Treść opublikowana przez Kyokushin
-
Olej do M40.
zostań przy syntetyku 5w40. jakiej marki, nie wiem, ja jeżdżę na Tedex (ma aprobatę bmw).
-
Dolot powietrza
Witam, Mam takie pytanie. Cały czas walczę z moim spalaniem 15... i przyszła mi myśl żeby przekonstruować dolot... Gazownicy, zatkali mi otwór, którym oryginalnie dostaje się powietrze a wywierciliw obudowie filtrwa kolejny otwór, nieco mniejszy... Ja odetkałem otwór oryginalny i wszystko działało... jednak ostatniu zaczął mi gasnąć po wrzuceniu na luz i ogólnie było widać że przy jeździe na luzie obroty nie są stabilne. Pomyślałem że żeby komputer tak nie głupiał, zrobię tak jak zrobili gazownicy, ale trapi mnie wielkość tego otworu czy nie jest on jednak troche za mały (kupie rure i przekonstruuje oryginalny dolot tak, aby powietrze nie wpadało z impetem do obudowy filtra). I teraz moj pytanie. Czy to, że powietrze nie wpada z impetem przez atrapę, tylko będzie 'zasysane swobodnie', może spowodować spadek osiągów na benzynie lub wzrost spalania na benzynie?
-
ABS - pytanie jak jest u was ?
u mnie też tak jakby pulsuje, raczej mi nie odbija do góry, mogę cisnać w podłogę, pedał jakby drży i słyszę chrobotanie.
-
Moment obrotowy
Myśle że przesunięcie odcinki do 7k nie wiele zmieni. Jak przekręci do 5500 - 6000 i zmieni bieg to spadnie mu lekko powyżej (nie poniżej, bo wtedy dopiero dochodzimy do max Nm mając również małą moc)4k (tu nie pamiętam dokładnych obrotów)... więc nie ma sensu kręcić wysoko bo nic to nie da, skoro elastyczność jest w zakresie 4-6k. - OD max moment DO maks moc. Biegi trzeba zmieniać tak żeby po wrzuceniu następnego, obroty wchodziły w max Nm lub lekko powyżej. Nie ma sensu ciągnąć powyżej Max KM... powyżej tej wartości, mało że mamy mniejszą moc, mniejszy Nm to jeszcze silnik można rozwalić. W wartości max Nm auto zrobi największego zrywa, przy zmianie biegu.
-
Powstawanie E63
Co do jakości to mam wąską skalę porówniania... ale Jak w Punto dokręcałem śrubkę, to się osmykiwała, jak w Hondzie, łamał się śrubokręt. W BMW odkręcam bez problemu śrubki 13 letnie. Na Opla tata troche narzeka że słabe to jest a w nowej Fabii maska była krzywo. Tyle ode mnie :)
-
Kolory :)
Jak ja kupowałem auto priorytetem był dla mnie kolor- czarny, proporcje, później długość maski a później liczba drzwi - 2. Mimo że nie znalazłem fajnej i taniej coupety to kupiłem czarnego sedana.. maska co prawde ciut krótsza niż w coupe, ale ogólnie na tle innych aut e36 ma idealne proporcje.
-
Powstawanie E63
W dzisiejszych czasach, taniego badziewia, jedyną rzeczą, którą można zaskoczyć klienta jest jakość i precyzja.
-
Jak nie BMW to co ? BMW vs konkurencja.
Honda Accord lub wyżej, Acura, Audi lub mniej eco: Chevy Corvette, camaro, pontiac trans am... w wersjach 5.7. Z old schooli to Charger '79
-
Kolory :)
Diamant-Schwarz-Metallic :D
-
Brzęczenie świateł przednich
Chodzi regulator. Jak zmieniam nachylenie z kabiny to na ścianie widzę różnicę.
-
WTRYSKI CZY LISTWA?
Ja bym zroibł tak: Przed wymianą przepłukał silnik jakimś Flushem. Wymienił co trzeba. Zalał świerzym olejem w pełni syntetycznym (o dobrych właściwościach zmywających) . W popychaczach są wąskie kanaliki które jak się zapchają, powodują że popychacz źle działa i inne elementy mogą od tego się uszkodzić. Fakt faktem nie wiem jak taki 'dobry' olej wpłynie na reszte silnika. Podobno bloki w m40 są nie do zajechania, więc od dół powinno być ok. Natomiast uszczelniacze zaworów - jak będą do wymiany, może wtedy nimi zacząć troche przepuszczać... ale tutaj niech jeszcze ktoś inny kto lepiej sie zna się wypowie. Właśnie tak mnie naszła myśl... może te wszystkie nasze problemy z m40 biorą się właśnie przez olej i może m40 trzeba zawsze lać full syntetyk zgodnie z zaleceniem fabryki, nie zależnie od wieku. Może te silniki potrzebują mega dobrego i zmywającego oleju.
-
Nie chce zapalic. Help
Naładuj akumulator na prostowniku. Może kręci ale nie na tyle mocno żeby zaskoczyć.
-
Brzęczenie świateł przednich
Regulatory mam, wszystko podłączone i działają. Jak np. się odejdzie od auta i auto stoi, nic nie słychać. Dziwne dźwięki zaczynają się jak się chodzi przed autem lub macha rękami przed reflektorami. Nie zwróciłęm uwagi czy się zmeinia coś z wysokością świecenia, ale np w kabinie jak guzikiem do regulacji kręcę to jest widoczny efekt, 2 reflektory równo idą wyżej lub niżej.
-
Brzęczenie świateł przednich
Wszystko ładnie hula, ale tak z ciekawości piszę :) Jak zacznę łazić przed przednimi reflektorami słyszę jakieś dźwięki, lekkie brzęczenie, tak jakby jakieś krasnoludki coś psociły. Co to może być? Dźwięk jakby coś się regulowało tylko nie wiem co, poco i gdzie czujki są.
-
WTRYSKI CZY LISTWA?
Ja np miałem taki myk: Wiedziałem że zryty jest wałek dźwigienki i popychacze więc wymieniłem wszystko... i co? I zaczął łapać zmuły powyżej 5500 (wcześniej się w ogóle wyżej nie wkręcał). Walczyłęm z tym 2 miesiące. W końcu okzało się że padł NOWY popychacz, co spowodowało zrycie się dźwigneki i przez to jeden cylinder miał złe czasy otwarcia i zamknięcia zaworów. Nowy popychacz poszedł przez to że było dużo syfu w głowicy.... poprzedni właściciel żadko olej zmieniał. Wyczyściłęm to i wlałem.... Tedex FULL syntetic 5W40 - silniki M40 są mega wrażliwe na olej (przedtem był półsyntetyk wlany - widocznie był za gęsty). Kto smaruje ten jedzie. Oleju mi nie bierze NIC. A nawet jakby brał, wole teraz lać full syntetyk i nawet jak coś wieźmie dolać, niż znowu wymieniać popychacza.
-
dziwne zasady
Myśle że jak ktoś coś sprzedaje i np felgi chce sobie zostawić, to niech sprzeda auto na innych kołach i niech nie pisze że w ogóle ma te felgi (gadanie "mam ale nie dam" albo "nie da się ale za tyle i tyle da się"). Albo sprzedaje je z autem albo ich nie sprzedaje (i zdjęcie auta daje na kołach na których sprzedaje). Troche dziwne to jest. Ja jakbym sprzedawał swojego, założyłbym zimówki i sprzedawał na tym na czym stoi.
-
WTRYSKI CZY LISTWA?
W m40 luzy kasują się automatycznie. Do tego służą popychacze hydrauliczne.
-
WTRYSKI CZY LISTWA?
Z tego co piszesz, a miałem to samo, tyle że u mnie barierą świetlną było 5000 obr ale są ludzie którzy mieli to i przy 4k.... są to: popychacze zaworowe, dźwigienki i wałek rozrządu. Twój znajomy w sensie "rozrząd" mógł wymienić pasek i rolkea nie wałek i reszte. Ja z tym długo walczyłem i to było to. Wymieniałęm wszystko co się dało, przepływomierze i inne ustrojstwa. 8 popychaczy 8 dźwigienek i wałek to koszt około 1500 + robocizna. Radzę zdjąć pokrywę zaworów i zobaczyć w jakim stanie są te elementy, być może np jedna dźwigienka i popychacz Ci poszła i wszystkiego nie trzeba wymieniać. Jak nie będziesz w stanie sam ocenić, porób zdjęcia makro, wrzuć na forum i powiemy ci czy są zryte i nadają się do wymiany czy nie. Apropo wymiany: można to zrobić w pare godzin samemu. W m40 to bardzo częsta usterka - prawie każdy to miał.
-
dziwne zasady
No ja kupiłem autko z felgami, ale przyznam się że tak mi się one podobają że do następnego BMW też bym chciał je założyć.
-
E90 320is - nowy limitowany model
Napewno ze względu na małą ilość egzemplarzy będzie to autko 'kolekcjonerskie' - cena raczej nie bedzie niska. Swojego rodzaju unikat.
-
E90 320is - nowy limitowany model
Jestem ciekaw jak to będzie wyglądać cenowo na tle innych modeli. Nie mówię że autko jest złe, tylko osiągi ma wcale nie wybitne, normalne, co do reszty nie wiem, wiem że zwykłe 2.0 ma 9s, ten ma 8s a 2.5 ma 7s. 170 KM z 2.0 to żadne ajwaj. Toyota carina w jakiejś lepszej wersji miała to 10 lat temu Troche fajnie brzmi tekst o redukcji masy 10 kg.... dzięki jakiejś mega nowoczesnej pokrywie. Na dobrą sprawę. Co to zmienia? przy masie 1360 kg jest to mniej niż 1% masy. Wystarczy schudnąć 10 kg i efekt ten sam. Ogólnie autko jest bardziej takim większym gadżetem :)
-
E90 320is - nowy limitowany model
Autko jest fajne, ale tak troche nie wiem jaki jest sens istnienia takiej wersji. Niby sportowe ale nie jest to M. Zwykłe 2.5 ma lepsze osiągi no i 6 cylindrów. Zwykłe 2.0 jest nie wiele gorsze. Jak ktoś będzie chciał mieś auto sportowe to nie kupi sedana (mimo że fajnie to wygląda w tych sportowych barwach) tylko M.
-
SPIS BMW
Też się dodałem :)
-
Swiatla BMW
Nie wiem jak światła e36 wypadają na tle innych aut. Ale to pierwszy samochód w którym na dobrą sprawę widzę w nocy gdzie jadę. (Tak, czytałem że nie chodzi o e36 :D tak tylko napomknęłem)
-
Polonez 325i na Allegro
Stratopolonez to polski Muscle Car.