Treść opublikowana przez KRIS85
-
Zmiana silnika m10 na m40 w e30
Napewno zmiana wału, wiązka, skrzynia z 1,8 chyba nie pasuje, poduszki silnika i wydech. Wzmocnienie hamulców, ale jak kto woli.
-
Problem z E30 1,8 odpaleniem po remoncie głowicy POMOCY!!!
a sory napisałeś na tłokach, czyli źle ustawiony rozrząd.
-
Problem z E30 1,8 odpaleniem po remoncie głowicy POMOCY!!!
Skoro przed awarią wszystko było dobrze a po naprawie nie ma ciśnienia to albo jest krzywy jeszcze (na jednym garze nie ma cisnienia) lub źle ustawiony rozrząd (brak ciśnienia na wszystkich garach). Może być dziura w tłoku ale sądzę że mechanik by raczej by zauważył dziurę w tłoku.
-
Problem z E30 1,8 odpaleniem po remoncie głowicy POMOCY!!!
a nowe zawory doszlifowane zostały do starych gniazd?
-
Problem z E30 1,8 odpaleniem po remoncie głowicy POMOCY!!!
może wiecej niż 3 zawory poszły? a wdług jakich znaków zakładałeś pasek??
-
Problem z E30 1,8 odpaleniem po remoncie głowicy POMOCY!!!
Na pewno dobrze rorząd założyłeś. Ja proponuje zdjąć pasek i wałem korbowym obrócić 360 stopni. Załóż pasek i zobacz co bedzie.
-
Jaka e30 żeby dała rady e36 328.
Chyba miło być że e30 ma aerodynamikę kiosku...?
-
dobry silnik do Gazu?
1 i 2 generacja poznasz po tym żed masz jedną dyszę, a sekwencję to masz 4 lub sześć wtryskiwaczy umijescowionych zreguły gdzieś na silniku. Po podniesieniu maski i odpaleniu w sekwencji bedziesz słyszał charakterystycznie cykanie. Jak kupować to tylko z pełną dokumentacją gazową, bo w tewj chwili to nawet przeglądu nie przejdziesz jak nie bedziesz miał homologacj na butle.
-
dobry silnik do Gazu?
Moja m40 ja gaz był nowszy to śmigała jak igiełga, nawet 200km/jechała. Teraz to już silnik ma najechane i ogólnie jest osłabiony (pewnie popychacze itp.). Jak jest dobry gaz to rzeczywiście różnica w osiągacj jest marginalna.
-
dobry silnik do Gazu?
silniki odporne na gaz to mają VW. Gaz w e30 jest ryzykowny. Ciezko znaleść coś co jest dobrze zgazowane, a to jest najważniejsze. Ogólnie jeśli gaz jest założony dobrze a poprzedni włąściciel nie oszczędzął za nadto to praktycznie każdy silnik pojeździ na gazie. Ja ma silnik m40 i jakoś tam chodzi. Gaz zwykły na sterowniku Bingo. Według wszystkich dokumentów ma już nastukane na gazie ok 150tyś i jeździ. Wiem że jest kilku forumowiczów co maja silniki m20 też zgazowane i jeżdżą. Czy gaz muli? jak zwykły mieszalnik to praktycznie zawsze jest spadek mocy. Ile chcesz przeznaczyć na E30, ile chcesz robić km?
-
dziwne brzeczenie..
Od kiedy kupiłem samochód mam nalatane pawie 60 tyś. Poprzedni włąściciel zalewał atf, i ja, zwykłym mobilem. I skrzynia lata. Co prawda słysze już łożyska pierwszego biegów (przy ruszaniu słychac jak by maluch jechał) ale po za tym skrzynia rewelka, biegi wchodzą bez haczenia a zimą nie ma broblemów by przy -25zminiać biegi, (nawet na postoju). Być może był bardzo tani ATF lub skrzynia wcześniej sporo najeździła na zwykłym oleju a gdy dostała ATF to się posypała.
-
Masa kłopotów, grzanie , miganie itp
a jesteś wstanie wrzucić jakiś filmik z tego zgrzytania. Może gdzież na układzie zmiany biegów jest jakiś luz. Lub ewentualnie może chałasować obejma która trzyma rurę do skrzyni.
-
Jaka e30 żeby dała rady e36 328.
Teoretycznie M50b25 w e30 da rade e36 328, ale pod warunkiem że e30 jedzie dobry kierowca. Jak kolega chce być pewnym wygranej, to raczej swap na silnik ja 2,8 lub nowszy 3.0 z e46.
-
stukanie w silniku 1.8 is M42
Raczej pompa, ale jak chcesz torowo jeździć to ważny jest też olej, by miał wysoką temp. wrzenia.
-
Gaśnie i wypluwa gume przepływomierza
ale jak strzela na beznynie to tylko zapłon przestawiony lub ta Twoja gumą jest pęknięta i ciagnie lewe powietrze. Sprawdź wszystko co ma związek z podciśnieniem.. Masz Silnik m10. Zmień kopułkę, palec, przewody i sprawdź ustawienie zapłonu. Masz M40 to byc może pasek się przestawił. Zdejmij obudowę rozrządu i sprawdź znaki.
-
Problem z haczeniem podwozia?
Jedynie co może haczyć to tłumik lub ta wneka od koła zapasowego. Lub koła obcierają o ranty (jak masz np.alus os duzym odsadzeniu lub szerokie koła.
-
Masa kłopotów, grzanie , miganie itp
nie tylko pakowacz, bo produkują też. Ale tak ze 30-40procent to jest pakowane innych firm. Zresztą to nie dziwi bo taniej jest w 5 firm coś wytworzyć niż każdej osobno. A tak jedna produkuje a 5 sprzedaje. Tak samo jest z SKF-em, który większość łożysk do swoich rolek bierze z grupy LUK/INA/FAG. Ile razy zdarza mi się że jak zamówię sprzęgło SACHS a jest w środku Luk, lub na odwrót. Liczą się koszty. Tylko różnica w cenie. Jest już mało neizależnych firm. NGK, RTS Lemfrorder (chodz oni sprzedają swoje towaru innym firmom.)
-
Masa kłopotów, grzanie , miganie itp
bremi? Dobra firma ale sporo pakuje. Zależy jak trafisz. Jak zamówiłem przewody WN to dla mnie doszły że znaczkami BMW. A pół roku później zamawialem dla klienta to na nich nic nie bylo, żadnych znaków (nawet nie było miejsc po znaczkach bmw).Wiec jak dla mnie raczej loteria.
-
dziwne brzeczenie..
a jak polożysz ręke nalewarek to cichnie czy zmienia się dzwięk tego brzeczenia??
-
kuleje na wolnych obrotach
krokowiec, lewe powietrze.
-
Grzejące się E30
nie masz tunelu to znaczy że viscko nie działa prawidłowo nie włacza sie wcale gdy jest tak potrzeba. Silnik może się wtedy grzać i węże moga puchnąć. Ale jak to jest mocne puchnięcie to bym się zastanawiał czy czasami wąż nie jest to wy...cenia. Jak ma pęknięte wzmocnienie to może puchnąć i to znacznie.
-
pare pytań nowicjusza
jak m40 to sam silnik bedzie pasował. Miska oleju jest inna i smog olejowy więc to napewno musisz zmienić, umiejscowienie silnika krokowego jest inne ale to raczje nie przeszkadza.
-
Rano nie odpala POMOCY !!
Takie rzeczy jak filtr paliwa powietrza, świece sa sprawne. Dolot szczelny. Jak ci tyle razy na gazie strzeliło to przepływkę pewnie ciul strzelił.
-
Grzejące się E30
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AJ51&mospid=47273&btnr=17_0003&hg=17&fg=05 To coś o nr.jeden. Odpowiada to za odpowiednią prace Viscko. Znasz zasadę działania Visco to wiesz o co chodzi.
-
M40 - zbiorniczek wyrównawczy. Wymiana
od za dużej nie powinien peknąć. Peknie jeśli zawór z korku jest zawieszony i przy duzym ciśnieniu nie otwiera się. Wtedy może dojść pęknięcia zbiorniczka lub węża. Zbiorniczek idzie wymienić, bardzo często starczy wymiany uszczelki zbiorniczka bo tam cieknie. Ja kiedyś kupiłem nową chłodnicę a okazało że jak bym kupił simering za 10 złotych też by starczyło, ale czlowiek uczy się na błędach.