Treść opublikowana przez ziomekthx
-
320d lusterko wsteczne nie przyciemnia się podczas jazdy
Według mnie podłaczyłes lusterko do tego co nie trzeba, musi byc podpięte do właściwego przewodu a nie do najbliższego kabelka. To ze teraz sie ściemnia znaczy tylko tyle ze działa ale nie wtedy kiedy musi. Gdybyś je podłaczył pod np radio to ściemniałoby się gdybyś wł radio. Musisz sie dowiedzieć do czego musi być ono podłączone a wtedy bedzie działało tak jak należy.
-
318i akumulator padl nie mozna dostac sie do samochodu
A to kluczykiem nie mozesz otworzyć drzwi ?
-
323i Głuchy dzwiek z tylu auta
przyczyn moze byc kilka. tak jak koledzy pisza również dobrze moze sie okazac ze padł łacznik elastyczny wału lub jakaś półoś. Co do swistu mozesz tez sprawdzić czy nie przepalił Ci sie łącznik elastyczny wydechu
-
320d "zaślepka"wlewu paliwa
Nie wiem jak jest u was ale w sedanie po pociągnięciu tej linki nie otwiera sie wlew tzn nie odskakuje klapka tylko cofnie sie mechanizm zapobiegajacy otwarciu sie tej klapki po czym mozna ja otworzyć recznie.
-
320d buczenie klimatronika?
Tez tak mam i prawdopodobnie tak ma być, ktoś pisał już o tym na forum ze jest to jakiś mechanizm który chłodzi własnie klimatronik i wyłącza sie po ok 5 min
-
330d ringi a zderzak przedni
kolego wystarczy jak ten metalowy drucik wsuniesz w ta kostkę od postojowych świateł ja nic nie izolowałem i jest ok. Przetwornice mam umieszczone nad lampa pod ta metalowa belka i jest ok
-
330d ringi a zderzak przedni
Jeśli nie chcesz żeby ringi zapalały się przy otwieraniu to wypinasz wtyczkę z postojówek i wpinasz tam wtyczkę z ringów nic więcej
-
330d ringi a zderzak przedni
zeby podłączyc same ringo do postojówek nie musisz tego robic to co koles z filmiku. Ale jesli chcesz taki bajer ze podczas otwierania auta zapalą Ci sie ringi to podepnij sie według tego schematu http://img135.imageshack.us/i/schematz.jpg/ Wpinasz sie tylko w plusowy (+) przewód i do tego potrzebujesz 2 diody takie jak na schemacie i musisz je przylutowac w odpowiednim kierunku. Czyli takim zeby przepuszczała prad w strone swiateł a nie odwrotnie bo w przeciwnym razie gdy zapalisz postojówki zapali Ci sie tez oswietlenie wnętrza
-
ringi ccfl - zalozone- fotka jak wyszlo
Kolego strone wczesniej wszystko jest napisane jak to podłaczyć. sprawdz i bedziesz wszystko wiedział jest nawet schemas z opisanymi diodami wiec bedziesz wiedział jakie maja być. A diody kupisz na allegro. http://moto.allegro.pl/item1003089327_lispol_dioda_prostownicza_1n4007_100szt.html
-
330d ringi a zderzak przedni
jesli to właśnie te kupiłeś to widać znaczna różnice miedzy ringami. Te na pewno są do compacta. Musisz je wymienić
-
330d ringi a zderzak przedni
Jesteś pewien ze dał Ci złe ringi ? U mnie jest dokładnie przykleiłem go dokładnie na tych samych metolowych blaszkach i wisi on w powietrzu. Do tego jest ton spiety tymi plastikowymi spinkami
-
330d ringi a zderzak przedni
Powiem Ci zebys lepiej ie przyklejał ringów na te przylepce co masz w zestawie bo w razie gdybys musiał odkleić to odkleisz z kawałkiem lustra. Kup sobie przezroczysty poxipol i bedzie ok
-
330d ringi a zderzak przedni
Dokładnie sa 4 śruby 2 u góry kolejna jest za lampa na dole centralnie tak na srodku a czwarta jest miedzy lampa a merkami maski, Ciezko bedziesz miał ja odkrecic jesli nie bedziesz miał przedłużanego klucza.
-
320i-Dziwny odgłos spod maski.
:nienie: kolego My mamy po lewej
-
330d ringi a zderzak przedni
musisz odkrecic cała lampe bo od tej brewki ida 2 zaczepy które sa pokazane na rysunku który wysłałem predzej + 2 zaczepy w miejscu gdzie wychodzi dysza - do odczepienia tylko gdy masz odkręcona lampe
-
330d ringi a zderzak przedni
Kolego nie trzeba ściągać zderzaka. To co Ci trzyma ta brewke to zatrzaski które ja trzymaja w miejscu gdzie wychodzi dysza. Ci co piszą ze wychodzi im ta brewka tak po prostu musza je miec połamane albo nie maja spryskiwaczy. http://www.realoem.com/bmw/diagrams/d/g/203.png moze to coś Ci pomoże, akutat tu nie widac tego o czym pisze. Musisz tez wyjac kierunkowskaz bo pod nim tez jest miejsce w którym trzyma ta dolna brewka. Jak wykrecisz cała lampe bedziesz wiedział o jakie zatrzaski mi chodzi. Tu masz link do tego jak sciagnac ta dolna brewke w której nie ma spryskiwaczy nie tych zatrzasków o których pisze. Oczywiście dysze musisz wyciągnąć
-
ringi ccfl - zalozone- fotka jak wyszlo
Tak jak mówiłes CCFL sa najlepsze , żadnych innych nie kupuj. Co do ich koloru to sam zdecyduj. Ja wybrałem pod kolor xenona bo mam lampy xenonowe inni wola do tego zestawu zółte.
-
325Ci odpięcie czujnika klocków powoduje zgasz. kontrolki ?
samo wyjęcie na pewno ale spróbuj go wyciągnąć i wcisnąć pedał hamulca na minimum 20 sek przy wł zapłonie
-
320d Szyberdach
A możesz napisać ile Cie kosztowała ta przyjemność ? Ja w poniedziałek sam sobie rozebrałem szyberdach i mam do wymiany czesć nr 16 z tego schematu http://www.realoem.com/bmw/diagrams/l/o/266.png Szczerze mówiąc myślałem że bedzie więcej roboty z tym
-
320d Szyberdach
zrobiłeś sam? Pytam bo pare postów wyżej pisałeś że sie boisz tego łapać.
-
320d Lampy xenonowe matowe szkło
http://www.realoem.com/bmw/diagrams/o/v/228.png jak widac lampe masz rozbierana. Nowe xenony kosztuja cos ok 2 tys. przeczysc klosze i bedzie ok
-
330 d coś dużo pali czy powodem może być ruchoma złączka i
na niedogrzanym silniku rzecz jasna auto wiecej Ci bedzie spalac. Co do łacznika nie ma to wpływu na spalanie
-
330Ci Przy wyciśniętym sprzęgle, gaszeniu silnik "telepie"
jesli jes to dwumas to na pedale sprzęgła bedziesz odczuwał znaczne drgania. Sprawdz
-
320d czujnik deszczu
oczywiscie jak manetkę przestawisz w pozycje 1 wycieraczki sie rusza nawet gdy nie bedziesz miał czujnika. Dlatego tez przejedz palcem w miejscu gdzie lusterko łączy sie z szybą jeśli wycieraczki sie ruszą masz czujnik
-
320d Wymiana wahaczy
KOledzy zbliżam sie do wymiany wahaczy. Ogladałem na allegro i interesuje mnie jedna rzecz. Mam sportowe dostosowanie podwozia , zaznaczam ze nie sa to wahacze "M technic" tylko te zwykłe. Sprzedawcy na allegro piszą ze nie sa spotrowe tzn maja na mysli na wahacze "M Technic" czy mówia o tym sportowym dostosowaniu podwozia. Dodam ze te moje maja taki nr 31126777851 i 31126777852 A M Technic maja nr 31122282121 i 31122282122 Wiem ze sa tez jeszcze wahacze pełne o innym nr. Chciałbym sie tez zapytac innych użytkowników którzy nie maja sportowego dostosowania podwozia a maja taki sam nr wahaczy co ja , tylko musi byc warunek ze maja wahacz z tymi dziurami a nie pełne bo wiadomo w takim przypadku nr bedzie inny.