Treść opublikowana przez pimposh
-
Przebieg w kluczyku kontra przebieg w aucie.
To akurat jest bardzo proste, zapraszam na priv. W zasadzie istnieją tylko 3 warianty z czego 1) nie było kombinowane 2+3) było kombinowane.
-
Przebieg w kluczyku kontra przebieg w aucie.
Ale po polsku pisać nie potrafisz. Jaki użytek zatem zrobisz ze swojego przyżądu... Jesteś rzeczoznawcą motoryzacyjnym a swojej wiedzy szukasz na forach. Brawo. To tylko kolejny przykład jacy fachowcy są dookoła nas.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Konfigurację wirtualnych sieciówek w VMware pokaż, z uwzględnieniem ich adresacji ?
-
spalanie 15 l
U mnie średnio ~12,5 l/100km jeżdząc tylko w godzinach szczytu przy obecnych temperaturach, po masakrycznych korkach (toruńska rano, jp2 popołudniu) w Warszawie. Jeżdząc nocą szybciutko spada ~10,5 - 11 l/100km. Skrzynia automatyczna, przebieg 288000, program silnika customowy ~223KM. Ale i w 15 l/100km uwierzę, tylko trzeba nieoszczędnie jeździć na niedogrzanym motorku.
-
pompka spryskiwacza szyby - montaż - jakaś rada?
Zdejmij prawe przednie koło, nadkole i zobaczysz zbiorniczek na widoku. Dalej będzie już prosto :dance:
-
Webasto E-61
Niestety E60/E61 mają zupełnie inny piecyk, i przy fabrycznym dogrzewaniu wnętrza jest ono inne niż takie "tylko" do silnika.
-
Powazny spadek mocy przy zimnym silniku...
Problem podgrzewacza jest wątpliwy bo wyższa temperatura paliwa nie jest potrzebna wcale a wcale żeby Twój silnik osiągał normalną moc. Tak czy siak, w DIS, jest możliwośc recznego włączenia/wyłączenia ów podgrzewacza i odczytania parametrów jego pracy.
-
lampka od ringów
Raczej miałeś zaśniedziałe styki :-)
-
Nie da się normalnie jechać stówą
Źle się skrzynia zaadoptowała ? A to ci dopiero ładne bajki. Zmień serwis skoro nie wiedzą co to adaptacja...
-
530d WEBASTO
Zapraszam do Warszawy :)
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Jak mniemam przejściówkę masz odpowiednio skonfigurowaną ? Pliczki które napewno są OK podrzucam tu: http://rapidshare.com/files/173388590/sralala.ZIP.html Plik OBD.INI do katalogu systemowego Windows, a EDIABAS.INI to chyba już wiesz gdzie :wink:
-
W czasie jazdy max obroty 3500 tys/min
Od przepływomierza po wadliwie działające sterowanie turbiną.
- Turbina
-
Aktywacja webasto w DIS v.44
Ciesze się :norty: Spowoduje zużycie paliwa na postoju. Przez te 30 minut piecyk może przepalić ~1-2 litry paliwa.
-
Aktywacja webasto w DIS v.44
Plik jest OK. Po F1, F3, wgraj plik MAN do katalogu WORK (z którego podałes mi poprzednio TRC). Potem wyedytuj profil, zaznacz odczytywanie MAN, wciśnij back, i code car (zapłon na 1). http://rapidshare.com/files/173085924/FSW_PSW.MAN.html
-
Aktywacja webasto w DIS v.44
Odczyta Ci wszystko z innego modułu. Napisz jakie masz na liście, a potem podklej tu plik fsw.
-
Aktywacja webasto w DIS v.44
Odpal NCS. Zapłon - 1. Załaduj profil expert. F1,F3,E46,IKE. Odpal sobie w tle jakiegoś totalcmd. przejdz do katalogu WORK w katalogu gdzie zainstalowales NCS. Skopiuj FSW_PSW.TRC do FSW_PSW.MAN. Weydytuj plik MAN, znajdz standheizung, zmień na active. Wróć do NCS, edytuj profil, podaj hasło (repxet), włącz w FSW_PSW odczytywanie MAN. OK. Potem F6, Code Car. Prościej nie umiem Ci napisać. Nie znajdziesz standheizung - to masz za stare skrypty w ncs. Zepsujesz - nie płacz :mrgreen:
-
EGR 3.0D jeszcze raz.
Poprzez Carsoft nie. INPA/DIS/+ tak.
-
nalot na świecach
http://www.data.com.pl/2_serwis/infotech/swiece_2.html
-
EGR 3.0D jeszcze raz.
Po uruchomieniu EGR jest zamknięty tak długo jak silnik jest zimny. Po osiągnięciu temperatury pracy otwiera się w zależności od temperatury zasysanego powietrza do 13%. 20% to już lekki telep silnika, 30% jak stary trabant zaczyna pracować, powyżej 30% pada na cycki. Przynajmniej mój motor :) DDE steruje EGRem w zalezności od obciążenia motoru. W praktyce - but - zamknięty - spokojna jazda - różnie otwarty. Ach te tlenki azotu :D
-
Odbiornik zdalnego uruchamiania webasto - gdzie go szukac?
W bagazniku we wnęce koła zapasowego dla touring'a, lub gdzieś po prawej stronie dla sedan'a. W przypadku retrofit'a fabrycznego, zdaje się gdzieś za schowkiem z przodu :)
-
Przyciwmgielne przy ootwieraniu/zamykaniu auta
Tak
-
530d nie odpala ciąg daszy
Będzie troche powyżej 200 bar - samochód odpali. ~350 bar powinna mieć cnotliwa sprawna pompa.
-
Silnik z E60 535d w E39
Do odważnych świat należy. Niestety problemem będzie elektronika, ale i to jest do zrobienia. Kwestia czasu pracy włożonej jest tu najbardziej dyskusyjna.
-
530d WEBASTO
Nie zastanawiaj się. Przeczytaj: http://rapidshare.com/files/170901010/E39_Webasto_Control_Retrofit.pdf.html Możliwe, że padło sterowanie. Pozostaje Ci nic innego jak diagnostyka.