Treść opublikowana przez maciej_E30
-
Jaki olej bo juz zgłupiałem????
To nie było zwykłe 126p tylko bis, silnik prawie taki sam jak przy CC700 nie brał nawet grama oleju !! :norty: Producent nawet przy nowych uwzględnia pewną normę brania oleju, jednak wątpię czy ktoś kto kupuje nowe BMW chce dolewać olej :duh: Zawsze tak jest, że fabryka zabezpiecza się na wypadek jakieś wpadki, słyszałem, że koleś kupił nowego acorda i dolewał coś koło 1 litra oleju na 10tys. km w serwisie powiedzieli mu że to norma :mrgreen: a moje poczciwe M10 któremu nie długo stuknie 20 lat grama nie łyka. :norty: :dance: :dance:
-
wysoka temperatura silnika na trasie
A po mieście jak jeździsz ?? Jak temperatura wyskoczy za połowe, to leć do chłodnicy i obadaj jaka jest, tylko uważaj żeby się przy tym nie poparzyć :twisted: Od dawna masz takie objawy ?? Ile ma ten olej ?? (czas i przebieg)
-
Jaki olej bo juz zgłupiałem????
Może mi ktoś wytłumaczyć ten mit związany ze zmianą oleju ?? Co się stanie jak zaleje lepszy jakościowo olej ?? Co silnik dostanie niestrawności, czy jak ?? Dla mnie to jest totalna bzdura, najwyżej może schodzić trochę więcej oleju, choć i w to wątpię. Amatorzy minerala powiedzą pewnie, że miałem szczęście, że nie rozpadł mi się silnik. Radykalne zmiany przeprowadzałem już w kilku autach i nic złego się jakoś nie stało. Dobry olej to przede wszystkim lepsze smarowanie, mniejsze opory, zachowanie prawie idealnych właściwości we wszystkich temperaturach. Zalałem malucha (co prawda Bisa) pełnym syntetykiem i co ? Wyciągał 140 km/h i nie brał grama oleju. W M40 w ogóle nie wyobrażam sobie mineralnego oleju, te popychacze :duh:
-
wysoka temperatura silnika na trasie
Problem temperatury przerabiałem już wielokrotnie ale nigdy nie miałem kontaktu z takim problemem jak opisujesz. Ogólnie to wbrew logice, że grzeje się przy wysokich prędkościach a w korkach nie. Tłumaczyć to mogę sobie jedynie wzrostem obrotów silnika współmiernym do wzrostu prędkości. Jednak najpierw sprawdź termostat.
-
Jaki olej bo juz zgłupiałem????
Jeżeli popychacze słychać tak długo, to gorzej chyba być nie może, ja bym zaryzkował zmianę oleju i to jak najprędzej. :norty: Ja od razu zalałem dobry olej i było git. Ogólnie to jest mit, że coś się stanie jak wlejesz lepszy olej. Ja nie wierzę w takie zabobony.
-
Jaki olej bo juz zgłupiałem????
:duh: Zlej to świństwo i pędź zalać jakiegoś pólsyntetyka, Castrola,Mobila czy Shella.
-
Grzejące się M40
Przełom !! Na 99% usunięta usterka. Winowajca :arrow: deska rozdzielcza (dodam tylko,że nie sam wskaźnik bo ów już był wymieniony, tylko ta płytka-moduł) Zapodałem deche od drugiej E30 i jest wreszcie OK :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D A tyle nerwów było, litry płynu chłodzącego :norty: :norty:
-
Grzejące się M40
Nie zauważyłem żadnych reakcji na pobór prądu, ale jutro to sprawdzę jeszcze raz.
-
Grzejące się M40
No kurcze pieczone :twisted: Panowie, może jakieś rady :?: :?: Bo osiwieję za młodu :twisted:
-
Stuki podczas wciskania sprzęgła
Podczas wciskania sprzęgła? Czy może jak wrzucasz bieg ? Jeżeli przy zmianie biegów to stawiam na poduchy dyfra. A jeżeli występuje to przy samym wciskaniu pedału to prawdopodobnie łożysko sprzęgła.
-
Grzejące się M40
Jeżeli chodzi Ci o czujnik temperatury (ten od deski) wkręcany w silnik to jest on nowy :twisted: Zastanawiam się czy to nie czasem coś z deską. Dziś jak zdemontowałęm wiatrak, i odpowietrzałem to termostat puścił, ale temperatura na wskaźniku była już gdzieś pomiędzy połową a 3/4. Ogólnie nie wiem po jakiego czorta do tej chłodnicy dochodzą trzy węże ? No co to może być z tym badziewiem ? Zastanawiem się nad sprzedażą tego złoma bo już mi sił brak, wszystko nowe i ciągle źle.
-
Grzejące się M40
Panowie nowy termostat i dalej to samo !! Wskaźnik temperatury wciąż przekracza pion. - Chłodnica jest drożna - Pompa jest nowa Może jest wciąż bydle zapowietrzone ???? Chociaż z ogrzewania leci wrzące powietrze. Jeżeli ktoś wie jak dobrze odpowietrzyć ten złom to proszę o rady. Odpowietrzałem na otwartym ogrzewaniu, obydwoma odpowietrznikami. Zaczynam myśleć, że to może być coś w desce skopane. Jutro ją chyba wymienie, bo mam zapasową w garażu :norty: Ogólnie to już nie mam siły na to badziewie, silnik chodzi idealnie, zbiera się dobrze, ma ładny dźwięk a tu niby ma grubo ponad 90 stopni, jakoś w to wątpię. Pomocy :cry:
-
Żarówka podświetlenia wskaźników
Dostaniesz w każdym pożądnym sklepie motoryzacyjnym. Najlepiej zabierz starą oprawkę na wzór. Nie dawno kupowałem takie żarówki i kosztowały coś koło 2 złotych.
-
316i padnieta pompa wody?
Nie polecam używanej pompy wody, ten element powinien być pewny w 100% Pomieszanie płynów nie powinno spowodować niczego złego, wszystkie płyny są na bazie glikoli. Sam mam dwa zmieszane płyny i w teście mrozowym wypadają świetnie :cool2: Rapid ciekawa informacja z tym otworkiem, zastanawiałem się gdy montowałem sobie nową pompę po co w niej taki otworek :lol: a tu się okazuje, że ma on konkretne, określone zadanie :norty:
-
316i padnieta pompa wody?
Rapid, Piorun :?: :?: :shock: :norty: Ja sobie czasem przypominam czasy gdy walczyłem z 126 Bisem i jego układem chłodzącym, z chłodnicą z tyłu :lol: Taki mały OT :norty: Znajomy kilka lat temu kupił transportera. Podniecony postanowił wymienić pasek rozrządu, oddał więc auto w ręce prawdziwego fachury, znawcy VW :norty: Ten sumiennie wymienił owy pasek, jednak zapomniał wspomnieć memu znajomemu, że pasek ten napędza także pompe wody, którą wypadało by wymienić (taki wynalazek :norty: ) no ale po co ponosić dodatkowe koszty i brudzić ręce :norty: I tak transporterek sobie śmigał na nowiutkim paseczku pachnącym świeżutką gumą :norty: a jego właściciel z uśmiechem od ucha do ucha,że nic go nie zaskoczy :twisted: Aż tu nagle pumpka odmówiłą posłuszeństwa, zatarła się, paseczek nie wytrzymał i bum :twisted2: Zerwany pasek rozrządu :arrow: wszyscy wiemy co oznacza Tak więc jeżeli ktoś ma taki wynalazek, że pompa wody jest napędzana paskiem rozrządu to radzę ja zawsze wymieniać razem z paskiem.
-
316i padnieta pompa wody?
Co ma wspólnego przy M40 pasek rozrządu z pompą wody :?: :?: Bo jakoś nie widzę żadnego pokrewieństwa :twisted: Przecież pompa wody jest napędzana zwykłym paskiem klinowym, a nie paskiem rozrządu. :norty:
-
Grzejące się M40
Dzięki,za informacje. Z tego wynika, że mój termostat jest do kitu. Szkoda, że jutro motoryzacyjny jest zamknięty :norty: Sklepy z częściami powinny być czynne 24h 7 dni w tygodniu :norty:
-
Grzejące się M40
Nie nafty :naughty: Tylko glikolu :dance: :norty: :norty: :norty: Ty mądralo, lepiej weź i zobacz jaką temperature ma u Ciebie ten dolny gruby wąż po jeździe. :wink:
-
Grzejące się M40
No piję go ostro :norty: Zlewam go do miski ale zawszę są jakieś straty :twisted: A odpowietrzanie w sumie nie jest takie tragiczne samo w sobie ale dochodzą znów straty tego smacznego płynu :lol: no i jeszcze ten badziewny plastikowy odpowietrznik :norty:
-
Grzejące się M40
Zapomniałem napisać, że chłodnice już też miałem wywaloną :norty: Na szczęście nie widać na niej żadnej ingerencji osób trzecich :P Jak już wyjmę termostat to wstawię od razu nowy, bo nie mam zamiaru tysiąc razy odpowietrzać układ. W motoryzacyjnym chyba myślą, że piję ten płyn chłodzący :norty:
-
Grzejące się M40
Do chłodnicy leje normalny płyn chłodniczy, nie koncentrat. Chłodnica :?: :roll: może być przytkana ?? Ale i tak stawiam na to, że wcisneli mi trefny termostat :evil: Zauważyłem, że po jeździe dolny wąż był zimny, jednak po pewnym czasie, gdy silnik oddał termostatowi więcej ciepła, ten lekko popuścił w rezultacie czego wąż zrobił się ciepławy.
-
Grzejące się M40
Weź mnie nie strasz :norty: Co mogę mieć niby zapchane :?: :?: Albo wywale w ogóle termostat i zobacze jak się będzie zachowywał.
-
Grzejące się M40
Zrobił bym to ale szczerze mówiąc jużmi się nie chce. Nawet jak go zagotuje to nie stwierdze dokładnej temperatury otwarcia :evil: a robota ta sama jak bym wymienił gada :twisted: Najgorsze jest to upuszczanie płynu chłodzącego bo zawsze są straty :evil: Czyli ten dolny gruby wąż na pewno powinien być ciepły jak silnik jest rozgrzany :?:
-
Grzejące się M40
No jest zimny właściwie cały czas, ale kurde nowy termostat i zepsuty :mad2: W poniedziałek pojade chyba po nowy i znowu to odpowietrzanie :evil:
-
Grzejące się M40
Witam. Mam problem z silnikiem M40, już od prawie roku z tym walczę :evil: Termostat dałem nowy,było dalej to samo więc wymieniłem czujnik temperatury bo nie dowierzałem w temperature. Temperatura nie jest bardzo wysoka, rośnie gdzieś o kreske grubości wskazówki od pionu, w porywach trochę więcej. Wiskoza jest sprawdzona, wkładałem już inną ale nie dawało to efektu. Podejrzewam, że termostat, który wsadziłem jest walnięty albo ma wyższą temperature otwarcia. Zapomniałem, pompa wody jest też nowa razem z paskiem :norty: Teraz moje pytanie czy ktoś z Was miał wadliwy nowy termostat ?? A i objaw jest jeszcze taki, że silnik ma ponad 90 stopni a dolny gruby wąż jest lodowaty !!! Czy on nie powinien być gorący ?? Proszę o pomoc bo już nie mogę wytrzymać. Chce kupić nowy termostat ale nie wiem czy to ma sens :?: