Treść opublikowana przez xsilver
-
przekażnik wycieraczek
jeden jest od absu - jezeli masz abs ... dugi to modul komfortu - w srodku znajduje sie ok 20 przekaznikow - jeden z nich jest od wycieraczek - najlepiej przeczysc delikatnie wszystkie - u mnie wine ponosil nie przekaznik tylko to ze modol nie laczyl dokladnie z gniazdem - podgiolem styki w module i smiga
-
lekko zciąga moje autko w lewo
sprawdzales czy nie trzyma ktorys hamulec ? czy opony sa dobre , wahacze proste , silentblocki nie wybite ... widzialaklem samochody po takich dzwonach ze nie bylo widac ze to samochod , a pozniej jezdzily prosto - wszystko zalezy od tego w jaki sposob samochod zostal naprawiony ...
-
czy tu przypadkiem czegos nie brakuje ??
przekazniki chyba nie sa opisane ... wedlug moich informacji ten ktorego ci brakuje to - Head and fog-light cleaning module chociaz sporo zalezy od wyposazenia i roku produkcji
-
ABS nie działa
u mnie abs dziala perfekcyjnie - lapie wtedy kiedy trzeba ... moze ingerowac za wczesnie gdy - masz lyse opony , opony sa za waskie , zuzyte sa amortyzatory ... co do tego wylaczaia - podjedz na komputer - moze pokaze ktory czujnik go boli , albo co mu dolega ...
-
Kilka drobnych usterek, jak się za nie zabrać?
tak - jest tolerancja - ale 5mm to duzo !
-
Jakie oldschool'owe do E32 ?
poza oryginalami to ciezko cos dobrac ... moze cos takiego - http://www.allegro.pl/item188900574_perfekcyjne_brzmienie_niezawodne_nakamichi_cd_300.html
-
Kilka drobnych usterek, jak się za nie zabrać?
1- moz byc nieszczelnosc miedzy zbiorniczkiem wyrownawczym a chlodnica - tam jest oring - wymien go - przy okzaji sprawdz czy zbiornik jest caly 2- kup sprawna uzywana skrzynie 3- 5mm ponad max :shock: co to za mechanik - zmien mechanika i odeslij przez bagnet do stanu ( najlepiej wezyk i duza strzykawka )
-
Nie wraca pedał od gazu co sie porobilo ??
moze masz uszkodzony mechanizm "pedala" gazu - mogl sie zabrudzic np piaskiem z butow i sie zacina - sciagnij jego oslone ( pod kolumna kierownicza + wd40 w dłon i do dziela ... albo lina gazu sie zaciera
-
Jak oszukać CC że ma sprawną żarówkę??
w elegancki - taki ze nic nie bedzie widac ... mozna tez przeprogramowac kosc zegarow i wywalic z niej komunikaty od swiatel i nie beda sie wyswietlac bledy ... o module od swiatel slyszalem od elektronika zajmujacego sie bmw - ale tego nie robilem bo po co
-
Jak oszukać CC że ma sprawną żarówkę??
kwota to ok 150zł... opornik mozna w bardzo elegancki sposob wstawic w modoł CCM - i koszt bedzie kilkadziesiat groszy - i mozna to zrobic samemu
-
Blacharska kosmetyka
moze jest za niska tepmeratura - moze ciekly azot - ok -170 st na koncu dyszy - zeby lakier nie popkal to mozna z dalsza - mam jakis stary blotnik z bmw - trzeba to wytestowac
-
Oświetlenie
chyba jeszcze moduł komfortu pod tylna kanapa - odpowiada za czasowe wylaczanie oswietlnia wewnetrznego - ale moge sie mylic
-
299960 -stan licznika
ten mankament byl w modelach do konca 88 roku - pozniej go usunieto - slepa galaz ewolucji :wink:
-
299960 -stan licznika
tu jest wszystko opisane http://bmwe32.masscom.net/johan/299960/299960.html nie trzeba wymieniac licznika - ale oczywiscie mozna - bo licznik mozna kupic za dobre pieniadze
-
299960 -stan licznika
na tej stronie jest wszystko opisane krok po kroku moj kolega w 730 mial ten sam objaw - skonczylo sie to zakatowaniem silika - jechal i urwal sie pasek od pompy wodnej - jako ze liczniki nie dzialaly to o tym nie wiedzial - i wykonczyl silnik ( a mial naprawde ladna 730 - kolega tez z krakowa :wink: )
-
Jak oszukać CC że ma sprawną żarówkę??
ok 30 ohm - ale mozesz kupic kilka i ( np 10 , 30 , 50 , 100 ohm ) zeby nie latac kilka razy do sklepu
-
Czy idie zmienić jezyk w e38
a skad wiesz jakiego ma weżyka ?? :lol: :lol: macie jakies blizsze znajomosci ... :wink:
-
Co sądzicie o tym zestawi?
wyglada nawet fajnie - ale jakos nie mam przekonania do tych scyzorykow - mam wrazenie ze sie to zaraz rozleci ...
-
mam problem ! troche duzy problem !
spoczko :mrgreen: dla wyjasnienia napisze ze 750 e32 wychodzily tylko z automatyczna skrzynia biegow - wiec o kole dwumasowym nie moze byc mowy
-
Jak oszukać CC że ma sprawną żarówkę??
jaka zarowke chcesz ominac ? i w czym problem - masz dobra zarowke ( swiecaca ) a pokazuje blad ?
-
mam problem ! troche duzy problem !
widziales kiedys w 750 kolo dwumasowe - jak nie wiesz co piszesz to nie pisz :wink: takie pukanie jest ciezkie do zdiagnozowania - to moze polowa rzeczy pukac w silniku ( zawor , walek , popychacz ...) , moga tez pukac na elektrozawory ogrzewania ... skrzynia moze pukac ...
-
Czy idie zmienić jezyk w e38
nie - jeżyka na weżyka :lol: :P :twisted2:
-
SWAP silnika m73
za duzo roboty zeby zalozyc m73 do e32 ... a efekt moim zdaniem nie bedzie az tak porazajacy zey zrekompensowac ogrom wlozonej pracy i pieniedzy ... najgorsza bedzie elektronika - trzeba przelozyc cala instalacje silnika i skrzyni biegow i polaczyc z instalacja samochodu ... przerobic uklad przeniesienai napedy itp itd
-
Automat TDS problem 2->3 bieg
w warsztacie napewno sie nie zamknie w 1000zł - bo ok 450 zł uszczelki , 10 litrow oleju , filtr uszczelka + jakies czesci ... gdyby to robic samemu - to mozna to zrobic po kosztach , ale w warsztacie sa na to marne szanse
-
regulator ciśnienia paliwa
:shock: ale kombinujesz !!!!!!!! to bzdura jakas ... wrost mocy bedziesz mial o 2 konie i tak tego nie zauwazysz ...