Treść opublikowana przez miki1406
-
zgaslo mi podswietleni licznika i innych przyrzadow....
Częstą wadą jest też uszkodzenie regulacji intensywności podświetlenia deski... taki mały potencjometr pod włącznikiem kierunkowskazów
-
Zmiana śilnika z 1,8 na 2,8 w compakcie
No to jak już ktoś założył dział o compakcie to wcisne się ty z moim małym pytankiem... Czy Copacty lepiej wchodzą w uślizg tyłu z racji swojej krótkości?? czy raczej nie mają ciężkiego kufra którym mogły by zarzucać?? :idea:
-
kolejnosc podlaczenia przewodow WN M40
Na kopułce powinn być oznaczenia to raz Opcja :search: też byś znalazł to dwa Można było sobie zaznaczyć to trzy :mad2: Generalnie ja zerkne wieczorem to ci napisze :cool2:
-
Czy przy wymianie wałka i hydrauliki w silniku M40 trzeba...
Elring EL888979 *cena 94,72 PLN - nominalna Elring EL888986 *cena 95,50 PLN - nadwymiarowa *ceny w Inter Cars :) No a u mnie Elring EL888986 cena 88,00 PLN - nadwymiarowa :norty: A sznurek?? każdy patent, który działa jest dobry... Takie moje zdanie... Fakt twoja opcja z tłokiem w górze :clap: Dobra opcja
-
Czy opłaca sie kupic takie lampy?
Moim zdaniem jest pewna grupa aut bestseller'ów... E36 właśnie do tej grupy należy... Auto ze względu na niesamowicie dobrze postawioną "kreskę" projektantów dalej trzyma ładny wygląd... Znajdują się na forum osoby które uważają, że wygląda lepiej niż E46... W mojej opinii E36 najlepiej wygląda w 100% serii lub z dodatkami tunerów z górnej półki... Mam kumpla, który zrobił z E36 taką wiochę, że patrzeć na nią nie mogę... Czarną perłe po kolizji przemalował na srebrny dodał szpoylersy, naklejki typu dziury po kulach, środek obszył niebieską eco-skórą i generalnie auto nie wygląda ani jak japoński wózek, ani jak niemiecka sportowa limuzyna... Wygląda jak powiększona zabawka dzieciaka z piaskownicy... Oczywiści lexusy i przód i tył... Wygląda to tak jakby poobwieszał i tak zwieśniaczoną już BMW zabawkami z odpustu... Obowiązkowo neon z LED'ów i zestaw radio First MP3 + AlphardEx głośniczki i wzmacniacz za 70zł 3000W Heh... Ale 16 pod dyskoteką podrywa i to jego styl... No comment... Ale autka szkoda... :mad2:
-
sprawdzanie naciągu paska klinowego
Ma : 1) nie piszczeć... 2) nie ma zapalać się ładowanie i niknąć wspomaganie... Wtedy pasek jest git :)
-
Nieprzyjemny rezonans na postoju 320d - NAPRAWIONE (wydech)
Wygląda bardzo dobrze !!
-
Pytanie o wymiane silnika w BMW E-30
Pytanie nieco amatorskie ale jak odczuwa się działanie szpery... Zasade działania znam ale jak to się ima codziennej jazdy?? Myśle, że lepiej rusza się z nią na śniegu czy śliskiej nawierzchni, ale codzienna jazda?? Dlaczego szpera jest git??
-
Potrzebna pomoc przy otwarciu samochodu.
W E36 jest na przykład wewnątrz taki języczek do klapki wlewu paliwa... jakby się coś skopało to ciągniesz i otwierasz klapke... może w turingu gdzieś schowany też jest??
-
Problem z bc w 320d
Nie pisz głupot... jak już coś to Board Computer czyli po polaku komputer pokładowy http://www.e31.net/pics/Bordcomputer.jpg
-
M40, co to jest zalozone na przewodzie zaplonowym??
myślałem, żeby sciągnąć fajkę z kabla WN wsadzić czujnik i z powrotem wsadzić tą gume na fajke... Przy kopułce nic nie odkręcisz bo metalowy styk jest zatrzaśniety na amen :(
-
Cos sie urwalo itp POMOCY
Sąsiad w takich przypadkach coś nadspawuje np w poprzeg inną śrubę i delikatnie puka młotkiem aż puści... aż do skutku
-
Ciezko wchodzi 1ka
słuchaj tutaj to ci nie pomoge na 100% ale moge troszke zgadywać :norty: Na bank są dwa korki w skrzyni... jeden do oleju spuszczania, a drugi do wlewania... kiedy wlewamy olej i zaczyna on przelewać się wlewem jest to stan :cool2:
-
Pomocy! Zapala się kontrolka ABSu i prąd zdycha. Co to jest?
hmm... słuchaj ja obstawiałbym jednak alternator... ABS zgłasza błąd bo nie ma prądu do jego działania... zbyt niskie napięcie... sprawdz ładowanie... Może szczotki się kończą albo podwieszają ;-/
-
M40, co to jest zalozone na przewodzie zaplonowym??
Odświerzam temat ponieważ zakupiłem Kable WN które takowego czujnika nie mają :evil: Teraz tak... czujnik ten razem ze starym kablem WN leży sobie gdzieś z boku... I pytanie... co będzie jak to nie będzie podpięte... Silnik normalnie zapala i jeździ... spoko kabel stary moge przeciąć i mieć ram ten czujnik... myślałem co by wziąść go ikabelkiem podwiązać do kabla WN 4 cylindra... co wy na to?? ma ktoś wiedzę po co ten czujnik jest zastosowany?? Jak bym miał zgadywać to bym powiedział, że czujnik ten jest jakby się uszkodził czujnik położenia przepustnicy no ale nie wiem :duh:
-
Wymiana Filtra Oleju
I ostrożnie ze śrubą bo ponoć jest pusta w środku i łatwo ją ukręcić
-
PODŁĄCZENIE RADIA Z EPOKI
najlepiej dostań się do każdego głośnika oddzielnie i obadaj jak kable są tam wpięte... ja zrobiłbym tak... Kupił męską kostkę iso... Bedzie ci pasowała to tych kostek co masz w aucie i nic nie musisz ciąć... połowa kostki jest właśnie do głośników... jest tam kabli opisanych na izolacji... są to 4 pary (+ i -) na każdy głośnik... jak dojść... ja proponuje zakupić baterię 9V taką zwykłą i teraz tak... Znajdujesz pare.. np. z kostki biały kabel i biały z carnym paskiem... Dotykasz jeden do plusa baterii drugi do minusa... usłyszysz trzask w głośniku... ok... wiesz już do którego to kable... oczywiści podączasz na króciutko tylko dla diagnozy... Dalej patrzysz na głośnik i jeszcze raz przytykasz... jak się wychyla do ciebie to wtedy ten kabelek który jest podpięty pod + to właśnie + głośnika, a - to drugi... Jeśli głośnik się cofa to bieguny są zamienione i tam gdzie bateryjny + to minusowy kabel jest... tak proponuje obadać wszystkie głośniki i będziesz miał już określone... Możesz też wyjąć głośnik i zobaczyć czy nie ma oznaczeń na nim samym przy łączeniu z kabelkiem...
-
Ciezko wchodzi 1ka
Ja sprawdził bym stan oleju w skrzyni biegów, lub go najlepiej wymienił na jakiś w miare niezły świerzy... Może też oznaczać to zakańczające się sprzęgło
-
pedał sprzęgła drży przy dodawaniu gazu :-(
lub docisk kończy żywota :? ...
-
Przekładnia
Przepraszam, trochę odgrzeję kotleta, ale pytanie - może trochę głupie - czy w E30, która NIE MA wspomagania, też jest opcja wymiany na przekładnie z E36 ? Co się dzieje, jeśli włożę taką ze wspomaganiem, tylko "zignoruję" cały układ wspomagania?... Da się tak? Pozdrowionka Będziesz miał na prawde ciężko kręcić... Maglownica przystosowana do pracy z pompą wspomagania bez pompy chodzi duuużooo ciężej niż zwykły magiel
-
Brak płynnej pracy na zimnym silniku
jak to M40 to na kompie dużo nie podziałają... pozatym zapłonowy układ łatwo zdiagnozujesz sam a kompem nic nie znajdą chyba, że cewka walnięta :(
-
dziwne ,brak prądu w lewej części auta ....
mi tego nie tłumacz :( Mi teraz centralny zamyka i zaraz otwiera a lampka w środku świeci non stop... to ją wypstryknąłem :duh: Kurde... mam pomysł... słuchaj przy aku masz taki czarny plastik płaski upchnięty i tam idzie sporo kabli... wyciągnij z tego środek i oblookaj czy ci się coś nie wypięło... to taki rozdzielacz masy jest :)
-
słabo pali na zimnym 318tds
eee... W zależności od wersji pojazdu w aucie masz 2 lub 3 czujniki temp. cieczy (niekiedy jeden zespolony) 1 - czujnik do wskaźnika 2 - czujnik do ECU (ten może być uszkodzony) 3 - czujnik elektrowentylatora chłodnicy (jak jest Visco to jasna sprawa nie ma tego :mrgreen: ) I wskazywać może ładnie komputer może dostawać błędne dane... Polecam w szukaniu gdzie czujnik skorzystać z :search: lub "Sam naprawiam BMW E36" bo nie wiem gdzie ten czujnik jest w TDSie :?
-
Cabrio 325
działą w ogóle silniczek?? jak tak to tryby poszły się je***<-OSTRZEŻENIE MOD :( Jak nie to może zaśniedziałe styki przy silniku
-
Brak płynnej pracy na zimnym silniku
Nie poddawaj się :nienie: Silnik nie ma tajemnic... Coś musi nie grać jak należy... Może cośz rozrządem... jak wygląda kwestia wałka i popychaczy?? Jak świece, palec, kopułka, klable WN... Może gubi tam napięcie...