Treść opublikowana przez DjAquaz
-
M52 Lambdy wymienione ale nadal brak płynnego przyśpieszenia
Lambdy to NGK/NTK 5v zamawiane w serwisie a że mieszkam w angli to podaje numery rejestr. i mam wszystko do mojego modelu. Problem pojawiał się przed wymiana sond ...z tym że teraz spalanie zmalało i to wyraźnie...pozostało niestety sporadyczne dławienie
-
M52 Lambdy wymienione ale nadal brak płynnego przyśpieszenia
Koledzy wymieniłem sondy i poprawa nieziemska,spalanie zmalało co pokazuje mi komputer z 16 po mieście do 13 z ostra jazdą . Ale co zauważyłem .Nadal od czasu do czasu przydusi się jakby jej brakło paliwa. Druga sprawa .Jak depnę gaz do końca czy do połowy to też nie zawsze się zbierze jak powinna np na 2ce jakby miał spóźniony zapłon .Jest lekka reakcja a potem dopiero ciągnie.NIe zdarza sie to za każdym razem.Jak ją potrzymam na obrotach i jade np przy 2.5tyś obr na 2ce to nie ma takiej reakcji od razu ciągnie .Jak jej depne gaz do końca z jedynki to czuć że nie przyśpiesza płynnie,od 3,5tyś czuć vanosa ale ma niekontrolowane przyrosty mocy,świece wymienione.Co doradzicie.Zaznaczam że nie ma żadnego błędu na kompie
-
M52 obroty nie spadają po odkręceniu korka oleju
Nikt sie nie zetknął z takim problemem??
-
320.Słychać klekot spod auta!
No to w takim razie klepie bieda :P
-
Bardzo wysokie spalanie
Pierwsza sprawa 1.6 to za mało dla bmw a druga to sonda lambda do wymiany pewno się kłania.Źle dobiera mieszanke
-
M52 obroty nie spadają po odkręceniu korka oleju
Witam. Zauważyłem że po odkręceniu korka obroty nie spadają . Jak myślicie co może być tego przyczyną,jakie przyczyny znacie które wpływają na taki objaw,np odma...jeżeli tak to które części warto sprawdzić,czy uszczelka pod pokrywą też wpływa na to.Dolot mam szczelny i raczej to wykluczam.Wiem że sondy mam do wymiany ale czytałem że nawet odma może wpływać na parametry pomiarów sond???
-
320.Słychać klekot spod auta!
Dokładnie wiem o czym piszesz ,mam to samo. Delikatne klepanie dobiegające zza przedniego koła po prawej stronie. Zastanawiam się nad hydropoychaczami. Możliwe że są już któreś zużyte. Szkoda że jest ich 24 ...ciężko zlokalizować które to są. Ale może wymiana w moim przypadku pomoże w jakimś stopniu.
-
Jak poprawić dół w 320i
Jak chcesz poprawić dół to proponuje kompressor z mercedesa.To jak turbo bo to turbo ale właśnie niweluje brak dołu :D Ja się włąsnie przymierzam do założenia
-
z m52b25 na m52b28
a najfajniejsze jest to że silniki sa identyczne z wyglądu :mrgreen: a moc większa
-
z m52b25 na m52b28
Witam.Kupiłem sobie dziś bmke 328i automat z 98r e36 sedan - zero korozji stan świetny. Ja mam silnik 2.5 na układzie siemensa .Podejrzewam że tam będzie bosh bo sondy nie bylo widać na baranach jak to u mnie jest. Mam pytanie czy dużo roboty jest ze zmianą sterownika.mam sondy tytanowe i one sa strasznie drogie.W tej 328 jest silnik młodszy z nową głowicą i wałkami i hydropoychaczami. I teraz mam pytanko czy mogę machnąć silnik np ze sterownikiem bez wiązki czy raczej to inna bajka???
-
E36. 1,8 czy 2.0?
Tak to juz jest z tymi oznaczeniami i sam byłem kiedyś zdziwiony .Więc ładuj sie w 6 cyl jak chcesz muchy w zębach a Vanos kolego przy ok 3500obr da ci jeszcze odczuwalnego dodatkowego kopa .Jak masz wszystko ok z lambdą i dolotem to odlot jak się patrzy :mrgreen:
-
E36 M52 coupe - Cieżko otwierają się drzwi od środka
Ja niestety zauważyłem że opadły mi drzwi po obu stronach.Ponoc to bolączka coupe bo sa dość cięzkie. Co radzicie w tej sprawie??? Również dość ciężko się drzwi otwierają. :roll:
-
rzuca tyłkiem
Najlepiej to podnieś autko na warsztacie i tak jak koledzy mówią sprawdź czy amorki nie leją wszystkie gumy na wahaczach. Ważnym elementem są też stabilizatory .Czytałem też że potrafią być dupiate opony. Więc dużo sie składa na pływanie na drodzę
-
E36 czyszczenie wtryskiwaczy
Dokładnie zalej specyfik do czyszczenia układów wtryskowych.
-
E36. 1,8 czy 2.0?
Broń cię panie szanowny M40 1.6 czy 1.8 .Ja posiadam 323i z 2.5l silnikiem.Powiem tak że już nie załaduje dupska do 4cylindrówki(nie obrażając innych posiadaczy tychże jednostek) Wrażenia z przyśpieszenia i pracy silnika czujesz się jak w rajdówce heheh :wink: .A co do spalania to obecnie mieszczę się w mieszanym cyklu 11l/100 a miasto 13l trasa 8-9.Więc jak bmw to 6 cyl. :wink:
-
Podświetlenie Licznika
Ja nie jednokrotnie przy zakładaniu OBC zdejmowałem zegary i było ok nic nie wyskakiwało
-
wolne obroty m40
Sprawdź cały dolot czy nie jest guma sparciała lub popękana,najprawdopodobniej łapie lewe powietrze.A po za tym zresetuj kompa po poprzez połączenie klem aku na ok 15 min na włączonym zapłonie.
-
zmienna faza rozrzadu
Znaczy to że Komputer steruje położeniem wałków rozrządu,wyprzedza lub opóźnia położenia wałka,dzięki czemu masz np przy ok 3500obr wzrost mocy poprzez przyśpieszenie zapłonu.jak mówię coś nie do końca prawdę niech mnie ktoś poprawi
-
stuki w silniku e 36 1.6
A zmieniłeś dźwigienki na m43 z m40???
-
e36 klekoczace zawory po wymianie oleju.
Zalej sobie Valvoline będziesz zadowolony .....czasem warto wydać więcej
-
ile oleju biora wasze bmki??
U mnie M52b25 sprawdzam co jakiś czas i po długich włajażach po UK p trasa 1000km w jeden dzień i innych w okolicach po 600km nie zauważyłem ubytku oleju a ma 168000mil.Więc myslę że dość zdrowy
-
e36 klekoczace zawory po wymianie oleju.
Bardzo możliwe że kolego miałeś jakiś uszlachetniacz tzw do oleju dodany. Hydraulika klęka mój drogi panie. Do wymiany będziesz mieć hydropopychacze i dźwigienki zaworowe,ale jak już milion razy pisałem ...znajdziesz temat o tym ...nawet chyba kilka tematów niżej znajdziesz ode mnie link do tematu
-
Centralny zamek z pilota-MIGANIE KIERUNKAMI
MOżesz dla ułatwienia wpiąć sie w kabel świateł awaryjnych też zda egzamin
-
stuki w silniku e 36 1.6
Bardzo możliwe ze masz uszkodzony czujnik położenia przepustnicy. A co do M40 to zapraszam do zapoznania sie z tym materiałem powyżej wszystko i na temat :cool2:
-
podłączenie centralnego zamka
Koledzy chciałem dziś wpiąć się alarmem do swojej buni. Mam żółtą kostkę więc muszę użyć pinu 7go i 14go czego wcześniej nie wiedziałem .Posiadam alarm obsługujący wszystkie typy zamków po przez odpowiednie mostkowanie kabli między sobą i wyprowadziu 2 dających impulsy .Powiedzcie mi proszę jak to w końcu jest : Czym jest sterowany zamek + czy - w e36??? Mam podpięte wszystko prucz kabli któtymi należy się wpiąć do centralki.Czy ma ktoś schemat lub dokładny opis montażu. pozdro