Treść opublikowana przez piotr520
-
Budowa wewnętrzna stacyjki (potrzebny skan z real oem)
Czy chodzi o to; http://bmwfans.info/original/E34/Lim/520i-M50/ECE/L/M/1991/07/mg-32/ill-32_0907/
-
Łącznik wału napędowego ??
Raczej to nie wina lacznika(gdy lacznik jest rozwalony to auto szarpie,musialby byc calkowicie rozkrecony i napewno bys to czul).Wjedz na kanal i sprawdz krzyzak 12,mocowanie 10,i wejscie walu do mostu 17.Auto na luz i poszarp troche walem.
-
520i m50 ekonomizer i nagly brak mocy
Witam.Po wielkich trudach problem rozwiazany.Calkowite przymulenie na gazie spowodowal zaciety reduktor gazu jego cisnienie wynosilo na jalowym okolo 0.5 bara a przy depnieciu prawie zero bara(wymieniony w ramach gwarancji wytrzymal tylko 5tys reduktor Tomasetto Alaska).Gdy po usterce zmuszony zostalem do jazdy na pb okazalo sie ze tez muli.Sprawa otyle trudna gdyz brak mocy na pb i lpg jak mi sie zdawalo wystąpil na raz.Tu sprawe zalatwila wymiana filtra paliwa(na zimnym nie krecilem go wiecej niz 2,5tys filtr dawal sobie rade potem na gaz i myslalem ze jest cacy a gdy bunie trzeba bylo pogonic na pb to niestety filtr nie dawal sobie rady).Dodam ze jedyny bląd jaki sie wyswietlal po podlaczeniu do kompa to" blad sondy lambda za uboga mieszanka po przelaczeniu na lpg".Dzis bunia smiga jak szalona :mrgreen: .Dzieki wszystkim za porady.Nie wiem tylko co ztym ma wspolnego dziwne zachowanie ekonomizera(dzis jest ok).Pozdrawiam.
-
320d mocne szarpnięcie silnikiem przy gaszeniu
Witam.Czesta przyczyna szarpania autem przy gaszeniu to zbyt duży kąt wyprzedzenia wtrysku paliwa.
-
czujnik wałka rozrządu.....?pomocy!!!
Witam.Wyglada to raczej na czujnik polozenia walu.Napisz jak bunia ciagnie po odpaleniu(czy powyzej 3tys czuc ze lepiej sie zbiera czy gubi zaplon w calym zakresie obrotow).Bywa ze autko pali tylko z czujnika walka rozrzadu.Odepnij czujnik walu i zobacz czy zapali.
-
chyba zwarcie w instalacji na deszczu
Kolego ciężki temat.Woda najprawdopodobniej splywa gdzieś po podszybiu i tam bym zacząl szukać.Zdemontuj plastikową atrape i sprawdz polączenie na kostkach.Czy woda nie dostaje sie gdzieś pod skrzynke bezpiecznikow?
-
525i M50 - Poradzcie co to jest za część
To nie czujnik tylko elektrozaworek filtra węglowego do odzyskiwania paliwa z opar paliwa.Część nr 1 http://bmwfans.info/original/E34/Lim/520i-M50/ECE/L/M/1991/07/mg-13/ill-13_0189/ Wejdz na http://bmwfans.info/original/ wpisz 7 ostatnich nr vin buni potem potem Fuel Preparation System i masz nr części w swoim modelu.
-
Dławienie przy nagłym dodaniu gazu
U mnie tez sie dlawi przy naglym dodaniu gazu(niewazne czy benzyna czy lpg).Wymienione swiece,cewki,sonda,krokowca czyscilem(nie faluje).Podejrzewam ze to przeplywka zaniża choc na kompie nie ma bledu.
-
pomocy wałek rozrządu i krzywki do wymiany
Masz wyjechane krzywki na walku rozrządu a nie walek i krzywki.Poszukaj na jakims szrocie ale z kims kto sie na tym zna i pomierzy ci mikrometrem wysokosc krzywek zebys nie kupil takiego samego.Chyba ze nowka z ASO.
-
2 miesiace temu wymiana oleju i juz inspekcja??
Podepne sie pod temat,przejechalem ok 5tys km i zgasla mi dopiero pierwsza zielona dioda czy cos z kompem nie tak?
-
Rzozkręcanie zegarów !! MEGA PROBLEM PO ZŁOŻENIU !!
http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/InstrumentCluster/NWOBCBMWE39.pdf Moze cos pomoże.
-
530D Popsuta pompa wstępna paliwa
Sprawdz na http://bmwfans.info/original/E39/Lim/530d-M57/ECE/L/A/2001/05/mg-16/ill-16_0209/ nr 01 czesc 16 141 183 178
-
ROZSYPANY KATALIZATOR
Musisz wstawic nowego kata,inaczej sonda za katem bedzie zmniejszala dawke paliwa i bunia moze troche kulec(poszukaj na allegro mozna kupic dobrego kata za dobrą kase niestety gwarancji ile posmiga nikt ci nie da)
-
nie pali na wszytskie gary
Napisz jaki masz tam gaz i od kiedy pojawily sie problemy(jesli masz sekwencje to moze byc przeplywka)Z tego co piszesz to gubienie zaplonu ja bym wykluczyl(na gazie jest dobrze).Obstawiam pompe paliwa albo regulator cisnienia paliwa.
-
520i m50 ekonomizer i nagly brak mocy
Problem z braku czasu nadal nierozwiązany ale nie odpuszcze buni puki wszystkiego dokladnie nie sprawdze. :mad2:
-
520i m50 ekonomizer i nagly brak mocy
Koledzy poradzcie cos bo bunia ledwo bryka. :modlitwa:
-
520i m50 ekonomizer i nagly brak mocy
Sprawdzilem dzis rezystancje czujnika przepustnicy i jest ksiązkowa.Czy ktorys z forumowiczow wie jaką rezystancje powinien miec czujnik polozenia walu oraz przeplywomierz bosch 6 pinow(520i 24V 91r)Prosze o pomoc bo swieta za pasem a bunia nie chula.
-
520i m50 ekonomizer i nagly brak mocy
Przeplywki nie podmienialem bo nigdzie nie moge dostac w mojej okolicy,a co do postu kolegi barto to bunia zaczela dziwnie przygasac ale za kazdym razem odpala tylko jakby sie dusila.A moze czujnik przepusnicy?
-
sonda lambda, uniwersalne NGK
Co do osprzetu silnika to wszysko firmy bosch,a kolory kabli starej sondy bosch mialem 2biale(grzalka)szary(masa)czarny(sygnalowy).Dodam jeszcze sonda 1V.
-
520i m50 ekonomizer i nagly brak mocy
Odlaczylem dzis przeplywke i zero zmian to chyba bedzie to.Jak dorwe na podmianke to napisze czy sie poprawilo.
-
sonda lambda, uniwersalne NGK
Smigam na NGK NTK(japonska ta z allegro)od pol roku i kiedys u kumpla sprawdzalismy jej wykres i pracuje ok.
-
520i m50 ekonomizer i nagly brak mocy
Witam wszystkich forumowiczow.Sprawa wyglada troszke dziwnie ale do rzeczy.Pomykalem dzis do pracy przy okazji ciagnolem przyczepke z gratami(okolo 300kg) i wszystko bylo ok przez jakies 15km.W pewnym momencie bunia zaczela glosniej pracowac,spojrzalem na deske i widze ekonomizer ktory faluje miedzy 15-21litrow(gaz trzymalem w jednej pozycji 5 bieg okolo 90km/h) wszytko trwalo okolo 5s i totalny spadek mocy.Bunia sie dusi, szarpie i robi "kangorki".Problem dotyczy tak samo Pb jak i Lpg(sekwencja)Panowie co sie moglo stac. :jawdrop:
-
Silnik się przegrzewa, dolny wąż zimny, pompka działa, TDS
Kolego termostat nie podlega wymianie okresowej ale tak jak napisal forumowicz Andrzej Zuba zaciety termostat w pozycji zamknietej grozi przegrzaniem silnika ,wywaleniem uszczelki pod glowicą a w najgorszym przypadku peknieciem glowicy.Problem jes naprawde prosty,nie zwlekaj z wymianą termostatu.
-
katalizator e39 520
W ubieglą srode wstawilem u siebie tlumiki przelotowe(kat zapchany)bunia chodzi cicho i przyjemnie.Tlumiki(100zl) wspawanie(80zl).Problemu nie bylo bo w e34 jest sonda przed katem a nie wiem jak w e39.
-
brak + w module swiatel, nie dziala central el szyby
Czytalem tu kiedys podobny post i tam przyczyną byl bezpiecznik ktory masz przy akumulatorze.Dokladnie go obejrzyj i wyczysc,podejrzewam ze to bedzie to.