Treść opublikowana przez dyzio255
-
kod koloru nadwozia - gdzie znalezc w 530d ?
Ten opis dotyczy e36. W e39 kod lakieru jest na spodzie maski. Z prawej strony. Jest to naklejka z nazwą i numerem.
-
Mocno czuć benzynę po odpaleniu z rury wydechowej
To może być problem z sonda. Ale sterownik silnika wzbogaca mieszankę do czasu wstępnego rozgrzania silnika. Dodatkowo otwiera nieco silniczek krokowy i zatrzymuje go w tym położeniu. To po prostu odpowiednik dawnego "ssania" czy jak kto zwał. Co do grzania sądy to u mnie załącza się natychmiast. Jednak zanim sonda zacznie prawidłowo działać potrzeba pewnego czasu. Zależy on pośrednio od tego jak wysoko kręcisz obrotami. Ja bym spróbował zrobić reset. Po nim rozruch będzie taki jak chciała fabryka. Można też sprawdzić czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Może Cały czas pokazuje "zimny"? A ostateczność to ciśnienie paliwa i kondycja wtryskiwaczy.
-
Który przepływomierz do mojgo auta
Może jak się wam przypomnę to ktoś mi poradzi? :norty:
-
System Wtrysku Paliwa a usterka auta
Może filtr paliwa? Ale to tylko taka sugestia. Na tym się nie znam.
-
pilne szybkie pytanie o budowie czujnika poziomu płynu chło
Niedawno coś czytałem o tym na forum. Trzeba :search: to coś na 100% będzie bo czytałem. Pamiętam , że było coś o tym , że pływak będzie pokazywał błąd pomimo właściwego poziomu płynu jeśli jest zalany niedobry , rozwodniony płyn. Taki płyn ma inną gęstość i pływak w nim tonie. Ale radzę :search: Pozdrawiam :D
-
Który przepływomierz do mojgo auta
Chciałem odświeżyć temat o przepływomierzach. Wprawdzie w opisie jest o e34 a ja mam e39 ale problem jest identyczny wiec nie chcę zakładać nowego tematu. Padł mi przepływomierz i rozglądam się za "następcą" :D Nie pisze "nowym" bo cena jest kosmiczna!!! I chciałem w związku z tym zapytać czy warto kupić tu: http://www.przeplywomierz.pl/sklep,2474,,,01,,pl-pln,16344,0.html Cena zachęca ale ciekaw jestem jak się to sprawuje? Czy może ktoś kupił takowy i wie czy warto? Czy lepiej używany oryginał? Czy stanowczo tylko oryginał? , aż się boję o tym myśleć :( Mam przepływomierz siemens 5Wk9 007 nr.bmw 1730 003 A może ktoś posiada do sprzedania sprawny używany oryginał POZDRAWIAM :D
-
kostka przy lampie
Jak masz włączoną klimę to stojąc w korku za jakimś "kopciuszkiem" czujnik wykrywa jego smrodek i zamyka dopływ powietrza z zewnątrz. Nie musisz wdychać tego co się wydobywa z czyjejś rury. Nie jestem pewien co do skuteczności działania tego "bajeru" Tak mniej więcej. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=72845 Tu jest o tym>
-
kostka przy lampie
To może być złącze do czujnika dymu. Jest om montowany na obudowie chłodnicy właśnie w okolicy lewego reflektora.
-
dziwne drgania
Wału nie oglądałem bo na oko nic nie stwierdzę. Zastanawia mnie tylko czemu by miał stracić wyważenie? Ale biorę pod uwagę taką możliwość Zastanawiałem się też nad łożyskiem na wale Ale najdziwniejsze jest to , że nie zawsze trzęsie! Czasem trzęsie , czasem troszkę a czasem wcale. A może coś się stało z tarczami hamulcowymi?
-
[E39] Parametry felg do 5er
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Poszperałem tu i tam i muszę zwrócić honor. Sprzedawcy jak nie mają tego czego potrzebujesz to opowiadają dziwne historie mając nadzieję , że nie wiesz co i jak.
-
[E39] Parametry felg do 5er
z tarczami prawda w 530d co do rozmiaru to wszystkie e39 maja oryginalnie wiekszy rozmiar otworu na piaste tzn. 74 Niestety nie zgodzę się. Touring ma 74 Sedan 72,5 Mam touringa i kiedy szukałem felg na zimę to wszystkie warsztaty i sklepy odwiedziłem i w katalogach mają tak zaznaczone.
-
Aku siadł i co dalej?
Kolega ma problem z otwarciem drzwi. Bez otwierania też można podłączyć prostownik. Trzeba się wczołgać pod samochód i podłączyć się pod kabel na rozruszniku. Też będzie się ładował. A otworzyć wtedy pilotem.
-
przerywa i podswietla sie kontrolka(bardzo wazne)przeczytaj.
Jeśli zmieniałeś niedawno lambdę to ja bym się właśnie nią zainteresował. Wstawiłeś oryginał? Zamiennik potrafi właśnie tyle popracować.
-
[39] PAKIET CHROM
Ja mam shadow line przy kolorze fiordgrau metalic i mi się podoba :norty: Kwestia gustu. Ale do rzeczy. Widuję u mnie na mieście betkę w której ktoś zmienił listewki na chrom. :duh: Chyba je młotkiem demontowali i montowali :mad2: Są tak pogięte i zniszczone , że nie wiem czy to ozdobiło. Jest fatalnie. Ale może jest szansa zrobić to lepiej?
-
Plyn chlodnicy wywalilo, silnik nie rowno pracuje, help.
Wlanie zimnego płynu do gorącego silnika jest POWAŻNYM BŁĘDEM!!! Nawet blok może ucierpieć. Ale wydaje mi się że w tym przypadku najpierw siadła uszczelka. Następnie głowica. Przyczyną mogła być oczywiście pompa. Mechanika wybierz NAPRAWDE dobrego. Myślę , że nic mu nie sugeruj. Jeśli wie co i jak to sam Ci powie co siadło A koszt.... naprawdę ciężko teraz powiedzieć Jeśli pękła głowica to odradzam spawanie i zalecam niestety wymianę
-
Wymiana kierownicy na poliftingową
Nic nie podpowiem bo nie wiem ale zapytam czy ta kiera , która masz fabryczną jest mocno zniszczona? Bo przypuszczam , że niedługo nie będzie Ci potrzebna :norty: Moja jest już nieco nadgryziona zębem czasu Jeśli chcesz odzyskać część wydatków na nową kierę to daj znać na PRIV.
-
przerywa i podswietla sie kontrolka(bardzo wazne)przeczytaj.
Sam raczej nic nie poradzisz. Przyczyn może być co najmniej kilka; -pada lambda -padają wtryski -kiepskie paliwo wlałeś Trzeba pod komputer :cool2:
-
Aku siadł i co dalej?
Ja też mam zamek tylko w drzwiach kierowcy i właśnie tak trzeba zrobić jak piszę Nie pamiętam czy w prawo czy w lewo. Jeśli naprawdę chcesz to polecę do samochodu i się upewnię.
-
PODUCHA SWIECI E39 525TDS
A co ma ABS do poduszek????? Wszyscy tylko :search: Dobrze wiecie jak "łatwo " coś znaleźć. A wystarczy napisać "sprawdź połączenia pod fotelem kierowcy lub pasażera albo matę fotela pasażera"
-
Plyn chlodnicy wywalilo, silnik nie rowno pracuje, help.
Przykro się czyta taki opis :cry2: A diagnoza jest oczywista. Nie masz już uszczelki pod głowicą < i miej nadzieję , że tylko tyle> Przyczyn może być wiele. Dużo jest o tym na forum :search: A teraz otrzeć łzy i do remontu :cool2:
-
Aku siadł i co dalej?
Kluczykiem się da otworzyć Trzeba włożyć kluczyk i przekręcić o 90st. Nie tylko do pierwszego oporu <45st> Jeśli nie pomoże to są inne sposoby , ale sprawdź bo dużo pisania>
-
Pistolet odbija przy tankowaniu. Co to jest?
Podłączę się. Mam tak samo na pb. Ale mi się wydaje , że to jest po prostu niedoskonałość dystrybutorów. Ale chętnie się dowiem od kogoś kto wie co i jak
-
[E39] Parametry felg do 5er
Ta średnica nie zależy od typu W poprzedniej e36 też miałem taką średnicę. Widzę , że masz 520i więc problem tarcz Ciebie nie dotyczy
-
[E39] Parametry felg do 5er
Średnica piasty zależy od typu nadwozia Wiem bo kupiłem koła od kolesia , który kupił do sedana koła od touring-a. Do niego nie pasowały więc sprzedał za cenę opon Ja mam touring e39. Jeszcze trzeba pamiętać o średnicach tarcz hamulcowych. W 530d są naprawdę wielkie tarcze i tam nie każda felga pasuje
-
dziwne drgania
Ja mam prawie identycznie Wiem jedynie , że to nie koła A ja nie mam automatu. Obstawiam zawieszenie Szukałem na forum ale niestety nic konkretnego :(