Treść opublikowana przez Mauro
-
320d Problem z wyjeciem listew podlampowych
Moze autko mialo wczesniej przygode i ktos kleju dowalil?
-
320d 2002r Przednie lampy
Ja u siebie zrobilem polerke. Papier od 800 do 2500 i pasta tempo, ok 2h roboty z wyjmowaniem szkiel i myciem od srodka i czyszczeniem lamp. Efekt jak u kolegi. Koszt szkiel na allegro 185/szt. Tak wiec prawie 400 zl w kieszeni.
-
Roletki w tylnich drzwiach
Wielkie dzieki za odpowiedz. Oczywiscie roletki beda w specyfikacji jako opcja, bo nie sa kluczowe, ale wole oryginalne rozwiazanie BMW niz bajeczne przyssawki o kolorach teczy. W fajnym e91 na ladnym felutku kiepsko beda sie komponowac.
-
Roletki w tylnich drzwiach
Witam, Robie przymiarki do zakupu e91. Mam pytanie dotyczace roletek przeciwslonecznych w tylnich drzwiach. Czy wszystkie modele posiadaja fabryczne roletki czy jest to indywidualna konfiguracja?
-
320d brak żaluzji chłodnicy
żaluzja jest w manualu, wisko a automacie
-
Przerobienie telefonu
Kolego TC, jak masz mozliwosc sie podzielic info jak dolozyc BT do duzej navi (multifunkcja + zestaw tel. jest juz w aucie) to poprosze. Niby prosta funkcja a cieszy :)
-
320D CR 150KM jakie paliwo? Który olej lejecie? Jaki ON?
Lej zwykly ON z dobrej stacji (Shell, Statoil, Orlen, BP), zima dolej czasem dodatek do diesla przeciw wytracaniu parafiny, wymienial filtry przy kazdym przegladzie (ok 15 tys.) i nie zawracaj sobie glowy. Ja zrobilem ok 100 tys km na zwyklym ON i 0 problemow. Wiecej biedy sobie narobisz gdy bedziesz tankowal na rezerwie.
-
OCEN MOJE E46 330i
Daj kolego VIN, zobaczymy co ci tam nazmieniali.
-
320d - klimatyzacja wycie
U mnie problem ustal po doladowaniu czynnika, u kolegi podobnie. Samo huczenie natomiast pojawialo sie sporadycznie, przy roznym zakresie obrotow. Z tego co wiem to nawet w dokumentacji Boscha jest wzmianka o brakujacym czynniku i huczeniu. Zawsze warto sprawdzic zanim zacznie sie ingerencje w mechaniczne sprawy.
-
320d - klimatyzacja wycie
Zaden wiatrak tylko czynnik. Podjechac do serwisu, na nowo nabic uklad (czynnik wraz z olejem) i bedzie cisza.
-
320d - Drgający drążek skrzyni biegów
Lekko drgac zawsze bedzie, natomiast o ile drgania nie powoduja dyskomfortu na postoju, wszystko jest ok. Dwumasa zaczyna sie odzywac gdy czujesz wibracje na calym aucie stojac np na swiatlach.
-
3XX - Firmowe radio z mp3
napisz cos wiecej o tej zmieniarce
-
320d 2004r., dziwne odglosy przy ruszaniu i gaszeniu.
Ja bym zaczal od tlumika drgan, ale generalnie objawy o ktorych piszesz powoduje cala litania podzespolow.
-
BMW 330ci cabrio Legionowo VIN: WBABS53432JU91298 - KOSZMAR
Mauro odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSezon na grilla sie rozpoczal, ale nie wiedzialem ze az z tak grubej rury :shock: :shock:
-
320d 2004r., dziwne odglosy przy ruszaniu i gaszeniu.
Jesli chodzi o buczenie to wylacz klime i zobacz czy buczy, bo jesli nie to wystarczy nabic na nowo czynnik a klima ucichnie.
-
320d wymiana termostatu i płynu chłodzącego
1. Instrukcja jest w ksiazce sam naprawiam, poszukaj w necie. Generalnie do zrobienia samemu w ok 1-1,5h, bez podosnika ale ciezko spuscic plyn. 2. Ja znam tylko jeden w chlodnicy 3. Odkrecasz wszystkie odpowietrzniki, dolewasz plynu az wycieknie i styka, ewentualnie mozna poprawic po odpaleniu auta jak pompa przegoni plyn. Pamietaj by w kabinie odpalic grzanie na full. 4. Powinno wystarczyc, wchodzi 7l
-
330D regeneracja wtryskiwaczy
Ja swoje regenerowalem w serwisie Boscha, usluga wyglada identycznie jak na filmie. Cenowo wychodzi podobnie jak zakup uzywek na allegro ale masz pewnosc ze wtryski sa w dobrym stanie. Nie zawsze tez da sie wtrysk zregenerowac. Jesli tylko wymiana koncowki, kalibracja, ustawienie dawek, kodowanie i uszczelnienie to spokojnie regeneruj. Znam klienta ktory kupil promocyjnie 4 x wtrysk z allegro, dal ok 500 zl za kpl. z czego auto nie chodzilo wogole. Po sprawdzeniu na maszynie okazalo sie ze 1 moze 2 wtryski da sie uratowac wymieniajac sama koncowke. Potem dokupil drugi kpl. za podobna cene i rowniez 2 udalo sie "zrobic". Tak wiec w sumie kupil 8 wtryskow w ciemno, 4 zregenerowal i smiga, ale koszty podwoil :)
-
330xi 2003 sedan - dołożenie m-pakietu - instrukcja
Podsufitka, listwy ozdobne carbon, galka zmiany biegow, kierownica, podstawka pod lewa noge, listwy progowe, felgi i chyba ze cos jeszcze o czym nie wspomnialem.
-
3XX Zjazd :)
proponuje dodac sonde z podzialem na wojewodztwa :)
-
320d stukanie i awaria silnika
Jaki kupil taki ma, nie ma zasady w jakim aucie i kiedy wystapi usterka. Nie ma co rozmyslac o tym czy kupil trupa czy dobre auto, fakty sa takie ze motor padl i trzeba cos z tym zrobic. Nie ma co plakac, najwyzej wymienisz caly silnik. W modelu E60 nie wazne czy igielka czy okazja, klapki tak samo czesto wpadaly do silnika. Wada fabryczna po prostu. Tu mogla byc wada materialowa, pech, zlosliwosc rzeczy martwych, lub ewidentne zaniedbanie ze strony poprzednieo wlasciciela (braki oleju, brak przegladow, itp). Mi po roku czasu padla pompa wody Ruville. Rozsypala sie w trasie. Okazalo sie ze miala wade fabryczna, reklamacja uznana przez producenta. Wymienilem na SKF i smigam dalej.
-
320d stukanie i awaria silnika
stukanie, auto samo gasnie, brak bledow... cos czuje ze to usterka typowo mechaniczna i to bardziej powazna. Moze cos z zaworami, moze wal korbowy... bez rozebrania silnika sie nie obejdzie.
-
320d żaluzaja z obudową wentylatora
Slomczyn, serwis ASO, szroty specjalizujace sie w BMW, z anglika.
-
320d - STP do wtryskiwaczy i skutki?
Z tego co wiem to wymiana jedynie przy regeneracji, bo po zlozeniu obudowy wtrysku trzeba wszystko wyregulowac. Recepte na cykanie dostalem wlasnie od speca, ktory regenerowal moje (Bosch Service Bialystok, ul Moniuszki). Nie powiem co to dokladnie za blaszka czy tez podkladka i czy mozna samemu wymienic. Osobiscie bym tego nawet nie probowal. Jak widzialem jak rozbieraja i skladaja wtrysk to dla mnie magia, zgubisz jedna podkladke i biedy nie zabraknie. Usluga wyglada jak na tym filmie: http://www.youtube.com/watch?v=kIJJ-V0-M1s
-
320d - STP do wtryskiwaczy i skutki?
Cykaja bo jest taka mala blaszka we wtrysku do wymiany. Na zadnych testach ci tego nie pokaze a cykac bedzie.
-
320d - STP do wtryskiwaczy i skutki?
Nic nie dolewaj, chyba ze chcesz dobic wtryski, wymienic na nowe i w ten sposob pozbyc sie problemu :)