Treść opublikowana przez ar_w
-
Bmw E39 530d nie odpala
przelewa ktorys wtryskiwacz
-
Podnoszący się przód podczas skrętu.
Raczej różnice miekka guma w zimówkach vs. twarda w letnich. Ja mam to samo, na zimowkach lepiej mi sie prowadzi po miescie, ale w trasie sa glosne i przy wiekszych predkosciach troche pływają. Letnie sa czule na nierownosci asflaltu ale sztywniejsza na trasie i cichsza. A co do podnoszenia to nie zwracalem na to uwagi, bo nigdy nie krece w miejscu. Szkoda opon, przekładni, pompy wspomagania. Choc z ciekawosci sprawdzę jutro
-
[E39] 530d reset wtrysków pytanie
tego sie nie da sklasyfikowac na wady i zalety. Po prostu, jak robiles cos z wtryskami, to powinno sie zrobić reset, tak samo jak po czyszczeniu wtryskow preparatem, to po wyjechaniu zbiornika paliwa z dodatkiem tego preparatu nalezy rowniez zrobić reset. Z uruchomieniem resetu jest bez znaczenia, ja robilem na wlaczonym silniku
-
Poszukiwany fachowiec e39 530d nieustanny brak mocy
chytry traci dwa razy. Zawsze sie to powiedzenie sprawdza. Kupiłeś chinola, teraz dajesz starą do regeneracji, czyli już byś miał nową pompkę gdybyś nie zdziwiał. Ale spokojna glowa, niedługo i tak ją kupisz :D Pozdro
-
Instrukcja ze zdjęciami jak zaślepić EGR monetą 3.0d
Dziurka nie pomoze i blad bedzie wywalało, bo przeplywka na wolnych mierzy zupelnie inne wartosci niż oczekuje ECU. No i z tym błedem EGR moze przechodzic w jakąś awaryjną mapę, co mnie zawsze dziwilo dlaczego po kilku mocniejszych depnięciach silnik jest jakiś słabszy. Nie wiem jak to kolega bobas przyobserwowal, ale z zaslepionym EGR pali więcej
-
pisk sprzegla 525d e39 2000rok
jak sciagniesz skrzynie bedziesz widział tę łapę
-
KOLEKTOR POWIETRZA 530d po lifcie
wg VIN-u masz te klapki nieszczęsne. Radze zdjać kolektor, sprawdzic czy faktycznie są i bezwzglednie je usunąć. Pozdro PS. Radzę ściągnąć informacje, czy byla jakas awaria, kopcilo auto, itp :)
-
Poszukiwany fachowiec e39 530d nieustanny brak mocy
miedziowy stosuje sie tam, gdzie panuje wysoka temp. i tu sprawdzi sie bdb. Ja mam rowniez Ti Automotive, chodzi poprawnie, choć Made in Poland daje wątpliwości.
-
Poszukiwany fachowiec e39 530d nieustanny brak mocy
zmień sobie elektrozaworek od turbo, wymień profilaktyzcnie węzyki podcisnieniowe bo w tym wieku już są sparciałe i najlepiej jakbyś sobie przesmarował cięgno turbinki smarem miedziowym. Magiczne 3000obr zniknie
-
KOLEKTOR POWIETRZA 530d po lifcie
Takie przygody jak Twoje, to żadne przygody :) ot po prostu zaniedbanie. Poza tym, pierwsze słysze, że przed-liftowe wersje były z 2.5d M57. Z którego m-ca produkcji masz autko? Co do klapek - wystarczy spojrzeć z prawej strony kolektora, czy ma instalację podciśnieniową do tych klapek. Możesz też wpisać nr VIN do realoem.com/bmw, odnaleźć kolektor i zobaczyć czy widnieją numery seryjne przy schemacie z inst. klapkami
-
525d M57 przerywa, dlawi sie po odjeciu gazu - o co chodzi?
Pompe bym zostawil na koncu. Pompy w M57 sa bardzo trwałe i praktycznie ulegają tylko rozszczelnieniu, gdy sa eksploatowane w ciezkich warunkach. Nowe uszczelnienia i pompa śmiga dalej, ale to daje znak w postaci widocznego wycieku, a i tak pracuje normalnie. Mi to wyglada ewidentnie na problem z elektroniką i układ wtryskowy bym narazie zostawił
-
pisk sprzegla 525d e39 2000rok
tez mialem takie podejscie i jak dotąd wymienilem juz chyba pól samochodu, a i tak to ch**owo wspolpracuje wszystko :| Jak wymienie silnik i karoserie to bedzie inne auto :D Powyzszym wrzuciłem w glowie na luz i jezdzę.
-
e39 525d M57 kopci, bierze olej, turbo czy tłok?
Ja tam wierze, rowniez mialem nieprzyjemne przejscia z mobilem. Kupilem Mobil S Syst 5W30 (coś takiego), bo rekomendowane do M57. Po zalaniu silnik na zimno mial problemy z cisnieniem oleju do tego stopnia, że obroty początkowo nie mogly sie ustabilizować. Co za g*wno sobie pomyslalem i zalałem z powrotem 0W30 Castrola EDGE i jak ręką odjął. Do 260tyś jezdzil na Castrolu SLX 0W30 Jedyny plus Mobila, to silnik bardzo cichutko i miekko pracowal, na Castrolu niestety klepie twardo i dość wyraźnie, ale cyrki po starcie zimnego silnika byly nie do przyjęcia.
-
E39 530d problem z odpalaniem
a przedtem miales jakies objawy? Powinien cięzej odpalać (dluzej krecić) na ciepłym, na zimnym normalnie.
-
525d M57 przerywa, dlawi sie po odjeciu gazu - o co chodzi?
INPA to najpopularniejszy diagnostyczny soft BMW. KTS nie znam
-
e39 525d M57 kopci, bierze olej, turbo czy tłok?
jak czytam koleją fuszerkę pałki to mnie telepie. Pałka powinien dostać po mordzie i to z pełnym impetem. Facet ma tupet w ten sposób kantować ludzi i aż mnie dziwi, że nikt nie wyciagnal konsekwencji. Co on wyglada jak goryl, ze sie go boją, czy jak? Ja miałem podobne przejścia z wieś(niakiem) na szczecińskiej w krakowie. Mialem w planach troszke obciążyć mu lekkie życie, ale pomyslalem, ze sie jezscze przyda. I przydał sie, bo ma sporo przydatnego szrotu, ale serwisować już nigdy tam nie bede.
-
Poszukiwany fachowiec e39 530d nieustanny brak mocy
ja bym nie bral ,bo nie masz pewnosci, czy nie byla zalozona i coś z nią nie było złego... Takie rzeczy to tylko w hurtowni, było zapytać maćka z gorzowa, baner masz w nagłówku strony, to byś miał pompe pewną, relatywnie tanią i bez zadnego problemu przy ewentualnej reklamacji
-
Jakie klocki i tarcze do E39?jakie firmy wybrac?
Prawda to, że trzeba zacisk dokrecać dopiero _PO_ założeniu tarczy + koła i na koncu pokręcić kołem, dopiero wtedy dociskamy zacisk hamulca?
-
Poszukiwany fachowiec e39 530d nieustanny brak mocy
Jesli schodzi cisnienie do 3.1, to ta pompka już daje znać, że chce się pożegnać. Niedługo bezdie miał tak, ze wkreci silnik tylko do 3000obr i dalej nie pojdzie, a na sam koniec znaku śmierci - nie odpali silnika. Polska wersja Pierburga to Ti Automotive (w hurtowniach po 500-600zł) i wlasciwie to oni te pompy produkują
-
Poszukiwany fachowiec e39 530d nieustanny brak mocy
po operacji usuniecia katów zobaczysz spadek nadmiernego spalania ;) Po wymianie pompki gwarantuje moc pow. 3tyś obr. o ile w nowej pompce nie spadnie cisnienie ponizej 3.5bar przy pelnym obciazeniu. Więc tylko pierburg
-
525d M57 przerywa, dlawi sie po odjeciu gazu - o co chodzi?
przypadek kliniczny :norty: masz. pojecia nie mam, aczkolwiek ciekawa usterka jeszcze dotąd nie spotkana. Zobacz co pokazuje INPA może najpierw. Może czujnik wału korbowego nawala
-
pisk sprzegla 525d e39 2000rok
wysprzęglik piszczy (lub siłownik nazwają)
-
e39 525d M57 kopci, bierze olej, turbo czy tłok?
Przy EGR mniej pali, silnik ciszej (bardziej miękko) pracuje na wolnych, nie kopci jak dasz nagle gaz do oporu, turbo jest mniej obciazane (po odpuszczeniu gazu otwiera sie EGR i upuszcza cisnienie spalin), ale jest bardziej mułowata z dołu i silnik ma małego laga w reakcji na wcisniecie gazu. Coś za coś.
-
e39 525d M57 kopci, bierze olej, turbo czy tłok?
Jak juz jezdzisz na semisyntetic to już jezdzij. Fakt, ze turbo jest gorzej smarowane i zawory beda mialy troche ciezsze zycie, ale jezdza na polsyntentyku w M57 i nic sie niepokojacego nie dzieje. Co do EGR. Może sie zaciał - zdejmij najpierw wezyk podcisnienia z niego i sprawdz palcem czy śsie ;) Jesli nie śsie, to musisz dostac się do elektrozaworka, ale niestety trzeba ściagać kolektor dolotowy bo zaworek jest pod nim. Jak juz sie tam dostaneisz to sciagasz wężyk przed elektrozaworkiem i odpalasz silnik i sprawdzasz czy ciągnie. Bierzesz elektrozaworek do rąk, podajesz mu z zasilacza 12V, bądz akumulatora napiecie i sprawdzasz czy reaguje - jak nie reaguje, to wymieniasz elektrozaworek, jak reaguje, to coś z elektryką do elektrozaworka (może kabel przecięty). Silnik mozesz odpalić ze zdjetym koletorem, tylko uwazaj, zeby nic do glowicy sie nie dostalo, rure spalinową EGR mozesz zasłonić papierem, bo bedzie pierdziało ostro. EGR zawsze sie otwiera i to dość znacznie na wolnych obrotach. PS. motodoktor'a zostaw dla zajechanych silników
-
525d M57 przerywa, dlawi sie po odjeciu gazu - o co chodzi?
A gdy sie dławi i wcisniesz sprzeglo to co sie dzieje z motorem? Jeszcze ciekawi mnie jak dociagniesz w miejscu na luzie do 3000rpm i bedziesz odejmowal gaz tak zeby schodzil powoli do 1500, to masz jakies niepokojące wibracje od silnika, cokolwiek? Mi to raczej wyglada na coś z przeniesieniem napędu. Może łożysko wałka IV biegu sie konczy? (rozumiem, ze manualna skrzynia?) Masz jakieś buczenie, rzężenie gdy wcisniesz nawet lekko gaz na IV?