Skocz do zawartości

piotr520

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotr520

  1. Wielkie dzięki kolego anjinsan.
  2. Wygląda to na podpore walu lub lącznik walu.Bunie na kanal i ręcznie sprawdz mocowania i luzy.
  3. Dzięki kolego.Mam jeszcze pytanie czy sama przekladnie tzn ślimak i ten tryb w ksztalcie pólksiężyca też jest smarowany tym samym olejem?
  4. Witam.Po dlugich poszukiwaniach wreszcie trafilem na przekladnie kierowniczą do mojej e34 bo moj sie sypla.Przekladnie w super stanie zero luzu :mrgreen: więc chcialbym profilaktycznie przed zamontowaniem zmienić w niej olej.Pytanie jaki i którędy to zrobić?Pozdrawiam.
  5. Sprawdz napięcie przewodu sygnalowego(pin nr6 z tego co pamiętam) wlączony zaplon 1,5V bieg jalowy okolo 2,5V mocne otwarcie przepustnicy okolo 4,5V
  6. Chodzi o pierścienie tlokowe(jakie masz zużycie oleju na 1000km).Co2 w plynie;uszczelka glowicy bądz czarny scenariusz pęknięta glowica.Nie chce cie straszyć ale spaliny w plynie nie oznaczają niczego dobrego(raczej bez ściągania glowicy się nieobejdzie). Auto 96r to pewnie masz tam odme wypadalo by ją sprawdzić czy jest drożna.
  7. p/s do skrzyni korbowej :wink:
  8. To miejsce na termostat do ktorego powinny iść dwa wężyki z plynem.Sluży to do podgrzewania zimą przepustnicy.Pod przepusnicą powinieneś mieć 3 wężyki jeden od powietrza i 2 od obiegu plynu. http://bmwfans.info/original/E34/Lim/520i-M50/ECE/L/M/1991/07/mg-11/ill-11_1123/ nr 15
  9. Kolego zmien termostat bo to jest przyczyna zapowietrzania sie(nie odpowietszysz ukladu do konca z zamkniętym termostatem).A to co widać po wyjęciu bagnetu to ja obstawiam pierścienie(jak wrocisz z trasy to podnieś maske zgaś silnik i odkręć korek wlewu oleju)powinno być widać przez kilka sek unoszący się dym,albo nie wciskaj miarki oleju tylko ją delikatnie przytknij i przegazuj jeśli ją podnosi to kompresja ucieka do silnika.
  10. Witam.Mam pytanko czy ktoś wypróbowal wloski zamiennik czujnika walka rozrządu.Obudowa w odróżnieniu od orginalu jest plastikowa i cena dość kusząca(1/3 ceny).Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
  11. Jak pisze przemo tds zawory w 24v to hydraulika i nie wymaga obslugi.Jeśli ci któryś rano chwile klepie tzn ze jest zużyty ale nie jest to powód do zmartwienia.Chyba że klepią również na cieplym to wymiana(wszystkie). A może czas na wymiane oleju?
  12. piotr520 odpowiedział(a) na PiotrWie temat w E34
    Bo opona oparla się o amortyzator.Felgi do e34 są plytsze.(popelnilem przy kupnie felg na zimowe opony ten sa bląd a mialy niby pasować)
  13. Są tam dwa przewody ten o większej średnicy idzie do gumy między przeplywką a przepustnicą,a ten cienki pod kolektor ssący.Jak napisallukas23 jest to odpowietrzenie silnika.
  14. Wyczyść krokowca.
  15. Poszukaj na allegro przeplywka bmw tam zawsze podaj numery.
  16. Sprawdzalem na www.bmwfas.info w tym silniku nie ma odmy tak jak i u mnie.
  17. piotr520 odpowiedział(a) na gizz temat w E39
    Wygląda to na czujnik temperatury silnika.
  18. piotr520 odpowiedział(a) na pawlak261 temat w E39
    Czy masz tam lpg i jakie odcinki drogi pokonujesz codziennie.U mnie pomoglo nawiercenie środkowego i końcowego tlumnika(wiertlo 2mm)Ze środkowego zeszlo 1,5l wody a z końcowego okolo 1l(problem znikl).
  19. U mnie wcale tego nie ma(e34 520 24v 91r)
  20. Normalny objaw silnika z przeplywkom(lewe powietrze)
  21. Można bez problemu. Czujnik polożenia walu nr 9 http://bmwfans.info/original/E34/Lim/520i-M50/ECE/L/M/1991/07/mg-11/ill-11_0157/ czujnik walka nr 11 http://bmwfans.info/original/E34/Lim/520i-M50/ECE/L/M/1991/07/mg-11/ill-11_1281/ Silnik 2,0 2,5 24v bez vanosa. TYlko zastanawiam się czy diesle mają takie rzeczy.
  22. piotr520 opublikował(a) temat w E38
    Witam.To nie moj dzial ale wyczytalem to na forum motonews gdzie rowniez jestem zarejestrowany.Może sie przydać. http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=227330&c=0&f=29
  23. Nacisnij szybko pedal kilka razy i odkręć odpowietrznik musi sie wytworzyc male cisnienie.W przewodach masz powietrze dlatego nie czuc oporu.
  24. Zmienialem plyn w swojej buni i też mialem problem z odpowietrzeniem(to chyba modul ABS stawia taki opor).Musisz mieć kumpla bo samemu to trzeba mieć sposób. Wlewamy plyn do zbiorniczka(wszystkie odpowietrzniki zekręcone) ,kumpel siedzi w aucie wciska pedal do podlogi a ty po wciśnięciu odkręcasz odpowietrznik i czekasz aż zejdzie ciśnienie, dokręcasz a kumpel puszcza pedal i tak do skutku wszystkie kola. Drugi sposob podpatrzony u mechaniora odpowietrzamy samemu; potrzebna maszynka z wętlem od starej dętki wycinamy kolko o srednicy pasującej do korka wlewu plynu.Wlewamy plyn zakladamy maszynke na otwor zbiorniczka i zakręcamy nakrętke,potem pompkom do pompowania kól robimy lekkie nadciśnienie odkręcamy odpowietrznik i czekamy aż pojawi sie plyn.(wazne nalezy zbiorniczek opasać opaską z pompką moze byc od elektryki zeby przy dopompowaniu powietrza nie wypchnelo zbiorniczka).Pamietaj o uzupelnianiu plynu podczas odpowietrzania bo praca na marne.Ja męczylem sie sam.Powodzenia.
  25. piotr520 odpowiedział(a) na lukaszo temat w E34
    Napisalem o luzach zaworowych bo kolega ma m20 1generacje lpg i pól roku temu robil glowice.Wydaje misię że ten silnik na lpg powinien śmigać i bez przeplywki.Swiece jak pisze wymienil to zostają luzy ,przewody albo cewka.Gdyby sprawa dotyczyla m50 albo sekwencji to przeplywka musi być sprawna na bank.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.