Treść opublikowana przez jarek_pr
-
E61, 535d jak się jeździ zimą ???
Nie grzęźniesz kołami tylko całym autem, które to osiada na śniegu zabudowanym spodem i wisi można by rzec :D
-
stuki z przodu na dziurach
Na polskiej drodze wszystko jest możliwe. Rok temu też miałem podobnie. Okazało się, że lewy amorek tak stukał bo się kończył. Wymieniłem oba i jak ręką odjął. Ale bez sprawdzenia w serwisie to się raczej nie obejdzie.
-
problem - nivearegulierung ausgefallen
To nie ryzykował bym uszkodzenia jeszcze czegoś. Lepiej te kilka stówek za lawetę zapłacić.
-
Ścinanie opon w dziwny sposób
2009: - amortyzatory przód - 2300zł - nowy soft - 350zł - serwis klimy - 200zł - filtry + olej - 700zł - regeneracja maglownicy - 500zł suma - 4050zł 2010: - kolektor ssący - 1950zł - odma - 100 - świece - 500zł - wymiennik ciepła - 300zł - tarcze, klocki, czujniki przód - 1600 - filtry + olej - 700 - eksploatacyjne elementy zawieszenia - 1700 - ustawienie geometrii - 300 - wiązka PDC - 200 suma - 7350 Ot coś takiego jak dobrze pamiętam. Może nie takie dokładnie koszta były ale po zaokrągleniu mniej/więcej. Więc jak widać trochę mnie ostatnio kosztowało to cacko :D Mam nadzieję, że na jakiś czas będę miał spokój. Choć chciałbym jeszcze w tym roku wymienić olej + filtr skrzyni automatycznej. A jak fundusze pozwolą to jeszcze M-Pakiet i tylne lampy LCI zawitają na autku :mrgreen:
-
Przybywanie oleju przy wypalaniu DPFa
Teoretycznie to patrząc na zasadę działania to może troszkę kopcić (jka to w dieslu), powinien być żwawszy, a spalanie może trochę zmaleć. W praktyce podobno jest tak samo jak w teorii. Trochę osób już podobno usuwało DPF'y z E60. Jak mój odmówi posłuszeństwa to się go pozbędę :)
-
2.0d chip tuning
I wg Ciebie silnik i układ napędowy poddany zmianie mapy powodującej wzrost KM i Nm ma taką samą żywotność jak z ustawieniami seryjnymi?
-
Ścinanie opon w dziwny sposób
No niestety ale utrzymanie E60 w bardzo dobrym stanie kosztuje. Mnie już kosztowało jakieś 7k pln w tym roku, a mamy dopiero Maj. W tamtym 4k pln. Z tym, że staram się robić wszystko profilaktycznie bardziej niż naprawiać już coś uszkodzonego. Jaki masz przebieg i skąd wiesz, że turbo poszło?
-
problem - nivearegulierung ausgefallen
To chyba zależy jak bardzo nisko jest ten tyłeczek. Jeżeli nic Ci nie będzie obcierać i nie zgubisz zderzaka to chyba można.
- 2.0d chip tuning
-
Ścinanie opon w dziwny sposób
Jeżeli opona się nagrzewa to znaczy, że z tarciem jest coś nie tak. A jeśli z tarciem jest coś nie tak to nie wiadomo czy ta geometria nieszczęsna jest dobrze ustawiona.
-
Ścinanie opon w dziwny sposób
Coś mało wiarygodne jak dla mnie tamto zestawienie. Nie ma nawet polecanego rozmiaru: 225/50R17. Zbyt małe ciśnienie może powodować złe zużycie opon to fakt. Optymalne wg mnie to 2,4/2,8 przód/tył. Jak będzie za dużo to będziesz czuł się jakbyś na samych felgach jechał :)
-
problem - nivearegulierung ausgefallen
Aseko na Mińskiej http://www.aseko.com.pl/ Zadzwoń do nich i zapytaj.
-
Ścinanie opon w dziwny sposób
Jeżeli geometria jest dobrze zrobiona to coś z zawieszeniem nie tak chyba. A to bujanie auta to może być objaw zużytych tulei pływających.
-
Ścinanie opon w dziwny sposób
Jeszcze możesz podskoczyć na ogólne sprawdzenie stanu zawieszenia. A gdzie tą geometrię ci robili? Nie ściąga cię? Ato jedzie stabilnie i trzyma tor?
-
Regeneracja DPF w 530d 231KM, co ile km ?
Ja byłem na diagnozie filtra przy około 170k km. Nie pamiętam już dokładnie. Okazało się, że filtr mam w pełni drożny i sprawny, działający jak należy :D Z tym, że jeżdżę głównie w trasie więc może dla tego.
-
E60 przeróbka na lift.
Z różnic o których ja wiem to: -zderzak przedni -progi (mało widoczna różnica) -lampy przód/tył -boczki w drzwiach -lewarek od skrzyni automatycznej (jest elektroniczny) -konsoleta środkowa -pokrętło iDrive Coś tam jeszcze się znajdzie. Z silnikiem to nie wiem. Robisz dla siebie czy na sprzedaż?
-
E61, 535d jak się jeździ zimą ???
Jak się jeździ? Jak polonezem :lol: Oczywiście żartuje. Jeśli miałeś doczynienie z e39 w zimę to wiesz jak zachowuje się tylnonapędowy samochód w śniegu. Wg mnie jak jest gruby śnieg to ciężka sprawa. Nie raz żałowałem tej zimy, że nie mam x-drive. Jak szukasz auta na każde warunki tu kup Land Cruiser'a :) Ogółem tragedii nie ma ale mogłoby być lepiej. Może trochę jest w moim przypadku winy przez zawieszenie typu M przez co auto siedzi niżej. No i kilka razy po prostu zawisłem na śniegu :evil: W takim wypadku nie obejdzie się bez pomocy innego auta, które cię ściągnie.
-
[E60] Wymiana tylnych lamp na po liftingu
Problem w tym, że nie mogę nigdzie na sieci znaleźć zdjęć tych lampek zamontowanych. Sprzedawca daje gwarancję na brak błędów i bezproblemowe działanie. Z tego co da się zauważyć to te neonki w nich są krótsze niż w oryginałach i po boku są 3 diody a nie 4. Korci mnie ich zakup :) Jakby to było w Warszawy albo bliżej w Mazowieckim to bym pojechał i przymierzył a tak to tak nie chcę brać tego w ciemno. A różnica rzędu 1000pln co do oryginalnych to sporo. I żadnych kabli nie trzeba ciągnąć ani nic programować. Hmm...
-
e60 nagłośnienie
Wzmacniacz jest w bagażniku po lewej pod tapicerką. Nie wiem jaki system audio masz. U mnie jest Hi-Fi Professional Logic7 (Harman/Kardon) i tam siedzą dwa wzmacniacze. Jeden mniejszy, drugi większy. Mocowo to nie wiem jak jest, ale jakościowo to nie mam nic do zarzucenia temu systemowi. Gra czysto i przyjemnie. Basu też nie brakuje, nawet przy poziomie 0 bez podbicia, może poza lekką modyfikacją korektora :) Wg mnie, żadne inne audio ani w Audi, ani w Mercedesie nie gra na tym poziomie.
-
obnizenie auta
N tył też masz oryginał odpowiedni.
-
[E60] Wymiana tylnych lamp na po liftingu
Panowie a co myślicie o czymś takim: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1013248578
-
E60 Coś mam w schowku podobnego do kluczyka
To może ja pomogę: http://img401.imageshack.us/img401/15/img1012yq.jpg http://img709.imageshack.us/img709/4223/img1011r.jpg
-
czujniki PDC co to może być ?
Nie chcę Cię denerwować ale takie są właśnie początki problemów z PDC
-
E60 Coś mam w schowku podobnego do kluczyka
Zaimporuj np tutaj: http://imageshack.us/ następnie jak otrzymasz link to wstaw go tutaj w takiej formie: %5Bb%5D%5Bu%5Dlink%5B/u%5D%5B/b%5D wtedy obraz będzie się wyświetlał automatycznie.
-
M-Pakiet zderzaki vs. seryjne
Właśnie tak sobie myślę, że się zdecyduje chyba na to w tym sezonie. Do mojego koloru M-Pakiet pasuje jak ulał :D