Skocz do zawartości

KRIS85

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KRIS85

  1. Napewno zmiana wału, wiązka, skrzynia z 1,8 chyba nie pasuje, poduszki silnika i wydech. Wzmocnienie hamulców, ale jak kto woli.
  2. a sory napisałeś na tłokach, czyli źle ustawiony rozrząd.
  3. Skoro przed awarią wszystko było dobrze a po naprawie nie ma ciśnienia to albo jest krzywy jeszcze (na jednym garze nie ma cisnienia) lub źle ustawiony rozrząd (brak ciśnienia na wszystkich garach). Może być dziura w tłoku ale sądzę że mechanik by raczej by zauważył dziurę w tłoku.
  4. a nowe zawory doszlifowane zostały do starych gniazd?
  5. może wiecej niż 3 zawory poszły? a wdług jakich znaków zakładałeś pasek??
  6. Na pewno dobrze rorząd założyłeś. Ja proponuje zdjąć pasek i wałem korbowym obrócić 360 stopni. Załóż pasek i zobacz co bedzie.
  7. Chyba miło być że e30 ma aerodynamikę kiosku...?
  8. 1 i 2 generacja poznasz po tym żed masz jedną dyszę, a sekwencję to masz 4 lub sześć wtryskiwaczy umijescowionych zreguły gdzieś na silniku. Po podniesieniu maski i odpaleniu w sekwencji bedziesz słyszał charakterystycznie cykanie. Jak kupować to tylko z pełną dokumentacją gazową, bo w tewj chwili to nawet przeglądu nie przejdziesz jak nie bedziesz miał homologacj na butle.
  9. Moja m40 ja gaz był nowszy to śmigała jak igiełga, nawet 200km/jechała. Teraz to już silnik ma najechane i ogólnie jest osłabiony (pewnie popychacze itp.). Jak jest dobry gaz to rzeczywiście różnica w osiągacj jest marginalna.
  10. silniki odporne na gaz to mają VW. Gaz w e30 jest ryzykowny. Ciezko znaleść coś co jest dobrze zgazowane, a to jest najważniejsze. Ogólnie jeśli gaz jest założony dobrze a poprzedni włąściciel nie oszczędzął za nadto to praktycznie każdy silnik pojeździ na gazie. Ja ma silnik m40 i jakoś tam chodzi. Gaz zwykły na sterowniku Bingo. Według wszystkich dokumentów ma już nastukane na gazie ok 150tyś i jeździ. Wiem że jest kilku forumowiczów co maja silniki m20 też zgazowane i jeżdżą. Czy gaz muli? jak zwykły mieszalnik to praktycznie zawsze jest spadek mocy. Ile chcesz przeznaczyć na E30, ile chcesz robić km?
  11. KRIS85 odpowiedział(a) na e30 1986 temat w E30
    Od kiedy kupiłem samochód mam nalatane pawie 60 tyś. Poprzedni włąściciel zalewał atf, i ja, zwykłym mobilem. I skrzynia lata. Co prawda słysze już łożyska pierwszego biegów (przy ruszaniu słychac jak by maluch jechał) ale po za tym skrzynia rewelka, biegi wchodzą bez haczenia a zimą nie ma broblemów by przy -25zminiać biegi, (nawet na postoju). Być może był bardzo tani ATF lub skrzynia wcześniej sporo najeździła na zwykłym oleju a gdy dostała ATF to się posypała.
  12. a jesteś wstanie wrzucić jakiś filmik z tego zgrzytania. Może gdzież na układzie zmiany biegów jest jakiś luz. Lub ewentualnie może chałasować obejma która trzyma rurę do skrzyni.
  13. Teoretycznie M50b25 w e30 da rade e36 328, ale pod warunkiem że e30 jedzie dobry kierowca. Jak kolega chce być pewnym wygranej, to raczej swap na silnik ja 2,8 lub nowszy 3.0 z e46.
  14. KRIS85 odpowiedział(a) na krisq.myszy temat w E36
    Raczej pompa, ale jak chcesz torowo jeździć to ważny jest też olej, by miał wysoką temp. wrzenia.
  15. ale jak strzela na beznynie to tylko zapłon przestawiony lub ta Twoja gumą jest pęknięta i ciagnie lewe powietrze. Sprawdź wszystko co ma związek z podciśnieniem.. Masz Silnik m10. Zmień kopułkę, palec, przewody i sprawdź ustawienie zapłonu. Masz M40 to byc może pasek się przestawił. Zdejmij obudowę rozrządu i sprawdź znaki.
  16. KRIS85 odpowiedział(a) na FortiDude temat w E30
    Jedynie co może haczyć to tłumik lub ta wneka od koła zapasowego. Lub koła obcierają o ranty (jak masz np.alus os duzym odsadzeniu lub szerokie koła.
  17. nie tylko pakowacz, bo produkują też. Ale tak ze 30-40procent to jest pakowane innych firm. Zresztą to nie dziwi bo taniej jest w 5 firm coś wytworzyć niż każdej osobno. A tak jedna produkuje a 5 sprzedaje. Tak samo jest z SKF-em, który większość łożysk do swoich rolek bierze z grupy LUK/INA/FAG. Ile razy zdarza mi się że jak zamówię sprzęgło SACHS a jest w środku Luk, lub na odwrót. Liczą się koszty. Tylko różnica w cenie. Jest już mało neizależnych firm. NGK, RTS Lemfrorder (chodz oni sprzedają swoje towaru innym firmom.)
  18. bremi? Dobra firma ale sporo pakuje. Zależy jak trafisz. Jak zamówiłem przewody WN to dla mnie doszły że znaczkami BMW. A pół roku później zamawialem dla klienta to na nich nic nie bylo, żadnych znaków (nawet nie było miejsc po znaczkach bmw).Wiec jak dla mnie raczej loteria.
  19. KRIS85 odpowiedział(a) na e30 1986 temat w E30
    a jak polożysz ręke nalewarek to cichnie czy zmienia się dzwięk tego brzeczenia??
  20. KRIS85 odpowiedział(a) na nawros temat w E30
    krokowiec, lewe powietrze.
  21. KRIS85 odpowiedział(a) na harnas309 temat w E30
    nie masz tunelu to znaczy że viscko nie działa prawidłowo nie włacza sie wcale gdy jest tak potrzeba. Silnik może się wtedy grzać i węże moga puchnąć. Ale jak to jest mocne puchnięcie to bym się zastanawiał czy czasami wąż nie jest to wy...cenia. Jak ma pęknięte wzmocnienie to może puchnąć i to znacznie.
  22. KRIS85 odpowiedział(a) na Kiepaki temat w E30
    jak m40 to sam silnik bedzie pasował. Miska oleju jest inna i smog olejowy więc to napewno musisz zmienić, umiejscowienie silnika krokowego jest inne ale to raczje nie przeszkadza.
  23. KRIS85 odpowiedział(a) na Misiak1.8 temat w E30
    Takie rzeczy jak filtr paliwa powietrza, świece sa sprawne. Dolot szczelny. Jak ci tyle razy na gazie strzeliło to przepływkę pewnie ciul strzelił.
  24. KRIS85 odpowiedział(a) na harnas309 temat w E30
    http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AJ51&mospid=47273&btnr=17_0003&hg=17&fg=05 To coś o nr.jeden. Odpowiada to za odpowiednią prace Viscko. Znasz zasadę działania Visco to wiesz o co chodzi.
  25. od za dużej nie powinien peknąć. Peknie jeśli zawór z korku jest zawieszony i przy duzym ciśnieniu nie otwiera się. Wtedy może dojść pęknięcia zbiorniczka lub węża. Zbiorniczek idzie wymienić, bardzo często starczy wymiany uszczelki zbiorniczka bo tam cieknie. Ja kiedyś kupiłem nową chłodnicę a okazało że jak bym kupił simering za 10 złotych też by starczyło, ale czlowiek uczy się na błędach.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.