rezonuje wypalony łącznik elastyczny i stąd taki podźwięk. Również zapchany akt wywołuje takie objawy - jak jakaś trąba czy coś w tym rodzaju. Ty masz u siebie sonde lambda, więc osobiście odradzam wykonywać przelotówke, bo wypluje błędy składu mieszanki. Brak mocy wywołany słabą drożnością układu wydechowego, przez co sonda "głupieje" i ogranicza dawki.
-
320d sedan - przekłada foteli przód z e39, wykonalne?
Ja planowałem, natomiast ten człowiek z aukcji chciał sprzedać tą swoją co widać na fotkach. Trzeba przerabiać kilka rzeczy, ale jak widać jest do zrobienia. Także jak jesteś zainteresowany to dzwoń do Niego i dokonuj transakcji :wink:
-
320d sedan - przekłada foteli przód z e39, wykonalne?
No a zobacz jaka wypasiona kiera :norty: z BMW Z4 :D
-
Faluja obroty po wlaczeniu ogrzewania 320d.
no i Zielo wyjaśnił kwestie :cool2:
-
Faluja obroty po wlaczeniu ogrzewania 320d.
A nie masz przypadkiem uszkodzonego podgrzewacza wody?? Odepnij od niego wtyczkę i sprawdź czy objaw wystąpi.
-
320d sedan - przekłada foteli przód z e39, wykonalne?
Ja swapowałem fotele z E90 do E46, znajomy swapował fotele z E36 M3 VADERY do E46, więc takie mody są jak najbardziej możliwe. Sprawdź rozstaw śrub w szynach z E39 i będziesz miał odpowiedź. Zapewne rozstaw WZDŁUŻ jest identyczny, ale jak jest wszerz tego musisz się dopytywać u sprzedających. Fotele z X6 wejdą Plug&Play do E46 (według wymiarów, które podał sprzedawca takich foteli) :wink:
-
Pęknięty wał bmw e46 2.0d 2000r.
No można powiedzieć, że jest to tykająca bomba z opóźnionym zapłonem bez możliwości wglądu w odliczanie :roll:
-
Pęknięty wał bmw e46 2.0d 2000r.
Nie ma żadnych objawów nadchodzącego pęknięcia wału. Należy jednak w głównej mierze mieć na uwadze stan koła dwumasowego i koła pasowego.
-
E46 Turbina do 316
Nie uturbiaj tego silnika tylko SWAPUJ 2,8.
-
320d problem z akumulatorem
Ze wskaźników sprawdź spadek napięcia przy rozruchu.
-
320d pogorszony poranny rozruch
Sprawdzić rano naciskając wężyk zasilania w dół czy będą się cofać pęcherze powietrza. Wygląda na to, że VP44 Ci się zapowietrza :|
-
Zerowanie korekcji, kodowanie wtryskiwaczy
No to gratulacje dla Ciebie i podziękowania dla Kolegi Klepa za podpowiedź co do odpowietrzenia układu CR :cool2:
-
320d klapki w kolektorze dolotowym
Ponieważ klapki są tylko na jednym rzędzie dolotowym. Dlatego niezbędna jest klapa gasząca z nowszych klekotów.
-
Zerowanie korekcji, kodowanie wtryskiwaczy
Klepa to w CRach też ten sposób działa :?: Bo jest to proces odpowietrzania VP44.
-
Zerowanie korekcji, kodowanie wtryskiwaczy
No to mnie teraz zagiąłeś Kolego :think: Tak czy siak silnik POWINIEN zaskoczyć! Nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak się porobiło. Wszystkie wtyczki podpięte?? czujnik wałka, zawór CR i czujnik CR podłączone?? Jest rezystancja 0,3 Ohm na elektromagnesach wtryskiwaczy??
-
320D przepływka
Bosch 527. Pamiętaj, że układ dolotowy począwszy od dzwona ssącego aż po uszczelniacz kołnierza wlotu sprężarki. Jeżeli dostanie się "lewe" powietrze fałszujące temperaturę zasysanego powietrza przeplywka będzie działać nieprawidłowo tym samym podając błędne info dla sterowania dawkami wtrysku.
-
320D przepływka
M57 jest na zasilaniu CR (CP1), więc w/w kalibracja go nie dotyczy. Sprawdź nr oprogramowania Twojego sterownika i zestaw go z tabelą aktualizacji. Jeżeli będzie stary nr to wykonać update softu i wszystko zacznie pracować poprawnie. DDE 4.0 nie ma funkcji adaptacyjnych.
-
Zerowanie korekcji, kodowanie wtryskiwaczy
No to jeśli oni tak stwierdzili to gra gitara. Adaptacje tylko DISem. Wchodzisz w funkcje serwisowe, sterownik DDE5.0, adaptacje i TEST SCHEDULE. Zostaniesz przeniesiony do okna adaptacji i tam zerujesz "liczniki".
-
Zerowanie korekcji, kodowanie wtryskiwaczy
Mattsy korekcji się nie resetuje, gdyż silnik za sprawą czujnika GMP "ustanawia" odpowiednie korekty dla wyrównoważenia pracy motoru. Tak jak napisałem wcześniej zadbaj o funkcje adaptacji przepływomierza, gdyż to od jego sygnału zasysanej masy powietrza uzależnione są dawki paliwa. Nie otrzymałeś od warsztatu protokołu z przeprowadzonej regeneracji z nowymi kodami IMA??
-
320D przepływka
Dla M57 (DDE4.0) nie ma funkcji adaptacji przepływomierza. Wykonuje się aktualizację softu tak jak w przypadku M47.