Treść opublikowana przez yoshimura01
-
320d - coś stukneło i nie zapali
nie ma czegoś takiego jak 2.0tds :roll:
-
320d - Powyzej 2000 gasnie
komputer wypluł błąd czujnika??
-
320 D regeneracja pompy VP 44 okolice poznania
wyrazy współczucia :|
-
320D Paląca się kontrolka ciśnienia oleju.
dla jednego głupiego zaworka trzeba poświęcić cały dzień, bo rozbierania jest od cholery :? Do tego dochodzą koszty uszczelnienia misy olejowej. Bez kanału i wieszaka nie da rady.
-
320D Paląca się kontrolka ciśnienia oleju.
1. BARDZO KIEPSKI. Trzeba zdemontować misę olejową, a to jest dopiero przeprawa... 2. Nie trzeba. Zawór jest zabezpieczony pierścieniem Segera. 3. Naturalnie. 4. Zespół części o których napisałem to koszt 45zł.
-
320D Paląca się kontrolka ciśnienia oleju.
balu tutaj nic innego nie pomoże jak tylko i wyłącznie czyszczenie/WYMIANA zaworu dławiącego w pompie olejowej. W czasie eksploatacji ulega wypracowaniu i zanieczyszczeniu przez co traci szczelność i brak podtrzymania oleju. Ten spływa do misy i zanim pompa nabije ciśnienie [olej do popychaczy] mijają 3 sekundy pracy "na sucho"... a właśnie tutaj zawór powinien spełniać swoją rolę i utrzymywać zapas oleju do ponownego "miękkiego" uruchomienia silnika. To jest zespół części:5,6,7,8,9. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2103&hg=11&fg=30 pozdr,
-
320d - Powyzej 2000 gasnie
pod komputer z nią i będzie wszystko wiadomo
-
320d wpływ odmy na prace silnika?
jesteś pewien tego co napisałeś??
-
320d - 136km zapytanie czy podkręcic
np??
-
Jak sprawdzić faktyczny przebieg auta ?
no właśnie... HEHE :lol:
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
hahaha :lol: dobre :cool2:
-
320d niska temperatura silnika
w jaki sposób sprawdziłeś ten termostat??
-
320 D regeneracja pompy VP 44 okolice poznania
a ja powiem tak... idzie wszystko zrobić samemu tj wymienić tranzystor i wymienić tłoczek. Ja problemu nie widzę :wink: Tranzystor to koszt 5zł, tłoczek 220, kilka gratów do rozbiórki z 350zł i trochę [TROCHĘ] wolnego czasu i chęci :mrgreen:
-
330xi - check engine - NO ERRORS
czyli jakieś błędy są... jakie kody??
-
320d wyciszanie pracy silnika
co do wyciszenia to poniżej masz elementy wygłuszające: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2304&hg=11&fg=55
-
320d nie odpala 2 bledy prosze o pomoc w odczytaniu
dzięki uprzejmości Kolegi Kameleon3000 może da radę się jeszcze dobrać do tego sterownika. Chodzi o to żeby wykręcić ten wspornik i już sterownik jest na wierzchu... tylko ciekawe jak to będzie z kablami. Poniżej foto o co chodzi: http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-12/756680a5.jpg
-
błąd 2882 i 2883 - duże spalanie
dokładnie tak. One nigdy nie będą =1 bo jest to niemożliwe ze względu na stale zmieniające się procesy spalania [obciążania silnika], ale muszą dążyć właśnie do osiągania wartości 1.
-
320d - Stuka puka co to moze byc?
kup kompletną tuleję i nie będzie problemu z montażem.
-
320d wyciszanie pracy silnika
no właśnie osobiście nie wiedziałem, że Vagi miały typ wtrysku pośredniego i zbiło mnie to z tropu :wink: no ale już wszystko wiadomo :cool2: pozdr
-
błąd 2882 i 2883 - duże spalanie
lambda dąży do składu mieszanki typu stechiometrycznego czyli=1.
-
320d zgasła podczas jazdy i nie pali, problem z elektryką
oczywiście! należy wyeliminować wszelkie podejrzenia.
-
320d wyciszanie pracy silnika
zgadza się... ale czy takie komory mają VAGi??
-
320d wyciszanie pracy silnika
no właśnie przeczuwałem że chodzi Ci o PDka, ale chciałem zapytać. No a teraz znowu pytanie: co to jest wtrysk pośredni w dieslu?? nie przejęzyczyłeś się?? :wink:
-
błąd 2882 i 2883 - duże spalanie
a jak wartości lambdy?? skaczą jeszcze??
-
320d nie odpala 2 bledy prosze o pomoc w odczytaniu
Jarek159 nie da rady ściągnąć sterownika z pompy domowym i szybkim sposobem przedstawionym w linku, który podesłałem wcześniej... dzisiaj badałem temat i trzeba zrzucać pompę ponieważ dostęp do sterownika blokuje łapa/wspornik pompy...także jest nieciekawie. Koszt wyrzucenia VP44 to ok 250zł + regeneracja itd.