Treść opublikowana przez piotr520
-
316i, M43 Czujnik temperatury cieczy chłodzącej <-> ws
Nawet gdyby istniala mozliwosc zapchania sie jakiegos kanalu to sam wiesz ze po porzadnym rozgrzaniu silnika nie da sie go dotknac bo parzy,wiec i tak by sie rozgrzal.
-
Ceramizer
Witam.Temat ceramizera ktory poruszyl kolega "jOhhny2007"zostal zamkniety wiec zakladam nowy zeby opisac swoje doswiadczenie z tym "wynalazkiem".Otóz moja bunia lata mlodosci ma juz za sobą ,silnik glosno pracowal, stukal jeden popychacz(tylko na zimnym silniku)i silnik ogolnie slaby.Czeka mnie remont glowicy i wymiana pierscieni.Wiec za radą kolegi "jOhhny2007"zakupilem ceramizer na allegro i stosujac sie do instrukcji zastosowalem.Przejechalem okolo700 km i moje spostrzezenia sa nastepujace: silnik pracuje rowno i wzrost mocy jest naprawde odczuwalny,ucichl poychacz i silnik ciszej pracuje ale to co mnie najbardziej cieszy to przy gwaltownym wcisnieciu gazu bunia sie nie dlawi jak to sie dzialo wczesniej.Co do innych rzeczy:spadek zuzycia paliwa-brak efektu,zmniejszone branie oleju-brak efektu,zmniejszone dymienie-brak efektu.Sa to moje spostrzezenia i bron Boze nikogo nie chce namawiac do stosowania tego srodka ,albo go zniechecac.Na wiosne planuje remont silnika mojej buni :lol: ale musze odlozyc troche grosza,wiec ceramizer potraktowalem jako srodek zastepczy i z moją opinią na temat jego dzialana mozecie sie nie zgadzac ale jestem ciekaw waszych opinii jezeli ktos stosowal.Pozdrawiam. P.S.Ile kosztuje remont glowicy 2.0 24v(gniazda,zawory,uszczelniacze).
-
Jaki poziom plynu w chlodnicy
Panowie chodzi o to ze w zbiorniczku wyrownawczym nie przelewa sie plyn jesli nie dam ze 2tys obrotow(to i tak cieknie powoli).Uklad nie jest zapowietrzony bo nic tam nie grzebalem(bunia sie nie grzeje nie ubywa plynu).Elektrozawory sprawne,przez nawiew leci dosc mocno cieple powietrze gdy dam mu 2-2,5tys obrotow.Gdyby nie pompowala pompa to pewnie by sie gotowal ,wiec moze to wina termostatu,ale jak to sprawdzic.
-
Jaki poziom plynu w chlodnicy
Pytam bo nie widze strumienia plynu w zbiorniczku na pracujacym silniku,i marzne w buni a wskazowka temperatury książkowo w pionie.
-
Jaki poziom plynu w chlodnicy
Witam.Przeczytalem sporo postow na temat otpowietrzania ukladu ale nie znalazlem nic na temat poziomu plynu w zbiorniczku wyrownawczym przy chlodnicy.Na zbiorniczku tez nie znalazlem napisu 'MAX'(zbiorniczek zintegrowany z chlodnicą).Pytanie jak w temacie.Pozdrawiam.
-
mam łańcuch czy pasek , gdzie jest silniczek krokowy
Kolektor to ten czarny plastik ktorym silnik ssie powietrze.
-
podgrzewane lusterka
Wtam.W e34 przynajmniej w mojej podgrzewane[1991r]
-
instrukcja uzytkowania e-34 PL...czy ktos dysponuje?
Witam.Jezeli nie sprawie duzego klopotu to rowniez bym prosil o link do instrukcji.Pozdro.Ps wyslij na pw jesli mozesz
-
OILSERVICE PO 5TYS. OD WYMIANY?
Witam.Pozwolicie ze sie podepne,mam przejechane lekko ponad 4tys i te zielone kontrolki nadal swiecą wszystkie czy to normalne.
-
silnik krokowy - kiedy powinien pracowac?
Witam.A na kompie byles?Spruboj odpalic samochod z odpietym przeplywomierzem, albo podmienic komputer.Pozdro.
-
po naciśnięciu hamulca gaśnie silnik
Pewnie masz dziurawe serwo albo wąz miedzy serwem a kolektorem ssącym.
-
Przeolywomierz-zamiennik
Dzieki kolego ale niestety nie ma takiego :(
-
Przeolywomierz-zamiennik
Witam.Panowie mam pytanko czy spotkal ktoś zamiennik przeplywomierza do(520i 24vbosch)bo znalazlem wiele zamienników do rożnych modeli o niebo tanszych ale do mojej beci nie ma.Dzieki za odpowiedzi i pozdro. :wink:
-
PROBLEM Z LICZNIKIEM
Witam.Pozwolicie ze podepne sie pod temat.Mianowicie kasuje mi sie licznik kilometrow dziennych.Czy to tez koniec zegarów?Mialem równiez znikajace piksele i rozmazany licznik ale pomogla rada jednego z forumowiczów mianowicie (wyczyscic wszystkie masy w samochodzie klema -,masa miedzy nadwoziem i silnikem itd).Pozdro.
-
520 + m50 + dziwne zachowanie silnika/ dławienie
Witam.Pierwsze co mozesz zrobic to podjechac na kompa.Przeplywomierz,sonda,krokowy one wszystkie mają podobne objawy,moze cos wykaże.Pozdro. :wink:
-
Co sie stalo buni?!
Czy mozna to bezpiecznie sprawdzic jakimś autostartem?
-
Co sie stalo buni?!
Witam.Dzis postanowilem wyprostowac troszke rure mojej buni(520i 24v gaz sekwencyjny)no wiec 1bieg i trochę powyzej 5tys(oczywiscie byla rozgrzana)wystrzelila jak rakieta,potem 2-ka i.... silnik odmówil wspolpracy.Kazdy kolejny bieg totalny mul.Na luzie aż trzesie calą buda i faluje, na benzynie troszke lepiej ale czuc ze gubi zaplon(nowe fajki ,cewki).Co sie moglo stac? :shock:
-
Silnik przerywa powyzej 4 tyś obrotów w wilgotne dni
Witam.W pierwszej kolejnosci sprawdz czujnik polozenia walu.Chodzi glownie o wejscie kabla do czujnika,ta izolacja z uplywem lat lubi popekac a woda zrobi reszte.
-
CIEPLE POWIETRZE NA PODSZYBIU I NA NOGI! ZAWÓR NAGZREWNICY?
Moze to bezpiecznik.Niestety nie posiadam rozpiski bezpiecznikow do e34.Moze ktorys z forumowiczów posiada bo mnie tez by sie przydala.
-
CIEPLE POWIETRZE NA PODSZYBIU I NA NOGI! ZAWÓR NAGZREWNICY?
Jeżeli silnik pracuje to powinien syczec.
-
CIEPLE POWIETRZE NA PODSZYBIU I NA NOGI! ZAWÓR NAGZREWNICY?
Witam.Moze to czujnik temp.wewnetrznej odpowiedzialny za ustawienie temp w samochodzie.Znajduje sie pod tapicerką trochę powyzej pedal.Są tam bodajże dwa przewody i wężyk od podcisnienia który biegnie do wężyka miedzy serwem a kolektorem ssącym.Silnik zasysa w ten sposób powietrze przez czujnik.Sprawdz czy wężyk dobrze siedzi na czujniku oraz sprawdz mocowanie kolo kolektora.Pozdro. :wink:
-
Chyba nie działa na wszystkie gary...
Z ostatniego wątku wnioskuje ze masz do wymiany fajki.To tak samo jak przewody WN rano gdy sa wilgotne to silnik przepierduje a jak sie zagrzeje i odparuje wilgoc to jest ok.Z cewkami jest natomiast odwrotnie im silnik cieplejszy tym bardziej gubią zaplon.
-
Chyba nie działa na wszystkie gary...
Witam.To napewno któras cewka albo fajka.U mnie tez trzęslo budą jak byla uszkodzona.Najlepiej wez od kogos na podmiane jedną cewke na 100% sprawną i za koleją podmieniaj ją na wszystkie cylindry az trafisz.Pozdro.
-
Olej w kolektorze
U mnie nie ma czegos takiego<2>,jest poprostu zwykly wąż.Ale dzieki za zainteresowanie, moze ktos z forumowiczow wie o co tu biega.
- Olej w kolektorze