Treść opublikowana przez KRIS85
-
Co to za silnik????
Chyba "prawie gazownik" No nie ważne. Ważne byś to ogarną jak nalezy. To mocowanie chłodnicy też warto zrobić, bo jak opaska ci pusci to się chłodnica roz...wali o wentylator.
-
BMW E30 316i KAT ,Nie wiem co wymienic :(
-
Co to za silnik????
Mi chodzi o ten gaz. Niezły czesiek go zakładał. Pozaginane przeowody, przekaźnik sobie lata na tasmie izolacyjne...od tego palą się auta wiesz...
-
BMW E30 316i KAT ,Nie wiem co wymienic :(
Pasek cały a ładowania nie było? To sprawdź ładowanie. To że wskazówka nie weszła na czerwone pole nie świadczy o tym czy silnik jest przegrzany czy nie. Wiatrak się odkręcił? Ciekawe hmmm. Zdemotuj pompę i zobacz jak wirnik. Jaka cała i nie ma luzów to zamontuj, przykręć Visko i załóż pasek, zalej płynem i dobrze odpowietrzyć trzeba. I zobacz co się bedzie działa. i pisz mniej haotycznie bo ni w ząb nie można tego czytać z sensem
-
Pytanie o ilość cylindrów
Jaki swap?? Kto normalny bedzie montował silnik s14 do e34? Ten silnik jest warty tyle co e34, e30 i e36 w dbd stanie razem wzięte.
-
316i Problem z instalacją LPG
A po co przerabiać wlew?? U mojego taty też jest pod klapką, bo można tam montować. I nie ma żadnego problemu z przeglądem czy podczas kontroli.
-
Jaki olej do skrzyni i mostu?????????????
Matiss ale akurat link z działu który podałeś jest do tego postu. :P Ja ze swojej strony: http://ew5.earlweb.com/search.php?site=8
-
WAł Wymieniać olej czy nie
Jak jest to wycie to się przyzwyczaj. Wymiana oleju na 75w nic nie da. Jedynie 80w Ale jakiś Mobil, castrol a nie hipol. wchodzi poniżej litra Sprawdź tylko te uszczelniacz, bo warto je wymienić. Koszt nie duży a łanie wygląda jak się wchodzi do auta.
-
Co to za silnik????
Na pewno m40 tylko pokrywa z e36. One miały korek od strony chłodnicy. A tak przy okazji to ładnie ktos zapuścił tą bawarkę. Rób jak najszybciej z nią porzadek.
-
316i czy to wina akumulatora????
Np tak ma centra. Podam przykład: Centra Standard ma 70ah, centra plus ma 74ah a futura ma 77ah. A wszystkie aku mają identyczn wymiary. Tak saamo jest z Boschem (tam są cztery różne serie) oraz Varta. I nie zawsze akum o tej samej pojemości ma taki sam rozruch. Na rynku spokojnie można sobie dobrać akumulator jaki jest potrzebny i nei ma co sztywno się trzymać. Zawsze jest 10 procent tolerancji w stosunku do fabrycznego Akum.
-
316i dolny wąż chłodnicy zimny po wymianie termostatu
Jak masz oryginalną kiere to zegary wyjmiesz bez problemu. Ja mam ori. sportową i wyjmuję bez problemu, a mój tata ma czteroramienną standard i teżbez problemu idzie zegary wyjąć.
-
316i czy to wina akumulatora????
Jak jest za mały w stosunku do alternatora to też jest niedobrze. Amuk może być przeładowywany za duźym prądem (masz aku45ah a alterantor jest 90amperowy lub 120) co też jest niedobre dla jego trwałości.
-
Modyfikacja Jednoski M50B25
A czy ten temat nie powinień już trafić na dział "Modyfikacje mechaniczne"??
-
Pas przedni e30 coupe a touring
Ale nie było żadnej mowy o wąskiej lampie...a nieważne. :D
-
Problem z ekonomizerem
Prędkość samochody i obroty silnika mają znaczenie na prace ekonomizera. W końcu na 5 biegu, przy 100km i wciśnieciu do dechy nie pokaże 30 litrów jak np. na 2 od 20 km. Ale czyta też dane z przepływomierza i czujnika położenia przepustnicy. Co z tego że na postoju pali do 2 litrow na godzinę. Nie zrobisz ani metra, czyli palim duuuuuużo. Na ekonomizerze jest to maksymalna wartość, czyli w e30 bedzie to ponad 30 litrów.
-
Pas przedni e30 coupe a touring
Matiss odpowiedział na pytanie. Kombi czy coupe na szerokiej ma taki sam pas przedni. Nie było żadnej mowy wersji na wąskiej lampie. Czytaj kolego dokładniej.
-
316i dolny wąż chłodnicy zimny po wymianie termostatu
Jak stukniesz i wraca na 90 stopni to jest wszystko dobrze. Tylko masz problem z zegarem. Pewnie coś na stykach lub masa wskażnika. Rozbierz zegar, wyczyść styki i zobacz.
-
316i dolny wąż chłodnicy zimny po wymianie termostatu
Są środki do czyszczenia chłodnic, ale jak chłodnica jest dosyćstara to raczje bym nic z tym nie robił tylko wymienił na nową. A silnik się grzeje? Wskazówka dochodzi do czerwonego pola?
-
wskaźnik temperatury waruje
Kolego, jak nie było?! Na tej stronie są dwa posty na ten temat. Pewnie problem z masą zegarów lub ze stykami. Wyjmij, wyczyść i powinno być git.
-
Prawie piękne e30 turing :)
Nie wiem czy nie ma obowiązku wymiany na białe. Nie dotyczy aut zabytkowych. Ale to dyskusja w innym temacie a nie tu. Bo bedzie po głowie za OT.
-
330d - niestabilny tor jazdy
może coś z oponami? Sprawdzałeś ciśnienie w kołach? Może niskiej jakości te opony. Jak by to były jakieś tuleje od wahacz to by raczej po oponach było widać ze ząbkują lub je ścina. Ew. mogą być tuleje wózka lub coś ze stabilizatorem (zużyte gumy stabilizatora).
-
Problem z odpaleniem po demontażu OBC 2
A może w trakcie demontaż ugdzieś jakieś zwarcie zrobiłeś? Pomierz czy wszedzie dochodzi prąd, posprawdzaj bezpieczniki.
-
TURBO
Przyślij go do mnie to mu to wybije z głowy. Jak chce mieć w miarę dynamiczny i oszczędny to niech swapuje M42. Ale moim zdaniem optymalnie jest montowć m50b25. Nie sa jakoś paliwożerne (jak ktoś się nie stara o to) i wystarczająco dynamiczne do E30. A koszt napewno bedzie niższy niż kombinację z uturbianiem M40. Starczy policzyć że samo turbo to koszt 500 używane jakieś zajechane do 1500 za coś sensownego, dorobienie kolektora wydechowego istrojenie. Razem to ze 2tyś peknie. A do tego pojawią się problemu bo jak chce tanio to zrobić to długo nie pojeździ, nawet jak dmuchnie tylko 0,5 bara. Każdy wie o tym... no prawie każdy :mrgreen:
-
TURBO
Dokładnie, bez większego nakładu finasnowego, bez zakucia, odprężania itp to na dłuższą metę nie przekroczysz 140-180km. Lepie wydać 3-5 na m50b25. Lepsze osiągi, naepwno mniejsze spalanie niż takiego turbo no i niezawoność. Nie wspomnę pracy 6 cylindrów. Ale oczywiście jak kolega nie ma co z kasą robić to kto mu zabroni. :mrgreen:
-
3 XX COMPAKT 97 AMORTYZATORY
Raczej "316 compact, jakie kupić amortyzatory" Wtedy w wyszukiwarce widać ze temat dotyczy jakie kupićamortyzatory a nie że są rozlane. A twój tytuł nie precyzuje o co Tobie chodzi.