Skocz do zawartości

BMW e46 320d brak mocy


kaczy113

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z moim bmw e46 320d 136 km. Auto raz jezdzi prawidlowo a raz ma problemy. chodzi o to ze co jakis czas auto ma tzw muła brakuje mu mocy. Najczesciej zdarza sie to na rozgrzanym silniku. na poczatku wszystko dziala poprawnie a po chwili wciskam gaz a tu brak sil. Takie cos zdarza sie co jakis czas. Sa dni ze wszystko jest ok a nastepnego dnia juz co jakis czas zlapie sie ten muł. Mija to dopiero po wylaczeniu silnika lub gdy sie osiagnie 3 tysiace obrotow na 3 biegu i wtedy wszytsko mija i jedzie tak jak powinno. Ten brak mocy zalancza sie w roznych momentach na roznych biegach. wymienilem juz pompe wtryskowa, przeplywke, wezyki podcisnienia. ma ktos jeszcze jakis pomysl co moze powodowac takie chwilowe braki mocy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Egr byl wymieniany bo podobno strasznie sie grzal. Komputer pokazal problem z pompa wtryskowa i przeplywka i zaplon byl przestawiony ale wszystko zostalo wymienione i prawidlowo ustawione ale auto nadal nie jezdzi tak jak powinno. Tez sie wlasnie zastanawiam nad aktualizacja softu ale mi sie wydaje ze gdyby to byla wina softu to auto zawsze by jezdzilo tak samo dobrze lub zle a nie ze raz tak a raz tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale EGR to zawór recyrkulacji i on zawsze jest gorący. Chodzi o jego działanie, tj utrzymywanie otwarcia, oraz szczelności domknięcia do przylgni zaworowej. Czy zostały wykonane pomiary LIVE DATA?? Uwierz, że stare oprogramowania z nowymi przepływomierzami nie potrafią współpracować i dlatego są podobne problemy do Twojego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na kompie jest mozliwosc sprawdzenia jaki soft jest wgrany bo przeplywke wymienilem na boscha z koncowka 527 wczesniej tez byla taka przeplywka zamontowana tylko nie wiem czy poprzedni wlasciciel zmienil soft bo oryginalnie w moim aucie wychodzily te starsze przeplywki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na kompie jest mozliwosc sprawdzenia jaki soft jest wgrany bo przeplywke wymienilem na boscha z koncowka 527 wczesniej tez byla taka przeplywka zamontowana tylko nie wiem czy poprzedni wlasciciel zmienil soft bo oryginalnie w moim aucie wychodzily te starsze przeplywki.

warto zainteresować się samą pompą , trzeba sprawdzić kąt wtrysku zadany i uzyskany , jak będzie zbyt duża odchyłka powyżej 3 stopni łapie tryb awaryjny ...

pompa była nowa ( regenerowana) czy używana ?

zapraszam na stronę wypełni formularz( wpisz diagnostyka ) i jako region wpis Poznań , numer do Mobiego jest również w konaktach ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostal wymieniony jakis taki jakby walec i bylo widac ze cos z nim bylo nie tak bo na koncowkach byl bardzo zniszczony wygladalo to tak jakby mocno o cos tarl

tylko ciekawe jak sam cylinder nieraz jest już nie do użytku , wtedy albo wprasowuje się specjalną tuleje albo wymienia korpus pomy na nowy ... a była sprawdzana na stole ta pompa ?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to bylo wymienione i nadal nie ma roznicy a przed tem zalozylem uzywana pompe i tez roznicy nie bylo wiec stwierdzilem ze sprobuje zrobic swoja

tylko diagnostyka bo to szukanie po omacku ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze źle zamontowana ...czy była blokowana i ustawiona zegarem ? jeśli to od kąta wtrysku to w DISie powinien być błąd ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto filmiki bledow i pomiarow mojego auta:

-ten filmik jest nagrany na postoju, gdy auto nie ma w tym momencie braku mocy

-ten jest nagrany podczas jazdy,gdy auto nie ma w tym momencie braku mocy

-ten jest nagrany podczas jazdy, juz z odczuwalnym brakiem mocy

-ten jest nagrany na postoju w momencie braku mocy+ bledy jakie pokazal komputer

 

Widac ze przeplywomierz jest do wymiany. MIalem nadzieje ze mechanik zamontowal mi nowa przeplywke z koncowka 527 ale on przelozyl tylko ten srodek od przeplywki co prawda boscha ale o calkiem innych numerach i zalozyl ja do tej obudowy ktora byla zamontowana w aucie a okazalo sie ze zamontowana byla ta z koncowka 468. I teraz nie wiem czy wystarczy ten srodek przelozyc czy cala nalezy wymienic. Oprogramowanie mam D5 a przeplywka byla ta stara, dadam tez ze auto od poczatku jak kupilem tak dziwnie jezdzi.

Prosze o jakas pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzimy działanie tzw trybu awaryjnego, czyli max dawka paliwa to 25mg. U Ciebie problemem jest zawór przestawiacza wtrysku w pompie wtryskowej. Nawet nie osiągnęła max wydajności 56mg przez to. Tutaj jest dwie możliwości: albo zawór przestawiacza sam w sobie, albo sterownik VP44 do wymiany. Ewentualnie zatarty tłoczek. Możesz jeszcze spróbować DISem zresetować mapy paliwa. Jednemu koledze udało się wyeliminować te błędy właśnie resetem. Przepływka jest jak najbardziej OK, nie musisz wymieniać. Soft najnowszy D5 :cool2: Edytowane przez yoshimura01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.