Treść opublikowana przez dyzio255
-
[EXX] Naprawa silnika krokowego
Ja KROKOWCA czyściłem dwa razy. Za pierwszym razem moczyłem go w benzynie ekstrakcyjnej Po czym zamontowałem go i było jeszcze gorzej niż przed czyszczeniem. A że było już po północy to zawiedziony poszedłem lulu. Rano bardziej radykalnie do tego podszedłem. Rozmontowałem krokowca :norty: Naprawdę to żadna filozofia :idea: Trzeba tylko naprawdę dokładnie zaznaczyć położenie plastikowego denka względem obudowy. Potem wydłubałem lakowe zabezpieczenie śrubek i wykręciłem je <3 sztuki> Teraz wyciągam to denko < trzeba tylko ciągnąć a jeśli stawia opór to można śmiało podkręcić jeśli to będzie pomocne> Mi się przydało imadełko I już mamy dwie osobne części :!: Teraz zobaczyłem , że poprzednie zabiegi czyszczące tylko odmoczyły syf będący w środku i uczyniły go bardziej lepkim. Działało przez to jeszcze gorzej!!!!!!! Dodam , że nie widzę możliwości solidnego wyczyszczenia bez rozebrania Do czyszczenia użyłem DENATYRATU i pędzelka. Moczyłem i płukałem Wszystko lśniło jak z fabryki !!! A składamy w odwrotnej kolejności. Do miejsc po zabezpieczeniu lakowym dałem po kropelce silikonu. Przy wkładaniu do kolektora trzeba się upewnić co do szczelności połączenia bo stare uszczelnienie nie jest zbyt pewne. DZIAŁA IDEALNIE!!!! Jeszcze zmierzyłem opór między stykami krokowca 1-3=24ohm 2-3=12ohm 1-2=12ohm Jest to krokowiec od e39 520i 150KM Ma trzy piny. No i da się go śmiało wymontować i zamontować bez dodatkowego rozbierania czegokolwiek!!!! :cool2: JA JESTEM ZADOWOLONY :dance:
- e39 asc
-
wyciek z układu chlodzenia
Proponuję :search: ale tak z latarką na kanale. :cool2:
-
falujace obroty,silniczek krokowy?Pasuje od silnikow?
A może więcej się dowiemy? Np: -czy tak jest zawsze -czy masz gaz? < a jak tak to jaki? -w jakim zakresie obrotów się to dzieje? Wczoraj czyściłem silniczek krokowy i nie jestem zadowolony w 100%
-
Po czyszczeniu krokowca i przepływomierza < problem>
Wiem , że "komputer prawdę ci powie..." ale zanim pojadę na komputer to bym chciał wiedzieć czy już naprawdę nic sam nie mogę poradzić? Może ktoś się zna na gazie sekwencyjnym? Może trzeba regulacji po takich zabiegach? Wizyta w ASO to ostateczność :norty:
-
Po czyszczeniu krokowca i przepływomierza < problem>
Witam. Od pewnego czasu zastanawiałem się nad wyczyszczeniem krokowca i przepływomierza bo miałem problemy z wolnymi obrotami. Już sobie wyobrażałem jak to będzie pięknie jak to zrobię :norty: No i dziś wyczyściłem.... :mad2: Jest tak: -na benzynie jest lepiej niż było :D -na gazie nie chce schodzić z obrotów :cry2: Ogólnie to jest poprawa ale ten gaz tak nie działał. Silnik ciągnie jak trzeba. Odłączałem aku żeby zresetować kompa Jest pewna szansa , że w czasie tych prac uszczelniłem lepiej dolot. Czy trzeba wizyty u gazownika? Czy coś posadziłem? e 39 520i m 52 :modlitwa: POMOCY!!!!!!! :modlitwa: Może jakieś pomysły?
-
E34 520i 129KM gaśnie gdy jest zimna
Instalacja gazowa MUSI być dostosowana do silnika!!!! W tym przypadku TYLKO SEKWENCYJNA!!! Mam sekwencję IV generacji w e39 520i i nic złego się nigdy nie dzieje. Zapala za pierwszym razem. Nigdy nie dotykam gazu przy odpalaniu. Pracuje ładnie. Mam ponad 240 000 km na liczniku W poprzedniej miałem gaz II generacji i nie było tak wspaniale. Powodem kłopotów był TYLKO I WYŁĄCZNIE GAZOWNIK!!!! Strzelała , falowała , gasła... Ale dzięki temu poznałem super fachowca od BMW. Wszystko mi poprawił i już było ok. Przejechałem potem pomad 70000 na gazie bez niespodzianek. Ten gość mi powiedział , że do m 52 nie zakłada się II generacji bo nic dobrego z tego się nie uda zrobić Sprawdź czy masz emulator lambda. I gdzie jest podłączony < chodzi o wilgoć , która może zakłócić sygnał lambda>
-
Propozycje w sprawie porządku + lista tematów do usunięcia
Wtrącę dwa słowa. Zastanawia mnie czy jest możliwość oceniania postów przez innych użytkowników? Jeśli ktoś stwierdzi , że temat to tylko kolejna powtórka , to stawia minus. Jeśli ktoś uznaje temat za istotny stawia plus. Po jakimś czasie usuwamy co trzeba. Sam jestem nowy na forum Dużym utrudnieniem jest wyszukiwanie. Tytuły bywają źle zredagowane. I jeszcze sprawa odpowiedzi , które nic nie wnoszą Myślę , że nie ma sensu zamieszczać takich "porad" Zaznaczam , że jestem nowy i możliwe , że "...co on tam wie... :mrgreen: "
-
E34 520i 129KM gaśnie gdy jest zimna
Koniecznie odpowietrz układ chłodzenia!!!!!! Sprawdź pompę. Jeśli już coś nie padło z tego powodu. To bardzo niebezpieczne dla silnika!!! Wiem , że gazownicy nieraz nie maja pojęcia jak to prawidłowo zrobić Zmień gazowników Co do gaśnięcia to instalacja II generacji tak ma. Trzeba zasłonić dolot bo pęd powietrza wytwarza w układzie ciśnienie , które zakłóca pracę na wolnych obrotach. Niestety taki zabieg BARDZO ujmuje mocy!!!! Nie wciskaj sprzęgła przy większych prędkościach!!!!
-
Wymieniłem sondy lambda na nowe i kiszka!
Wtyczki mają kolosalne znaczenie!!! Jak są zamienione to tak jak by chcieć sterować składem mieszanki w silniku samochodu sąsiada!!!!! Komputer steruje dawką paliwa w cylindrach na podstawie sygnału sądy. Jak zamienisz wtyczki to komputer nie wie , że to nie te cylindry i głupieje. Wprowadza korekty składu a nie widzi reakcji na te zmiany. A może napiszesz jak powinno być prawidłowo podłączone?? Może się przyda :norty:
-
kontrolka inspekcji
Kolega pytał czy można , więc odpowiedź brzmi MOŻNA :idea:
-
szukam 12V pod maską 523 Prosze pomóżcie
Wybór miejsca podłączenia zależy też od tego co tam masz zamiar podłączyć? Ja osobiście bał bym się podłączyć odbiornik o dużym poborze prądu pod te kabelki w gnieździe diagnostycznym. Bo jak się coś upali to będzie bieda :cry2:
-
odłączona lambda- czy mogło coś się zepsuć??
Jeżeli z wypiętą wtyczką pali idealnie to powstaje pytanie ILE PALI???
-
Wymieniłem sondy lambda na nowe i kiszka!
A jaką metodą kasowałeś błędy? Jeśli tak to sterownik MUSI się nauczyć ustawień. Stanowczo jest istotne podłączenie. Nie może być zamienione!!!!!! A czy przy tych wymianach coś jeszcze rozbierałeś? Może nieszczelny dolot
-
szukam 12V pod maską 523 Prosze pomóżcie
U mnie w 520i jest na kolektorze dolotowym taka zaślepka ze znaczkiem + Służy to do podłączenia kabli rozruchowych i jest połączone z aku solidnym kablem. Wystarczy ją zdjąć i już jest kołek z + :cool2:
-
Bardzo dużo wody w E39 na dywaniku od strony pasażera HELP!
A czy nie była zmieniana przednia szyba? Może się odkleiła? Zakładam oczywiście , że autko nie przeżyło konkretnego dzwona. Bo jak tak to może blacharz coś spieprzył i została gdzieś dziura w podłodze? Ale jeśli płynie z góry to do głowy przychodzi mi tylko szyba.
-
Wiatrak klimatronika ciągle chodzi...
Po pierwsze :search: Często się o to ktoś pyta. A to jest tak; 1-wiatrak nie pracuje cały czas tylko przez 15 minut po wyłączeniu zapłou. 2-wiatrak włącza się po otwarciu drzwi 3-jeśli wiatrak pracuje cały czas to padł JEŻ Ja sprawdzam tak. -otwieram okno pasażera -wysiadam i idę na cherbatkę -po 20minutach wkładam łeb przez otwarte okno i jak nie słyszę wiatraka to się cieszę :norty:
-
E-39 kombi
Ja nie posiadam nivo a komfort jest średni. Auto po przejechaniu przez niewielką przeszkodę potrafi przez chwilkę dygotać z tyłu Wogóle w porównaniu z miom poprzednim BMW tył jest zestrojony mniej komfortowo. Tylko , że ja kupując TOURING byłem świadomy tego , że zawieszenie jest wzmacniane a co za tym idzie w nieobciążonym komfort jest gorszy. To troszkę ciężarówka :wink: Jak wiozę ciężar to jest lepisj. Ale mam jeszcze coś innego niż powyżej. Przy prędkości około 110 zaczyna mi czasami dość mocno drgać tył. Dzieje się to tylko czasami i nic konkretnego tego nie wywołuje. Gdy prędkość wzrośnie to wszystko ustaje. ZAZNACZAM , ŻE TO NIE JEST WINA KÓŁ Poprzednie koła wyważałem kilka razy. Nic to nie pomogło więc kupiłem nowe. I też nic :mad2: Teraz zaczynam podejżewać podporę wału napędoweg Ma ktoś jakies doświadczenia w tym temacie?
-
WEJŚCIE LINIOWE DO REVERSE RDS <BECKER BE3250>
Jak by się udało znaleźć schemat to był bym zainteresowany :wink: Ale schematy ogólnie mile widziane :D Dorabianie LINE OUT bym zaczął od określenia jaki jest zastosowany procesor dźwięku. A jak już będzie wiadomo to można łatwo znaleźć , które nóżki wyprowadzają sygnał na końcówkę mocy. A to jest sygnał LINE OUT. W BE3250 procesor dźwięku to TDA7310. ALE TEGO JESZCZE NIE PRZERABIAŁEM WIĘC GŁOWY NIE DAM :nienie:
-
obieg płynu chłodniczego
Zależy co rozumiesz przez "przelewa"? U mnie "sączy się" Cały czas. Ale powyżej 1000rpm jest to bardziej widoczne. Przy 2000 to już zdrowo daje.
-
smarcze płynem od wspomagania?
Widzę , że tylu ma tą przypadłość , że pewnie nic się nie da poradzić? A może niech napisze ktoś kto ma czysty ten zbiorniczek?
-
WEJŚCIE LINIOWE DO REVERSE RDS <BECKER BE3250>
Wydaje mi się , że da się dorobić LINE OUT. Ale widziałem kiedyś na ALLEGRO taki "patent" , który pozwala podłączyć wzmacniacz poprzez wyjście głośnikowe A jeśli chodzi o wzmacniacze to niektóre mają specjalne wejście do kabli głośnikowych radia. Chyba , że to oryginalny wzmacniacz BMW to pewnie takiej opcji nie posiada.
-
WEJŚCIE LINIOWE DO REVERSE RDS <BECKER BE3250>
http://www.studio24.prv.pl/ To jest fajna stronka o tych sprawach Tam jest dział KABLOMANIA i jesli dobrze myślę to wynika z tego , że ten model radyjka ma gotowe LINE OUT. :norty: Jest ono w tej małej złączce. Ale zaznaczam , że osobiście nie sprawdzałem :(
-
sprzeglo e39
Będziesz tak "układał" to sprzęgło aż je spalisz< oczywiście nie zyczę tego> Ja zmieniałem niejedno sprzęgło i nigdy nic się nie musi docierać ani układać. Nie wiem co to za nowy rodzaj sprzęgła? Może to zacierający się wyprzęgnik? A może problem jest w wycieku oliwy z uszczelniacza wału? Nie było tam tłusto? Ale jest pewne podejżenie , że po podrasowaniu motorka masz za słabe sprzęgło do tej mocy. Widziałem na TVN TURBO program gdzie typ tłumaczył , że zwiększania mocy nie robi się bez zmian konstrukcyjnych poprawiających wytrzymałość podzespołów. Takie podrasowanie zawsze kończy się zmniejszeniem żywotności. Ale zaznaczam , że to cytat z programu. Ja się na tym nie znam.
-
WEJŚCIE LINIOWE DO REVERSE RDS <BECKER BE3250>
Kaseta-adapter to naprawdę dalece nieprofesjonalne rozwiązanie :naughty: Jakość odbioru jest słaba i często wysiada kabelek w tej kasecie. Są jeszcze transmitery FM ale jakość może być jeszcze gorsza. A to rozwiązanie daje jakość odbioru na naprawdę wysokim poziomie! Jak ktoś troszkę pokombinuje to nie będzie widać żadnych kabli ani nic nie musi sterczeć z gniazda zapalniczki.