Treść opublikowana przez yaz
-
[E39] Wymiana przednich amortyzatorów
Na Sachsach niestety nie ma mechanicznych punktów, są tylko naklejki. Przez co jest trudniej kiedy taka naklejka odpadnie ze starości. Kolega nie napisał jakiej firmy są te stare amory. Ale jeżeli nie znajdziesz alternatywnej metody to porównaj zamocowanie obecnych amorów i mniej więcej tak samo ustaw te nowe/stare.
-
E39 M54B30 Gaśnie nie dająć żadnych oznak
Na podstawie tych błędów jak najbardziej da się określić czy mieszanka jest zbyt uboga czy zbyt bogata. Jest to nawet napisane na tych screenach - Abweichung fett. To oznacza zbyt bogatą mieszankę. Błędy 227 i 228 to zazwyczaj lewe powietrze. (Jak wygląda sprawa z uszczelnieniem pokrywy zaworów, odmą - masz to zrobione?) W tym przypadku jednak mamy do czynienia również z błędami samej przepływki i TPS. Aby "sztucznie" wywołać engine failsafe prog należy skasować adaptację czujnika położenia przepustnicy na uruchomionym silniku. Wtedy auto zaczyna kaszleć, kichać i może zgasnąć. Stąd możliwe, że coś elektrycznie nie styka. Na twoim miejscu zobaczyłbym jak wyglądają połączenia od wtyczek przepustnicy i przepływki. Jeżeli możesz to zamieść screen'a z analogowych odczytów. Będzie widać ile powietrza na jałowym biegu leci przez przepływkę.
-
Bmw e39 535i problem z elektroniką
Hej, przepraszam, nie doczytałem twojego posta. Tak, chodziło mi o moduł komfortu. Wszystkie elementy, które wymieniłeś "spina" właśnie General Module. Ale skoro napisałeś, że zaczęło działać to sprawdziłbym moduł drzwiowy w drzwiach kierowcy.
-
Bmw e39 535i problem z elektroniką
Podmień GM.
-
brakujacy element w zbiorniku plynu chlodzenia
Nr20 to czujnik poziomu płynu chłodzącego. Ten bązowy/bordowy pływak jest integralną częścią zbiornika. Nie można go dokupić osobno. Ja u siebie też go nie miałem. Kupiłem nowy zbiornik. Sprawdź u siebie czy przypadkiem ten pływak nie został tak mocno wciśnięty, że się zablokował gdzieś na spodzie zbiornika. Jeżeoi faktycznie go nie ma to pozostaje tylko wymiana zbiorniczka.
-
bmw m54b30 kompresor/nivo przestalo pompowac
Ok, ja w następnej kolejności sprawdziłbym czy na pompę kompresora dochodzi napięcie. INPA pokazuje, że na przekaźniku jest napięcie. Nie wiem tylko czy INPA zbiera te informacje po przez zamknięty obwód w skład którego wchodzi pompa, czy tylko na podstawie napięcia na wejściu przekaźnika. Tak czy inaczej, jeżeli na pompę jest podawane napięcie, a mimo to nie pracuje ona, to wtedy usterka leży po stronie kompresora.
-
bmw m54b30 kompresor/nivo przestalo pompowac
To, że auto się nie podnosi to skutek. Ja pytam o przyczynę. 1. Kompresor nie pracuje wcale. 2. Kompresor pracuje, a mimo to się nie podnosi. Osuszacz to moja luźna sugestia. Nie twierdzę, że w nim tkwi przyczyna. Więcej do poczytania np. TUTAJ.
-
bmw m54b30 kompresor/nivo przestalo pompowac
Co znaczy brak reakcji, kompresor nie pracuje czy kompresor pracuje, a auto się nie podnosi. Ze screenów można powiedzieć, że pod względem elektrycznym jest wszystko ok. Możliwe, że sam kompresor się poddał. Może np. wkład osuszacza wyzionął ducha i trzeba go zmienić/wysuszyć.
-
bmw m54b30 kompresor/nivo przestalo pompowac
Lepiej nie poruszać się autem w tym stanie. Próbowałeś manualnie wywołać podniesienie nivo, tzn mam na myśli wysterowanie z INPY? Mógłbyś wtedy stwierdzić czy kompresor nie reaguje lub czy np. pompuje, a powietrze uchodzi z jakiegoś elementu. Ten wymieniany czujnik został dobrze przykręcony? Może się obluzował?
-
bmw m54b30 kompresor/nivo przestalo pompowac
Sprawdź jeszcze raz przewody i miechy. Ten błąd oznacza przekroczony czas pracy kompresora podczas podnoszenia. Może oznaczać, że właśnie element pneumatyczne są uszkodzone lub sam kompresor nie daje rady nabić ciśnienia.
-
bmw m54b30 kompresor/nivo przestalo pompowac
Nie kumam. Najpierw musisz odkręcić 4 śruby zlokalizowane na kołnierzu czarnej obudowy kompresora. Te trzy, o których piszesz trzymają sam kompresor do tejże właśnie czarnej obudowy. Nie ma potrzeby ich odkręcać żeby dostać się do przekaźnika. Popatrz np. TUTAJ.
-
Nivo E39 Problemy Elektryka
Połącz się INPĄ, jeżeli wywali błąd komunikacji to zrób print screena i wklej tutaj.
-
Nivo E39 Problemy Elektryka
Mnie właśnie chodzi o komunikat w INPIE, nie na zegarach. Mam na myśli okienko w INPIE, które pojawia się kiedy próbujesz połączyć się z zawieszeniem. Znając treść komunikatu z INPY być może uda się zawęzić krąg podejrzanych o brak komunikacji z nivo. To, że prąd jest na terminalu 30 przekaźnika to dobrze, można wykluczyć bezpiecznik 49. Teraz należałoby sprawdzić czy pojawia się sygnał sterujący na terminalu 86 przekaźnika.
-
znaczek/emblemat
To jest jakaś ukryta kamera? Co stoi na przeszkodzie zdemontować stary emblemat i zmierzyć w nim rozstaw bolców??
-
Nivo E39 Problemy Elektryka
Jakiej treści komunikat wyświetla INPA? Może np. przewód uziemienia kompresora się przerwał.
-
bmw m54b30 kompresor/nivo przestalo pompowac
Przekaźnik jest przy kompresorze, element X01021 na poniższym zdjęciu. http://rozneroznosci.pxd.pl/gallery/pic612/v2016030808215621724421.jpg
-
E39 jakie polecacie wycieraczki
U mnie żadnego stukania nie było, od czasu do czasu (w pierwszych użyciach) słyszalne były delikatne popiskiwania przy wracaniu wycieraczek. Trwało to może przez 15-20 pierwszych użyć. Później, najprawdopodobniej wycieraczki się ułożyły i teraz nie ma żadnego odgłosu. Zbierają równo i są ciche.
-
E39 jakie polecacie wycieraczki
Ja kupiłem wycieraczki przednie Visee Aquatec SV-P. Komplet kosztował 73PLN. Mam je co prawda tylko 3 tygodnie, ale działają bez zarzutu. Inna kwestia to ich dostępność. W jednym z punktów sieci Nordglass, gdzie m.in. są dystrybuowane, w Warszawie trwało to kilka dni zanim je ściągnęli z innej lokalizacji.
-
Gdzie znajduje sie przekaźnik wycieraczek w e39 520i PLEASE
Może być pod siedzeniem pasażera, brązowy przekaźnik.
-
E90 BMW Professional - brak podświetlenia
Dwa zielone przewody to tak naprawdę zielony i zielono-pomarańczowy. Są to przewody CAN busowe, zielony /pin 5/ to Low, a zielono-pomarańczowy /pin 6/ to High. Przewód czerwono-żółty /pin 1/ idzie ze skrzynki bezpieczników, bezpiecznik 61, 10A. Przewód brązowy /pin 3/ to uziemienie w skrzynce bezpieczników. Co ciekawe, bezpiecznik F61 zasila właśnie wyświetlacz i oświetlenie schowka, także wymień go. Lampka w bagażniku działa?
-
E39 - wielkość osadzenia felgi
To osadzenie to dokładniej mówiąc oDsadzenie, czyli tzw ET (EinpressTiefe). e39 z reguły mają ten offset w okolicach 20mm. Felga z ET 41mm będzie schowana w nadkole i będzie pasować jak świni siodło, nie mówiąc o tym, że mogą być problemy z jej ocieraniem np o nadkole lub inne elementy. Wyjściem w takiej sytuacji jest zastosowanie dystansów, np. 20mm. Wtedy zmniejszasz wartość ET, a felga zostaje "wypchnięta" na zewnątrz. W przypadku felg do e39 trzeba uważać z kupowaniem, ponieważ, jak sam zauważyłeś, otwór centrujący ma średnicę 74,1mm, a pozostałe modele maja średnicę otworu 72,6mm. Jest to do obejścia, ale trzeba wykonać dodatkowe ruchy. Polecam np. TĘ stronę. Zobaczysz jakie parametry mają jakie felgi.
-
bmw m54b30 kompresor/nivo przestalo pompowac
Masz razję, a dokładniej odpowiedzialny jest za przekaźnik pompy kompresora. Wyciągnij przekaźnik i sprawdź czy nie jest spalony. Prawdopodobnie nie odbił i robi zwarcie.
-
bmw m54b30 kompresor/nivo przestalo pompowac
Napisz dokładnie który bezpiecznik pali - numer bezpiecznika. Natomiast, niezależnie od powyższego wygląda na usterkę elektryczną. Przejrzyj wiązkę od pompy, może przewody się przetarły i robią zwarcie, stąd palenie bezpiecznika. Skoro auto trzyma poziom to wygląda, że elementy pneumatyczne masz szczelne.
-
e39 528i Lusterko wewnętrzne.
obejrzyj i powinno być jasne.
-
elektryka- wycieraczki, centrany, i spryskiwacze nie trybia
GM to nie czujnik. To moduł sterujący elektryką auta - General Module. Znajduje się za schowkiem pasażera, dochodzi do niego 20pinowa wtyczka.