Treść opublikowana przez Lucass_81
-
Montaż ksenonów
I chwała Ci za to! ;) A tak wogle wpisz tylko tutaj: http://www.bmw-klub.pl/forum/search.php HID lub xenon i masz ciekawą lekturę. Ogólnie z HID-em jest jak z LPG, są zwolennicy i przeciwnicy. ;) Albo reflektory Helli za bagatela ponad 1500 zeta. :mrgreen: Takie lampki ma Dragon i bardzo je chwali.
-
Problem z obrotami na benzynie 318i
Z czasem byśmy doszli. :cool2: :mrgreen: Miłego śmigania na pełnych obrotach. :roll2: A jest to przyjemne, pamiętam, gdy ja odzyskałem "swoje" po naprawie rozrządu w beti. Oj działo się... :dance: :twisted2:
-
oznaczenia zarowek
Oby jak najdłużej. :D Rządzi przypadek i dziury w szosie. A to drugie potrafi szybko załatwić żarówkę. :duh:
-
Problem z obrotami na benzynie 318i
O wtryskach ja Ci nie odpowiem, bo nie wiem. Ale sama sonda może powodować za ubogą, lub zbyt bogatą mieszankę i takie objawy mogą być prawdopodobne. Pojeździj i zobacz czy znowu wyskoczą z nią błędy. Ewentualnie zastosuj metodę Tomcia_e36.
-
Problem z obrotami na benzynie 318i
A jakie masz ciśnienie paliwa? Za filtrem powinno być coś ok. 3 Barów. Niestety nie pamiętam ile powinno być "książkowo". :oops: :wink:
-
Prawa lampa sama się przestawia-dlaczego?
Wczoraj wróciłem z trasy i mocno się zdziwiłem. Miałem wrażenie, że jakoś mi normalnie świeci. I na ścianie w garażu przekonałem, że się tak. :jawdrop: No prawie, jest jeszcze miejsce zaciemnione a powinno być tam jasno. Qrde, samo znowu poszła w górę? ;) Dziś może znowu sprawdzę co i jak, jeśli będzie dobrze to zajrzę na stację diagnostyczną sprawdzić ustawienie lamp. Tak się zastanawiam, a może ta lampa nie przestawia się w pionie, tylko poziomie? W nocy widzę na szosie nie oświetlony punkt, wyraźnie pomiędzy liniami ze światła jednej i drugiej lampy. Tego wcześniej nie było. :|
-
Problem z obrotami na benzynie 318i
Tomcio_e36 Gdy napisałem pierwszy post dopiero jakos skojarzyłem brak problemu na gazie. :oops: :D Pszczolek Jeśli Ci nie szkoda 15-stu złotych, to kup dodatek do paliwa czyszczący wtryski. Taki zwykły na stacji paliwowej.Ja raz, dwa na rok kupuje (STP ale może być inny) i dolewam profilaktycznie, ale sporo osób na forum zachwalało taką metodę. Co prawda nie koniecznie pomoże za pierwszym razem, ale w przypadku zasyfionych wtrysków może pomóc. :worried:
-
Zarowki zwykle H1 (xenon 8000K)
Taki test robił kolega Johnny w dziale piątek. Zresztą, ja także tam umieściłem zdjęcia - night breaker-ów. Zerknijcie jeśli macie ochotę. A nowe zdjęcia i ja z chęcią zobaczę. :mrgreen:
-
prog wiekowy prawa jazdy
Lucass_81 odpowiedział(a) na zalew temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyTaka babka, czy dziadek po 60 są lepsi od świeżego kierowcy, często młodego i mało rozsądnego(a z brawurą za pan brat). Na szczęście są wyjątki. :D Oczywiście ludzie po 60 powinni przechodzić obowiązkowe badania co np. pół roku pod względem "sprawności za kierownicą".
-
Dziwne zachowanie oświetlenia wewnetrznego
Dobrze napisane, chociaż, że z e34 pasują to nie wiedziałem. Ja kupiłem obydwa z allegro, ale na szczęście od forumowicza i jest git.
-
Zarowki zwykle H1 (xenon 8000K)
Ja przekonałem się o tym na własnej skórze. :mrgreen: Ale myślę kupić, blue vision na drogowe - mimo wszystko, to są także dobre żarówki. A te z pytania odpuściłbym sobie. Szkoda prawie stówy.
-
Problem z obrotami na benzynie 318i
Tak sobie jeszcze pomyślałem, a paliwo Ci dochodzi do silnika? Może pompka paliwowa, albo filtr coś świrują?
-
Pasy bezpieczeństwa
Lucass_81 odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyTo znaczy, że zrobiłeś błędy ortograficzne... :twisted2: I to nie zapinanie pasów, może poniekąd źle właśnie świadczyć o tobie. A raczej o braku wyobraźni za "kierownicą". :worried:
-
Problem z obrotami na benzynie 318i
Przecież napisałem. ;) A tak na poważnie. Prawdopodobnie masz podtarty wałek rozrządu, zużyte dźwigienki i hydroregulatory. Może jeszcze być "lewe powietrze", lub wtryski mogą być np.: brudne. Ale to wszystko już było... I to naprawdę dużo.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
To pierwszy właściciel w Polsce jak rozumiem? :think: Pomijając totalny analfabetyzm sprzedającego... :duh: :duh: :mad2: :mad2: Idę kupić wiadro szpachli na tą maskę i błotnik i kupuję to "ałto". :wink: :twisted2: :twisted2:
-
oznaczenia zarowek
Jak już wspomniałem w innym poście, ja jestem bardzo zadowolony. :mrgreen: Na night breaker-ach jeżdżę od listopada. :roll2: :norty:
-
Zarowki: h1 - lucas, czy philips bluevision? i poziom oleju
Nie polecam, trwalosc zadna. Jedna wysiadla po 2 miesiacach, druga 2 dni pozniej. Osram Silverstar +50% wytrzymaly 8 miesiecy i teraz jezdza pomnownie w aucie po spaleniu nightbreaker 'ow. Ja mam dokładnie odwrotnie. :mrgreen: :roll2: No właśnie... trwałość. W Polsce, to chyba o jakości decyduje "uśmiech losu". Tobie działo się tak, mi odwrotnie. Oczywiście zakładam, że żarówki były traktowane w taki sposób, jak powinny i nie były macane, tam gdzie nie trzeba. :norty:
-
Prawa lampa sama się przestawia-dlaczego?
Heh, no właśnie sam nie wiem co się tam dzieje. Przy pierwszej wolnej chwili wyjmuje lampę i rozbieram na części. Ale jak na razie nawet nie wiem czego mam się spodziewać. Nic jakoś nie zauważyłem, żeby coś się działo. Z moich obserwacji mam wrażenie, że zrobił sie luz - ale jak i gdzie? Gdy luzowałem silniczek z regulacji nie wyczułem nic podejrzanego. Odbłyśnik chodził tak jak kiedyś, gdy czyściłem lampy, tzn. opór miał taki sam. Ale ten wspomniany luz samego odbłyśnika. Wykryłem go ruszając "tył" żarówki. Tak patrzyłem tu: %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/8437_p.png Ale nie widać samego mechanizmu regulacji i zaczepu. A szkoda. :| A ten kołek przytrzymujący lustro, to masz na myśli nr 8, 9, czy 14? Czy wogle coś innego?
-
Jak odróżnić 320 od 325 (na oko)
A nie ma nigdzie na bloku jakiegoś napisu albo innego wytłoczenia. Jeśli dobrze pamiętam, to ktoś kiedyś już miał podobny problem. I była odpowiedź, że trzeba popatrzeć na silnik. Może gdzieś na kolektorze wlotowym jest? Wydaje mi się, że na moim silniku coś podobnego widziałem, ale tego nie jestem pewien. :worried:
-
Prawa lampa sama się przestawia-dlaczego?
Jakiś czas temu (przed zimą) czyściłem lampy. Poskładałem to wszystko i założyłem. Dałem zdjęcia do działu: Zrób to sam. :mrgreen: I nie było żadnych problemów. Świeciło super. W ostatnim tygodniu miałem bardzo dużo jazdy, szosy raczej dobrej jakości, doły spotykałem raczej sporadycznie. Za to było trochę rynien na szosie po tirach-ale też bez przesady. W piątek zauważyłem, że prawa lampa mi jakoś niżej świeci. Wcześniej były ustawiane na przyrządzie, było na 100% dobrze. Wjeżdżając do garażu już się upewniłem, na ścianie prawy reflektor świecił niżej niż zawsze. Nie było to może jakoś dramatycznie ale niżej o parę cm. od lewego snopu światła. Więc, klucz w rękę i podniosłem tą prawą lampę. Spoko, było tak jak zawsze. Wracając z trasy w sobotę zauważyłem, że znowu lewa strona jest oświetlona niżej. Czyli moje podnoszenie poskutkowało doraźnie. Obydwa reflektory reagują tak jak zawsze na elektryczną regulację z kabiny, tu nic się nie zmieniło. Pomyślałem, że może coś opadło i z ciekawości zdjąłem tylny dekiel z lampy i poruszałem odbłyśnikiem z świateł mijania. Lekko się ruszał, ale mniej niż drugi z mijania. Co tym myślicie Forumowicze?? :mrgreen: Może mi ktoś podpowiedzieć co jest źle? Już mi przez myśl przeszło, że sam mechanizm regulacji się uszkodził. Tylko jak, podczas samej jazdy?
-
318i gdzie znajde filtr paliwa??
Tak dokładnie, jest prawie obok lewego wahacza. Dodam, że filtr może być w osłonie, ale i tak to zobaczysz. Tylko wejdź pod samochód najpierw. ;) :cool2: :mrgreen:
-
Problem z obrotami na benzynie 318i
Heh, gdybyś poszukał miałbyś lekturę na dłuugi czas. W szukajkę wpisz kombinacje z tymi słowami: m40 (stawiam, że masz taki silnik*), rozrząd, odcięcie. W miarę czytania postów z wynikami dojdą jeszcze inne słowa, ale to zobaczysz. :) * - http://bmwfans.info/original/, http://www.realoem.com/bmw/select.do, http://www.bmwarchiv.de/vin/bmw-vin-decoder.html Na tych stronach sprawdzisz jaki masz silnik.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Biorę ją w dym, jak to mówią :twisted2: He, he... ten samochodzik miał także parę innych fajnych bajerów... ale uleciały z dymem. :mrgreen:
-
Test zegarow
Kto jak kto, ale ten Forumowicz ma rozpoznawalny styl. :mrgreen: :cool2: :cool2: :twisted2:
-
czy prostownik moze byc teraz na dworzu???
Dokładnie :cool2: