Treść opublikowana przez sarna1
-
PILNE - "uśmiechy" w reflektorach E30
weszly pod koniec 87 razem z liftingiem w E30 ale montowali Boscha i Helle z usmieszkami i bez - zaleznie od modelu itp wiec po tym nie dojdziesz.
-
535i `90r. wybor istalacji LPG
http://forum.streetracing.pl/viewtopic.php?t=15230 masz uzywke za 2 kola :)
-
535i `90r. wybor istalacji LPG
Alexjej nic sie nie chwalil ostatnio postepami - pewnie odeszla mu ochota na gaz - na moje oko to taka instalacja jak ta opisana przez niego pozeralaby okropne ilosci gazu - takie ze jazda na LPG bylaby zupelnie nie oplacalna - a co do wtrysku - masz przeciez wypowiedz uzytkownika takiego auta jak twoje - posluchaj jego rady a nie bedziesz zalowal :) - a jak bedziesz latal z RFN do Polski to raz dwa ci sie zwroci :) Pozdrawiam
-
wymiana rozrządu w E36z 91'-co ile?
masz lancuch - jak sie nie telepie (nie ma wkurzajacego dzwieku z przodu silnika) to nic nie ruszaj i jezdzij :)
-
535i `90r. wybor istalacji LPG
bo w tym caly pic ze chodzi o kalorycznosc a nie o oktany :) a gaz ma ich mniej....a dolotu nie powiekszysz (bo i po co) a zwezki sa potrzebne bo po I mikser jest sam w sobie zwezka (np ze srednicy dolotu 80mm robi ci 32mm) no i jeszcze masz antywybuch - w ochronie przed zniszczeniem przeplywomierza....wniosek z tego taki ze jak chcesz jezdzic oszczednie a nie stracic na osiagach to pozostaje jedynie wtrysk gazu. Powodzenia.
-
535i `90r. wybor istalacji LPG
No i wiadac ze mnie nie zrozumiales - spoko z mojej strony EOT
-
Orginalna M5 ?
Tomasa M5 jest (bylo) piekne - mialem okazje je zobaczyc na zywo - pieknie chodzi - z tego co wiem jest do sprzedania.
-
535i `90r. wybor istalacji LPG
doklaldnie tylko wtrysk - jesli juz - inna instalacja to nieporozumienie - z szybkiego bmw robi sie podrasowany Polonez :) A wracajac do mojego podpisu - nowi wlasciciele BMW musza sobie zdac sprawe z tego ze te auta nie sa dla kazdego - za czasow swojej mlodosci tylko ci bardziej majetni mogli sobie na nie pozwolic - ceny teraz wyraznie spadly ale grupa docelowa tych samochodow pozostala taka sama....... 8) - to sie nie zmienia :lol: chcesz jezdzic BMW musisz miec kase na jej utrzymanie.
-
535i `90r. wybor istalacji LPG
zrob z 1000 km na Pb - potem zaloz srube i zobaczysz co zrobilo sie z twoim stadem koni pod maska :) -- oczywiscie jak jezdzisz spokojnie i nie wkrecasz motoru powyzej 4-4,5 tys to ta roznica nie bedzie az tak miazdzaca...ale w sumie chyba po cos kupiles betke z silnikiem 3.5 litra - zapewne nie po to zeby tylko wiedziec ze go masz pod maska :D A co do 518 gazowanej seryjnie to to auto nawet na benzynie to jedno wielkie nieporozumienie --- widocznie inzynierowie widzac ze nie ma na nie popytu zaczeli sie bawic w ekologie :)
-
535i `90r. wybor istalacji LPG
tak - nie zakladaj gazu - ja zdjelem z oby dwoch aut i teraz wiem co to radosc z jazdy :) --- oczywiscie nie tyczy sie to instalacji wtrysku gazu...
-
E36 rzucił palenie.
no problemo :) ciesze sie ze moglem pomoc :)
-
Ile kosztuje kpl. skórzana tapicerka ? Kto wie ?
kto znalazł na tej stronie coś więcej poza 2 panienkami i nastoma zdjęciami foteli samochodowych...??? Chodzi mi o jakiś adres, telefon itp.. 8) Jakiś inteligent projektował stronę... :lol: albo ja nie jestem na tyle bystry by odszukać adresu... :( heh wszystko jest - ich skory sa extra - mnogosc kolorow - przykladowa cena jak bylem zainteresowany to 4000 tys za obszycie calej E30 - lacznie z dachem i deska rozdzielcza A numer telefonu jest nawet na zdjeciu z panienkami :) wystarczy sie przyjzec :)
-
Ile kosztuje kpl. skórzana tapicerka ? Kto wie ?
www.javacardesign.com
-
O instalacjach gazowych
nie gazuj beemki - ja mialem zagazowane obydwie - wyjelem gaz i wiem co to radosc z jazdy :) --- no chyba ze stac cie na wtrysk (w sensie przebiegu i czasu zwrocenia sie instalacji) nie montuj niczego poza wtryskiem - bo z beemki robi sie tico ktore nie jedzie :( a nie do tego celu zostalo to auto stworzone....jak stac cie na konia to i na bat powinienes miec srodki ...
-
Jak w e30 przerobić na jedną wycieraczke ??
lepiej zostawic srodkowa i pobawic sie mechanizmem - wydluzyc to ciegno ktore idzie do niej - troche trzeba pomyslec i bedzie dzialalo - a plus takiego rozwiazania to to ze nie podrywa do gory wycieraczki przy duzych predkosciach, stawianie mniejszego oporu powietrza,mniejsza masa pojazdu, jedna wycieraczka byla (jest) stosowana bo auto musi byc zgodne z regulaminem itp = mowa w tym momencie o autach z DTM bo w Mecedesie to raczej wzgledy estetyczne - a w UNO oszczednosciowe :) :lol:
-
Jak w e30 przerobić na jedną wycieraczke ??
http://home.swipnet.se/~w-104302/race/E30/dtm92bmw.jpg jezeli cale auto robione jest na styl DTMa to czemu nie - wyglada to jak najbardziej ok :)
-
Jak w e30 przerobić na jedną wycieraczke ??
jedna wycieraczka wyglada ladnie - ale tylko na aucie kompleksowo przerobionym - zeby mialo to rece i nogi - chodzi mi o wyglad tj. wybebeszone wnetrze, kubelki, klatka bazpieczenstwa mocna gleba itp - robisz auto na race look i jest ok - nikt nie ma prawa sie przyczepic twoja sprawa - ale jezeli taka wycieraczka jest w seryjnym aucie to smiech na sali....ale jak wczesniej pisalem - sprawa gustu a jak wszyscy chyba wiedza o gustach sie nie dyskutuje...
-
[E30] BMW 318i - jak wymienić pasek rozrządu?
i koniecznie policz zeby na nowym pasku - czy jest tyle samo co na starym - u mnie byla roznica 2 zebow - a pasek z InterCarsu - katalogowy niby...
-
Prad dla wzmacniacza
tylko z akumlatora ... zadne inne zrodlo nie bedzie dobre.
-
BMW 318i Inspekcja
tak wszystko jest w porzdaku - wraz z przebiegiem bedzie przy odpalaniu pojawialo sie mniej diod i jak zaswieci sie zolta/czerwona to pora na wymiane oleju (srednio czerwona zapala sie po ok 12 tys przebiegu) Pozdrawiam
- Tuning
-
O instalacjach gazowych
Pewnie ze mozesz - czemu nie - zmien swiece, przewody itp, zbadaj kompresje silnika (w zakl mechanicznym - da ci poglad na tym w jakim stanie jest silnik wewnatrz) i zakladaj :) i ciesz sie jazda tania i przyjemna.
-
BMW E36 - problem z otwarciem
powinna byc taka gumowa uszczelka nakaldana na lewarek i wkladana w otwor w nadwoziu.
-
[E36] zużycie oleju
dla M20 norma to 1.5 na 1000 km :) czyli nie trzeba wymieniac oleju :lol: moj M20B20 w E30 bieze literka na 10tys..
-
E36 rzucił palenie.
Masz 100% racji, jak by on (czujnik) był uszkodzony to silnik nie chodził by też na LPG. Tym czasem na LPG jak już zaskoczy to chodzi wyśmienicie, trzyma wolne obroty, dobrze się wkręca itd. Również w czasie pracy na LPG jak po przygazowaniu np. do 5000obr/min przełącze na "B" to obroty gwałtownie spadają, a szczątkowe próby spalania benzyny (sporadyczne szarpnięcia) słychać tylko w okolicach 4 - 5 tys.obr/min. Czasami jednak (bardzo rzadko) przełączenie na "B" spowoduje dalszą pracę silnika, wtedy silnik pracuje równo i rozwija pełną moc tak jak by nic nie było uszkodzone. Nie powiem, że jestem zupełnym laikiem w technice motoryzacyjnej ale ten przypadek całkowicie "rozkłada mnie na łopatki". a sprawdzales przekaznik wylaczajacy wtryski po przelaczeniu na gaz ???? Moze to on jest winny...nie zalacza wtryskow lub zalacza na moment i wylacza...