Treść opublikowana przez yaz
-
E90 320d 2005r. Problem z czujnikiem pasów bezpieczenstwa
Napisz trochę jaśniej. Włącza się kontrolka informująca o braku zapięcia pasów kierowcy czy pasażera? Możliwe, że masz padniętą matę zajętości miejsca.
-
Felgi 19' e90
Podejdą. Ja u siebie miałem dokładnie takie koła i wyglądało całkiem przyzwoicie. Z tym, że z tyłu miałem 9,5". Możesz popatrzeć jak to wyglądało TUTAJ.
-
yaz e90
Hula, ale już u innego właściciela. Temat do zamknięcia...
-
Zablokowane drzwi kierowcy
Nie możesz otworzyć drzwi z wewnątrz i z zewnątrz? Klamka wewnętrzna jest luźna? Może spadło mocowanie cięgna?
-
nie ma tempomatu w wypos. ani multifunkc. kier.(jak zrobić)?
Da radę wszystko zrobić i jest już kilka tematów o tym na forum. Musisz zaopatrzyć się w taśmę z wyjściem na multifunkcję, pająkiem z manetką tempomatu i kierę z multifunkcją. Numer pająka musi być kompatybilny z twoim autem, tzn. żadnych pająków np z e91, czy nawet z e90, które mają inne funkcje niż twoje auto. Np. jeżeli masz u siebie czujnik deszczu to kupiony pająk musi również uwzględniać tę funkcję. Najlepiej szukać odpowiednich części po numerach. Tempomat trzeba zakodować, multifunkcję zdaje się również.
-
e39 WBADS61050GV42843
yaz odpowiedział(a) na yaz temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPodziękował.
-
e39 WBADS61050GV42843
yaz odpowiedział(a) na yaz temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOK, pokonwersowałem deko dłużej i okazało się, że właściciel nie wystawił ogłoszenia, ale zrobił to komis :mrgreen: TUTAJ link. Będę wdzięczny za pomoc przy rozkodowaniu.
-
e39 WBADS61050GV42843
yaz odpowiedział(a) na yaz temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażO to się rozchodzi, że nie ma jeszcze ogłoszenia :) Na chwilę obecną to sprzedaż po przez pocztę pantoflową.
-
e39 WBADS61050GV42843
yaz opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWitam, mam sposobność nabyć auto jak w tytule. Czy ktoś mógłby pomóc i rozkodować VIN? Mnie wszystkie znane dekodery odmawiają współpracy. Z góry dzięki.
-
E39 525iA 2003 G008661
yaz odpowiedział(a) na Przemas temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTe tablice służą nie tylko do eksportu staroci z terenu DE. Większość stanowią przejazdy na terenie DE, a jeżeli korzystają z nich kupujący chcący wywieźć auto za granicę to i tak muszą przejechać jakiś kawałek drogi po Niemczech. Niemcy (urzędasy) są cwane, chronią interesy firm ubezpieczeniowych, wprowadzając m.in. tego typu zapisy. Kiedyś zadzwoniłem do jednego z KFZ Zulassungsstelle i zapytałem co w przypadku kiedy jadę obejrzeć kilka aut i nie wiem czy i które kupię. Pani odpowiedziała mi, że w miejscowości gdzie jest auto są też wydziały komunikacji. Na pytanie co jeżeli zdecyduję się na auto poza godzinami pracy WK, usłyszałem, że muszę czekać do następnego dnia roboczego.
-
E39 525iA 2003 G008661
yaz odpowiedział(a) na Przemas temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMusi być na dane nowego właściciela (kupującego). I te dane, wraz z danymi konkretnego auta wypełnia wydział komunikacji, nie jak kiedyś właściciel. Z tego względu chcą czasem dowód zakupu/umowę i potwierdzenie, że auto jest wymeldowane sprawne technicznie, czyli briefy i kwit z badania. Chcięli uniknąć przemieszczania się po drogach aut, które nie zostały dopuszczone do ruchu i zagrażają innym uczestnikom. Dla przykładu, TUTAJ jedna z firm internetowych, gdzie można kupić tablice z żółtym paskiem. Także, jeżeli interesujące nas auto nie ma ważnego TUV, to jest to deko bardziej utrudniona sytuacja. Wtedy albo laweta, albo można pojechać na badanie do najbliższej stacji. Gorzej jeżeli auto nie przejdzie takiego przeglądu.
-
E39 525iA 2003 G008661
yaz odpowiedział(a) na Przemas temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTak trochę poza konkurencją. Jeżeli chodzi o niemieckie tablice z żółtym paskiem to od kwietnia tego roku pozmieniały się przepisy. Chcąc kupić tablice nawet przez internet i np. odebrać je na granicy firmy wymagają skanu briefu, a przynajmniej potwierdzenia, że auto ma ważny przegląd. Zmieniło się niestety na niekorzyść kupujących.
-
lampka wewnetrzna tylna
Nie wątpię w twoją znajomość zagadnień elektrycznych/elektronicznych, ale ciężko wywnioskować kto się czym zajmuje. A czasem oczywiste oczywistości są pomijane. Natomiast skoro w tym wypadku zostało to wyjaśnione to napisz ile przewodów (pomijając te, które sam dołożyłeś) jest wpiętych u Ciebie w lampkę przednią. To pozwoli przynajmniej ustalić czy tylne lampki do czytania powinny świecić czy nie.
-
dziwny dźwięk między 2/3 tyś obrotów n47 video
Tak, wymieniłem intercooler i łącznik wydechu. U mnie IC był dziurawy, łącznik też już nie był w najlepszej kondycji. Łącznik jest tuż za DPFem, nie musisz nawet ściągać plastikowej osłony żeby ocenić jego stan. Szczegóły znajdziesz w temacie mojego auta. Link jest w podpisie.
-
lampka wewnetrzna tylna
W tych lampkach do czytania masz żarówki czy diody? Jeżeli masz diody to one mają swoją biegunowość i włożone odwrotnie nie będą świecić.
-
dziwny dźwięk między 2/3 tyś obrotów n47 video
Sprawdź co ile km dzieje się ten odgłos. U mnie kiedyś co ca. 400-500km włączało się buczenie wydechu, po rozgrzaniu silnika. Wyskakiwałem na autobahn'a i po problemie. Dodatkowo, przy wciskaniu sprzęgła był dźwięk wyłączanego odkurzacza Ale w tak zwanym międzyczasie wymieniłem IC, bo przepuszczał i łącznik elastyczny wydechu. To wyeliminowało buczenie i odkurzacz. Być może warto sprawdzić te dwa elementy u Ciebie.
-
E90 N46 320i (2005) Gniazdo OBD2
Zdjęcie nie działa. Napisz kolory luźnych przewodów i rocznik twojego auta. Schemat elektryczny rozwieje wątpliwości.
-
E90 N46 320i (2005) Gniazdo OBD2
Odkręć gniazdo i zobacz od tyłu czy nie ma jakiejś zwory, która "zabrała" Ci miejsca na piny. Możliwe, że masz domowy system obronny przed nieautoryzowanym odpaleniem auta.
-
E90 łączniki stabilizatora i wahacze przód
Sam to będziesz robił, że pytasz o porady czy bardziej chcesz zapytać o polecanego producenta części?
-
yaz e90
Przekopałem się przez temat Eweliny. Końcówka firmy Ulter, o TAKA matowa mi się widzi - nie wiem co ja mam z tym matem. :D Dzięki za dobre słowo. Powiedz szwagrowi, że jak dobrze przymruży oczy to prawie jak kombii będzie :mrgreen: Ja też celuję w turasa, ale może coś z palety 5er, bo e90 za ciasne już będzie, a do e24 fotelików nie wsadzę :norty:
-
yaz e90
Szczerze to myślałem nad założeniem czarnej nakładki zamiast tej obecnej, ale teraz zburzyłeś mój światopogląd :mrgreen: Auto wystawiam stety niestety na sprzedaż, potrzebuje czegoś większego coby moje pociechy wozić, ale może ta dwururka zagości. Zwabię klienta wizualnie, zachwyci się technicznie i sfinalizuję temat :mrgreen: Obadam temat EBarylskiej i jeżeli jest tam namiar na tę końcówke to pomyślę nad zmianą. Dzięki jak zwykle, za dobrą radę Joozek.
-
yaz e90
Dawno nic nie pisałem i w zasadzie niewiele się zmieniło. Oczywiście po zimie zaczął przeciekać mi jeden ze sprysków lamp. Kiedyś już wymieniłem jedną sztukę, teraz odezwała się druga strona. Wymieniłem chwasta na nowego. Tym razem podniosłem auto i po zdjęciu osłony podwozia był całkiem niezły dostęp do tej dyszy. Przed sezonem letnim założyłem również nowe opony na tył NEXEN N3000 265x30x19. Tradycyjnie, po ca. 15kkm od odstatniej wymiany, przy przebiegu ca. 196kkm zagościł nowy olej Motul 8100 X-Clean oraz filtr. Obecny przebieg to nieco ponad 200kkm. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic660/v2015092016302547706459.jpg Oddałem auto na polerkę przednich lamp. Efekt wg mnie rewelacja vs poprzedni stan. PRZED http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic920/v2015082209520786727877.jpg PO http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic615/v2015082209520729581232.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic477/v2015082209520781389849.jpg Wymieniłem także łącznik elastyczny wydechu. Stary nie wytrzymałby już długo. Wymiana całkowicie wyeliminowała efekt odkurzacza, o którym pisałem w październikowym poście. Teraz jest całkowita cisza, nie licząc odgłosu turbiny. PRZED http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic277/v2015092016252435458647.jpg PO http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic898/v2015092016313726613949.jpg Kilka aktualnych zdjęć. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic647/v2015092016252326751136.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic461/v2015092016252323171034.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic855/v2015092016252347905859.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic345/v2015092016252341714299.jpg
-
E32 750IL BRAK MOCY
Pompy paliwa siedzą w baku, w jednym koszyczku. Dostaniesz się do nich przez bagażnik. TUTAJ masz wszystko opisane.
-
Cybant, zapinka między EGR, a IC. Skąd wziąć?
Najlepiej i najszybciej w ASO.
-
[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom
Możesz to lusterko kupić nawet od e46. Będzie pasowało P&P, z tym, że pewnie będziesz musiał dorobić wiązkę.