Skocz do zawartości

transporter0

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez transporter0

  1. Jak chcesz dodać trochę srebra do wnętrza to poszukaj fajną kierownicę trójramienną czarno srebrną z multifunkcją. :wink:
  2. Nie, nie wszystkie są po mocnym dzwonie ale większość. To akurat sprowadzone w 2007r gdy dolar był tani, więc może nie będzie tak źle. Zresztą poczekaj na Loona on coś wygrzebie :cool2: Części takie same.
  3. Są poduszki skrzyni. Co do trybu awaryjnego to wątpię żeby miało to coś wspólnego. Bez sensu szukasz innych przyczyn. Nie lepiej podłączyć kompa sczytać dokładnie błędy i będzie wiadomo o co chodzi? Lub podjechać do jakiegoś specjalisty od ASB, na pewno w Grecji jacyś się znajdą. Bo jak na razie to wiadomo tylko tyle że ASB przechodzi w tryb awaryjny. I nic więcej...
  4. Naprawa skrzyni, jeżeli spalone są tarczki a tak podejrzewam (chyba że błąd mówi co innego) to ok 3500-4500zł zależy co jeszcze wyjdzie dodatkowo. Swap na manuala wcale taniej nie wyjdzie. Chyba że będziesz robił na używanych częściach ale i tak kosztowne duperele musisz kupić w ASO, a jest trochę tego. Ponadto w Vinie będziesz miał zawsze steptronic. Najpierw dowiedz się co dokładnie oznacza błąd bo może być to jakaś drobnostka typu zawieszający się zaworek w sterowniku, a później pomyśl co robić. W razie czego zawsze możesz kupić używaną lub regenerowaną skrzynkę. Chociaż po dobrej naprawie masz zawsze xxxkkm spokoju.
  5. Może "too much slip" ? Jeżeli tak to rzeczywiście skrzynia do remontu. Ale napisz najpierw dokładnie jaki to błąd.
  6. Właśnie bo szarpnięcie to bardzo subiektywne odczucie. Najlepiej znajdź z forum kogoś blisko z 3 z ASB i porównaj. Będziesz przynajmniej wiedział czy jest problem...
  7. Jak dla mnie to konwerter. Widać że wzrasta w momencie tego falowania konsumpcja paliwa, a najbardziej widoczne jest to właśnie przy podjeżdżaniu nawet pod malutkie wzniesienia (obciążenie).
  8. Dzieje się tak niezależnie czy silnik ciepły czy zimny? Na zimnym gdy obroty jałowe są wyższe zapinanie biegu jest bardziej odczuwalne, na ciepłym mniej.
  9. Jako pierwsze sprawdziłbym lewarek. Może z nim coś się dzieje i nie za każdym razem naprawdę przełącza się w pozycję D.
  10. "Szarpnie"... Znaczy się tak powinno być czuć jak bieg się zapina. Na D tył powinien lekko przysiąść na R lekko się podnieść. I to jest normalne. Tak samo jak normalne jest że samochód sam rusz bez dodawania gazu. Także jeżeli twoja skrzynia nie szarpie przy zmianach biegu i zachowuje się tak jak napisałeś wyżej to jest z nią wszystko jak najbardziej ok :cool2:
  11. transporter0 odpowiedział(a) na fireman temat w E46
    Tak tylko że jeżeli komuś zależy tez na funkcjonalności to S4 jest lepszym wyborem ze względu na sedana i avanta niż M3 coupe.
  12. Wszystko wskazuje rzeczywiście na konwerter. Najbardziej jest to zauważalne właśnie w tym przedziale prędkości.
  13. Co do twoich pytań to tak: możesz oczywiście wciskać pedał tak głęboko jak zechcesz. Ja również używam kickdownu prawie przy każdym wyprzedzaniu, po coś go producent zamontował a dla mnie lepsze przyspieszenie to krótszy czas wyprzedzania, możesz pobawić się na żwirku, możesz startować z pedałem w podłodze itd. Ale skrzynie w 535d są bardzo obciążone ze względu na moment obrotowy, zwłaszcza konwerter dostaje w tych ASB po tyłku. Ale z drugiej strony jeżeli coś się stanie z twoją ASB po prostu regenerujesz ją i po kłopocie. Znów ileś tam kkm spokoju.
  14. Żaden zamiennik. Czujniki do tylko ori :cool2:
  15. Dokładnie. Nie przejmuj się zbytnio. Jeżeli rzeczywiście coś złego zacznie się dziać z twoją ASB to na pewno to usłyszysz, poczujesz lub zobaczysz. Traktuj ją tylko delikatnie "na zimnym" a wszystko będzie ok. Skrzynia nie jest taka delikatna i krucha jakby się mogło wydawać czytając forum. Większość która padła miała przebiegi pewnie 2x większe niż wskazuje licznik. Moja ma 200kkm realnego przebiegu, bez wymiany oleju. Znam poprzedniego właściciela, nie jeździł delikatnie ale zawsze rozgrzewał auto i z ASB nie dzieje się nic. Ja także bardzo dużo używam kockdowna, trybu S i M (także na forum wyczytałem że jest to niezdrowe dla skrzyni), moja żonka także lubi pałować rozgrzane auto. A jak padnie no to trudno jest to normalna cześć eksploatacyjna auta, będzie koszt i spokój na następne xxxkm. Także ciesz się jazdą i nie przejmuj się tak a przede wszystkim przestań czytać posty o awariach ASB :cool2:
  16. Dlatego przed puszczeniem hamulca zaciągnij mocno ręczny. Unikniesz w ten sposób naprężeń. Nie jest to szkodliwe ale to uderzenie jest denerwujące.
  17. Jeżeli zdarz się to gdy samochód stoi nawet na niewielkiej nierówności bez zaciągniętego ręcznego to jest to normalne. Zrób test na równej powierzchni: z D przełącz na N, puść hamulec, zaciągnij ręczny, hamulec i na P i spróbuj z P na R czy jest łagodne przejście, tak parkują moi znajomi w SF a wiadomo że tam wzniesienia są solidne. Chodzi po prostu o to że po zostawieniu samochodu na P i puszczeniu hamulca na nierówności poruszy się on centymetr do przodu lub do tyłu i wtedy przejście z P na R jest z "puknięciem".
  18. Dokładnie u mnie było to samo. Przez trzaśniętego jeża aku zdychał.
  19. Widziałem to auto na żywo. Od razu mówię że nie prześwietlałem go tylko "rzuciłem okiem". Prezentuje się w porządku.
  20. Kolego nie przejmuj się tak ASB. Jeżeli przy zmianie biegów nie ma szarpnięć, uślizgów to nie ma się czym przejmować. Zresztą to nie jest skrzynia bezstopniowa więc zmiany biegów są zauważalne zwłaszcza z pozycji kierowcy. Skrzynia z biegiem kilometrów zużywa się i na pewno nie będzie chodziła jak nowa. Praktycznie pamiętaj tylko o nie dawaniu w palnik na zimnej ASB a wszystko będzie ok. Co do wymiany oleju to każdy ma na ten temat inne zdanie więc zdecydować musisz sam.
  21. Masz po prostu za mało czynnika w układzie. Nabij klimę i spoko. :cool2:
  22. transporter0 odpowiedział(a) na piasek9999 temat w E46
    A wiesz może na którym cylindrze masz może to "wypadanie zapłonu"? Powinna być taka informacja w opisie błędu. Może być to rzeczywiście któraś cewka. Niestety w silnikach R6 ciężko jest się zorientować czy samochód pali na wszystkie gary. I co to znaczy że auto nie ma dobrego startu? Ma słaby dół czy nie ciągnie w ogóle w całym zakresie obrotów?
  23. transporter0 odpowiedział(a) na fireman temat w E46
    Również mam doświadczenia z Audi i BMW. Mój ojciec jest miłośnikiem Audi. Obecnie śmiga B7 2.0TDI, przedtem B5 1.8T, 90, 80... Niestety przez B6 nie przeszedł. Ogólnie szukając samochodu patrzyłem właśnie za e46 330i i B6 3.0 ale ciężko było coś sensownego znaleźć a zależało mi tylko na trzy litrowych silnikach w kombiaku. Ogólnie po zdaniu prawka bardzo dużo latałem B5 i złego słowa nie mogę powiedzieć o Audi. Wnętrze, fakt ładniejsze w e46, jakość plastików o niebo lepsza ale tylko pod względem zużywania się, w Audi są lepiej spasowane i z biegiem lat i km nie trzeszczą tak jak w BMW. Fotele powiedziałbym że w Audi wygodniejsze na dłuższe trasy >1000km, Prowadzenie chyba BMW, zawieszenie 100% Audi lepiej tłumi nierówności ale też szybciej pojawiają się stuki. Zewnętrznie - kwestia gustu mi podoba się i Avant i Touring. Usterkowość - na pewno Audi, chociaż w BMW nic poważnego mi się nie popsuło to wkurzają duperele zwłaszcza elektryka, tego w żadnym Audi nie doświadczyliśmy. Ogólnie dla mnie remis. Następne auto będzie to na 99% Audi, nie dlatego że zraziłem się do BMW ale dlatego że Audi ma coś w ofercie czego nie ma BMW czyli S4 Avant. W BMW pozostaje jedynie M3 coupe które dla mnie pod względem funkcjonalności nie wchodzi w grę.
  24. Oczywiście warto sczytać błędy ale tryb awaryjny może pojawić się nawet przez chwilowe zbyt niskie napięcie akumulatora. Jeżeli ze skrzynią jest wszystko ok i kontrolka nie zapala się ponownie to nie ma si,ę czym martwić :wink:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.