Treść opublikowana przez yoshimura01
-
320 d inpa
Łączysz się z autem, pokazuje Ci listę wyposażenia ewdług modułów ICE oraz EWS. Następnie klikasz SCAN i czekasz do ukończenia. Następnie klikasz w zakładkę EDIT i tam masz opcję SHOW LOG. Klikasz to i otwiera Ci się dokument, w którym masz podany przebieg z ICE (wskaźniki), EWS (immobilizer) oraz LCM (moduł świateł).
-
Najmocniejsze M47 w PL!! SPRZEDANA !! ->FamilyCar E46 330dA
U LALA :clap: Wnętrze wygląda na zadbane. Sugeruję jeszcze dorzucić skórzany uchwyt ręcznego: http://images37.fotosik.pl/1929/4dc5e999f475189cm.jpg Dynavin moje marzenie!!! :cool2: Rozumiem, że układ wydechowy wraz z katalizatorami, czy sam tłumik?? Moby jak Ci się spisuje sprzęgło z CRa?? Wszystko z nim OK?? Dobrze sobie radzi z przeniesieniem momentu obr??
- 320 d inpa
-
320 d inpa
Jeśli jesteś świadomy co uruchamiasz to nie. Jeśli lecisz na "pałę" to jak najbardziej. Najczęściej pierwszorzędną wtopą jest zresetowanie ustawień EWS, która to opcja jest dostępna bezpośrednio na karcie głównej zakładki ENGINE. Po tym silnika nie da się uruchomić bez procedury wyłączenia zapłonu i potwierdzenia resetu ustawień.
-
inpa
Jeśli chodzi o błędy silnika to tak: E46/engine/F4 Ale najlepiej zrobić screeny i zapytać co oznaczają, bo kasowanie bez usunięcia usterki nic nie da. Czyszczenie rejestru klawiszem F2.
-
diegnoza auta bmw e46 po lifcie
Musi być tylko na zapłonie i nie może spaść napięcie poniżej 9V bo interfejs zerwie łączność ze sterownikiem.
-
diegnoza auta bmw e46 po lifcie
Błędy kasujesz wchodząc w każdy moduł oddzielnie. Wszystkie rejestry błędów dostępne są pod klawiszem F4. Kasujesz chyba F2. Kasowanie inspekcji serwisowych w module wskaźników (ICE).
-
inpa
Cześć, to są screeny funkcji LIVE DATA, tj podgląd wartości w czasie rzeczywistym. Rejestr błędów masz z tego co kojarzę pod klawiszem F4.
-
E46 SWAP MPakietowych foteli z E90 do E46
Niestety jeszcze nic mi nie wiadomo odnośnie danych technicznych audio, więc niestety nie poradzę w tej kwestii.
-
320 d inpa
Najlepszy do wszelkich działań serwisowych jest DIS. Identyfikuje błędy, sporządza rejestr przez który wchodzisz w tzw. harmonogram badań dzięki któremu bardzo szczegółowo i precyzyjnie jest sprawdzany moduł, w którym wykryto usterkę. Dobrym programem jest INPA, dzięki któremu szybko i w miarę sprawnie zdiagnozujesz moduły auta. Najlepszy (najszybszy) do diagnostyki M47N. Jest jeszcze CARSOFT i jest również bardzo dobry do diagnozy. Doskonale wyświetlana funkcja livedata. Do sprawdzenia prawdziwości przebiegu polecam demówkę BMWScanner v.1.4.0 . A jako pełna wersja jest podobny w funkcjach do DIS. http://www.bmw-scanner.com/?page=bmw-scanner_files_download Jest też ciekawy program Bavarian Technic ---> http://www.bavariantechnic.com/ Pozdrawiam, Łukasz
-
E46 SWAP MPakietowych foteli z E90 do E46
Dzięki jeszcze raz Moby :cool2: TC ale mi chodzi o maskownice głośników HK. Jak takie wolne masz to jestem chętny do zakupu. Takie jak w tej aukcji: http://allegro.pl/glosniki-naglosnienie-harman-kardon-bmw-e46-sedan-i2895473342.html
-
320 d inpa
Na Win 7 i 8 pójdzie bez problemu, ale pod rygorem działania pod wirtualną maszyną. Programy i instrukcje możesz zassać z podpisu Kolegi Trandolfa ---> memberlist.php?mode=viewprofile&u=42402
-
E46 SWAP MPakietowych foteli z E90 do E46
Dzięki Moby :wink: Widzisz chęci są, dawcy są, pomysły są, tylko z czasem coś kiepsko :roll: Co do nagłośnienia to wpakuje jakiego "BUSZMENA" i będzie grało :lol: A tak poważnie to mam dwóch znajomych, którzy mają kilkuletnie doświadczenie w doradztwie i montażu CARAUDIO i szczerze mówiąc to zdam się na Nich. Ja się na tym zupełnie nie znam (z resztą napisałem do Ciebie PW w tej kwestii :wink: ) dlatego Oni wybiorą wszystkie potrzebne frykasy aby to ładnie grało, a mnie zależy na tym by było to ukryte pod fabrycznymi maskownicami HK. Z wstępnych rozmów to doradzali sprzęt wzmacniający z gamy AUDISONA. Jednostka?? NA dzień dzisiejszy nie mam pojęcia co wjedzie.
-
E46 SWAP MPakietowych foteli z E90 do E46
Witam i lecimy dalej :D Aby było jeszcze bardziej komfortowo fotele z E90tki zostaną "uzbrojone" w: - BAJER (spróbuję przeszczepić patent systemu pochylania górnej części oparcia foteli z "siódemki") - grzanie siedziska i oparcia (opcjonalnie podudzia, ale to jeszcze nie jest pewne) - elektrykę tylnych zagłówków - elektryczne sterowanie położeniem foteli - system pneumatyczny podtrzymania lędźwi - tylna kanapa z podgrzewaniem - elektryczna roleta tylnej szyby - boczki jak i kanapa skórzane z E46 już jadą :wink: - system grający pod maskownicami HK + subwoofer - panel grzania z ASC + HK + dedykowana półka pod tego rodzaju panel - dodatkowy akumulator pod "biurkiem", aby to wszystko zasilić :lol: Fotki dawców i frykasów: PODUCHY LĘDŹWIOWE TYLNEJ KANAPY: http://images39.fotosik.pl/1906/5ca37e0d8ec7a8dem.jpg PANEL PODGRZEWANIA/ASC/HK http://images37.fotosik.pl/1928/9120d6be34cc2258m.jpg ELEKTRYCZNE STEROWANIE FOTELAMI + TYLNYMI ZAGŁÓWKAMI http://images36.fotosik.pl/345/fbd0e01e152ecd53m.jpg http://images36.fotosik.pl/345/3314bb6d805b2973m.jpg MEGA OPCJA!!! POCHYLANIE GÓRNEJ CZĘŚCI OPARCIA :D http://images45.fotosik.pl/1686/f9549961b3484bf6m.jpg KOMPLETNE SKÓRZANE WYPOSAŻENIE WNĘTRZA Z "SIÓDEMKI" http://images43.fotosik.pl/1700/8ee57f92fe5dfbc3m.jpg Niebawem fotki z prac :wink: Zachęcam do komentowania i ewentualnych pytań. Pozdrawiam, Łukasz
-
BMW 320d ciężko pali
Otwórz zbiorniczek z filtrem i go po prostu wyciągnij. Do pustego zbiorniczka wlej paliwa i próbuj odpalić. Nie zakręcać zbiorniczka jeśli będziesz widział, że się nie uzupełnia. Jeśli silnik zaskoczy i będzie pracował do momentu "wciągnięcia" zawartości zbiorniczka to masz pewne, że pompa wstępna (w baku) padła i należy z tym zrobić porządek.
-
BMW 320d ciężko pali
U Ciebie przyczyną będzie pompka paliwa w baku, gdyż pompa wstępna powinna tłoczyć pod ciśnieniem 0,6 bar. Jeżeli u Ciebie tak słabo to albo smok jest zapchany albo pompka jest uszkodzona i należy ją wymienić. Przedtem sprawdź napięcie na wtyczce i bezpiecznik pompki. Powietrze ma tendencję do kierowania się ku górze, a więc podnosząc przód powietrze nie ucieka w kierunku baku, a pozostaje w sekcjach pompy wtryskowej i zbiorniczku z filtrem. Jeżeli w zbiorniczku nie będzie paliwa to i pompa łopatkowa, która je zasysa nie będzie w stanie "pomóc". Jedną z metod odpowietrzania lub sprawnego odpalania jest stworzenie warunków by tył auta był nieco wyżej niż przód, np najechanie na cegły tylnymi kołami. Wtedy powietrze wycofa się do zbiornika i rozruch będzie sprawniejszy. Spróbuj u siebie właśnie tak by teraz tył auta był wyżej niż przód.
-
BMW 320d ciężko pali
Najszybciej to sprawdź czy po nocy w wężyku zasilającym pompę wtryskową pływając pęcherze powietrza. Jeśli tak to masz przyczynę - pompa wtryskowa VP44 do naprawy.
-
[e46 320d] Jak przestawic wskazowke obrotomierza?
Podeślę wieczorem coś z wymiany wskazówek w moim i tam jest widoczne o co chodzi.
-
Napinacz łańcucha m52tu28
A jaka jest przyczyna wymiany tego elementu??
-
[e46 320d] Jak przestawic wskazowke obrotomierza?
Nie wskazówkę (igłę) tylko ten okrągły korpusik w której jest umieszczona i zamontowana na silniczku. Masz rację zerują się i w sumie możesz to zrobić z poziomu testu wskaźników. Elektronika to jedno, a mechanika to drugie dlatego w przypadku odchyłki (po resecie) należy nastawić "ręcznie".
-
330cd wtryski, kilka pytań.
Hmm, no to jeżeli była regeneracja to tak jak zasugerował Krzysztof - trzeba pobrać z maszyny kody IMA i wklepać je do ECU. Jeśli tylko sprawdzenie to prawidłowo zamontować w cylindrach odniesienia. W obu przypadkach przeprowadzić adaptacje przepływki i sondy lambda.
-
330cd wtryski, kilka pytań.
Krzychu ale to chyba u Kolegi tylko było sprawdzenie wtryskiwaczy, więc kody IMA pozostają te co były.
-
330cd wtryski, kilka pytań.
Cześć, pierwsza kwestia czy wtryskiwacze trafiły do cylindrów odniesienia? Czy wtyczki elektryczne podłączone w prawidłowych kolejnościach? Wykonaj adaptacje przepływki i sondy za pomocą DIS. Do sprawdzenia ciśnienie CR i zawór przelewowy (o'ring uszczelniający lubi pękać).
-
E46 Prośba harman kardon
CRV bardzo ładnie to wygląda w tej beżowej tapicerce :norty: W tej czarnej już nie za bardzo mi pasuje ten podział. Ogólnie bravo :clap: i życzę powodzenia w kolejnych projektach :cool2:
-
podgrzwacz do wody bmw e46
Ja również polecam Kolegę TRANDOLFA jeśli chodzi o kwestie elektryczne i elektroniczne.