Skocz do zawartości

yaz

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez yaz

  1. Na Sachsach niestety nie ma mechanicznych punktów, są tylko naklejki. Przez co jest trudniej kiedy taka naklejka odpadnie ze starości. Kolega nie napisał jakiej firmy są te stare amory. Ale jeżeli nie znajdziesz alternatywnej metody to porównaj zamocowanie obecnych amorów i mniej więcej tak samo ustaw te nowe/stare.
  2. Na podstawie tych błędów jak najbardziej da się określić czy mieszanka jest zbyt uboga czy zbyt bogata. Jest to nawet napisane na tych screenach - Abweichung fett. To oznacza zbyt bogatą mieszankę. Błędy 227 i 228 to zazwyczaj lewe powietrze. (Jak wygląda sprawa z uszczelnieniem pokrywy zaworów, odmą - masz to zrobione?) W tym przypadku jednak mamy do czynienia również z błędami samej przepływki i TPS. Aby "sztucznie" wywołać engine failsafe prog należy skasować adaptację czujnika położenia przepustnicy na uruchomionym silniku. Wtedy auto zaczyna kaszleć, kichać i może zgasnąć. Stąd możliwe, że coś elektrycznie nie styka. Na twoim miejscu zobaczyłbym jak wyglądają połączenia od wtyczek przepustnicy i przepływki. Jeżeli możesz to zamieść screen'a z analogowych odczytów. Będzie widać ile powietrza na jałowym biegu leci przez przepływkę.
  3. yaz odpowiedział(a) na quake222 temat w E39
    Hej, przepraszam, nie doczytałem twojego posta. Tak, chodziło mi o moduł komfortu. Wszystkie elementy, które wymieniłeś "spina" właśnie General Module. Ale skoro napisałeś, że zaczęło działać to sprawdziłbym moduł drzwiowy w drzwiach kierowcy.
  4. yaz odpowiedział(a) na quake222 temat w E39
    Podmień GM.
  5. Nr20 to czujnik poziomu płynu chłodzącego. Ten bązowy/bordowy pływak jest integralną częścią zbiornika. Nie można go dokupić osobno. Ja u siebie też go nie miałem. Kupiłem nowy zbiornik. Sprawdź u siebie czy przypadkiem ten pływak nie został tak mocno wciśnięty, że się zablokował gdzieś na spodzie zbiornika. Jeżeoi faktycznie go nie ma to pozostaje tylko wymiana zbiorniczka.
  6. Ok, ja w następnej kolejności sprawdziłbym czy na pompę kompresora dochodzi napięcie. INPA pokazuje, że na przekaźniku jest napięcie. Nie wiem tylko czy INPA zbiera te informacje po przez zamknięty obwód w skład którego wchodzi pompa, czy tylko na podstawie napięcia na wejściu przekaźnika. Tak czy inaczej, jeżeli na pompę jest podawane napięcie, a mimo to nie pracuje ona, to wtedy usterka leży po stronie kompresora.
  7. To, że auto się nie podnosi to skutek. Ja pytam o przyczynę. 1. Kompresor nie pracuje wcale. 2. Kompresor pracuje, a mimo to się nie podnosi. Osuszacz to moja luźna sugestia. Nie twierdzę, że w nim tkwi przyczyna. Więcej do poczytania np. TUTAJ.
  8. Co znaczy brak reakcji, kompresor nie pracuje czy kompresor pracuje, a auto się nie podnosi. Ze screenów można powiedzieć, że pod względem elektrycznym jest wszystko ok. Możliwe, że sam kompresor się poddał. Może np. wkład osuszacza wyzionął ducha i trzeba go zmienić/wysuszyć.
  9. Lepiej nie poruszać się autem w tym stanie. Próbowałeś manualnie wywołać podniesienie nivo, tzn mam na myśli wysterowanie z INPY? Mógłbyś wtedy stwierdzić czy kompresor nie reaguje lub czy np. pompuje, a powietrze uchodzi z jakiegoś elementu. Ten wymieniany czujnik został dobrze przykręcony? Może się obluzował?
  10. Sprawdź jeszcze raz przewody i miechy. Ten błąd oznacza przekroczony czas pracy kompresora podczas podnoszenia. Może oznaczać, że właśnie element pneumatyczne są uszkodzone lub sam kompresor nie daje rady nabić ciśnienia.
  11. Nie kumam. Najpierw musisz odkręcić 4 śruby zlokalizowane na kołnierzu czarnej obudowy kompresora. Te trzy, o których piszesz trzymają sam kompresor do tejże właśnie czarnej obudowy. Nie ma potrzeby ich odkręcać żeby dostać się do przekaźnika. Popatrz np. TUTAJ.
  12. yaz odpowiedział(a) na KrisWroclaw1983 temat w E39
    Połącz się INPĄ, jeżeli wywali błąd komunikacji to zrób print screena i wklej tutaj.
  13. yaz odpowiedział(a) na KrisWroclaw1983 temat w E39
    Mnie właśnie chodzi o komunikat w INPIE, nie na zegarach. Mam na myśli okienko w INPIE, które pojawia się kiedy próbujesz połączyć się z zawieszeniem. Znając treść komunikatu z INPY być może uda się zawęzić krąg podejrzanych o brak komunikacji z nivo. To, że prąd jest na terminalu 30 przekaźnika to dobrze, można wykluczyć bezpiecznik 49. Teraz należałoby sprawdzić czy pojawia się sygnał sterujący na terminalu 86 przekaźnika.
  14. yaz odpowiedział(a) na xyzxyzxyz temat w E39
    To jest jakaś ukryta kamera? Co stoi na przeszkodzie zdemontować stary emblemat i zmierzyć w nim rozstaw bolców??
  15. yaz odpowiedział(a) na KrisWroclaw1983 temat w E39
    Jakiej treści komunikat wyświetla INPA? Może np. przewód uziemienia kompresora się przerwał.
  16. Przekaźnik jest przy kompresorze, element X01021 na poniższym zdjęciu. http://rozneroznosci.pxd.pl/gallery/pic612/v2016030808215621724421.jpg
  17. yaz odpowiedział(a) na djdolar temat w E39
    U mnie żadnego stukania nie było, od czasu do czasu (w pierwszych użyciach) słyszalne były delikatne popiskiwania przy wracaniu wycieraczek. Trwało to może przez 15-20 pierwszych użyć. Później, najprawdopodobniej wycieraczki się ułożyły i teraz nie ma żadnego odgłosu. Zbierają równo i są ciche.
  18. yaz odpowiedział(a) na djdolar temat w E39
    Ja kupiłem wycieraczki przednie Visee Aquatec SV-P. Komplet kosztował 73PLN. Mam je co prawda tylko 3 tygodnie, ale działają bez zarzutu. Inna kwestia to ich dostępność. W jednym z punktów sieci Nordglass, gdzie m.in. są dystrybuowane, w Warszawie trwało to kilka dni zanim je ściągnęli z innej lokalizacji.
  19. Może być pod siedzeniem pasażera, brązowy przekaźnik.
  20. Dwa zielone przewody to tak naprawdę zielony i zielono-pomarańczowy. Są to przewody CAN busowe, zielony /pin 5/ to Low, a zielono-pomarańczowy /pin 6/ to High. Przewód czerwono-żółty /pin 1/ idzie ze skrzynki bezpieczników, bezpiecznik 61, 10A. Przewód brązowy /pin 3/ to uziemienie w skrzynce bezpieczników. Co ciekawe, bezpiecznik F61 zasila właśnie wyświetlacz i oświetlenie schowka, także wymień go. Lampka w bagażniku działa?
  21. yaz odpowiedział(a) na vegeta49 temat w E39
    To osadzenie to dokładniej mówiąc oDsadzenie, czyli tzw ET (EinpressTiefe). e39 z reguły mają ten offset w okolicach 20mm. Felga z ET 41mm będzie schowana w nadkole i będzie pasować jak świni siodło, nie mówiąc o tym, że mogą być problemy z jej ocieraniem np o nadkole lub inne elementy. Wyjściem w takiej sytuacji jest zastosowanie dystansów, np. 20mm. Wtedy zmniejszasz wartość ET, a felga zostaje "wypchnięta" na zewnątrz. W przypadku felg do e39 trzeba uważać z kupowaniem, ponieważ, jak sam zauważyłeś, otwór centrujący ma średnicę 74,1mm, a pozostałe modele maja średnicę otworu 72,6mm. Jest to do obejścia, ale trzeba wykonać dodatkowe ruchy. Polecam np. TĘ stronę. Zobaczysz jakie parametry mają jakie felgi.
  22. Masz razję, a dokładniej odpowiedzialny jest za przekaźnik pompy kompresora. Wyciągnij przekaźnik i sprawdź czy nie jest spalony. Prawdopodobnie nie odbił i robi zwarcie.
  23. Napisz dokładnie który bezpiecznik pali - numer bezpiecznika. Natomiast, niezależnie od powyższego wygląda na usterkę elektryczną. Przejrzyj wiązkę od pompy, może przewody się przetarły i robią zwarcie, stąd palenie bezpiecznika. Skoro auto trzyma poziom to wygląda, że elementy pneumatyczne masz szczelne.
  24. yaz odpowiedział(a) na danon_d temat w E39
    obejrzyj i powinno być jasne.
  25. GM to nie czujnik. To moduł sterujący elektryką auta - General Module. Znajduje się za schowkiem pasażera, dochodzi do niego 20pinowa wtyczka.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.