Skocz do zawartości

xsilver

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez xsilver

  1. ja mam jeszcze cos lepszego - SIRIO AS100 ... tez mialem dylemal - floruda. wilson itp - ale jak porownalem jakosc , przemyslalem wszystko , to wypralem as100 - swietna jakosc , bardzo mocny magnes ( jechalem z nia na klapie 220 - na niemieckiej autostradzie :wink: ) , ma rozbieralny srobek - wiec mozna np zmienic kabel , cos przelutowac itp. co do zasiegu - as100 na klapie ma minimalnie lapszy zasieg niz florida na dachu - testowalem sam ... a jak bedzie potrzeba jeszcze lepszy to zawsze mozna ja wystawic na dach
  2. wklady chyba pasuja ale jest inaczej zestrojony amortyzator - wynika to z roznicy w masie
  3. widac golym okiem ze przeróbka została dokonana w poważnym zakładzie tuningowym :mrgreen:
  4. ja zaobserwowałem - wszystko zalezy ile te wycieraczki maja od produkcji - kiedys kupiłem boscha - byly super - guma miekka - zbieraly idealnie , za pol roku kupilem w tym samym sklepie boscha - i byly kicha -guma twarda , odrazu po zalozeniu nie zbieraly idealnie , a po 2 mies zaczely mazac ... teraz zmianilem same gumki - na gumki MOTGUM - sa miekkie i zbieraja idealnie
  5. na oryginalnych kołpakach nie wygląda żle... ale bez kołpaków bedzie chyba gorzej...
  6. ja wyglada - porazkowo raczej wyglada...
  7. filmik stary ale jary - do konca nie wiadomo co i jak ... [...] -> kocham motory :mrgreen:
  8. 190 tys i kierownica owinieta izolaca - to ciekawe - ja mam 240tys i kierownica jest w bdb stanie ... mialem 750 z przebiegiem chyba 350tys i kiera byla w db stanie - jeszcze przynajmniej 100tys by wytrzymala bez tasmy izolacyjnej :wink: jak cos zegota w osprzecie to nie jest zle ( moze np rolka napinacza , pompa wspomagania ) , ale jak to cos w silniku to cena w dól o koszt zakupu nowego silnika ... napewno ma zmieniony przedni zderzak...
  9. mam antene sirio as100 + oryginalna gumowa nakladka na magnes .. nakladka nigy nie bedzie czysta , zawsze cos pod nia sie dostanie - rysowanie lakiery jest nieuniknione ... jedyne rozwiazanie to naklejenie kawalka foli na karosrie w miejscu gdzie bedziemy przyklejac magnes - to chyba najlepsze wyjscie
  10. xsilver odpowiedział(a) na Bayu temat w E38
    faktycznie zapomnialem o tym... silnik posiada dwa fabryczne miejsca obsadzenia rozrusznika - z lewej lub prawej strony - z jednej strony jest rozrusznik , drugie jest zaslepione )( chyba jest taki odlew ) ... wiec zeby przelozyc rozrusznik bedziesz musial wyciac otwor z prawej strony a ten z lewej zaslepic czyms .
  11. xsilver odpowiedział(a) na dziku750IL temat w E32
    zalezy do kogo... jedni maja takie szczescie ze ich zatrzymuja raz na tydzien inni ( tak jak np ja jezdza 5 lat i ani razu mnie nie zatrzymali w beemce - moze za szybko jeżdże :wink: ) , albo myślą - co sie będziemy z dresem użerać .. ogolnie - jeżeli zrobisz to z głową - przypylisz je lekko , zeby byly delikatnie czerwone , ale zeby swieciły na kolor zbilozny do pomaranczowego , to moze nie bedzie żle...
  12. xsilver odpowiedział(a) na lukaszra temat w E32
    z tego co ja slyszalem to nie pasuje - ale nie jestem pewien bosh ma ta zalete ze ma metalowy odblysnik - na standardowych zarowkach jest lepszy od platikowego helli
  13. BRAWO !!! nie ma sie co zastanawiąc - zostałęs oszukanu - nie ma sie co zastanawiac ... znam speców od skrzyn automatycznych - i niwiele sie oni roznia od opisanych przez Ciebie - czuja sie jak bogowie na zmieni , robia z wszystkiego tajemnice , partola jak sie da i biora zato taka kase ze ... rozumiem - wykonuje swoja prace dobrze , skrzynie robia potem duzy przebieg - normalne ze chce godziwej zaplaty ... ale za coś takiego bym takiego matoła chyba rostrzasnął tą skrzynią
  14. nie piszcie bez sensu ... jak sie chcecie dowiedzieć co i jak to zgłoście swą kandydaturę ( cw , list motywacyjny itp ) wydaje mi sie że pomysł z szukaniem na forum jest świetny - jest tu mase osób znających sie na samochodach ( nie tylko na BMW ) i kochających ta marke - a uczenie kogoś od zera może być ciężką sprawą : - lekcja 1 - co to jest samochód , jak go rozpoznać , jak sie zachowywać w obecności samochodu , jak ... :wink: :mrgreen: :wink: PS . gdyby nie to że studiuje to bym się zgłosił :mrgreen: bo już jeden kolega z forum BMW tam pracuję - pozdrowienia Marcin :mrgreen:
  15. xsilver odpowiedział(a) na dziku750IL temat w E32
    te drugie juz predzej - ale ktos z forum je kupil i pisal ze sa marnie wykonane - nie mogl ich do samochodu dopasowac ( odstawaly , jakies szpary byly ) - wiec ja bym tego nie kupil - juz nie mowiac o tym ze zadne mi sie nie podobaja... jedyne co wchodzi w gre i pasuje de32 wedlug mnie to czerwone kierunki - ale wiadomo ze takich nie ma w orginale i zostaje tylko wersja SPRAY MOTIP :wink:
  16. xsilver odpowiedział(a) na Bayu temat w E38
    silnik chyba ogolnie jest ten sam - wydaje mi sie ze moze miec inne kolektory wydechowe i rozrusznik - wynika to z ustawienia kierownicy z dupy strony :wink: kolega ma 530 v8 z angli i silnik na oko wyglada identycznie...
  17. xsilver odpowiedział(a) na sebor temat w E38
    nie ma vanosa :wink: nagly przyrost mocy ( jak to nazywasz ) wynika z charakterystyki prcy sielnika - przy tych 3,5tys obr silnik budzi sie do życia :mrgreen:
  18. do e32 Bentley , spakowany , wersja w wordzie ma 120MB ...
  19. xsilver odpowiedział(a) na xsilver temat w E32
    niestety - moje PW nie działa - nie wysyła mi wiadomości... wiec zadzwonie do Ciebie ( mam numer :mrgreen: ) jeżeli nie masz nic przeciwko ...
  20. xsilver odpowiedział(a) na Gogsu temat w E34
    z doświadczenia - nie polecam wyciecaia całych katalizatorów i wstawienia rur w m60 - powoduje to znaczne zmniejszenie pojemności wydechu... trzeba tez jakos obsadzic gniazdo sondy w tej rurce... lepiej zostawić obudowy katalizatorów razem z sadami , a usunąć wkład katalizatora - pojemność wydechu zmienia sie minimalnie , puszka rozprężna zostaje , nie trzeba na nowo obsadzać sondy ... po takim zabiegu - spalanie nie wzrasta , sondy pracują , glosnosc wydechu prawie sie nie zmienia ( jest minimalnie bradziej basowy dzwiek ) , moc/moment -nie widać zbytniej różnicy , silnik minimalnie szybciej wchodzi na obroty ...
  21. xsilver odpowiedział(a) na bmw_mania temat w E38
    to wcale nie jest takie proste jakby sie moglo wydawac ... poszukaj na necie tematów o obsłudze asb ( np na naszym forum - bylo tego kupe) nie ma sie co śmiać panowie - nie kazdy sie zna na samochodach i nie każdy wie o co w automacie chodzi... w USA nie wiedza jak sie jezdzi manualami , a w polsce nie wiemy jak automatami ( nie wszyscy oczywiscie :wink: )
  22. szukam Bentley service manual e32 do sciagniecia z sieci - na forum sa linki , ale niestety one nie dzialaja... ktokolwiek widział , ktokolwiek wie :wink:
  23. sciagnij sobie manuala - Bentley BMW 7 Service manual - link byl wielokrotnie na forum - tam sa min wszystkie schematy elektryczne ( a jest ich nie mało ...)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.