Treść opublikowana przez Lucass_81
-
Amortyzatory- BILSTEIN
zgadza się :8) ale bilsteiny też są ok :mrgreen: Popieram. :cool2:
-
zapach palonej gumy wewnatrz autka
He he, dobre. :mrgreen: A tak na poważnie. Ja również czuję swąd w samochodzie. Tylko tak się zastanawiam, czy to nie: 1 - wydech, ewentualnie okolice (np.:konserwacja podwozia); 2 - silniczek od nawiewu; 3 - jakiś mały wyciek na/z silnika i to po nagrzaniu się tak czuć. Najbardziej stawiam na nr 2. :roll: :doh:
-
Pasy bezpieczeństwa
Lucass_81 odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyJa prawie zawsze zapinam pasy, no może małym wyjątkiem są odcinki dwu-trzy kilometrowe w mojej okolicy. A podczas wyjazdu w trasę z pasażerami wszyscy mają mieć je zapięte. Bądź, co bądź bez powodu ich (pasów ;) ) nie wsadzili do samochodu.
- hanulce
-
kontrolka akumulatora w e36
Ja za Unipointa zapłaciłem niecałe 20 zł. i z pełna odpowiedzialnością odradzam. Pojeżdziłem niecały tydzień a napięcie było ledwo ponad 12 V. :duh: Za Magnetti Marelli dałem 25 i jest napięcie takie jak potrzeba. :mrgreen:
-
moje BMW 318 przerywa na gazie i na benzynie.
PrzemysławB, a do jakich obrotów wkręca się to Twoje m40 - zakładam, że masz taki właśnie silnik.
-
kontrolka akumulatora w e36
Jeśli łypnięcie kontrolki od ładowania pojawi się ponownie, to albo masz szczotki na wykończeniu, albo komutator do wymiany. Sprawdź pasek od alternatora. A tak po za tym, to już BYŁO :mrgreen: :search:
-
[seria 5] rozladowanie sie akumulatora
Dokładnie, nic dodać, nic ująć. :cool2: :mrgreen: Flash, dobrze napisał, z oczywistością. A jak wiadomo, różnie to bywa. :mrgreen:
-
[seria 5] rozladowanie sie akumulatora
No właśnie tak się zastanawiam, że może niech kolega odepnie masę, bo można trochę bałaganu narobić. :worried: A tak opis super. :D :cool2:
-
smarcze płynem od wspomagania?
Mam podobnie. Gadałem z gościem (oblatanym w beemkach), który stwierdził, że to od kręcenia "na sucho". Tzn. gdy kręcimy kierownicą w miejscu lub podczas turlania się na "zgaszonym" silniku. Tomek01, może zmień temat na: Smarka olejem, albo coś? Czytałem ze trzy razy i zastanawiałem się o co chodzi. :mrgreen:
-
Wycieraczki...
Poniekąd się da. Co prawda w moim modelu tak nie ma, ale na forum czytałem, że można ustawić jak często ma ta czasówka machać. Dokładnie nie pamiętam, :? ale ustawiasz na czasówkę, odczekujesz czas jaki chcesz, przełączasz na I bieg wycieraczek i znowu czasówka. Jednakże nie jestem pewien czy sposób, który opisałem działa. I mało tego, nie wiem, czy dobrze go napisałem. Piszę z pamięci i jakoś nie jestem przekonany, czy poprawnie... :worried: Jednakże było na forum. :mrgreen: No i właśnie ja nie lubię tego samoczynnego włączania "czasówki". Gdy stoję na światłach i mocno leje, to wtedy jakoś mało widzę, bo wycieraczki czasowo mi się włączają. Na szczęście tylko trochę mi to przeszkadza. :roll2: Mało tego lubię tą "czasówkę", gdy otwieram bramę lub na chwilę wychodzę z samochodu. Heh... nieźle namotałem. :mrgreen: :dance:
-
Nie dziala centralny po stłuczce ....
:cool2: To dobrze, że już działa. :D
-
Palec rozdzielacza zapłonu
:cool2: Spoko. :D Ja jestem zadowolony. Śmigam już trochę i nic złego się nie dzieje. Poproś o długopis podczas zamawiania, także fajny ;) ale to już pewnie za późno.
-
hamulec ręczny
To są tarczo-bębny. W "środku" są szczęki do ręcznego.
-
Palec rozdzielacza zapłonu
Ja kupiłem taki: http://moto.allegro.pl/item280917789_palec_zap_bmw_m20_m30_m40_i_m70_nowy_bremi.html i do tego kopułkę. Ten który podałeś jest jakiś No name - no, chyba, że ja nie dojrzałem.
-
Montaż ksenonowych świateł mijania w E36
Powodzenia z tą techniką świetlną. :cool2: :mrgreen: Bardziej niż utraty dowodu rejestracyjnego obawiam się świecenia innym po oczach. Miałem, mam i będę miał zawsze dobrze ustawione światła! Ja nie oślepiam i tego samego oczekuję od innych. Planuję zmianę samochodu i mam nadzieję, że nast. BMW-u będzie miało już fabryczny xenon, ale to jest nie istotne w tym wątku. ;) Teraz moja beti przyzwoicie świeci, ale nie powiem, światło xenonowe "przyciąga" moją uwagę. Jak każdy chcę lepiej widzieć! I to jest normalne. Wszyscy chcemy jeździć "widząc" nocą. Interesują mnie wszystkie wypowiedzi na temat tego oświetlenia. Reasumując. Xenon, to dobry wynalazek, ale tak samo jak dobry, tak i utrudniający jazdę innym. Tak jak piszecie. Dopóty użytkownik jest myślący, jest OK. Gorzej gdy trafimy na kogoś, kto ma innych gdzieś i "wali" po oczach. Wtedy robi się nie ciekawie. :( Dlatego dyskutujcie dalej, takich rozmów nam potrzeba. Tak, czy inaczej coś z tym trzeba zrobić. Albo w 100% zakazać albo stworzyć przepisy regulujące zakładanie HID-ów. Myślę, że nie ma innego wyjścia. Tylko nikt z naszych rządzących nie zajmuje się tym co trzeba, tylko napychaniem własnych kieszeni. Tak się zastanawiam, czy pozostawienie tego tak samopas nie jest celowe. Niech ludzie testują. Wzrośnie liczba wypadków, to zabronimy. Poprawi się bezpieczeństwo, pozwolimy. Ale to taka moja mała teoria spisku. Jedna z nielicznych... ;) :mrgreen: Dziękuję wszystkim za skany z gazet, z chęcią je przeczytam. :roll2: :modlitwa:
-
silnik dusi się na benzynie w BMW 318i E36
Co prawda nie mam LPG ale parę lat temu miałem podobny problem. Silnik lekko się "krztusił". Dopiero po 3 dawce unormowało mi się, ale pomogło. Co nie znaczy, że i Ty tak musisz zrobić. ;) Może przewód paliwowy jest gdzieś przytkany? :doh: Trzeba by zmierzyć ciśnienie paliwa. Możesz to zrobić sam lub z kimś ale potrzebny jest przyrząd do pomiaru ciśnienia. Zakładasz go za lub przed filtrem i sprawdzasz.
-
silnik dusi się na benzynie w BMW 318i E36
Jeździsz trochę na benzynie? Jak często dolewasz do zbiornika paliwo? Możesz mieć wodę w paliwie. W jakimś sklepie lub gdzie kolwiek kup preparat do czyszczenia wtryskiwaczy. Koszt to ok. 15 zł. Polecam STP, taki czerwony. Ale może być każdy inny. Wlewasz to wg instrukcji i bryknij się "parę" kilometrów na samej benzynie. Ewentualnie coś co neutralizuje wodę w zbiorniku. Zawsze można wlać jedno a po jakimś czasie drugie. :mrgreen: Komak, to pomogłeś koledze...
-
Montaż ksenonowych świateł mijania w E36
Także bym z chęcią przeczytał. :D ;)
-
co mylsicie o tych amortyzatorach?
Pewnie bez nich też dał by radę. Ale tak sobie myślę, że będzie Ci z tymi ściągaczami wygodniej, a kto wie, czy nie szybciej. :doh:
-
jak ściagnąć prawy błotnik w e36 coupe???
Wydaje mi się, że jakaś gapa nie chcący wdusiła ten błotnik. np.:opierając się, albo coś. Podejrzewam, że gdyby to buło złośliwie, to byłoby głębiej. Może to coś Ci pomoże? %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/41134_p.png
-
klosze lamp wersja UK a europejska
O qrka. To że z któregoś, do któregoś nie pasowało, to wiem. :duh: Ale które gdzie nie pasuje to już gorsza sprawa. :?
-
Tylne żarówki
A no tak! :duh: :mrgreen: :twisted2:
-
Tylne żarówki
W e36 to drugie włókno odpowiada za przeciwmgielne. W e46 prawdopodobnie także. Aby się upewnić :search: :twisted2: :twisted2:
-
co mylsicie o tych amortyzatorach?
Hi hi, chciało by się rzec: No to wypijmy za nasze beemki. :mrgreen: :mrgreen: :cool2: Tak czy inaczej, nie ma problemu. :cool2: Grunt aby autor postu założył odpowiednie amory. :D