Treść opublikowana przez Lucass_81
-
IS ciężko odpala z rana i jak zimny
A przepływka, czujnik temperatury, czujnik otwarcia przepustnicy sprawdzałeś także? Może jakieś złe parametry któreś podaje? :think: A tak się zapytam. Przez dwa lata filtra paliwa nie zmieniałeś? :mrgreen: A może jakieś lewe powietrze, ale to nie koniecznie, wiem (był by problem cały czas).
-
[e36]Problem z ładowaniem
Do opisu Pawlacza dodam, że jeszcze bym sprawdził komutator w alternatorze. Może mieć już głębokie "rowki".
-
Po stłuczce sie grzeje?!?!?!
Sprawdź najpierw termostat (bo tańszy ;) ) a później visco. Jednak ta stłuczka wpłynęła na coś jeszcze niekorzystnie oprócz lampy i błotnika.
-
Kolektor ssący
Kolektor jest jeszcze "trzymany" przez przewody do ogrzewania i jeden do odmy. Wężyk do serwa i czujnika ciśnienia na listwie przemilczam. ;) Najprościej jest wykręcić jeszcze (oprócz kolektora ;) ), dwa przewody do podgrzewania przepustnicy. Są one na bodajże na 7 ampulowej. Sprawdzone przeze mnie. :mrgreen: Później nie musisz męczyć się z wyginaniem palców w esy floresy. :roll2:
-
problem z kierownica
Najskuteczniejszą metodą może być właśnie wymiana tej kiery na inną. No bo co innego zrobisz - założysz nakładkę na kierownicę (jakaś tam metoda), czy to się wysypie zalać "czymś"? Chyba nie ma sensu. :think:
-
panowie pomozcie - rece opadaja
Pod warunkiem, że nikt nie pchał tam łapek i nie nabroił. ;) A takie było podejrzenie (m.in.). Grunt, że już jest dobrze. :cool2:
-
chyba zaduzo pali 1.8 m40.... pomocy
Z tym wskazaniem to i ja to zauważyłem, ale to rzeczywiście jest dziwne. To może być lambda ale i czujnik temperatury może sprawdź. :worried:
-
panowie pomozcie - rece opadaja
Z tym odpalaniem na prostowniku, to uważaj. Nie wszystkie prostowniki mają opcję rozruchu. Najlepiej odłącz prostownik dosłownie zaraz po uruchomieniu silnika. Zapalniczka w mojej beci chyba nie działa bez kluczyka, ale tylko chyba. Warto by sprawdzić pobór prądu - szczególnie po jakimś czasie od po zamknięciu auta. Mi to także wygląda na jakieś zwarcie.
-
dziwne zachowanie po odcieciu zapłonu
No właśnie, także to podejrzewam. Ale najpierw chciałem się upewnić.
-
RAPORT Polacy nie potrafią jeździć?
Lucass_81 odpowiedział(a) na Hubertus7er temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyZa to potrafią przez tydzień przed i po egzaminie parkować idealnie. Nie piszę, że wszyscy. Niektórzy Polacy są naprawdę świetnymi kierowcami, ale niestety to nie reguła. To w połączeniu z ułańską fantazją (zamiennie z głupotą) i stanem naszych dróg a czasami ich szczególnym oznakowaniem * daje śmiertelne efekty... Chyba już sam odpowiedziałeś na pytanie. * Chodzi mi o notoryczne zakazy i nakazy na drogach. Zamiast naprawić szosę stawia się ograniczenie. I wg mnie ludzie z czasem przyzwyczajają się i olewają znaki... bo przecież są mistrzami kierownicy.
-
Problem z centralnym zamkiem!!!
Może być wszystko w tej chwili. Podczas jazdy na nierównościach łypie Ci lampka od oświetlenia wnętrza? I sprawdź wiązkę przewodów (stan) w tylnej klapie obok lewego zawiasu.
-
dziwne zachowanie po odcieciu zapłonu
Po pierwsze napisz jaki masz silnik (m-ile?, np. m40, m44). Albo rok produkcji auta. Później napisz coś więcej, jakieś dokładniejsze objawy. W tej chwili to może być np. układ paliwowy, ale nie musi! Czy coś zmieniałeś, gadałeś z jakimś mechanikiem, albo coś podobnego?
-
panowie pomozcie - rece opadaja
Napięcie ładowania powinno być minimum 13,4 - 13,7 V na jałowym z pozycją; maksimum 14,2 - 14,5 V. Sprawdź ładowanie. Ale ja bardziej bym podejrzewał, albo akumulator, albo "złodzieja" prądu, ewentualnie jakieś małe spięcie. Popsikaj jakimś wd40 wszystkie masy, zarówno te do silnika i do karoserii - tak na początek.
-
Fajna strona dla posiadaczy bmw
Jeśli znajdę jakąś fajną stronkę dla beemkarzy, to najpierw sprawdzam ją na naszej (forumowej) szukajce. Wszystkie na które się natknąłem i mi się spodobały były już znane forumowiczom. :mrgreen:
-
Falujace obroty w czasie jazdy
Wpisz w szukajkę falujące obroty i poczytaj. Trochę tego będzie. Ale skoro to po założeniu LPG, to jedź do gazownika i niech gość poprawia. Ewentualnie podepnij gdzieś pod kompa. Może być, że to sonda :think: ale niekoniecznie.
-
Fajna strona dla posiadaczy bmw
bmwfans.info/original jest dość znana, a bimmerdiy.com wydaje mi się, że także.
-
Witam problem lusterko zewnetrzne
Spróbuj na tej szczelinie pomiędzy deklem a resztą delkatnie podważyć czymś. I tak co parę cm. Powinno puścić. :cool2:
-
stuki w kierownicy...
Trudno powiedzieć. To może być drążek kierowniczy, krzyżak na drążku z kierownicy, jak i kolumna. Bez diagnozy trudno powiedzieć. Wiesz, takie zgadywanie w ciemno. To może być wszystko wymienione, albo to co nie było. Jedź na trzepak albo na kanał.
-
jak to się nazywa ?;/
Jeśli samochód jest Ci mocno potrzebny weź ten wąż ze sobą do sklepu. Jeśli nie znajdziesz odpowiedniego, najwyżej dobierzesz coś podobnego. A później kupisz ten co trzeba. ;)
-
jak to się nazywa ?;/
No to wg mnie to jest wąż do odmy. Tylko dlaczego on Ci się stopił? Nie powinien. :worried:
-
jak to się nazywa ?;/
Czekaj, bo już zgłupiałem. O który przewód Ci chodzi? O ten zaznaczony grubą, czy cienką czerwoną obwódką.
-
jak to się nazywa ?;/
Hmm... :think: To nie jest przypadkiem wąż do odmy?
-
Punkty karne
Lucass_81 odpowiedział(a) na Starvedbody temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyA co Ci szkodzi spróbować?! ;) Ja bym szedł i nawet nie czekał. Najwyżej odprawią Cię z kwitkiem.
-
Przejażdżka po francusku - ślepy i wstawiony
Lucass_81 odpowiedział(a) na Hubertus7er temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdy:shock: Ludzie mają jednak dziwne (żeby nie powiedzieć durne) pomysły. :mrgreen:
-
Olej POMOCY????????????????
Każdy dobry, markowy olej. ;)