Treść opublikowana przez maciej_E30
-
Touring - ogrzewanie tylniej szyby
To ja się też podepnę, gdzie dokładnie znajduje się przekaźnik od podgrzewania szyby i gdzie bezpiecznik ?? Pod kanapą ??
-
Opornica od ogrzewania w E34
Sprawa wygląda następująco. Wymontowałem opornice i od razu zobaczyłem,że termik jest rozłączony. Trochę go wygiąłem i niby wszystko chodzi. Martwi mnie jedynie to, że teraz może nie rozłączyć obwodu w razie przegrzania. Czy to ustrojstwo jest chłodzone ?? jakimś nawiewem ?? Później wrzuce fotki z całej akcji.
-
Opornica od ogrzewania w E34
Dzięki za pomoc :cool2: jutro przechodzę do działania. :norty:
-
318i m40 93 zmana softu chipa i filtr stożkowy??
Lepiej odpuść sobie stożek, zupełnie nic on nie daje, no może poza pogorszeniem momentu obrotowego przy niższych partiach obrotów silnika :norty:
-
Opornica od ogrzewania w E34
Ja mam E34 z 1994r wersja ze zwykłą klimą. Dzięki za rady, jutro może coś tam nagrzebię :norty: Da radę ją naprawić ?? Robert bawiłeś się kiedyś w takie coś ?? Czy lepiej od razu wymienić na nową ??
-
Opornica od ogrzewania w E34
Witam. Mam problem z regulacją siły dmuchawy.Działa tylko 4 bieg. Z tego co znalazłem na forum wynika że to opornica. No i tu pytanie gdzie ona jest w E34 ?? Jak się do niej dobrać ?? Czy można coś zdziałać za pomocą lutownicy :norty: ?? A jeżli nie, to ile takie ustrojstwo kosztuje ??
-
Kilka pytań o td, wentylacja ...
No to jutro się do tych śrubek dobiorę :norty: Miejmy nadzieję, że się żaden plastik nie ukruszy :norty:
-
Kilka pytań o td, wentylacja ...
A u mnie jest regulacja temp. kratek środkowych :norty: Chodzi mi o wyjęcie licznika, bo żarówki niektóre popalone :mad2: Czyli tylko są te dwie śruby ?? Na górze ?? Bo już miałem je odkręcone ale coś chyba jeszcze trzymało. :norty: Pozdro
-
Kilka pytań o td, wentylacja ...
Ponawiam pytanie jak zdemontować deskę rozdzielczą ?? Gdzie są śruby?? Z wentylacją już doszedłem do ładu :norty:
-
co to oznacza??
Moim zdaniem nic się nie stanie. Masz e36 i nie sądzę żeby w tej desce było nie wiadomo co. To tylko bajer ta inspekcja. Może w nowszych modelach coś się dzieje :?: :norty: Ale moje doświadczenie z E30 nakazuję mi w to nie wierzyć :norty:
-
co to oznacza??
Jakoś wątpię w to że silnik mu zgaśnie. Osobiście jeździłem na czerwonej lampce od inspekcji. Prawda jest taka, że jest to tylko zbędny badziew, który się być może sprawdza w zachodnich warunkach :norty:
-
chłodnica e30(1,6) pasuje do e36(1,6)????
Witam. Jeżeli w e36 masz silnik M40 to będzie według mnie na 100% pasować. Możesz się upewnić na http://www.realoem.com/bmw/select.do Pozdro
-
Jaki olej wlac, do tej pory byl syntetyk Castrol edge sport
Jeżeli silnik do tej pory pracował na syntetyku to niech tak pozostanie. Nie kieruj się tym co mówią "fachowcy" bo najchętniej zalali by ci selektola i powiedzieli, że masz drogi olej :norty: Polecam Castrola, silniczek chodzi na nim jak marzenie.
-
Kilka pytań o td, wentylacja ...
Witam. Mam pytanie jak wymienić żarówki w desce rozdzielczej w E34 ?? Jak wyjąć deskę, bo nie chcę czegoś połamać. :norty: Kolejne pytanie, dotyczy wentylacji, po co są dwie gałki od regulacji tamperatury ?? Jakieś strefy czy coś ??? a i jak wygląda wentylacja tyłu ?? Czy jest tylko jedna kratka ta na środku ?? Cały czas leci mi z niej zimne powietrze. Jak włączyć ogrzewanie na tył ??Dodam że mam wersję z klimatyzacją. Wybaczcie te pytania ale w E30 takich bajerów nie ma :norty:
-
Olej do M40.
Nie rozumiem Ciebie,zaprzeczasz sam sobie, najpierw piszesz, że się niezgadzasz z Belgusem :mad2: a później, że syntetyki zrobili po to aby silnik był czysty ??? Więc jak myślisz ?? Skoro syntetyczne oleje wyprodukowano Twoim zdaniem aby silniki były czyste, co po części jest faktem, to dlaczego niezgadzasz się, że mineralny to syf ???? Moim zdaniem nawet Żuk nie zasługuje na mineralny :norty:
-
525td - termostat, mocowanie dyfra, jaki olej w silniku
Dzięki za rady :!: Jak tylko będe miał wolną chwilę to śmigam do kanału :norty:
-
525td - termostat, mocowanie dyfra, jaki olej w silniku
Dzięki za pomoc. Co do oleju, to zamierzam zalać Castrola Magnateca 10W-40 tylko strasznie dużo go wchodzi, koleś w sklepie próbował mi wmusić 7.25 litra oleju !! Ręce opadają.
-
525td - termostat, mocowanie dyfra, jaki olej w silniku
Witam. Kupiłem E34 525td TOURING i mam kilka problemów. Po pierwsze strasznie wolno się nagrzewa, podejrzewam, że to termostat, i tu odrazu pytanie gdzie on się znajduje, jak wygląda jego wymiana i ile mniej więcej kosztuje ?? Drugie pytanie dotyczy chyba dyfra?? a właściwe gumowych poduszek, na których jest on mocowany, myślę, że są one zużyte gdyż przy zmianie biegu i puszczeniiu sprzęgła czuć z tyłu szarpnięcie i słychać puknięcie. Jaki olej proponujecie zalać ?? półsyntetyka ?? A i na koniec czym różni się td od tdsa ???? Wiem, że pewnie wiele tych pytań było ale wybaczcie mi to bo nowy wóz-nowe emocje :norty:
-
Wał napędowy.
Jutro zobaczę co i jak, zdejmę te osłony i przystąpię do działania. Muszę zdjąć cały wał ??? Trochę się tego boję bo krążą pogłoski że później biję czy coś innego niemiłego się dzieję :norty: Dzięki za podpowiedzi. :norty:
-
Wał napędowy.
Już patrzyłem w nim co i jak. Jednak to mi niewiele mówi o ewentualnych kosztach części i o poziomie trudności tej robótki :norty:
-
Wał napędowy.
Witam. Od pewnego czasu męczy mnie czasem takie dziwne pukanie podczas jazdy, :mad2: dźwięk jest pusty (jakby pukać w karton) początkowo myślałem że to wydech, jednak po kilku wizytach w kanale stwierdziłem, że to nie może być on. Spojrzałem na wał jednak niewiele widać gdyż są osłony, (które jutro zdejmę :norty: ) gdy ruszałem nim od strony skrzyni, to zauważyłem, że mniej więcej pośrodku jest jakiś luz. Nie wiem jak wygląda to łączenie wału, i czy powinien się on ruszać w pionie ???? Tam jest jakaś gumowa podpora czy coś ?? Wymieniał to ktoś kiedyś ??? Jeżeli tak to czy ciężko się to robi i jakie szacunkowo są koszty części.
-
Na co zwrócić uwagę przy kupnie TDSa ????
Witam. Mam pytanie skierowane głównie do użytkwników TDSów, zamierzam kupić Bmw 525tds, na co zwrócić szczególną uwagę ?? Nigdy nie miałem kontaktu z diselami więc nie wiem zbytnio na co uważać. Prosiłbym także o opinie jak się sprawują takie silniczki. :norty:
-
Obrotościomierz źle wskazuje
Jak żeś do tego doszedł, że OBROTOMIERZ :norty: źle wskazuje??? Wrażenia słuchowe mogą być często mylne. Czy może podłączyłeś drugi obrotomierz i porównałeś wskazania ??? A i jak się zachowuje gdy wskazuje te 450 obr. ?? Telepie silnikiem ??
-
Mam problem z kasowaniem inspekcji szukam pomocy
Wszystkie wskaźniki są pod kontrolą tej płytki. U mnie nie działał termometr, a kumplowi z koleji nie działał obrotomierz i wskaźnik poziomu paliwa-tak jak Tobie. :norty:
-
Mam problem z kasowaniem inspekcji szukam pomocy
Z obrotomierzem deski chodzą po stówce, bez obrotka gdzieś po 60 złotych i taką właśnie poleciłbym kupić. Możesz kupić za groszę uszkodzoną mechanicznie np. ze zbitą szybą. Wymontujesz płytkę z tej kupionej cykniesz ją do tej swojej deski i będzie git.Tylko najpierw upewnij się czy ta twoja jest walnięta. Powodzenia :norty: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71840552