Treść opublikowana przez Mauro
-
318d kopci na czarno pod obciazeniem
sprawdz filtr powietrza
-
320i Wymiana skrzyni manual -> automat
Wszystko jest wykonalne, ale koszty cie przerosna. Skrzynia, pedaly, potemcjometr gazu, dzwignia zmiany biegow, zegary, pare elementow w chlodzeniu silnika, chlodniczka oleju, sterownik skrzyni, troche programowania i nie wiem czy wal i dyfer nie bedzie do wymiany. Generalnie sprzedac i kupic automat wyjdzie taniej.
-
320d problem z odpalaniem na cieplym silniku.
Najprawdopodobniej wtryski. Zrob test przelewowy i zobacz ile naleje w menzurki i na ktorym wtrysku. Ta z najwiekszym poziomem paliwa bedzie oznaczac ze wtrysk do wymiany/regeneracji.
-
320d Wymiana koła pasowego.
co do samego kola, wymienialem w weekend i trafil mi sie Kager. Chcialem corteco za 380 w hurcie, ale nie mieli. Za to kager byl za 580. Co sie okazalo to ze Kager mial logo bmw i numer seryjny BMW wybity na kole i wytarty jakims papierem sciernym. W ASO chcieli 1020 zl. Czy prawdopodobne jest ze Kager pakuje kola dla ASO i sam robi na rynek?
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
Poszukuje softu V32 z oryginalnym ekranem startowym BMW (bez M3, itp). Czy nagram v32 na v32? czy musze robic downgrade do v17? Jesli tak to jakim softem cofnac zmiany i wgrac spolszczony v32 z normalnym logo?
-
Piszczenie przy zapalaniu/gaszeniu
U mnie podobna diagnoza i efekt. Kolo pasowe do wymiany. Kupilem firmy Kager z wielkim strachem co to bedzie, bo Corteco w hurcie mieli za 380 a Kagera ktory robi masowa produkcje wszystkiego co tylko mozliwe za 580!!! Z braku czasu wzialem Kagera i co sie okazalo, mial numer seryjny czesci BMW z logo BMW wytarty papierem sciernym lub podobnym sposobem. Wizualnie wygladal jak orginal w 100%. Cena w ASO 1021 PLN. Auto nie piszczy, nie stuka, nie drga. Zobaczymy ile wytrzyma.
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Witam, Prosze o rozkodowanie e46, chce obejrzec po weekendzie: JV46211 Dzieki.
-
320d sedan lift - buczenie przy 30km/h
Czy polosie albo wal maja bicie?
-
320D Metaliczny Dźwięk Grzechotania Podczas Przyspieszania
Na biegu jalowym nie cyka, mozna krecic auto do woli. Jedynie podczas przyspieszania. Jesli bedziesz powoli przyspieszal to cykania nie bedzie, albo bedzie bardzo ciche, jak dasz pedal w podloge to w pewnym zakresie obrotow uslyszysz cykanie, metaliczny stukot z pod maski.
-
320D Metaliczny Dźwięk Grzechotania Podczas Przyspieszania
nie, nie podkladki miedziane lecz element samego wtryskiwacza. Samemu nie da sie tego zrobic bo trzeba rozebrac i ponownie zlozyc wtrysk. Do tego dochodzi kalibracja. Tylko specjalistyczny serwis, Bosch, etc. Ale samo cykanie moze pochodzic z innego zrodla. Warto jednak sprawdzic czy to nie wtryski. Stopniowo dociskajac pedal gazu na 3 lub 4 biegu, cykanie bedzie sie nasilac. Moze wystepowac tez w roznych zakresach obrotow, najczesciej ok 2500-3500
-
320D Metaliczny Dźwięk Grzechotania Podczas Przyspieszania
a ja bym obstawil wtryski. Cykanie przy przyspieszaniu/obciazeniu to czesty objaw. Na komputerze tego nie sprawdzisz. Cyka taka blaszka pod cewka, mozna zregenerowac.
-
330d i 320d wykresy mocy
faktycznie, nie zauwazylem :duh: :mrgreen:
-
330d i 320d wykresy mocy
czy dobrze widze? czy ten ostatni 320d ma 120 kucy w serii? :shock:
-
320d Łożysko w tylnym kole szumi
Mozesz sprawdzic krecac kolem na podnosniku, ale tyl bedzie ciezko bo jest naped. Mozna tez w czasie jazdy (50-70km/h) bujac autem prawo i lewo to huczenie bedzie sie wzmagac lub uciszac. Wymiana jest tylko lozyska, z piasty wyciskasz praska.
-
320td 2004 Compact jaki Grill Nerki Atrapa
51 13 8 208 488 prawy czarny 51 13 8 208 490 prawy chrom 51 13 8 208 487 lewy czarny 51 13 8 208 489 lewy chrom
-
320d spalanie komp/rzeczywiste
Panowie, wraca odwieczna dyskusja... albo radosc z jazdy, albo walczymy o kazde 0,5l na 100 :mrgreen: :mrgreen:
-
320td 2004 Compact jaki Grill Nerki Atrapa
Wg. bmwfans.info kratka pasuje do wiekszosci E46 przed liftem http://bmwfans.info/parts/catalog/51138208489/
-
320d listwy wewnętrzne w carbonie ??
Jest to duzo lepsza alternatywa niz folia. Nie wiem czy jednak nie zdecydowal bym sie na lakier. Carbon najlepiej prezentuje sie w orginale :)
-
320d 150KM Głośna praca silnika
Glosno pracuje przy obciazeniu (przyspieszanie) czy na biegu jalowym? Sprawdzales wtryski?
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Drugie podejscie do zakupu. Prosze o rozkodowanie VIN, nie wiem czy to wloszka czy niemka WBABM11020JK10463
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Loona Thic, wielkie dzieki :cool2:
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Prosba o rozkodowanie VIN, chcialbym sprawdzic jak wyjechala z fabryki. WBABN11060JV47747 Wielkie dzieki
-
320d M47N - "Piszczy" przy starcie
Kwestia napinacza. Mam to samo po wymianie obu paskow na nowe. Piska przy starcie i gaszeniu, ale na 100% wina napinacza bo glupi wymienilem sama rolke zamiast z napinaczem. Na krotko to psiknij silikonem, ale i tak objawy powroca.
-
320d 150KM lekkie szarpanie
Miewam podobnie, ale nie doszedlem co to moze byc. Moze cos sie dzieje z potencjometrem gazu bo mam tak tylko ok 2000 obr.
-
320d - Ile biegów?
w 320d (M47N) do marca 2003 5 biegow, po marcu 2003 6 biegow w 318d (M47N) tylko 5 biegow