Treść opublikowana przez Lucass_81
-
Nowy nabytek i parę pytań.
Wiesz, w twoim przypadku, może być tak, że może są zimne luty na pompie. Na forum był opis jak rozebrać pompę i ją przelutować. Ja teraz nie mogę sprawdzić, bo mam tylko parę min. wolnych. Zerknij do działu "Zrób to sam". Ewentualnie wpisz w forumowej szukajce "pompa zimne luty", etc. Będziesz wiedział. ;)
-
Nowy nabytek i parę pytań.
Ad1. Sprawdź jeszcze raz wiązkę. Tylnym zamkiem w klapie otworzy się i zamknie auto prawie zawsze, poza jednym wyjątkiem. Gdy zaryglujemy zamki otworzymy i zamkniemy tylko bagażnik. Ryglowanie to tradycyjne zamknięcie samochodu kluczykiem i jeszcze raz przekręcamy kluczykiem w prawo (tak jak byśmy zamykali) - w innej opcji trzeba poczekać chwilkę na pierwszym zamknięciu przed powrotem. Nie każde auto to miało, chyba... Wtedy nie otworzy samochodu nikt (poza specem), nawet od środka. Ad2. Zerknij na stan przewodów z czujnika do ABS-u, no i same czujniki (ale to nie tłumaczy gaśnięcia kontrolki). Może pompa padła... Ad3. Jak już wspomniano. W małych ilościach ASO a w większych trzeba dobierać. Ad4. Niestety, nie mam pojęcia. EDIT: Hmm, z tym płynem to nie powinien on aż tak bardzo powędrować w górę, aby się wylać, ale kto go tam wie? U mnie po odkręceniu korka na chłodnicy płyn podnosi się ale góra 5-8 cm.
-
cykanie silnika
Jako, że i ja mam m40 to interesowałem się co się może stać z tym silnikiem i wogle. Trochę sobie poczytałem i wyszło, że to może być także, że to wtryski (spróbuj kupić coś do czyszczenia wtrysków, nie musi pomóc, ale nie zaszkodzi), jeszcze inni pisali, że ten silni tak ma. Po prostu.Jeśli jakoś Ci mocno nie wali (co np. może wskazać na panewki), to można to olać. :roll2: Dorwij gdzieś stetoskop, śrubokręt z metalową końcówką przy rączce, kij od szczotki (podobno działa, wyczytane na forum :D ) i posłuchaj skąd dobiega dźwięk. Góra silnika, głowica, dół silnika, gdzieś z boku.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
to przeciez nasz słynny włochacz, tylko widze ze juz zrzucił futerko na wiosne :norty: w tym temacie wylądował juz chyba 3 raz :lol: nalezy mu sie chyba coś za to :mrgreen: Ooooo, mój zwycięzca konkursu faworyt i ulubiebic - włochacz. :mrgreen: :mrgreen: Tak jest, dla tej bumy i jej właściciela należy się nagroda!! :cool2:
-
Problem z gasnącym autem po wyjechaniu z myjni?pomóżcie
Niestety musisz dokładnie obejrzeć kable z prądem w buni. Zobacz czy nigdzie nie ma jakichś dziwnych przetarć, popękań, etc na na przewodach wysokiego napięcia, cewka, kopułka rozdzielacza. Sprawdź masy na silniku, kostkę do sondy (ja walczyłem z zamuleniem po deszczu przez pół roku i to było to).
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Fakt, opis, przykłady i inwencja twórcza pierwsza klasa. :cool2: Czytałem i się śmiałem. :D:D :) Ale pamiętaj, zrób taką średnicę wydechu, aby kot, mógł się wygodnie położyć i zdrzemnąć. :wink: :cool2: Później zapodaj foty. Gdy mi się spodoba Twój wydech, ja lekko przerobię i założę wiadro u siebie w bumie. :dance: :dance: Po pracy będziemy mogli cieszyć się pełnią wyglądu i brzmieniem naszych silników. :wink: :wink: :D :8)
-
Nietypowe, jak odpalić poduszkę pasazera E36 z akumulatora??
No to mnie zaciekawiliście. :roll2: Nagrywaj film. :mrgreen: :mrgreen:
-
Różnice w Cabrio amerykańskim? LUB INNE nadwozia E36
He he!! :mrgreen: :mrgreen: :cool2:
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Ło matko, ja bym się bał gadać z gościem... :shock: Gdzie on robił te zdjęcia?! Obok jakiegoś lasu? Ta, jasne. Kupka rdzy trzymająca się dzięki lakierowi. Po lewym progu, aż "cieknie" ta rdza. :duh: A co się stało z przodem? Wspawują inny? :twisted2: :twisted2: O wyklepaniu Corsy z Astry nie słyszałem - dobre, dobre!! :cool2: :cool2:
-
Różnice w Cabrio amerykańskim? LUB INNE nadwozia E36
:shock: Niestety ja nie wiem, może jak by mieć na żywo, przed oczyma, obydwa egzemplarze... Ba, wtedy było by bardzo łatwo. :mrgreen: :mrgreen: Niestety, trzeba poczekać, może ktoś będzie wiedział i Ci podpowie. :wink:
-
gdzie dokladnie nasmarowc szyberdach???
Co prawda, nie wiem, które elementy trzeba przesmarować dokładnie, ale wydaje mi się, że bmw316e36 dobrze zrobił. Kiedyś przyglądałem się u siebie i zrobił bym, tak samo. Oczywiście jeśli ktoś ma inny punk widzenia i smarowania z chęcią dowiem(-y) się. Zawsze to więcej danych. ;) Wochu01, Ty wiesz, że ja nigdy tych opiłków nie widziałem? Nie piszę tego złośliwie i nic nie sugeruję!! A mogą być takowe? Maiłem trochę do czynienia z towotem grafitowym i nie zauważyłem nic takiego. Po prostu się pytam. :D
-
Silnik krokowy
Przeczyścić nie zaszkodzi, a można dużo zyskać, a mało stracić. :mrgreen: :mrgreen: Najwyżej stracisz czas na czyszczeniu, ale i to nie problem. Podczas czyszczenia można z kolegami trochę gardło przepłukać, może nie tymi płynami, co krokówkę, ale... ;) :twisted2:
-
Bezwypadkowy/wypadkowy - znaczenia słowa
He he, wypisz wymaluj 1/2 społeczeństwa. ... bo taka okazja była. :norty: :mrgreen:
-
rozwalona w mak przez E38 - POTRZEBNA POMOC
Już coraz mniej rzeczy mnie w tym kraju dziwi... :? Dorwij półgłówka! Przykro mi. Oczywiście informuj nas na bieżąco. A co u autora postu?
-
Silnik krokowy
Nie klikajcie w ten link, bo tylko nabijecie gościowi pkt. A Jaśko leci sobie w kulki. Nie ładnie, :nienie: jeśli chcesz aby ktoś tam zajrzał (i podniósł twoją reputacje wśród innych "gladiatorów"), to poproś. A tak tracisz wiarygodność.
-
Bezwypadkowy/wypadkowy - znaczenia słowa
Jak by to powiedzieć - określić? Może tak: "Polak potrafi." Szkoda, że czasami jest to kosztem innych. :| Ale dobrze o tym wiedzieć.
-
piszczy przy pelnym skrecie kierownica
Sprawdź naciąg paska, może to także być powodem skrzypienia wspomagania.
-
Abs nie działa(lampka sie nie swieci)
Dobrze napisane. ;) Tylko wtrącę, że wszelkie wątpliwości może szukajka rozwiać. ;) :)
-
Różnice w Cabrio amerykańskim? LUB INNE nadwozia E36
Dobrze prawisz. ;) Nasze, Europejskie świecą tak ___/ ____/, Anglia ma tak \___ \___ a Amerykanie mają tak ___ ___ To tak poglądowo, ;) W dodatku w amerkańcach pozycja jest pomarańczowa i za nią robi zazwyczaj kierunek, chyba nie mają przeciw mgielnych tylnych... Jednakże teraz ja podejrzewam siebie o niekompletną wiedzę, bądź omyłkę i proszę mnie poprawić, gdybym się mylił.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
W chwili obecnej nie znalazłem tam żadnego opisu tej kierownicy - czyżby Allegrowicz był forumowiczem? ;) :shock: :twisted: :twisted2: :mrgreen:
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
He he, bo tam jest przycisk do przeglądarki internetowej, wyłączenie-włączenie, ciszej - głośniej, i takie tam. :wink: :twisted2: :mrgreen: No bo to w końcu 5 e46! :mad2: :twisted:
-
problem z szyberdachem chodzi o update (NAPRAWIONE!!!)
Pamiętam, że kiedyś pytałeś jak to ma być przykręcone. Wrzucam foty, kiepskie, bo kiepskie ale coś widać. ;) http://images24.fotosik.pl/217/f445321277efb52cm.jpg http://images33.fotosik.pl/260/3a4b91613f7d7041m.jpg Może to w związku z tym? :worried:
-
Wita kolejny nowy uzytkownik marki BMW
... albo poszukać na forum. ;) :mrgreen:
-
Skończyły mi się hamulce ale tarcze nie pasują - hilfe :)
Gerremu, chodziło o to abyś stare, oryginalne tarcze zaniósł do sklepu. :) Gerro, prawda? :mrgreen: Sprawdź na stronie http://www.realoem.com/bmw/select.do lub http://www.realoem.com/bmw/select.do nr katalogowy tarcz. Wpisz 7 ostatnich cyfr VIN-u.
-
Krokowiec i co dalej???
Falowanie obrotów jest częstym problemem. Wpisz TU "falowanie and obrotów" i wyskoczy Ci sporo odpowiedzi. :mrgreen: :wink: