Skocz do zawartości

piotr520

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotr520

  1. Nawet gdyby istniala mozliwosc zapchania sie jakiegos kanalu to sam wiesz ze po porzadnym rozgrzaniu silnika nie da sie go dotknac bo parzy,wiec i tak by sie rozgrzal.
  2. piotr520 opublikował(a) temat w E34
    Witam.Temat ceramizera ktory poruszyl kolega "jOhhny2007"zostal zamkniety wiec zakladam nowy zeby opisac swoje doswiadczenie z tym "wynalazkiem".Otóz moja bunia lata mlodosci ma juz za sobą ,silnik glosno pracowal, stukal jeden popychacz(tylko na zimnym silniku)i silnik ogolnie slaby.Czeka mnie remont glowicy i wymiana pierscieni.Wiec za radą kolegi "jOhhny2007"zakupilem ceramizer na allegro i stosujac sie do instrukcji zastosowalem.Przejechalem okolo700 km i moje spostrzezenia sa nastepujace: silnik pracuje rowno i wzrost mocy jest naprawde odczuwalny,ucichl poychacz i silnik ciszej pracuje ale to co mnie najbardziej cieszy to przy gwaltownym wcisnieciu gazu bunia sie nie dlawi jak to sie dzialo wczesniej.Co do innych rzeczy:spadek zuzycia paliwa-brak efektu,zmniejszone branie oleju-brak efektu,zmniejszone dymienie-brak efektu.Sa to moje spostrzezenia i bron Boze nikogo nie chce namawiac do stosowania tego srodka ,albo go zniechecac.Na wiosne planuje remont silnika mojej buni :lol: ale musze odlozyc troche grosza,wiec ceramizer potraktowalem jako srodek zastepczy i z moją opinią na temat jego dzialana mozecie sie nie zgadzac ale jestem ciekaw waszych opinii jezeli ktos stosowal.Pozdrawiam. P.S.Ile kosztuje remont glowicy 2.0 24v(gniazda,zawory,uszczelniacze).
  3. piotr520 odpowiedział(a) na piotr520 temat w E34
    Panowie chodzi o to ze w zbiorniczku wyrownawczym nie przelewa sie plyn jesli nie dam ze 2tys obrotow(to i tak cieknie powoli).Uklad nie jest zapowietrzony bo nic tam nie grzebalem(bunia sie nie grzeje nie ubywa plynu).Elektrozawory sprawne,przez nawiew leci dosc mocno cieple powietrze gdy dam mu 2-2,5tys obrotow.Gdyby nie pompowala pompa to pewnie by sie gotowal ,wiec moze to wina termostatu,ale jak to sprawdzic.
  4. piotr520 odpowiedział(a) na piotr520 temat w E34
    Pytam bo nie widze strumienia plynu w zbiorniczku na pracujacym silniku,i marzne w buni a wskazowka temperatury książkowo w pionie.
  5. piotr520 opublikował(a) temat w E34
    Witam.Przeczytalem sporo postow na temat otpowietrzania ukladu ale nie znalazlem nic na temat poziomu plynu w zbiorniczku wyrownawczym przy chlodnicy.Na zbiorniczku tez nie znalazlem napisu 'MAX'(zbiorniczek zintegrowany z chlodnicą).Pytanie jak w temacie.Pozdrawiam.
  6. Kolektor to ten czarny plastik ktorym silnik ssie powietrze.
  7. piotr520 odpowiedział(a) na moglo 520 temat w E39
    Wtam.W e34 przynajmniej w mojej podgrzewane[1991r]
  8. Witam.Jezeli nie sprawie duzego klopotu to rowniez bym prosil o link do instrukcji.Pozdro.Ps wyslij na pw jesli mozesz
  9. piotr520 odpowiedział(a) na kml20 temat w E36
    Witam.Pozwolicie ze sie podepne,mam przejechane lekko ponad 4tys i te zielone kontrolki nadal swiecą wszystkie czy to normalne.
  10. Witam.A na kompie byles?Spruboj odpalic samochod z odpietym przeplywomierzem, albo podmienic komputer.Pozdro.
  11. Pewnie masz dziurawe serwo albo wąz miedzy serwem a kolektorem ssącym.
  12. piotr520 odpowiedział(a) na piotr520 temat w E34
    Dzieki kolego ale niestety nie ma takiego :(
  13. piotr520 opublikował(a) temat w E34
    Witam.Panowie mam pytanko czy spotkal ktoś zamiennik przeplywomierza do(520i 24vbosch)bo znalazlem wiele zamienników do rożnych modeli o niebo tanszych ale do mojej beci nie ma.Dzieki za odpowiedzi i pozdro. :wink:
  14. piotr520 odpowiedział(a) na Bacha temat w E34
    Witam.Pozwolicie ze podepne sie pod temat.Mianowicie kasuje mi sie licznik kilometrow dziennych.Czy to tez koniec zegarów?Mialem równiez znikajace piksele i rozmazany licznik ale pomogla rada jednego z forumowiczów mianowicie (wyczyscic wszystkie masy w samochodzie klema -,masa miedzy nadwoziem i silnikem itd).Pozdro.
  15. Witam.Pierwsze co mozesz zrobic to podjechac na kompa.Przeplywomierz,sonda,krokowy one wszystkie mają podobne objawy,moze cos wykaże.Pozdro. :wink:
  16. piotr520 odpowiedział(a) na piotr520 temat w E34
    Czy mozna to bezpiecznie sprawdzic jakimś autostartem?
  17. piotr520 opublikował(a) temat w E34
    Witam.Dzis postanowilem wyprostowac troszke rure mojej buni(520i 24v gaz sekwencyjny)no wiec 1bieg i trochę powyzej 5tys(oczywiscie byla rozgrzana)wystrzelila jak rakieta,potem 2-ka i.... silnik odmówil wspolpracy.Kazdy kolejny bieg totalny mul.Na luzie aż trzesie calą buda i faluje, na benzynie troszke lepiej ale czuc ze gubi zaplon(nowe fajki ,cewki).Co sie moglo stac? :shock:
  18. Witam.W pierwszej kolejnosci sprawdz czujnik polozenia walu.Chodzi glownie o wejscie kabla do czujnika,ta izolacja z uplywem lat lubi popekac a woda zrobi reszte.
  19. Moze to bezpiecznik.Niestety nie posiadam rozpiski bezpiecznikow do e34.Moze ktorys z forumowiczów posiada bo mnie tez by sie przydala.
  20. Jeżeli silnik pracuje to powinien syczec.
  21. Witam.Moze to czujnik temp.wewnetrznej odpowiedzialny za ustawienie temp w samochodzie.Znajduje sie pod tapicerką trochę powyzej pedal.Są tam bodajże dwa przewody i wężyk od podcisnienia który biegnie do wężyka miedzy serwem a kolektorem ssącym.Silnik zasysa w ten sposób powietrze przez czujnik.Sprawdz czy wężyk dobrze siedzi na czujniku oraz sprawdz mocowanie kolo kolektora.Pozdro. :wink:
  22. Z ostatniego wątku wnioskuje ze masz do wymiany fajki.To tak samo jak przewody WN rano gdy sa wilgotne to silnik przepierduje a jak sie zagrzeje i odparuje wilgoc to jest ok.Z cewkami jest natomiast odwrotnie im silnik cieplejszy tym bardziej gubią zaplon.
  23. Witam.To napewno któras cewka albo fajka.U mnie tez trzęslo budą jak byla uszkodzona.Najlepiej wez od kogos na podmiane jedną cewke na 100% sprawną i za koleją podmieniaj ją na wszystkie cylindry az trafisz.Pozdro.
  24. piotr520 odpowiedział(a) na piotr520 temat w E34
    U mnie nie ma czegos takiego<2>,jest poprostu zwykly wąż.Ale dzieki za zainteresowanie, moze ktos z forumowiczow wie o co tu biega.
  25. piotr520 odpowiedział(a) na piotr520 temat w E34
    Nr BD72344

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.