Treść opublikowana przez iamtheone
-
wyciecie pierwszego tlumika
nie zebym ja to chcial robic tak specjalnie, raczej wpadl mi taki pomysl "przy okazji", bo przeciez mam ten tlumik pekniety. kiedys specjalnie nie zalozylem tego lacznika miedzy rurami, szczelina byla ok 1 cm i przy normalnej jezdzie byla cisza, ale jak sie depnelo to doslownie kazdy sie spojrzal co to leci ;p fajny efekt, bo turbine bylo lepiej slychac, tyle ze za to policja dowod zabiera. solaris520, a po usunieciu tlumika zmieni sie dzwiek choc troche czy ostatni tlumik bedzie sobie dobrze radzil ? BlackTDS, ksiazkowo ta honda ma 13-14 sek do setki, wiec napewno dasz rade, ale radzilbym pokazac mu zalety tego ze BMW jest RWD a honda to tylko marny przod naped ;p bardziej efektowne wyjscie ;p
-
mozliwa zamiana 2.4td na 2.5td ?
witam, chcialbym sie dowiedziec czy mozna przelozyc silnik 2.5td m51 zamiast 2.4td m21 ? jesli tak, to co by pasowalo, a co by trzeba bylo zmienic, jakie bylyby problemy. z tego co pamietam samochody te roznia sie komputerem, choc nie jestem pewny. dzisiaj jade dowiedziec sie jaki bedzie koszt wymiany uszczelki, sprawdzenia glowicy i ewentualna naprawa glowicy. tak wlasnie kalkuluje co bedzie lepsze, naprawa czy drugi silnik (2.4 albo 2.5) i swojego sprzedac na czesci. a to wszystko przez to ze jakies 2 tyg temu strzelil waz miedzy pompa a termostatem, zagotowal sie i teraz jest co raz gorzej...
-
Problem z zapalaniem
przy walnietej pompie bedzie dobrze odpalal na zimnym a zle na cieplym.
-
Problem z zapalaniem
pompa wtryskowa a nie rozrusznik czy akumulator... ;/
-
wyciecie pierwszego tlumika
bo mi sie wyrwal i mysle czy jest sens wspawac go, dlatego sie pytam czy beda jakies pozytywy takiej modyfikacji. no to wroci na swoje miejsce, chyba ze jeszcze znajdzie sie ktos z jakimis spostrzezeniami.
-
wyciecie pierwszego tlumika
witam chcialbym sie dowiedziec czy zamiana owego tlumika na rure da jakies wymierne rezultaty ? wspomne ze 524td ma 2 tlumiki. nie doszukuje sie skoku mocy o 50KM ;D ale czy zmieni sie dzwiek, czy nie bedzie zbyt glosny pracujac tylko na jednym, ostatnim tlumiku, czy moze spaliny beda mialy szybsze ujscie. pozdrawiam
-
Skoszone tylne koła?
wiadomo, musi byc pochylone, ale chyba w tym przypadku dosyc mocno lezy. czy tylko mi sie wydaje ? a to ze stoi rowno to chodzilo mi o to ze nie ma roznicy w wysokosci miedzy zawieszeniem tylnym a przednim, czyli ze to nie jest wina sprezyn.
-
Brzęczenie na 5 i 3 biegu 520i
u mnie latal lewarek wlasnie najbardziej na 3 i 5 biegu, po zmianie lacznika elastycznego i podpory walu, wszystko sie uspokoilo. posprawdzaj czy te czesci masz cale, niewyszarpane.
-
524TD gotuje sie
jasne, pompa jest jak najbardziej sprawna. wkrecilem wypust w imadlo i probowalem przekrecic obydowa rekoma - nic sie nie ruszylo. a co do spalin w ukladzie chlodzenia, mozna to jakos rozpoznac w malo profesjonalnych warunkach ? tak zebym nie musial oddawac autka w cudze rece ; p
-
Skoszone tylne koła?
tak koledzy, macie racje. tyle ze widac jak ta bejca stoi wysoko i rowno. wiem ze w E34 nie ustawia sie geometrii z tylu, ale czy tak samo jest w E39 ? u mnie z jednej strony kolo lezy z powodu wyjechanego lozyska, ale to wynika z przebiegu, a ta bmw napewno nie ma tyle co moja ; )
-
Brzęczenie na 5 i 3 biegu 520i
a lewarek zmiany biegow drży ?
-
524TD gotuje sie
po tygodniu walki... kilka razy rozebralem caly uklad... wyczyscilem chlodnice... przedmuchalem wszystko... prawie wymienilem na pompe, termostat i uszczelke pod glowica na nowe... a co sie okazalo ? pasek klinowy ;) cos mi go szarpie i sie przeciera, stracil kilka zebow i dlatego pompa stala w miejscu ;/ dopiero zalapalem jak podczas testowania nagle zniknelo ladowanie, a objawy byly identyczne jak wczesniej. sprawdzilem doslownie wszystko... ale na to nie wpadlem. dzieki wszystkim, ktorzy probowali pomoc, nakierowac, doradzic ;) ps. w sobote tak sie wkurzylem ze mialem ochote wystawic ja na sprzedaz ;D a tu o ;p
-
524TD gotuje sie
pompa i termostat uszczelnione, uklad prawdopodobnie dobrze odpowietrzony bo wyczulem w koncu wode w wezach. tyle ze podwyzsza sie poziom w zbiorniczku i wyrzuca wode z powietrzem. ogrzewania nadal nie ma... po kilku kilometrach jazdy temp stoi idealnie na polowie i nagle idzie na max. stanalem, odkrecilem korek od zbiorniczka zeby upuscic cisnienie goracego powietrza, nic nie wyrzucilo, nawet byl dobry poziom wody w zbiorniczku, temp wrocila do polowy. naprawde nikt nie wie co moze byc ?
-
524TD gotuje sie
taaaaaa zbyt wczesnie sie ucieszylem.... temperatura rzeczywiscie stoi na polowie ale tylko przez pierwsze 5-6 km, pozniej idzie na max ! zalewalem wode (szkoda plynu na takie proby) bardzo wolno, na zimnym silniku, chyba dobrze odpowietrzylem. na postoju wszystko ok nawet jak potrzymam silnik na obrotach to nic sie nie dzieje. jak tylko wyjade to kurcze gotuje sie. no i ogrzewania nie ma... panowie, z czym jest problem bo mi juz rece opadaja... przeczytalem kilkanascie tematow ale u wszystkich przyczyna byla uszczelka, a u mnie nie ma sladu oleju w chlodzeniu ani na odwrot. pompa jest cala bo ja wyciagalem, termostat otwiera sie.
-
524td oslablo
ja dalem 100zl za podlaczenie i mialem wszystko jak na dloni. nie ma co oszczedzac
-
Czy silnik z 324d mozna przezucić do bmw 524td???????????
no Ty silver miales akurat razem z turbo a kolega speedy chyba bez turbo, dlatego pytam sie o komputer ; )
-
524TD gotuje sie
problem rozwiazany ; ) pompa jest cala, zdrowa, powodem okazal sie pekniety przewod co idzie od termostatu do pompy. dla sprawdzenia skrocilem waz i wlozylem z powrotem. teraz tylko nowy waz, uszczelki, odpowietrzenie i wio ; ) aha no i temp mi teraz ladnie stoi w polowie a nie jak wczesniej na 1/4 wskaznika
-
Buja na drodze
1. wejdz pod samochod i posprawdzaj reka czy nie ma jakichs luzow na wahaczach, drazkach itd 2. zaloz inny komplet kol, ewentualnie zamien kola z przodu stronami
-
Czy silnik z 324d mozna przezucić do bmw 524td???????????
gratuluje sukcesu ;) oczywiscie mam kilka pytan: po osiagach mysle ze przelozyles turbo ? ruszales cos komputer, dawkowanie paliwa ? ile czasu wszystko zajelo i jakie koszty ? aha i jaka masz teraz pompe wtryskowa, mechaniczna na linke ?
-
524TD gotuje sie
a co sie stalo z waszymi pompami z metalowym wirnikiem ze zmienialiscie ?
-
524TD demontaz wisko
dzieki piekne za szybka odpowiedz
-
524TD demontaz wisko
witam, potrzebuje jakas instrukcje jak zdemontowac wiatrak i wisko z pompy. najlepiej jakis opis krok po kroku, jakie narzedzia uzyc + fotki. z gory dziekuje
-
Wyciek z układu chłodzenia???
moze gdzies jest przytkany i wytwarza sie zbyt duze cisnienie
-
Lekkie drgania przy 120km/h??
w moim przypadku wynikalo to z konstrukcji zawieszenia ;) po zmianie kol drgania ustaly
-
524TD gotuje sie
dlatego tez dzisiaj biore sie za nia ;) gdzies wyczytalem ze wirnik pompy jest plastikowy i czesto ulega uszkodzeniom