Treść opublikowana przez GrzegorzKo
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Czasami między klocek a tarczę wpadnie drobny piasek albo mały kamyk i przez jakiś czas rysuje powierzchnię tarczy. To, że z tyłu tego nie ma, też jest normalne. Przednie hamulce wykonują większość pracy podczas hamowania, dlatego zużycie z przodu jest dużo większe i szybciej widać takie ślady. Jeżeli nie ma drgań kierownicy przy hamowaniu, pedał hamulca nie pulsuje i auto hamuje normalnie, to raczej nie ma się czym przejmować. U mnie po 15kkm tarcze są gładziutkie.
-
i4 M50 - pierwsze wrażenia
Realnie jakbyś miał załadowany samochód na 100% to ile jesteś w stanie zrobić km? Pytam z ciekawości czy taki scenariusz ekspresowówka Ska 120km/h - 50km, krajówka 90km/h - 90km, miasto 200km byłbyś w stanie zrobić na jednym ładowaniu?
-
G50 SOP 11/26...
Taki trendy tak będzie wyglądać nowe VOLVO EX60. Jedni idą drogą minimalizmu, inni ekranozy kompletnej jak mb 😛 Mnie się ten ekran w G20/G21 LCI II podoba, w neue klasse też mi się to podoba co zrobili. Nie podoba mi się kierownica oraz samochód z zewnątrz jeśli będzie podobny od iX3. Z boku moim zdaniem będzie spoko i z tyłu, ale ten przód to dla mnie tragedia widzę opla mokke.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Wszystko co z plastiku od zmian temp. będzie skrzypieć nie ma na to siły. U mnie jak czegoś złośliwie nie macam to nie ma tragedii, w czasie jazdy rzadko się coś odzywa. Prawda jest taka, że jak nie kupiesz Porsche manufacture, Bentleya, RR to w każdym modelu prenium masz bolączki wykończeniowe. Znajomy kupił demo Ske w dobrych pieniądzach, niestety ma tam piano dekory. Konfiguracja na 750k, a te plastiki sa jak z jakiegoś najtańszego chińczyka... Obkleil to folią ppf, ale problem jest taki, że niesamowicie skrzypi w czasie jazdy. Będzie coś z tym robił. 3er nie jest idealne, ale przy Audi A5 to jest niebo i ziemia. MB się poprawił trochę, bo W205 z tym panelem na środku to był dramat.
-
G21 - Msport, 19" 791M, RWD, spliter
W Polsce to 90% ludzi nie rozróżnia modeli. Pamiętam jak się sąsiad pytał po zmianie oznaczeń czy w 40TDI to ja mam w A5 4.0 silnik 😛 Więc... M340i to już się ktoś pytał czy to M3 bo ozaczenia nie mam.
-
G50 SOP 11/26...
Fajne ciekawe czy będzie jakaś normalna wersja z 4x4, a nie tylko topowa M.
-
G21 - Msport, 19" 791M, RWD, spliter
Jakbyś miał LCI to byś też zmienił na 3er LCI II przy tym przebiegu?
-
Brak wersji 530i, 540i
Ceny w DE: RS5 sedan 106200 euro, 107850 euro za Avanta. M3 COMP sedan w DE kosztuje 107600euro. Dlatego pewnie po dodatkowych podatkach akcyzowych cena RS5 będzie porównywalna wyjściowo do M3 więc ok. 500-520k. Rozsądnie wyposażona wersja ok. 570-600k -20% rabatu =450-470k + audi daje tani leasing 🙂 Dla mnie największym minusem RS5 poza wagą 2370kg AVANT to bagażnik 360l.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Mylisz fakty. Co innego jest jak sprzedajesz jako podmiot profesionalny w tym wyroku jest napisane, że sprzedawał komis. Jako osoba prywatna nie dajesz rękojmi. Przy sprzedaży między osobami prywatnymi można:ograniczyć lub całkowicie wyłączyć rękojmię (musi być zapis w umowie). Np. zapis:„Strony wyłączają odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi za wady fizyczne pojazdu.” Wyłączenie nie działa, jeśli sprzedawca podstępnie zataił wadę. Faktycznie taki zapis trzeba dodac. Udowodnienie celowego zatajenia wady to np. nie powiesz, że auto miało całkę i było klepnę. Jak padnie silnik z powodu usterki, to żaden rzeczoznawca nie powie, że sprzedający zataił wadę. Jeszcze jak samochod był serwisowany z wymaganiami producenta.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Wystarczy wpisać do umowy, że kupujący zapoznał się ze stanem technicznym pojazdu oraz została odbyta kontrola w dowolnie wybranej stacji kontroli pojazdów / kupujący oświadcza, że sprzedający wyraził zgodę na taką kontrolę, ale kupujący nie skorzystał. Do tego nie piszesz, że sprzedajesz samochód bez wad tylko w stanie technicznym znanym klientowi. Jak sprzedajesz jako osoba prywatna, jak się ten samochód po tygodniu rozwali to nie interesuje nic. Choćby były jakieś wady, a Ty o nich wiedzy nie miałeś nie Twój problem. Na takie sytuacje jest też anegdota: sąsiad sąsiadowi sprzedał konia, po tygodniu koń padł, więc przyszedł sąsiad do sąsiada na reklamację, na co sprzedający: mi tak nie robił.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
W B58 TU1 do 2021 roku są z tym problemy. W B58 TU2 czyli jak wszedł mild hybrid zostało to poprawione. Co do B48 się nie wypowiem, czy poprawili bo nie wiem.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Zawsze koła możesz sprzedać i kupić 17 jak będzie za twardo. Adaptacja w m zawiasie totalnie zmienia komfort. Obstawiam, że na 18 z adaptacja będzie wygodniej wzgledem 17 na zawiasie M.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Jak chcesz wygodnego samochodu to m pakiet + zawias adaptacyjny na 18 polecam. Jezdze po dziurawym Krakowie i jest bardzo dobrze. Ja bym bez m pakietu nie brał, dopłata 10k to nie dużo. Poza różnicami wizualnymi na zewnątrz, to warto popatrzec na to co jest w środku. Bez m pakietu jest dziwna kierownica, jasna podsufitka, oraz fatalny materiał na fotelach, które wygladaja jak fotele z Hyundaia z 2010 roku. Dopłata do eko skóry to 5k połowa m pakietu, gdzie dostajesz super m Perform tex, który polecam. Bez m pakietu potem cieżko samochód sprzedać i jest różnica cenowa w używkach.
-
M3 COMPETITION 2023 M DRIVE
Jak masz takie podejście to zmienia postać rzeczy 🙂 Brat znajomego kupił niedawno ze stocku w DE nowe dobrze wyposażone M3 u dealera poniżej 90k€.
-
M3 COMPETITION 2023 M DRIVE
Teraz na Otomoto jest bardzo duży wysyp M3 z niskim przebiegiem, rocznik 2025 za ok. 400-420k na FV od dealerów, a nowe stock 450k. Jak chcesz szczera opinie, to moim zdaniem będzie mega trudno sprzedać w tych pieniądzach na umowe ks. Brak możliwości odliczenia VAT bardzo boli, bo nówka za 450k po odliczeniu 50% VAT to wychodzi w okolicy 400k. Nie wiem czy u Ciebie by się nie sprawdził najem albo comfort lease przy tak niskich przebiegach i chęci częstej zmiany samochodu.
-
G21 - Msport, 19" 791M, RWD, spliter
A śmiali się wszyscy z tego mojego boxa hakowego 😜 Zero hałasu, zero zauważalnego zwiększonego spełnia.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Uproszczają gamę modelowa jak Audi i Mercedea. 3GT przy 4GC to chyba za dużo by się spinało $
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Pracowałem kiedyś z inżynierami z Ameryki Południowej. Panowie byli zaskoczeni faktem, że chcemy coś zrobić dokładni i rozumiemy co robimy. Ja byłem po miesiącu wykończony bo mieli na wszystko czas i absolutny brak wiedzy. Z kolei azjaci zrobili na mnie nieprawdopodobne wrazenie etyka pracy. Według mnie zależy, kto tego będzie pilnował i QC to klucz.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Tylko to nie jedynie kwestia robocizny, ale dodatkowo materiały sporo tańsze. Teraz zrobili eko skórę z kaktusa xD Przypadek nie sądze, bo tego w Meksyku maja sporo. Ja mam 340i G21, na które czekałem 8msc Made in Germany i jestem zadowolony. Poskładane super.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Nie jest to kwestia, że USA kupuje bardzo dużo sedanów (kombi nie ma) i przenieśli produkcję do kraju gdzie jest tanio i blisko?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
To nie jest tak, że każde kombi Monachium, a sedany w większości Meksyk? Handlowiec mi kiedyś mówił, że M3 G80 oraz G20 w lakierze indywidualnym to Monachium robi tylko.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Jakie polecacie pióra wycieraczek? Oryginały są bardzo drogie i nie powalają jakością bo po 10kkm mi smużyły. BOSCH czy VALEO czy coś innego?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Właśnie widziałem, że można kupić oryginał BMW demontowalny. Jak ktoś nie zamówił elektrycznego to potem zwykle taki doklada, bo chore pieniadze kosztuje dołożenie elektrycznego.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Elektryczny chowa sie sam tak jak w kombi.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Tu jest test gościa na YT, ma też na kanale testy tego hifi. Sam mam HK dla mnie jest w porządku, audiofilem nie jestem. Przy konfigurowaniu po rabacie dopłata ok. 2000zł, więc szkoda było HK nie brać. Jakby była używka/stock w dobrej cenie, to bym pewie hi-fi zaakceptował. Co do opon to ja mam 18 na lato/zima + adaptacja. Według mnie idealny zestaw. Na komforcie jest bardzo wygodnie, świetnie ten zawias zbiera. 19 RFT + m zawias to masochizm. https://youtu.be/uxGjZALQPKY?si=KcprIwnD4rTiUv3H