Treść opublikowana przez Mauro
-
320d 150 KM słabe przyspieszenie
tez polecam g-tech, szybko i latwo mozna sprawdzic podstawowe osiagi, oczywiscie +/- pare % :D
-
320d szarpie przy ruszaniu
Mam podobne podejscie jak Art.sr. Cos stukalo przy ruszaniu i zmianie biegu 1-2-3. Wymienilem poduchy, elementy gumowe, laczniki, sprawdzilem wal, dyfer, 0 luzow. Cos z pukania jeszcze zostalo, ale olalem. Jak sie nasili to bedzie latwiej znalezc.
-
330cd Drgania na wolnych obrotach
kolo pasowe, poduchy, zawieszenie tlumika, ostatecznie dwumasa...
-
316i ZAWIESZENIE PRZOD JAKIEJ FIRMY
ja montowalem febiego i pojezdzilem pol roku. Na Mahle smigam ponad rok i 0 luzow.
-
320d 150KM 2003 r Po podłączeniu do kompa nie zapala.
Czy na wlaczonym zaplonie da sie podlaczyc komputer i zdiagnozowac usterki?
-
316i ZAWIESZENIE PRZOD JAKIEJ FIRMY
Mahle HD, wzmocnione
-
320d wychylony wskaźnik poziomu paliwa
Rozebrac zegary, poruszac, potestowac. Jak nie zadziala to wymienic z innego.
-
320d Lampy xenonowe matowe szkło
podaj namiary na te regeneracje :D ewentualnie foto jak wygladaja teraz
-
330cd długo kręci jak jest ciepły
Cos mi sie wydaje ze rozrusznik nie bedzie tu problemem. Jesli kreci to spelnia swoja funkcje i koniec. Gdyby nie zaskakiwal, nie krecil, krecil wolno to byl by powod do zmartwien. O ile bateria jest OK i kreci tak jak na zimnym to zostaw rozrusznik w spokoju. Pierwsze do sprawdzenia wtryski. Wystarczy ze 2-3 beda przelewac i bedziesz musial krecic ok 30s na cieplym zeby zalapal.
-
330cd długo kręci jak jest ciepły
99% wtryski przelewaja. Podepnij menzurki i bedzie widac.
-
320d prędkości na poszczególnych biegach
dla skrzyni 5 czy 6?
-
320d buczenie klimatyzacji na niskich obrotach
Mialem podobny objaw i przebicie klimy na wiosne zlikwidowalo problem.
-
320d pisk przy starcie i gaszeniu
na 99% napinacz. Prosta wymiana i po problemie.
-
Przejawy agresji
yakub14, poszukaj pomocy w car detailing. Drobne naprawy, zarysowania itp. http://www.s-plus.pl/
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Jelsi kupisz 320d. po lifcie ponizej 30k PLN to miej w rezerwie kasiorke na turbine, wtryski, dwumase, itp. Jak dla mnie to cena zanizona a auto albo po dzwonie albo zaczyna sie sypac. I z pewnoscia nie bedzie mialo ponizej 200k km przejechane.
-
Przejawy agresji
I tu sie zastanawiam, czy BMW przyciaga lobuzerie i zacheca do niszczenia? czy tez odwrotnie. Nie tak dawno znajomej porysowali auto, celowo gwozsciem do okola (Toyota), zaparkowana w centrum miasta pod sklepem. Ciekaw jestem czy gdyby stalo na jej miejscu czarne BMW e60 z ciemnymi szybami i rejestracja WPR :D to ktokolwiek podniosl by reke?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Czytajac twoj post gdzie piszesz ze masz ok 25tys do wydania na 320d po lifcie lub 330d, do tego zastanawiasz sie ze wzgledu na ekonomie, ktore wiecej spali itp, to ostrzegam: - auto w tej cenie to skarbona, nikt dobrej bawarki z tego rocznika nie sprzeda ponizej 30k - 330d to nie tylko wieksze spalanie ale i ubezpieczenie, naprawy - o silnikach 2.0 i 3.0 bylo walkowane wiele razy - za 25k kup zadbana 320d 136km lub 320i i nie kombinuj
-
Odgrzybianie
Ja polece ozonowanie. Podczas przegladu na wiosne zawsze robie uzupelnienie czynnika, wymiana filtru pylkowego i ozonowanie. Auto zamyka sie na ok 30-40 min, do srodka wrzuca koncowke z urzadzenia produkujacego ozon i klime na malym, zamknietym obiegu. Wybija wszystko, niszczy zapachy. Po ozonowaniu jakies 2 dni czuc w aucie lekki, swiezy zapach jak po burzy. Nie ma zabawy z rurkami, piankami, itp.
-
Czy dobry wyszedł CHIP TUNING
Oj, te 1250km to chyba z karnistrem w bagazniku. Podobnie jak kolega pisze, malo kiedy przejade 1000km na zbiorniku. Natomiast fakt ze po modyfikacji programu auto pali mniej, zauwazylem jadac stala trasa, spokojnie 90-100km/h bez szalenstw, Spalanie spadlo o ok 0,6l na 100km
-
Turbo Timer do E60 530d
Dokladnie tak jak pisze irko. Chlodzenie turbo to nic innego jak chwila czasu dla silnika aby turbina zeszla z obrotow bedac caly czas smarowana. Gdy zjedziemy z autostrady na parking i od razu zgasimy silnik, to spada cisnienie oleju ktore smaruje turbine. Wystarczy dbac o filtry, dac chwile odpoczynku turbinie po trasie, nie katowac na zimnym i bedzie nam zluzyc dlugi czas.
-
320d niska temperatura silnika
Masz zaluzje czy wisko?
-
Turbo Timer do E60 530d
Panowie, rozsadna jazda, zjazd z trasy i ostatnie kilka km bez szalenstw, podjechac pod dom/garaz, odczekac chwile i spokoj. Kto z was jedzie 150km/h, i po chwili zatrzymuje auto i od razu gasi?
-
E60 530d 2006r. 218KM - prośba o opinie
Podaj VIN, to zobaczymy co ta furka reprezentuje
-
Czy dobry wyszedł CHIP TUNING
Program mam od Sebastiana z Lodzi, G-Lab Autoelektronika, Paderewskiego 22, Maja tez hamownie.
-
Czy dobry wyszedł CHIP TUNING
wrzucilem program przy 195 tys km. Przy okazji zrobilem duzy przeglad, wymienilem 2 wtryski. Mialem zamiar robic w Mastersie w Waw, ale promocja sie skonczyla i chcieli ok 2 tys za modyfikacje. W serwisie gdzie w koncu zrobilem modyfikacje mam fakture, gwarancje, a cena ok polowe nizsza.