Skocz do zawartości

e60 nagłośnienie


lukasze60

Rekomendowane odpowiedzi

:D Serdecznie wszystkich witam ,mam 2 pytania odnośnie głośników w moim nowo nabytym e60.Interesują mnie głosniki tylne jak one wyglądają bo kupiłem to auto i ich tam nie było i niewiem nawet jak one wyglądają jak by ktoś miał maże jakąś fotka to byłbym bardzo wdzięczny.Drógie pytanie odnośnie wzmacniacza ponoć on się znajduje w bagażniku po prawej stronie ale go tam nie ma :twisted: pytanie to jak to jest wszystko podłączone? 530d 2003r. navi bissnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest w bagażniku po lewej pod tapicerką. Nie wiem jaki system audio masz. U mnie jest Hi-Fi Professional Logic7 (Harman/Kardon) i tam siedzą dwa wzmacniacze. Jeden mniejszy, drugi większy. Mocowo to nie wiem jak jest, ale jakościowo to nie mam nic do zarzucenia temu systemowi. Gra czysto i przyjemnie. Basu też nie brakuje, nawet przy poziomie 0 bez podbicia, może poza lekką modyfikacją korektora :) Wg mnie, żadne inne audio ani w Audi, ani w Mercedesie nie gra na tym poziomie.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z E60 a mianowicie nie jestem zbytnio zadowolony z nagłośnienia .

Kupiłem niedawno takie auto i jakość nagłośnienia niestety nie jest najlepsza. Nawet zdziwiła mnie mała ilość głośników oraz ich małe gabaryty,co zapewne przekłada się na jakość dźwięku.

Brakuje mi "głębi" dźwięku oraz trochę basów.

Co można zrobić aby to poprawić ? Co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z E60 a mianowicie nie jestem zbytnio zadowolony z nagłośnienia .

Kupiłem niedawno takie auto i jakość nagłośnienia niestety nie jest najlepsza. Nawet zdziwiła mnie mała ilość głośników oraz ich małe gabaryty,co zapewne przekłada się na jakość dźwięku.

Brakuje mi "głębi" dźwięku oraz trochę basów.

Co można zrobić aby to poprawić ? Co radzicie ?

 

wszystko zależy ile chcesz wydać i co uzyskać, jak z twoimi umiejętnościami odnośnie elektryk, czy masz czas narzędzia i chęci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chcę uzyskać lepszą jakość dźwięku ,bo niestety to co jest teraz, nie zadowala mnie . Nie jestem audiofilem ale jeżdżę też W140 i jak się przesiadam z tego auta do E60 , to nie mam ochoty włączać radia .

Na poprawę dźwięku chcę przeznaczyć jakieś 3 do 5 tys.zł.

Myślałem nad zakupem systemu logic na jakimś portalu aukcyjnym i zamontowaniu go w swoim bmw ale niestety nie znalazłem jeszcze nic konkretnego .

Napisałem też maila do firmy , która zajmuje się montażem car audio

 

Ta firma to :Car Audio & Security

ul. Mieszka I 19

tel. 91 482-40-99

www.car-hi-fi.pl

 

Napisałem tak :

 

Jestem użytkownikiem bmw E60 z 2007 roku .

>Niestety nie zadowala mnie fabryczny system audio w tym aucie i zastanawiam

się nad montażem systemu logic7 , który ma poprawić jakość dźwięku .

>Czy jest możliwość montażu tego w Pana zakładzie i ile by to kosztowało ?

>

>Proszę o odpowiedź

 

>Z poważaniem "

 

Oto jaką dostałem odpowiedź :

 

"Witam

System Logic 7 to patent BMW i jesli chodzi o jego montaż to należy pytać w

serwisie BMW

ale z góry powiem że to nie poprawi jakości dźwięku;]

zasada w w E60 jest następująca

albo dokładamy 2000 zł na dobre tony wysokie i zapominamy o reszcie

albo inwestujemy 30 000 zł i mamy cały nowy system z wyjęzdzanym 7"

monitorem napędem DVD, dVix, MP3, Bluetooth i nawigacją, wzmacniacze,

subwoofer i panele pod głośniki przednie 165mm

pozdrawiam"

 

 

Powiem szczerze , że nie wiem co mam już o tym myśleć . Może nie dorosłem po prostu do profesjonalnego audio w aucie i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Logic 7 to patent BMW i jesli chodzi o jego montaż to należy pytać w

serwisie BMW

ale z góry powiem że to nie poprawi jakości dźwięku;]

zasada w w E60 jest następująca

albo dokładamy 2000 zł na dobre tony wysokie i zapominamy o reszcie

albo inwestujemy 30 000 zł i mamy cały nowy system z wyjęzdzanym 7"

monitorem napędem DVD, dVix, MP3, Bluetooth i nawigacją, wzmacniacze,

subwoofer i panele pod głośniki przednie 165mm

Powiem szczerze , że nie wiem co mam już o tym myśleć . Może nie dorosłem po prostu do profesjonalnego audio w aucie i tyle .

Ja bym na Twoim miejscu posłuchał, jak gra Logic7 i poprosił pana z Car Hi-Fi, żeby pokazał Ci, jak gra zestaw za 30.000, jeśli w ogóle dopuszczasz wydanie takiej kwoty na audio w samochodzie. Po takiej prezentacji sam będziesz wiedział, co Ci jest potrzebne :)

Edytowane przez webber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie wydam takiej kwoty tym bardziej ,że chcę poprawić tylko audio . Nawigację , mp3 , bluetooth to przecież mam i z tego jestem zadowolony .

Myślę,że poszukam na allegro logic'a i zamontuje go w zakładzie , który ma już doświadczenie w montażu tego systemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wg tej firmy HiFi L7 Pro brzmi tak samo jak standard to chyba nie mają pojęcia o tym. No i ładnie zaszaleli ze sprzętem za 30k pln. Widocznie panowie sobie pomyśleli "Kolejny cwaniaczek z BMW. Może sobie na nim trochę zarobimy :twisted: " Wg mnie to bardziej naciągacze niż profesjonaliści. Zresztą gdzieś tu niedawno był temat o zmianie audio w E60 na Logic 7. I jak dobrze pamiętam ów interesanci co tego dokonali byli bardzo zadowoleni.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ten temat - wiem jak gra Logic7 i jest o niebo lepszy od standardu - a ci co oferują sprzęt za 30tPLN to znają się chyba tak na tym jak ja na gwiazdach (nie widząc różnicy).

 

Ale do rzeczy - istnieje opcja zamontowania w standardowym układzie systemu Logic7 ?? Jest to montaż pełny czy częściowy - dlaczego pytam ponieważ w standardzie AŻ tak wiele głośników to nie ma - sorry ale tak autentycznie to się na tym nie znam. Poza tym co byłoby zmieniane ??

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym trochę, sam też przerabiałem temat.

 

Zacznę od tego, że w poprzednich samochodach miałem zamontowane w miarę solidne dźwięki, tak za około 5.000zł. Więc do tego odnoszę moje porównania. Wiem, że to żadna fortuna na audio, ale już grało nieźle.

 

Zaznaczam, że nie słyszałem jak gra Logic7. Zapytałem o logic gościa, który montuje wszystkie możliwe oryginalne zestawy w Beemkach i przysłał mi wyliczenie na 4.500zł z montażem.

 

Jednocześnie zapytałem innych speców o jakąś alternatywę. Dostałem odpowiedź, że taka dosyć podstawowa opcja wyniesie około 5.000zł.

 

Ze względu na płaski otwór na suby pod fotelem, to i tak najlepszy jest zestaw dedykowany. Więc jak na razie to założyłem sobie ten dedykowany Audiosystem X-ION 200 i powiem wam, że naprawdę za te 1500zł jest duża poprawa (w porównaniu do mojej podstawki biznes) i warto od tego zacząć, bo niski koszt, a montaż możecie zrobić sami i to w 2-3 godziny. A ten zestaw w razie dalszej rozbudowy się przyda.

Nie jestem audiofilem, ale jeżeli chodzi o wysokie i średnie tony, to naprawdę można się zdziwić, pomimo że sygnał idzie z podstawowego radia biznes.

Niskie tony nie są już jak z puszki i czuć, że suby mają spory zapas. Ci, którzy chcą czuć moc basu muszą dołożyć wzmak. To powinno wystarczyć, ale już zaczynają budować się koszty, bo trzeba znowu wyciągnąć sygnał z radia (ok. 300zł), kable (200) i sam koszt wzmaka (1200-2000zł powinno wystarczyć).

 

Co do głośników z tyłu to chciałbym wiedzieć co tam gra i jak się do nich dostać.

 

Polecam i tak zacząć od Audiosystem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Chcialbym zapytac czy macie moze schemat kostki wzmacniacza fabrycznego w bmw e60 2006?

Chce sie do niego podlaczyc moim wazmacniaczem i subwoofer.

 

Sprzet gra nawet nawet tylko brakuje temu dzwiekowi bassu i chce dodac do tego subwoofer.

 

Czekam na odpowiedzi i podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś wyhaczyc w sieci jakiś manual jak zamontować ten Audiosystem X-ION200 w E60?

Chętnie bym sobie zamontował ale nie bardzo wiem jak.

Auto jeszcze na gwarancji i tak sobie myślę czy jak sam to zamontuję to czy aby nie będzie problemów z serwisem gwarancyjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to spowoduje utratę gwarancji, tego nie wiem. Zadzwoń do ASO i spytaj.

 

Po co Ci schemat? Odkręcasz fotel (byle nie wypinać kostek), osłonę starego głośnika i w jego miejsce zakładasz nowe basy. Później zdejmujesz boczki w drzwiach i to samo. Wtyki w zestawie są tak wykonane, że nie można się pomylić. Jak sam się boisz, to za 50-100zł każdy monter audio to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, ma ktoś z was jakiś opatentowany sposób, żeby nie było slychac buczenia w głosnikach, jestem po wymianie głosników na audiosytem, zamontowany wzmacniacz, poekranowane przewody, i nadal jest słyszalne buczenie w przednich głosnikach, mam tez zalożony jakiś filterek przeciwzakłuceniowy ale i tak nie pomaga, maci jakiś sposób na to...

 

znalazłem cos takiego czy ktos to używal i pomogło,

 

http://allegro.pl/item1183960758_filtr_przeciwzakloceniowy_do_wzmacniacza_mlawa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie w głąsnikach oznaczya chyba, że masz gdzieś jakieś zwarcie, sprzężenie, przebicie, czy coś w tym stylu. Pewnie źle położona instalacja.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie w głąsnikach oznaczya chyba, że masz gdzieś jakieś zwarcie, sprzężenie, przebicie, czy coś w tym stylu. Pewnie źle położona instalacja.

 

 

Dokładnie tak jak mówisz, bardzo często winna jest antena radiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę uzyskać lepszą jakość dźwięku ,bo niestety to co jest teraz, nie zadowala mnie . Nie jestem audiofilem ale jeżdżę też W140 i jak się przesiadam z tego auta do E60 , to nie mam ochoty włączać radia .

Na poprawę dźwięku chcę przeznaczyć jakieś 3 do 5 tys.zł.

Myślałem nad zakupem systemu logic na jakimś portalu aukcyjnym i zamontowaniu go w swoim bmw ale niestety nie znalazłem jeszcze nic konkretnego .

Napisałem też maila do firmy , która zajmuje się montażem car audio

 

Ta firma to :Car Audio & Security

ul. Mieszka I 19

tel. 91 482-40-99

http://www.car-hi-fi.pl

 

Napisałem tak :

 

Jestem użytkownikiem bmw E60 z 2007 roku .

>Niestety nie zadowala mnie fabryczny system audio w tym aucie i zastanawiam

się nad montażem systemu logic7 , który ma poprawić jakość dźwięku .

>Czy jest możliwość montażu tego w Pana zakładzie i ile by to kosztowało ?

>

>Proszę o odpowiedź

 

>Z poważaniem "

 

Oto jaką dostałem odpowiedź :

 

"Witam

System Logic 7 to patent BMW i jesli chodzi o jego montaż to należy pytać w

serwisie BMW

ale z góry powiem że to nie poprawi jakości dźwięku;]

zasada w w E60 jest następująca

albo dokładamy 2000 zł na dobre tony wysokie i zapominamy o reszcie

albo inwestujemy 30 000 zł i mamy cały nowy system z wyjęzdzanym 7"

monitorem napędem DVD, dVix, MP3, Bluetooth i nawigacją, wzmacniacze,

subwoofer i panele pod głośniki przednie 165mm

pozdrawiam"

 

 

Powiem szczerze , że nie wiem co mam już o tym myśleć . Może nie dorosłem po prostu do profesjonalnego audio w aucie i tyle .

Zapytaj Michala:http://www.audiomanufaktura.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

panowie, postaram sobie odswiezyc temat, poniewaz mam rowniez problem z fabrycznym naglosnieniem. Jest to naglosnienie standardowe bmw , ktore mnie niezadowala, przynajmniej pod wzgledem basow, czytalem juz wiele tematow o audio w tym aucie, mam do wykorzystania wzmacniacz 4 kanałowy sony z hi- input oraz skrzynie mac audio, z poprzedniego auta. Chcialbym zamontowac skrzynie wraz z wzmacniaczem. Dobralem sie do lewego boczka siedzi tam jeden (wzmacniacz??), z góry wchdozi kabel "antenowy" natomiast na dole kość z kablami. Wie ktos jak należy się wpiąć w fabryczna instalacje tej kosci ze wzmacniaczem?(chodzi mi glownie o sygnal hi-input), zasilanie z aku, i zastanawiam sie jeszcze jak zrobie sterowanie wzmacniacza, nie mam zapalniczki w bagazniku, musialbym znalesc ktorys z bezpiecznikow na ktorym pojawia sie napiecie po zaplonie(zaznaczam iz nie chcialbym ciagnac zadnych kabli do kabiny)

Panowie, rozgryzał ktoś juz ten temat ? Podlaczyl swojego wzmaka pod fabryczna instalacje w bagazniku??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie które tam masz to prawdopodobnie moduł MULF (G402) czyli zestaw glośnomówiacy bluetooth. Wzmacniacz to N40 na tym rysunku

 

http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/zi_images/GREO_E60_65_0008.png

 

Co do sygnałów audio to w twoim przypadku najprostsze będzie wzięcie sygnału bezpośrednio z przewodó biegnących do subwooferów pod siedzeniami. No chyba że masz wzmacniacz (ale tylko HIFI) to będzie prościej bo ida wszystkie sygnały kablami do tyłu. W przypadku wyższych modeli top hifi i logic7 dzwiek idzie przez swiatłowód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw bluetooth mam wbudowany, wiec modul ten napewno jest, ale wydawalo mi sie ze rowniez ten wzmacniacz tam wystepuje, sciagne jutro boczek i przyjrze sie dokladnie, zrobie zdjecie tego, bo jesli jest to wzmacniacz to napewno kable z subwooferow musza isc do niego wiec nie trzebaby bylo ciagnac kable az od glosnikow pod fotelami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.